Heerenhuis, Verhuisd. Te Koop SCR1LMRMDDELBUR Keukenmeid. m G. VAN LUMMEL GYMNASIAAL ONDERWIJS BARNEVELU. betaald zijn. Er bestaat grond om te honen dat zulke stemverkwanselaars die maar af te dikwerf de benoeming der gemeentelijke over heden in hunne magt hebbenvoortaan lliui: zullen blijven en plaats maken voor lieden die zich door de belangen van het algemeen laten leiden. Grond om te hoptn is er weldat zijn de meeste bladen met Daily News eens, maar die hoop kan alleen door den tijd worden verwe zenlijkt als het opkomend geslacht der achterste klassen zich wil laten laten bedeelen door de zegeningen van goed onderwijs. De beste middelen te: leeniging of uitroeijing van het kwaad, dat in Engeland de verkiezingen tot een poel van onzedelijkheid verlaagtzullen niet helpen, als de volksklasse geene betrekkelijke kennis en beschaving erlangt. 't Is wel de aandacht waard dat, zooals de Voce della Vern'tó meldt, de Paus dezer dagen bij cene audiëntie het volgende heeft gezegd «De policie heeft onlangs door haar lusschen- komst de wanordelijkheden doen ophouden. Misschien zullen die wanordelijkheden zich bij de verkiezingen herhalen. Dan zal ik die policie aanbevelen er voor te zorgendat wil de gewaarborgde vrijheid genieten om onze mee ning te zeggen en onze slem uit te brengen. Men zegt dat wij eene gewapende reactie willen. Dit is laster en onzin. Ik begeer geene andere reactie dan dal fatsoenlijke lieden weder de jeugd in zedelyfffieid en geloof op voeden." Mogten deze laatste woorden door de gnnsche wereld weerklinken. Mogten zij vooral door dringen tol allen, die de magt, moed, kracht, bekwaamheid bezittenom die behartigens waardige woorden le kunnenmaar inzonderheid te willert voortplanten en wortel te doen schieten bij haar en hen die onder hunne geestelijke leiding en in meuig opzigl onder hunne wereld lijke leiding staan. Dkn zal er oneindig meer rust en vrede onder wereldburgers en wereldburgeressen heerschen. Dan zullen millioenen ofschootf niet één in denken toch één in liefde zijn. Van Italië, het schoone land der citroenen, zouden we wel naar Afrika willen oversteken, al was 'l maar om van Napels op de ruischende golven, onder romantische sensatiënnaar den Barbarijschen overkant te wiegelen, doch vermoe delijk aldaar weinig politiek voedsel zullende vinden en reeds tamelijk warm geworden bij de hittedie ons dierbaar Nederland thans als in een tweede Italië herschept, zoo gaan we nu liever tot het dolce far niente over. AMERSFOORT 24 Julij 1872. Ter raadszitting der gemeente Amersfoort morgen dingsdagmiddag te één uur te hou den behelstonder de door in No. 2004 medegedeelde punten van behandeling dier zitting, het 2e punt een voorstel van Burge meester en Wethouders, waarbij zij, in overleg met den Heer Inspecteur en de Comm. van Toezicht op het Midd. Onderw., den gemeenteraad voorstellen om, aangezien geen der sollicitanten naar de tot dusver niet vervulde betrekking van leeraar in de staatshuishoudkunde en de handelswetenschappen aan de hoogere burger school (jaarwedde ƒ600) de volledige vereischten daartoe bezit, die heirekking derwijze te split sen, dat 1. benoemd worde een leeraar in de staatshuishoudkunde, op eene jaarwedde van f 350, waartoe aanbevolen worden mr. J. W. Sluiter, proc. bij de arr.