TWEEDE HEID, GEENE RECLAMES der beide waterschappen Eemnes en Eemland teel kennis «q ondervinding opdeed van een aantal pro vinciale onderwerpen en belangendie in de Staten- ziuingen behandeld en besprpken worden. Het bovenstaande zal wel voldoendo zijn om den Heer Mollerus te kenschetsen, cn kan er bijgevoegd worden dat hg is een eerlijkstrikt onpartijdig en bezadigd man die door zijne welwillendheid allen voor zich inneemt, waarom wij dan ook de volle overtuiging hebben dat indien hij tot lid der provin ciale staten wordt gekozen hij het kiesdistrict Amers foort op eervolle wjjze zal vertegenwoordigen, waarom wij. allen uitneodigen hanne stemmen uittebrengen op: Mr. J. II. M. Baron MOLLK11US VAN WESTKERKE. 43 September 4871. Eenige kiezers ie Baant en Eemnes. AMERSFOORT44 September 4871. PLEGTIGE OPENING derllOOGERE BURGERSCHOOL MET K-JARIGEN CURSUS te AMERSFOORT Aan het admissic-cxamcn voor do II. B. hebben eergisteren en gisteren 40 leerlingen deelgenomen. Daarvan werden toegelaten 39 en wel* 20 voor de eerste klasse 15 n tweede 4 derde n Een candidaat werd door ziekte verhinderd aan het adm.-cxamen deeltenementerwijl nog 2 jongelieden gebruik zullen maken van het onderwijs in enkele vakken in de 3e klasse. Heden, Donderdagmiddag, tegen haifdrie waren in het nieuwfraai en ruim gebouw iiccren Burge meester en Wethouders, leden van den gemeenteraad en der Rcgtbnnk, de Commissie van Toezigt v. h. Mid. OnderwijsOnderwijzersvertegenwoordigers van diverse besturen en commission en belangstellenden vereenigd met Ileeren Directeur en leeraren, zoomede de leerlingen der II. B. tot de pleglige opening dier school. Dr. J Bosscha, Inspecteur van het Middelbaar Ouderwijsdaartoe uitgenoodigdwas uit 's Hage aangekomen om de plegiigheid bijtewonen. De Heer Burgemeester Mr. A. G. Wyers opende de plegiigheid met eene rede waarin hij verklaarde dank baar te zijn de H. B. te mogen openen. Nadat hij een kort overzicht van het ontstaan dér II. B. had gegevenzegt hij den Gemeenteraad dank voor het besluitwaardoor Amersfoort eene inrigting verkreeg, waarop wij trotsch mogen wezen. Hij dankt voorts den Heer Inspecteur Dr. Bnstcha, voor diens onvermoeide medewerking tot bereiking van dit schoone doelbrengt daarna een woord van hulde aan den Heer Vormerarchitect van het gebouw en verklaartdat de goede verwachting van diens werk, bij de eerste steenlegging uitgesproken, niet is beschaamden zegt eindelijk de Commissie van Toezicht hartelijk dank voor hare vele en ijverige bemoeijigen. Vervolgens roept de spreker den leeraren een hartelijk welkom toe en rigt daarna het woord tot de leerlingen der schooldie gereed slaan allengs den strijd des levens te aanvaarden. «Gordt aan het zwaard der kennis", zcide spreker, «spant Uwe krachten in en werkt ijverig mede, om de vuur monden, die'U van gmdsche vlakte aangrimmen, ••unoodig te maken." Daarna trad de Directeur der II. B. Dr. E J. Mcnalda van Schouwenburg op, betuigende dank aan den Heer Burgemeester cn de raadsleden voor het genomen besluit om, in plaats van eene Burger-, Dag- en Avondschooleene II. B. met 5-jarigen cursus te stichtenwees er op, dat eerstgenoemde Iorigtingen bijna nergens aan de verwachting beant woorden terwijl de laatste bloeijen. Hij verklaart zijne beste kraehten te zullen aanwenden tot den bloei der lorigiing. Zal hij hierin evenwel naar wensch jlagcndan heeft hij de onverdeelde zamenwerking der leeraren noodig. Hij vleit zich dat het hem daaraan niet zal ontbreken. 