GOUHIÏ ■JU 943. ran DJNGSDAG, 3 Junij J862. Dit Blad Terêchijnt tweemaal in de weck de» Dingsdags en Vrijdagt. De Prij» van bet Abonnement is 1,50 in de 3 maanden. Van Adverteotiêa, l tot 6 regels f3 Cnu elke regel meerder 10 Cent», behalve bet Zegelregt. Afzonderlijke num.nert, fQAQ. Brieven franco. Bestellingen geschieden bij den Uitgever A. U. mi Ctmff U Amersfoort, Bureau Amertfoortsche Courant, Singel Wijk E N°. 61, zoomede bij alle Boekhandelaren en Post-Dircctcnren in het Rijk. De Kampen b|) MilllgrenZeist en Waals* dorp in 1862. Bij Koninklijk Besluit van den 20 Mei 1802 is bepaald, dat het kamp by Milligen door de navol gende troepen, gedurende de maanden Augustus en September, zal worden betrokken (dit kamp zal slechts drie weken duren): Infanterie: leen 4e bat. van het lereg.; 4e bat van het 2e reg.; Ie, 2e en 4e bat. van het 3e reg. 2e en 4e bat. van het 4e reg.4e bat van liet 5e reg.; 2e cn 4e bat. van het 6e reg., en Ie bat. van het 8e reg. Kavalerie: le en 2e escadron van het le reg. dragonders; 2e en 4e escadron van het 2e reg.; le en 2e escadron van bet 3e reg.; 4e escadron van bet 4e reg.en le escadron van het 5e reg. Artillerie: twee batterijen veld-arlillerie elk van G stukkenbatterij rijdende artillerieen 1 koin- pagnie artillerie-transporttrein. Het bevel over deze troepen wordt opgedragen aan Z. K. H. den Prins van Oranje, luit-generaal inspecteur van het wapen der kavalerie; tot des- zelfs Chef van den Staf is de geueraal-inajoor van Muiken, en tot adjunct-Chef van den Staf de luit- kolonel le Clercq, van den Generalen Staf aan wien zullen worden toegevoegd de kapit. Ilubar en de le luit. Phaffbeide van den generalen staf; met de administratieve dienst zijn belast de onder-inten dant der le klasse van Mees, de onder-intendanten 2e klasse Rijgerbos-Ouwens en Menningh; met de geneeskundige dienst wordt belast de eerste officier van gezondheid Daum. De aangewezen bataillons worden in 2 brigades, elk van 6 bataillons ingedeeld', en de aangeduide escadrons, 2 regementen uitmakende, mede tot eene brigade vereenigd. De le brigade infanterie wordt gekommandeerd door den geueraal-majoor Willebrenninck en de 2e door den generaal-majoor Rappé; de kolonels van Emden, Beekman, van Toll en Vogel zullen elk 3 bataillons der aangewezene kommanderen. Het bevel over de brigade kavalerie zal gevoerd worden door den kolonel Erzeijen dat van de twee regementen, ieder van 4 escadrons, door de kolonels van Dedem en Copes van Hasselt. liet bevel over de gezainentlijke artillerie wordt gevoerd door den luit-kolonel Kellner. Als chef van den staf der le brigade infanterie is bestemd de kapitein Westenbergvan de 2e brigade infanterie kapitein Schuurman, en van de brigade kavalerie de kapitein van der Slaren als adjudanten bü die brigades ziju respectievelijk bestemd de le luitenants de Man, von Jeelse en van Helden, alle van den Generalen Staf. Te Zeist zullen kamperen gedurende de maanden Junij, July, Augustus en September, onder bevel van den majoor Hoogcoc.cnvan het 4e regement infanterie, de tirailleur kompagniën van het 2e en 4e bat. van het 4e reg.die van het 2e en 4e bat van het 7e reg. en die der le, 3e en 4e bat. van het 8e reg. infanterie. Te Waalsdorp zullen onder de bevelen van den majoor Moorrees kamperentwaalf kompagniën ves ting-artillerie, in3 seriën elk van 4 komp. verdeeld, afwisselend van af 12 Juli) tot het laatst der maand September, en wel als volgt: Op 12 July wordt dat kamp betrokken door de 2e komp. van het le reg. vesting-artillerie uit den Helder, de 5e komp. van het 2e reg. vest.-art. uit Bcrgen-op-Zoomde 13e komp. van dat reg. uit Breda en de le komp. van het 3e reg. vest.-art. uit Groningen op 6 Augustus vertrekken de 2e komp. van het le en de le komp. van het 3e reg. vest.-art. en worden op dien datum vervangen door de 10e komp. van het le reg. vest.-art. uit Dordrecht en de 10e komp. van het 2e reg. vest.-art. uit Vlis- si ogen; op 7 Augustus vertrekken de 5e en 13e komp. van het 2e reg. vest.-art. en worden op dien da- -tuin vervangen door de 6e komp. van het 2e reg. vest.-art. uit 'sBosch, en de lie koinp. van het 3e reg. vest.-art. uit Maastricht; op 1 September vertrekken de 10e komp. van het le reg. en de 10e komp. van het 2e reg. vesU- art. en worden op dien datum vervangen door de 3e komp. tan het 2e reg. vest.