- rechtbank te Amers foort, en mr. J. van Steenbergen Staaladvo- kaa'. bij den hoogen raad te 's Gravenhage; en 2. hel onderwijs in de handelswetenschappen en het boekhouden tegen eene jaarwedde van /250, op worde gedragen aan den heer J. C. F. Prikken, leeraar aa:? de hoogere burgerschool te Amersfoort, onder gehoudenheid b:nnen nader te stellen termijn eene acte voor dat onderwijs te verwerven. Het feest-programma van den schietwedstrijd, door den Nederlandschen weerbaarheidsbond in het kamp op de Wieselsche heide bij Apeldoorn te houden is bekend gemaakt. Zondag deu flden Augustus des nam. te 3 uur, plegtige ontvangst van de msdedingers vóór het go- meentehuis te Apeldoorn. Te 5 uur' vertrek naar het kamp. Te 8 uur muziekuitvoering door het corps muzikanten der infanterie te Ainhem, dat ook des Maandags, Dingsdag Woensdags eu Donderdags des namiddags en des avonds zich zal doen hooien. Behalve den schietwetsliijd llingsdag schermwctstrijd op degen sabel, stoken geweer, alsmede door infanterist leger» kavalerist Vrijdag nammidag s-hietwetstiijd voor jongelingvereenigingcn op <000 passen afstand. Znturdag te 9} uur 's mor* 1 gensuildccling dor prijzen door Z M. den koning, in het kninp Zondag den I8den Au gustus wordt het kamp ontruimd. Even als diverse schutterijen zal ook de dd. schutterij te Amersfoort aldaar worden vertegen woordigd. Door Hoofd-ingelandcn zijn lieden verkozen tot Heemraden van het Heemraadschap de Ecm enz. 1ste District Mr. VV. II. de Beaufort. 2de Distiict Mr. C. J. Kien Ellzman. 3de District M. Ten Drink. 4de Distiict Mr. J. Cock Blomhof. Op do vergadering van 12 dezer dei commissie tot feestviering op f April 1.1. te Amersfoort heeft zich die commissie ontbonden, nadat door den Penningmeester rekening en verantwoording is gedaan waaruit bleek dat er een te kort was, hetgeen besloten is door een hoofdelijken omslag over de leden der commissie aanlezui veren. Tevens is besloten aan de gemeente Amers foort aantebieden, de Rekening en Verantwoor ding alsmede de kwitantién en overige documen ten teneinde die in de archieven te deponeeren, zoodat de nakomelingschap ook daaruit ontwaart dat het 300jarig bestaan van onze vrijheid in 1872 feestelijk herdacht is en op welke wijze dit is geschied. Voor zoover bekend is de Amersfoortsche Feestcommissie de eerste die dezen maatregel genomen heeft, en is het te wenschen dat andere comm. in ons land dit voorbeeld 'zullen volgendaar hetgccu thans misschien onbedui dend toeschijnen moge, later van veel belang kan zijn; hel is te hopen dat de stukken door de gemeente in ontvangst zullen worden genomen. Het Journal Officieel deelt de voorwaarden der nieuwe Fransche monstei leening mede. De koers van uitgilte is 84.30. Voor minder dan vijf francs rente kan niet ingeschreven worden. De interest gaat den 16. Augustus in. Het minimum der eerste storting is 14.30 fr. De overige stortingen zijn verdeeld in twintig maandelijksche termijnen waarvan de le plaats heeft op 21 September. He andere termijnen volgen den Hen van van elke maand, te beginnen met 11 November. Vervroegde stortingen worden ook aangeno men, waarvoor, na de toewijzing, 6 percent rente te goed zal kunnen gedaan wordeu. Men meldt uit Meppel van 18 Juli) Door de verbazende aanvoeren van Ameri- kaansch spek dat voor veel lageren prijs dan inlandsch spek verkrijgbaar is en waarvan de consumtie meer en meer toeneemt, is de haudel in vette varkens thans zeer lusteloos en de prijs reeds tot 40 a 50 cents hel kilo teruggegaan. Men wil dat de daling nog verder zal gaan. Te Aix is 't vonnis geveld in 't proces van de bende genaamd de la Tailleomtrent welke zaak wij vroeger iets mededeelden. Garbiirino en Ga- letlo zijn ter dood veroordeeld, vrouw Arèse tot levenslange dwangarbeid en 4 andere roovers tot kortere of langere gevangenisslafterwijl twee mannen en drie vrouwen weiden vrijge sproken. Aan de jury waren niet minder dan 