'Wij hebben beloofd, zeide spreker, de belangen der school tot" de onze te maken. Wij kunnen beter doendoor het door daden te tooncn. Hij dankt den Inspecteur voor diens voorlichting, die hij op den hoogsten prijs stelterkent dat de school aan den Inspecteur veel verschuldigd isen beveelt vervolgens de schooldc leeraren .:n zich zclvcn den Inspecteur aan. Hij dankt voorts dc Commissie van Toezicht voor hare ijverige bemoeiingenroept de ondervonden me dewerking ook voor de toekomst in en eindigt met een ernstig woord te rigtcn tol de leerlingen der 11. B. Wij zijn hierzeide sprekerom met U en voor U te werken. Het is mij aangenaam te kunnen ver klaren dat bijna alle leerlingen zijn toegelatencn dal dc toegelatenen de bewijzen hebben gegeven, dat ze behoorlijk voorbereid zijn. Spreker verklaarde, dal hij geen vriend van brave Hendrikken wasmaar van flinke jongens hieidjongens van Iliidcbrand die jongens loonen te zijnmaar dit niet zoeken in laagheden, ilij wees op bel hoogc belang van kennis en deed duidelijk uitkomen dat niet alleen om stof De lioogere Burgerschool bevindt zich over het Kalfsveld, alwaar de kanonnen der rijdende artillerie opgesteld zijn en by parades enzworden in beweging ytfragt. felijk belang kennis noodzakelijk is, maar dat kun digheden werkelijk factoren zijn voor geluk. Nadat hij er ernstig op gedrukt haddat de leer lingen hun groot voorrecht op prijs zouden stellen verklaarde hij dat deze tijd geen halve nntwikkoiing meer wildemaar heldere denkersveelzijdig ont wikkelde raenschen vraagde.Ziet in onsleeraren dezer schooinwe vriendenen gelooft dat ikal hoop ik een streng Directeur te zijnsteeds ben de bevorderaar van uw waarachtig geluk." Ten slotte riep dc spreker de modewerking in der ouders, wier laak de II. B. gedeeltelijk zou overnemen. Gedeeltelijk zcide spreker, want zonder uwe hulp, zon der huisselijkc opvoeding, kan ons werk niet gelukken. Geeft ons uw vertrouwengeeft ons uwe vriendschap. Ten slotte sprak de Heer Dr. Bosscha Insp. v. t M. 0. en wensehte den lieer Burgemeester hartelijk geluk met deze inrigting. Gevoelig voor de eer der uitnoo- diging om deze plcgtigheid bijlewonenverklaarde hijdat hij gaarne aan zulke feesten deelneemt. Wij weten thans wat wij aan eene IL B. hebbenzeide spreker. Hij ging voort met de verklaring dat alle omstandigheden omtrent deze school goeds voorspellen. Zoowel het Bestuurals oe Comm. v. T.de Directeur cn de leeraren wier namen een goeden klank hebben, het gebouw enz. zijn waarborgendat deze school eene schoone toekomst te gemoct gaat. Hij zeide verder Ik acht het een gelukBurgemeesteronder zulke omstandigheden de school te zien beginnen. Na gewezen te hebben op het hooge belang dat ver kregen is om deze stad te doen dcelen in de beweging naar kennis, sprak hij den wensch uitdat Directeur en Leeraren, steeds levendig de op hen rustende ver- pligting mogten voor oogen hebben, opdat zij de H. B. een zegen doen zijn voor Amersfoort; dit zou naar spiekers meening, voor genoemde Ileeren wel de schoonste voldoening zijn. De lieer Burgemeester noodigdc vervolgens de aan wezigen waaronder zich