Dit Blad verschijnt tweemaal in de week des üingsdugs en Vrijdags. I)e Prijs van het Abonnement is ƒ1,50 in de 3 maanden- Van Advertentiën1 tot 6 regels 60 Cents elke regel meerder 10 Cents, behalve het Zegelregt.4fwonderlijke nummers, /0.10. Brieven franco. Bestellingen geschieden bij den Uitgever A. H. van CUt/f, te Amersfoort, Bureau Amersfoortsche Courant, Singel Wijk E N°. 61, zoomede bij alle Boekhandelaren en Post-Dircctcuren in het Rijk. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Herinneren de belanghebbenden dat jaarlijks te rekenen van den 1 Mei tot den 1 November twee malen per weeken wel des Maandags en Donderdagsvan 1 tot 2 ure des namiddagsin een der localen van het Raadhuis gelegenheid zal gegeven worden om Kinderen en Bejaarden gratis te doen inënlenen datna gunsligen afloop van het vaccine-procesaan de ouders der ingeënte kinderenbijaldien zij zulks verlangenvan ge meentewege 25 Cents voor tijdverlies zal worden uitbetaald. Amersfoortden 13 Mei 1862. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester De Secretaris. A. G. WIJERS. W. L. SCHELTUS. Verslagen van de vergaderingen der fl'ederl. Centraal—Spoorweg;«ltfaatschapplj op 12 Mei. Het belang der zaak noopt ons tivee verslagen te doen volgen. In liet eerste komen vele bijzon derheden voorwelke aan het tweede verslag (dat zicb ook in andere bladen bevindt) ontbreken. te Verslag. Ter algemMfc vergadering van aandeelhouders in de Cei^»l-Spoorweg-Mautschappij is een uit voerig rapPJE voorgedragen dalvolgens besluit der vergadering zal gedrukt wordeo, gelijk ook de balans, en toegezonden aan de aandeelhouders. Binnen kort zal men dus die stukken vermoedelijk ontvangen. De vergaderiug was vrij talrijkdaar er 5453 aandeelen waren vertegenwoordigd. De voorstellen van den Raad van Administratie in het rapport nader aangeduidzijn met ééne enkele uitzondering (betreffende het ter visie leggen der balans en dal door den Raad was ingetrokken), allen aangenomen. Men gelooft, dat van de resul taten der gehouden vergadering, ook mededeeling aan de leden of aandeelhouders zal geschieden doch men weet niet, of daarmede misschien zal worden gewacht tot na het verkrijgen van de goedkeuring des Konings, die tot hei wijzigen der statuten noodig is. Indien de Onteigeningswet nog in deze zitting der Staten-Generaal wordt in gediend en vastgesteld, zoo als rnen vertrouwt, dan hoopt mendat de weg tot aan het Katerveer vóór 15 Julij 1863 geheel gereed zal zijn, even als ook de aardewerken in Overijsselterwijl de brug over den IJssel vermoedelijk vóór het einde van dat juar kan worden opgeleverd. De Raad is gemagtigd concessie aanlevragen tot aansluiting van Kampen aan dezen spoorweg, en zal al het mogelijke doenom ook concessie te verkrijgen tot hel doortrekken der lijn tot aan de Duitsche grenzen. Er is mede magtiging verleend lot het sluiten eener leening van 4 millioen gulden, waar van echter de obligatiën niet aan de buitenlandsche beurzen kunnen geplaatst wordenalvorens door de aandeelhouders de door hen ingeschreven som teü volle is gestort, weshalve de Raad volmagt heeft verkregen om de volgende termijnen van storting naar goedvinden te regelen. Zoodra eene sectie van den weg bruikbaar is, zal rnen met de exploitatie daarvan beginnen. De lengte van den spoorweg bedraagt 87.000 ellen. Daarvan zijn reeds bijna 60,000 ellen aangekocht. 