496 vragen voorgelegd. n Rusland is de veepest op nieuw in het gouvernement Novogorod uitgebroken, werwaarls de besmetting uit het gouvernement Twerwas overgobragt. Ir. een der districten van Novogorod waren reeds een honderdtal runderen bezweken en in een ander distiict hecrscble de veepest in een 40lal gemeenten. Uit St. Petersburg zijn veeartsen naar de bezochte punten vertrokken. Dezer dagen overleed le Cincinati een ver eerder van Blondin, die een zonderling testament achterliet. Hij heelt aan het gezin van Blondin een som van 50,000 dollars vermaakt, ingeval de beroemde koorddanser in de uitoefening van zijn kunt den nek breekt. Breekt Blondin slegts een been dan krijgt zijn gezin 10 000 dollars en slaat hij zich bijgeval den neus in, dan ontvangt hij een schadeloostelloostclling van 100 dollars. SCHILDER en BEHANGER, van de Appelmarkt naar den Singelhoek St. Andriesstraat. "TT") De Notaris Mr. DE LOUTER MLrfJfza' °P Zaterdag 10 Augustus 1872, ■Pm*?des avonds, in Amicitia te Amers foort onder meerderverkoopen EEN met marmeren Gang, en greote Tuin, voorts Koetshuis, Koetsierffwpning, stal ling voor 4 paarden en zeer geschikte berg plaatsen bevattende liet huis 8 boven- en benedenkamerstwee meidenkamers keuken, kelder en ruime zolders, staande en gelegen te Amersfoort aan de Kamp straat groot 10 ares 90 centiares. Laatst bewoond door den Heer VAN 0RS0Y VEEREN. Dadelijk te aanvaarden. ADVERTENTIE N Voorspoedig bevallen van een JONGEN M. a. 1TTMANNRoufiakr. Gobs, 18 Juli, 72. Voorspoedig bevallen van twee welge schapen ZOONS, E. VAN DE ROEMER van sweden. 20 Julij 1872. een WINKELKAST met drie schuivende raamden en achttien laden gemakkelijk te verplaatsen. Fianco te bevragen aan het Bureau Ameri- foorUche Courant. Heden overleed in den ouderdom van ruim 11 weken mijn jongste lieveling WILLEM FREDER1K. en Aanvang nieuwe cursus 1 Sept Ruim huis, heerlijke tuin met speelplaats. Onderwijs, behalve gewone vakken LatijUSChO en Griek- SChe talon, te doceren door een candidaat verder FranschEngelsch, Hoogduitsch en Wiskundo. Voorbereiding tot de Hooge Schoolhet HospitaalMarineden Handel. Taal in den huiselijkeu omgang de Engelsche. Informatiën bij onderstaande H.H Dr. J. G. SCHLIMMER, Rector, Lid pl. Schoolcomni. te Tiel. N. VERWEIJPresident pl. Scboolcomm. te Tiel. P. G. v. d. WILLIGEN, gep. Luit.-Kolonel te Tiel. H. C. VETHAKE, Schoolopziener le Arnhem. A. M v. VOORTHU1JZEN, Schoolopziener te Nijmegen. DAGEL1JKSCH BESTUUR VAN BARNE- VELD. G. J. KAPTEYNte Barneveld. Prospectussenop franco aanvraag te bekomen bij den Directeur A. BIESTRATEN Wordt gevraagd tegen Augustus in een Logement te Utrecht een KEUKENMEID; loon naar bekwaamheid; franco te bevragen onder letter B. Bureau Amersfoortsche Courant. Amersfoort 22 Juli 1872. J. VAN ASPEREN. van Dr. John. J aco bij waarvan de buitengewone geneeskracht bewezen is door 132,000 gelukkige Kurengeneest op den alleen waren Weg der natuur door Zuivering en Vernieuwing van het zieke bloed en slechte lig- chaamsvochtcn, welke de grondoorzaken van alle ziekten zijn en alzoo de ziekten welke daardoor ontslaan. ZIËkO, w aarbij alle aangewende Midde- 1 len zonder gevolg zijn gebleven, kunnen w ij met Vertrouwen aanraden eene laatste proeve te nemen met deze heerlijke drank. Dépót A 11 2 per flesch met gebruiksaan wijzing in Amersfoort bij D. A. CUNTZ. echtals iedere flesch relief met mijne firma en ieder Etiquette in roode kltjr met mijne nevensgaande handte kening voorzien is. F. Adolph Richter te Duisburg, eenig fabrikant van de echte Wotiderdrank. I

Amersfoortsche Courant | 1872 | | pagina 3