-art. uit Geer- truidenberg en de 9e komp. van datzelfde reg. uit Bergen op Zoom; op 2 September vertrekken de 6e komp. van het 2e en de lie komp. van het 3e reg. vest.-art. en worden op dien datuin vervangen door de üfi komp. van het 3e reg. vest.-art., uit Nymegcn en de 9e koinp. van dat reg. uit Groningen. De vier kompagniën uitmakende de 3e serie verlaten het kamp den 27 September. AMERSFOORT, 2 Junij 1862. Op Dingsdag den 3 Junij 18G2 des namiddags ten ée'n ure. zal de Raad der Gemeente Amersfoort weder eeoe Vergadering houden, waarin de Punten van Behandeling zijn: 1°. Rapport der Commissie aangaande een lokaal voor Burgerschoolbenevens advies op een daartoe betrekkelijk ingekomen rekwest van den heer L. Meessen. 2". Ontwerp-instruclie voor den Onderwijzer aan de Burgerschool. 3*. Voorstel van BurgenWcth. tot het verleenen van eene gratificatie aan den ambtenaar W. Frans. 4°. Advies van Burg. eu Weth. op het rekwest van de politie-agenten. 5\ Rapport der Commissie Intrek kei ijk het aan gevraagd subsidie door het R. C. Armbestuur. De Kiesverecniging de Eendragt hield Vrijdag avond j.l. eene vergadering, welke door een aan zienlijk getal leden werd bijgewoond, en waarin, zoowel vóór als na het opmaken van een gros van Candidaten voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaaluitvoerige discussiën omtrent politieke beginselen enz. plaats vonden. Dit gros bestaat, naar volgorde van stemmen- meerderheiduit de heerenMr. A. R. van Bel Mr. H. VerLoren van Tliemaal; Jhr. Mr. H. A. M. van Asch van Wijck, aftredend lid der Tweede Kamer; Mr. A. R. Boer; Mr. G. de Meester; Mr. G. TurkMr. S. Baron van Heemstraafgetreden Minister van Biunenlandscbe Zakenen P. J. B. de Veer. Uit dit gros zal ter vergadering van heden (Maandag) avond in Amicitia een Candidaat worden gekozen. Zaturdag j.l., des namiddags, zijn alhier in het water gevallen 2 kinderen8 en 2 jaar oud waarvan het eene reeds was gezonken toen de ambtenaar der sted. belastingen le kl. J. van der Heij den aansnelde, onverwijld in het water sprong en het genoegen smaakte de beide kinderen van een anders wissen dood te redden. Te Amerongen werd bij herstemming tot lid der Provinciale Staten van Utrecht verkozen Jhr. Mr. W. N. de Pesters. le Bunnik. met 309steinmen. Z. M. heeft benoemd bij het le reg. inf. tot 2e luit. kwartierm. den sergeant-inaj.C.R. W. J. Menthenvan het regT veld-arlill. De raad van administratie der Nederl. Centraal- Spoorweg-Maatschappij heeft dezer dagen aan den gemeenteraad te Zwolle verzocht, dal. voorname lijk op grond van wenschelijken spoedde opgegeven perceelen grondaan de gemeente hehoorende kosteloos aau de maatschappij in eigendom mogten worden afgestaan tot het leggen van den spoorweg. Dat verzoek is door den gemeenteraad, bij een in zijne jongste vergadering genomen besluit, afgewezen, uit overweging: 1°. dat de gemeente Zwolle door het deelnemen van eene som van ƒ200,000 in de maatschappij reeds een ondubbelzinnig bewijs heeft gegeven van hare groote belangstelling in het lot stand brengen van den spoorweg Utrecht-Zwolle 2°. dat er geene redenen geacht worden te bestaan om nog daarenboven een gedeelte barer eigendom men kosteloos ten behoeve van dien weg af te staan; terwijl ook in dien kosteloozen afstand geeue bespoediging der zaak gelegen is. De raad heeft daarbij evenwel te kennen gegeven, dat hij bereid en vaardig zal worden bevonden dien afstand tegen billijke pryzen te doen. Bij een ingezeten te Groningen is in het voorhuis een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht ten vondeling gelegd, hetwelk slechts met eenige lompen was bedekt. De politie doet onder zoek terwyl het kind voorshands aan eeue vrouw in bewaring is gegeven. Uit 'sGravenhage verneemt men dat het wets ontwerp belrekkeiyk de zetels der regtcrlijke colle- giënde tractemeuleuenz.dat tot uitvoering strekken moet van de nieuwe regterlijke iurigtiug, reeds by den Raad van State aanhangig is. De beriglen betreffende de onderlinge assu- rantie-maatschappy van de heeren de Jong en CV, waren niet geheel juist. De ƒ8,13 per mille wordt alleen betaald voor het tweede onderdeelwaarin vallen de heerenhuilen in voorsteden, dorpen, vlekken en ten platten lande, zoodat het eerste onderdeel (de huizen in de steden) en het derde onderdeel (do boerderyen) niet in die brandschade