2e Verslag. Maandag middag ten 1 ure werd te Amsterdam, in het gebouw der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen", onder presidium van den Heer E. IE. Cramerusde tweede jaurlijksche Algemeene ver gadering gehouden van aandeelhouders in de Neder- landsche Cent raai-Spoorweg-Maatschappij (Utrecht- Zwolle.). Zij werd bijgewoond door ongeveer 100 perso nen vertegenwoordigende 5453 aandeelengereg- ligd tol 351 stemmen. Uit het belangrijk en uitvoerig verslag bij monde van den Secretaris der Maatschappij den lieer Mr. David J. C. van Lennep uitgebraglbleek dat dat dc onderneming in een allezins gunstigen toe stand verkeert. Daar op voorstel van een der aandeelhouders het verslag in druk uitgegevenen voor de Deel hebbers verkrijgbaar gesteld zal worden, kunnen wjj volstaan met hel mededeelen vau cenige be langrijke bijzonderheden. Alle plannen en ontwerpen door de acte van concessie voorgeschreven z(jn door den Minister van Binnenlandschc Zaken goedgekeurd. Op den 15 Julij 1861 zijn de aardewerken in de gemeente Soest begoonen en hebben de aan nemers. de H.H. Vilali. Picard C met den meest mogelijken ijver hun arbeid voortgezet, voor zoover dit onder goedkeuring der Regering ge schieden kon. Verschillende eigenaars hebben hun gronden in der minne afgestaan. Voor hen die zulke buiten sporige eischen gedaan hebbendat de onderne ming daarvoor terug deinsdezal het noodig zijn de wet op de onteigening toe te passen welke de Raad met grond verwachten kandat in de tegenwoordige zitting der Staten-Generaal zal inge diend en aangenomen worden. Op 30 April 1.1. waren de onteigeningen in der minne geschied over een uitgestrektheid van 57 kilometers, zoodat er nog sleshts 30 kilometers te verkrijgen overig blijven. Langs 40 kilometers ongeveer zijn de aardewerken voltooid waarop over meer dan 25 kilometers de ballast is aangebragt. Met den bouw der kunstwerken is een aanvang gemaakt. Het vast "n rollend materieel voor den geheelen spoorweg is uesleld en in de maak. Een aanzien lijke hoeveelheid dwarsliggers en spoorstaven ligt reeds geiipprovisionneerd bij Utrecht. Wat de brug over den IJssel betreft, wordeo de noodige maatregelen genomen om den bouw daarvan binnen weinige dagen te beginnen, zoodat in dit jaar nog vóór den ijsgang h t metselwerk boven water ziglbaar zal kunnen zijn. Het is derhalve te verwachten dat, behoudens mogelijke belemmeringen ten gevolge van de wet op de onteigeningde spoorweg van Utrecht naar Zwolle in het einde dezes jaars or in het begin van bet volgende tot aan den IJssel zal kunnen geëxploiteerd worden, terwijl het groote kunstwerk, de IJsselbrug in den loop van hel jaar 1863 vol tooid en bereden zal kunuen worden. Na het voorlezen van het verslag werd de balans van het afgeloopen jaar goedgekeurd. Daarna werden de volgende besluiten op voorstel van den Raad van Administratie genomen 1°. de wijzigingen der statuten goed te keuren en den Raad te magtigen daarin die kleine veranderingen te brengen welke tot het ver krijgen der Koninklijke bewilliging onver mijdelijk bevonden worden. 2°. den'Raad van Administratie met de volgende Leden aan te vullen en te completeeren als de Heeren J. Cahen en Mr. David J. C. van Lennep te Amsterdam eu de Heeren B. Parent Marquis de Bélhisy en P. Schaken te Parijs. 3°. den Raad van Administratie te magtigen een leening te sluiten tot een bedrag van hoog stens vier millioen gulden effectief op den voet en de voorwaarden die hij het meest geraden zal oordeelen. 4°. den Raad van Administratie te magtigen om de concessie aan te vragen voor een spoor weg van Zwolle naar Kampen en met den gemeenteraad van laatstgeinelde stad te onderhandelen om haar geldelijke ondersteu ning daartoe te verkrijgen, teiwijl de Raad tevens uitgeuoodigd wordt om maatregelen te nemen tot het verkrijgeji van concession tot de uitbreiding der lijn naar de Duitsche grenzen. 5°. aan den Raad van Administratie een bono- rariutn toe te kennen. 6\ te bepalen dat de aankondigingen en ken nisgevingen voor het buitenland geplaatst zullen worden in de Indcpendancc Beige en in de Dagbladen in Frankrijk voor de ge- regtelijke aankondigingen aangewezen. 