ook Dames bevondenuit om de inrigting te bezichtigen. Heden avond heeft op het geïllumineerde terras der sociëteit Amicitia ter feestelijke viering van de opening der H. B een concert plaats van het mu ziekcorps van het 7e. reg. infanterie uit Utrecht Niet op 26 September, zooals onlangs diverse bladen abusievelijk behelsdenmaar wel op aanst. Woensdag 20 Sept. zal te Utrecht de negende [jaar- lijksche) algemeene vergadering worden gehouden der Maatschappij tot bevordering der veeartsenijkunde in Nederland, waarin o. a. zal worden behandeld het voorstel van het hoofdbestuur, luidende als volgt: De Maatschappij zal in he' jaar 4872 liet vijftigjarig bestaan van de Rijksveeartsenijschool feestelijk vieren ten tijde van de jaarlijksche alg. vergadering Het hoofdbestuur noodigt de afdcelingen en de leden uit, in dc aanst. alg. vergadering, hunne wenschen omtrent de inrigting van deze feestviering bekend te makenzoodat alsdan na onderlinge gedachtenwissc- ling door gemeen overleg kan worden zorg gedragen, dat de zamenkomst in 4872 op ruime deelneming zal mogen rekenen. Ingevolge berigt van den burgemeester van Ede zijn te Harskamponder die gemeentegevonden vier korven met bijen en een ledige korf, kunnende dc eigenaar van deze korven bij den burgemeester voornoemd deze terugbekomen. Z. M. de Koning heeft benoemd tot kommandeur der orde van de eikenkroon lid. adjudant in bui tengewone dienst, den kolonel J. C. de Normandie s' Jacoben zulks als een erkenning van vroegere uitstekende diensten. Te Kopstukkeneen gehucht onder de gom Onslwedde, heeft zich Vrijdagmorgen jl. een elfjarige jongen door ophanging van het leven beroofd. 'I was een kuajongenstreeken een kwajongenstreek schijnt ook tot de droevige katastrophe aanleiding gegeven te hebben. Naar men zegt, zou nl. zijn vader liern met straf bedreigd hebben Indien 't werkelijk bleek, dat hij zich aan zeker kattekwaadaan een op 't erf van zijn vader zich bevindenden bijenstal gepleegd, had schuldig gemaakt. Ook te Bommel zalnaar men aan het U. D. meldteene dochter van een der aanzienlijkste inge zetenen den pas geopenden nieuwen cursus Jer Rijks lioogere burgerschool bijwonener bestaal bij ver schillende ingezetenen plandat voorbeeld te volgen. In het lokaai der effecten-sociëteit te Weencn heeft in den nacht van den Oden op den 7den dezer een diefstal met inbraak plaats gehad. In den achter wand eener ijzeren kast is door uilboring eene opening gemaakt en langs dien weg eene som van fl. 35,000 aan effecten gestolen. Naast die papieren lagen eenige zakken geld fl. 30.000, benevens 25 bankbiljetten maar vermoedelijk hebben de dieven dit niet bemerkt, althans dit alles is onaangeroerd blijven liggen. Bij het plaatselijk onderzoek vond men de kentekenen, dat de daders s avonds hot gebouw waren binnengeslopen cn na den diefstal door een raam zijn uitgeklommen. VERBETERING. In de adv. van den Heer Slothouwer van het vorig nummer staat: en ter perse: DE ZWARTE JAGER. Dit werk is echter reeds verschenen.Ter Perse ligt zijne nieuwe uitgave: HAM en SEDAN, o/ een troon op lijken gebouwd. ADVERTENTIE II. De Heer en Mevrouw E. L. VISSER betuigen bij deze hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van bunnen Zoon ondervonden. Amersfoort, 14 Sept. 1871. Voor de vele bewijzen van deelneming, bij