kan hj} dan zijne kiudereu zenden, als liij" hel niet op de thans opferigten school kan doen Hij zou dus gaarne zien, dat die beperking werd op geheven. De Voorzitter gelooft dat het niet goed zou zyn om op die school aftedalen tot het onderwijs in dc eerste beginselen, en acht daarom hel behoud dier beperking nuttig. De heer van Bel is ook van dit gevoelen. Ilij meent dat die bepaling vroeger is gemaakt op het advies van den heer van de Poll zelveudie toen schoolopziener was. Het is eene grief tegen vele bijzondere scholendat er kinderen van allerlei jaren onderwezen wordenhetgeen veel hulpper soneel vereischl, of anders het onderwijs gebrekkig maakt. Er zijn behalve de school van het Nut nog andere scboleD voor eerstbeginuenden. Het is niet raadzaam op ée'ne school jongens en meisjes toe- telalen van 6 tot 15 of 16 jaren. De heer van de Poll herneemt, dat het zeer goed kan gebeuren dat men door den loop des lijds tot andere inzichten komt. Het kan zijndat bij vroeger die beperkiDg nuttig achttethans komt het hem voor, met het oog op de hier aanwezige scholendat de ophelling dier beperking niet on doelmatig zou zijn. De Voorzitter blijft een ander gevoelen voorslaan. De school wordt voornamelijk ingerigt voor meer uitgebreid lager onderwijs. Laat ine» nu kinderen van iederen Iceftyd toe, dan zou zij te veel vau aard veranderen. De heer L. E. Lagcrwcij deelt mede, dat ook de schoolcommissie over dit punt heeft beraadslaagd. Zy was insgelijks van meening, dal de behoelte aau een nieuwe school voor jonge kinderen niet zoo groot was. dat de instructie te dien opzichte wijzi ging noodig had, te ineer, omdat er groole be zwaren tegenover staau, zoo als meer hulppeisoncel, localiteit, enz. De Voorzitter stelt voor het artikel ongewijzigd goed te keuren, waartoe zonder hoofdelijke omvraag wordt besloten. De overige artikelen worden mede goedgekeurd, waarna de iostructie in haar geheel wordt aange nomen met elf slemmeu tegen ééne, die van den heer Herschel. Ingekomen zijn 1°. De rekening en verantwoording der gemeente over 1867, sluitende met een batig saldo van f 4223,86. Verzonden naar de afdeelingeu. 2°De rekening eG begrooting van het Burger- lyk Armbestuur. Als voren. 3°. Dezelfden van hel Weeshuis. Als voren. 4°. Het proces-verbaal der kasopneming by den gemeente-ontvanger op 15 July, blykeus hetwelk toen in kas was. 138Ü.ÜD. Nedergelegd ter secretarie De Voorzitter merkt daaromtrent op, dat uit uie kas ook is betaald bet aangekochte tiuis naast de Tusscüenschool. en liet huis lu de Vijver, terwijl zonder dit de kas natuurlijk hooger zou zyn. 5". Versiag der Commissie vau Wetgeving, op gemaakt krachtens art. 177 der Gemeentewet. Als voren. 6°. Verzoek van den heer J. Borst lector in de wiskunde aau de Latynsche school, om eervol outslag uit die betrekking wegens verzwakt gezigis- vermogen. Verzondeu aan hel coliegie van Curatoren om advies. Niets meer te behandelen zjjnde wuidt daarna de zitting gesloten. Gedrukt ter Doek-, Kantooi- en Courantdrukkerij van A. II. VAN GLKËFF te Ainers/oorr.

Amersfoortsche Courant | 1868 | | pagina 4