7". de Raad van Administratie te magtigen het Proces-verbaal namens de aandeelhouders teekenen. De vergadering werd ten 3'/j ure door dta Voorzitter gesloten. STAAT der Kiezers voor Leden van de Tweede Kamer der Staten—Generaal in het Hoofd—Kiesdistrict Amersfoort. Op Dingsdag'^feJunij zal in het lloofd-Kies- district Amersfoort eene verkiezing geschieden van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Gene raal zijnde alsdan de afgevaardigd# van dit Hoofd- Kiesdistrict, de Heer II. A. M. van Asch van Wijck aan de beurt van aftreding. Gemeenten behoorende tot het Hoofd-Kiesdistrict AMERSFOORT, alsmede het getal Kiezers volgens de nieuwe lijsten bevoegd tot de keuze van Leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal: Amerongen63 Transport. .1464 Amersfoort. 372 Leusden48 Ankeveen16 Maarn11 Baarn79 Muiden61 Barneveld213 Naarden86 Blaricum29 Nederhorstden Berg. 35 Bunschoten57 Nijkerk220 Bussum25 Pulten91 Cotben25 Renswoude. 24 Doorn31 Rhenen75 Driebergen38 Rjjsenburg15 Eeinnes5t Sciierpenzeel53 'sGraveland63 Soest97 Hilversum158 Stouten burg20 Hoevelaken23 Veenendaai80 Hoogland59 Weesp118 Huizen41 Weespercarspel 72 Kortenhoef.21 Werkhoven40 Langbroek31 Woudenberg. 70 Laren39 Wijk by Duurstede 116 LeersumTotaal 71796 Transport. .1464 Volgens den staat, voorkomende in ons No.710 van 10 April 1860 bevatte dit Hoofd-Kiesdistrict 2748 kiezers voor leden der Tweede Kamer, zoo- dal het getal in 2 jaren rnet 48 stuks dezer kiezers is toegeuomen. Bewijst nu dat cijfer vooruitgang in welvaartof opdrijving van belastingen AMERSFOORT, 16 Mei 1862. De uitslag der verkiezing op Üingsdag 13 Mei j.l. voor vijf leden der Provinciale Staten van Utrecht in het Hoofd-Kiesdistrict Amersfoort was als volgt: Gemeenten. Geut kiezen Getal opgek. kiezers. Amersfoort.368 140 Baarn79 64 Bunschoten57 28 Eemnes51 38 Hoogland59 7 Leusden48 12 Renswoude24 11 Soest97 17 Stoutenburg20 6 803 323 Getal stembriefjes (witte) 323 Van onwaarde verklaard8 Geldige stemmen voor 4 leden der Staten. .315 Hiervan verkregen de Heeren: Mr. A. G. Wijers te Amersfoort, 307 st. Mr. VerLoren van Themaat, 304 Mr. A. R. van Bel302 Mr. M. J. L. Baron Taels van Amerongen van Renswoudete Renswoude258 welke diensvolgens zyn benoemd met volstrekte meerderheid van stemmen; de Heeren C. IE. Voet40 stemmen. Mr. J. C. G. C. Laan, 5 Mr. J. Cock Blomhoff, 2 diversen 1 slem. Getal gekleurde (blaauw en geel) stembriefjes 323 Van onwaarde verklaard16 Getal geldige stemmen voor één lid der Staten 307 Hiervan verkreeg de Heer Mr. J. C. G. C.Laan, te Baarn 296 stemmenzijnde diensvolgens be noemd met volstrekte meerderheid van steramen. Het werk Verslag van den Toestand der gem. Amersfoort en verslagen der Schoolcommissie en Openbare Gezondheidscommissie over 1861 met kolossale Stalen vond bij de ingezetenen zoodanigen bijval dal alle Exemplarenbij den Uitgever daarvan voorhandenzijn uitverk<>cht. Onlangs werd in onze Courant medegedeeld, dal van wege he. Departement Amersfoort der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen pogingen werden in het werk gesteld, om alhier eene zie kenbus opterigten. Thans kunnen wij er bijvoegen, dal het bestuur dier inrigting is zamengesteld uit de 11.11. Dr. van der Leeuw, President; J. P. SchluRer, Thesaurier; A. R. van Bel, Secretaris; B. IE. van BurgsteedenHubersC. B. Kok en C. Brom. Vermoedelijk zal binnen kort de gelegenheid worden geopendom zich als lid dsr ziekenbus te doen inschrijven, nadat vooraf de voorwaarden ter kennis van hel publiek zullen zijn gebragt. In de zitting van Commissarissen der Spaar bankgehouden op 12 Mei j.l. is iogebragt door 29 personen, waaronder 4 nieuwe deelnemerseene som van ƒ811.66, en is uitbetaald aan 4 personen ƒ176.78. Door de Regtbank te Ai sterdam is bevel

Amersfoortsche Courant | 1862 | | pagina 1