de geboorte en het overlijden van ons Kindje betoond, betuigen wij onzen hartelijken dank. Amersfoort 11 September 1871. J. J. KLEBER, H. H. KLEBER—Scnusnm. «>*<3F» Dr DIRECTEUR van het Post- kantoor te Amersfoort brengt hier mede ter kennis van het publiek, dat op ZATURDAQ den 16 dezer des morgens ten 10 ure zijn kantoor in het nieuwe gebouw zal worden overgebracht, en de bussen aldaar aangebracht, terzelfder tijd in gebruik worden gesteld. Amersfoort, den 14 September 1871. De Directeur voornoemd, R. VAN HEECKEREN. De ondergeteekende berigt zijne geëerde begunstigers dat hij is voor zien van een extra verzameling IIAARLEHHER BLOEMBOLLEN, zoowel voor tuinals kamercultuur. A. M. VAN HEMMEL BloemistAmersfoort. Men verlangt met 1 Not. tegen goed loon op een stil dorp, in de provincie Utrecht, eene bekwame van de Prot. Godsdienstdie goed met de wasch kan omgaan. Brieven franco onder letter Saan het Bureau dezer Courant. FEITEN BEWIJZEN en de schoonste aanbevelingen zijn zonder waarde, wanneer ze zich niet op daadzaken kunnen beroepen en juist dit kan het JOHANN HÜFF'schk Malz-Extract of Gezondheidsbier in den uilgebreidsten zin van 't woord. Een ruim twintigjarig bestaan met zich steeds vermeer derende consumlie hel tal van onderschei dingen den fabriekant door vorsten, regeringen en wetenschappelijke instituten ten deel gevallen de dankbetuigingen hem bij duizenden ge worden dat zijn feiten waarvan een ieder zich overtuigen kanen voor welke broodnijd en wangunst moeten zwijgen. Zie de vele brieven, die dagelijksch uit het Album der dankschrijven in de dag bladen en tijdschriften gepubliceerd wot den. Prijzen 1 flesch 45 Cl. 6 flesschen f Ï.20. 13 flesschen 4.40 (de ledige flesschen worden J 6 Ct. berekend cn tegen dien prijs steeds teruggenomen). JOHANN HOFF'sca Gentraal-DépótBloem- markt bij de Stilsteeg Amsterdam. Verder ver krijgbaar bij A. VAN HAZELEN, te Amersfoort. Eene eukele Trekking K. K. OOSTENRIJKSCHE Premieloten van 1858. Trekking 2 October 1871. Op dien dag mceten de navolgende prijzen uitgetrokken worden HOOFDPRIJS VAN f 200*000 1 PRIJS VAN 40.000 1 2G.OOO 2 PRIJZEN VAN 5000 10.000 2 *2000* 4.000 3 -ISOO- 4.500 8 - *1000' 8,000 52 400 12.80O <450 180- 261,OOO Dan laten Juli 1858 hebben de T kkingen «en deze Premfón-Verloting een aanving genomen. SS Trekkingen .an e»en groot bed'ig als de boven genoemde op 2 October h-bben reeds plaats gehad; daardoor is liet aantal der nog ingeblevru serin zoodanig verminderd, d« I de Nummert, die nog aan tl» Trekking dee/neme«, doordien zij nog sleohts in geringengetallezijn ten zeer aanzienlijk» kan» van winti aanbieden. Wij .r rkonpen ruor de Trekking op 2 October op welken dag allo bovengenoemde groot» Prijzen moeten uitgeloot worden. üeele Loten a 8.Halve u 4; Kwart it f 2.en Achtste a I.M. C. Tegen franco toezending ven bet hedieg in Contanten ol in l'oitwieirl» (gcene Potliegela.) Zg die de toezending der l.oten franql «erlangen, wor den «erzncht de vereischt» Postzegels bij bon bestelling te «oegen. Na den ajlaap dor Trokking ontvangt iedere belang hebbende gratie en franco de uitvoerige trckkingslijel. IS ENT HAL C. Commissionairs in effecten* AMSTERDAM ROTTERDAM (Filiaalhuis) Warmoesstraat, Wcste Wagenstraat. J 574. Wijk 5, No. 681.

Amersfoortsche Courant | 1871 | | pagina 2