betalen. Men schryft uit Roermond Als een bewys hoeveel de onteigeningen vmt den staatspoorweg zullen kosten, kan worden ge meld dat sedert vele weken, een groot tantal aanvragen bij de reglbank aldaar, door tusxhea- komst vao procureurs, ingevolge het fnirgeriyk wetboek, worden gedaan, om landeryen waarin minderjarigen medeëigenaars zijn onder de hand te verkoopen. Byna al die landerijen sj)n niets beduidend in omvang en bedragen soms het gedeelte dat onteigend wordt, enkele roet meestal slechts enkele ellen. Voor ieder wordt afzonderlijke aanvrage gedaan. Zoo is er een», waarvan de waarde op slechts f 8 is geschat en wordt betaaldterwijl de kosten voor ieder der bovengemelde aanvragen aan de regtbankbfl de ƒ60 bedragen, zoodat een stukje grond, ruiet berekendslechts 8 waarde hebbendemet de bovengemelde formaliteit, bij de ƒ68 zal kosten. Het laatste nommer der Parijscbe Illustration bevat, behalve de portretten van den Kroonprins der Nederlanden en jonkheer de Koekden direc teur van 'sKonings kabinet, de afbeelding van bet standbeeld van Scheffer te Dordrecht en eene voor stelling van de onthulling van dat beeld. De daarbjj gevoegde beschrijving van het feest is vrij getrouw ^de steller verheugt er zich indat er landen zQn ^waarin eene groote volksmenigte zich zonder tua- schenkomst van de militaire magt en de politie ordelijk weet te gedragen. Zoowel de onthulling zelve als de verdere feesteu maakten op de Fran- schen, die daarbjj tegenwoordig waren, een diepen indruk. Aangaande de jongste reis van den Prins van Wallisin het Heilige Landworden de vol» gende bijzonderheden gemeldTe Jeruzalem had Z. K. H. by deo westelijken muur van den tempet eene zamenkomst met den opperrabbyn en andere hoofden van de Israëlitische gemeente. De Opper rabbijn verscheen in vol feestgewaad en droeg de insigniën van Chacham Bashieene hoedanigheid die hemaangezien zij door deo Sultan wordt verleendmet eene groote burgerlyke magt bekleedt. De Prins ontving de deputatie allerminzaamst en onderhield zich geruimen tyd met den Opper-rabbj|o, wien hij o. a. vroeg of hy werkelijk geloofde, dat de zware muur, waarvoor zy stonden, een deel was van het groote meesterstuk van Koning Salomo Het gemotiveerd bevestigend antwoord op deze vraag, maakte een bijzonderen indruk op den Prinswant bij onlbbotte zijn hoofd als blijk van opregtea eerbied voor de heiligheid van deze plek en verzocht onmiddellijk den Oppcr-rabbijueen gebed voor zijne moederde Koningin van Engelanduit te spreken. De geestelijke voldeed aan dit verlangen en sprak luide eeu Hebreeuwsch gebed uit voor de gezoodheid van Koningin Victoria eu dat zij oog iangen tijd inogt regeren met eene wysheidgelyk aan die van Koning Salomo. Na afloop van dit gebed sprak de geheele deputatie luide het amen" uit. De Prins liet zich het gebed vertolken en was er zeer door bewogeninzonderheidtoen nu de Opper-rabbijn den Kouing der Koningen aanriepdat de ziel van wyleo den Prins-gemaal in vrede moet rusten in het Rijk van eeuwige gelukzaligheid. Z. K. H.vergezeld door den Opper-rabbfln bezocht hierop de synagogenwelke schitterend verlichtals op een feestdag gedecoreerd en eivol bezet waren. Hier werden gebeden voor Z. K. H.. voor Prios Alfred en de geheele Koninklijke familie opgezonden. In de eerste door den Prins besoebto synagoge, verlangde hij eene heilige Wetsrol te zien en beschouwde het gewijde boek met grooteo ernst. De Prins begaf zich daarna met den Opper rabbyn naar de twee nieuwe synagogen en bet Rothschild-hospitaalgedurende welken l()J ij) bet onderhoud schier onafgebroken in de Italiaanxhe taal voortzetten. De minzaamheid en de belangstel ling van Z. K. II. by deae gelegenheden worden zeer geroemd. Politieke Revue» De oplossing der crisis, waarin Italië reeds zoo lang verkeertwordt volgens de optimisten voort- dureod waarschyulyker, en dit schijnt naar hunne meening door de slimme mevrouw Diplomatie te worden bewerkt. Als dal geschiedt, is zulks een goed en welkom nieuws, waartoe niet weinig bijdraagt, de verklaring tan het hoofd van het Weeuer Kabinetgraaf Rechbergdat de Oosten- ryksche Regering zichlangs aiplomatieken weg niet eene regeling der Italiaanxhe zaken bezig hield, met grond op eenen goeden uitslag, en men biuueu kort met zekerheid zou kunneu weten, of

Amersfoortsche Courant | 1862 | | pagina 1