Keukenmeid, Men vraagt Let wel. BEDIENDE. Thiers wordt tegenwoodig vervolgd door solli citanten. «De uitgehongerde hoop van adspirant- ambtenaren vermindert niet, zegt de Temps door de laatste benoeming van onder-prefecten. Bij elke bevordering worden de gelóderen digter; oude ambtenarendie gereed staan om hun verleden te vergetenjongedie er zich op verheffen geen verleden te hebben zonen van goeden huize, die men heeft aangeraden bezigheid te zoeken edelliedendie dit gouvernement verloeijenmaar het toch de hand reiken oud-officierendie het aan 't leger overlaten om zich te redden ziedaa het aankomend ambtenaarspersoneel van Frankrijk." 'lis een leger van sollicitanten, die thans van geen vacantie willen weten. Zijn zij eenmaal aangestelddan willen zij gaarne vacantie genieten. Die felle baanljesiagt in Frankrijk is zeer verontrustend, want wie niet aangesteld wordt, blijft onrustig staatsburger in klimmende mate. Als zich aldaar meer menschen zouden toeleg gen om in landbouw, industrie en handel werk zaam te zijn, zouden zij en hun land welvarender zijn- AMERSFOORT 19 Augustus 1872. Heden, maandag, den 19. Augustus 1872, des namiddags halftweeheelt de gemeenteraad van Amersfoort eene vergadering gehonden waarin de punten van behandeling waren 1 Rekwest van J. van Veen ten opzichte van zijnen aanslag in den hooidelijken omslag over 1872. Als te laat ingekomen, werd deswegens over gegaan tot de orde van den dag. 2°. Rekwest van den smid J. Blok om eene te gemoetkoming voor de wegruiming van twee hoefstallen. Met 8 tegen 3 stemmen afgewezen. 3°. Rekwest van de bewaarschoolhouderes Wed. de Vos om eeue gratificatie. Met algeuieene stemmen afgewezen. 4®. Verzoek van den heer G. J. Collardom eervol ontslag uit de betrekking van leeraar in na tuurwetenschappen aan de hoogere burgerschool. Verleend met overlating van den ingangslijd aan Burg. en VVelh. In eene Donderdag avond jl. gehouden ver gadering van het departement Amersfoort der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zijn tot leden der commissie van loezigt over depar- tcmentschool benoemd de hecren Dr. D. Burger Ds. D. P. M. GraswiiickelMr. J. van der Leeuw, P. Meihorst Jr. en Dr. II. A. M. van Wa'chren. Commissarissen van politie worden door Z. M. den Koning benoemd, geschorst en ontslagen, en geeft de titularis aanleiding tot ernstige klag'.en, zoo kan door de gemeentelijke autoriteit niets anders worden gedaan dan rapport te maken aan den Minister van Justitie en dusdar.rg rapport is dezer dagen gemaakt. Morgen Dingsdag 20 Augustuszullen in de legerplaats bij Zeist eenige feeslelijkheden plaats hebbenconcert door Let muziekcorps van het regement rijdende artilleriefraai vuurwerk enz. Zaturdag jl. is uit Venlo, aldaar tijdelijk gedetacheerd geweestte Amersfoort teruggeko men de 2de batterij van het regement rijdende artillerie. Bij de godsdienstoefening der protestanten in het kamp bij Milligen was gisteren de tekst (naar Hebr. XI9 en XII114) Boor het geloof heeft Abraham in tenten gewoond. Ook wjj hebben hier geen blijvende stad. De gezangen waren Voorzang, psalm 19 vs. 1; Tusschenzang, gezang 22; Nazang, psalm 89 vs 7. Te 12 uren werd groote parade gehouden. De opening der jagt, voor dit seizoenis bepaald in de provincie Gelderland op Maandag 2 September e. k. en in de provinciën Woord en Zuid- Rolland en Utrecht op Zaturdag 7 September e. k. Te Kuilenburg is een 17jarig fabriekanl van va'.^che kwartjes gearresteerd. De drie mannen, welke gevat werden als daders van den moord op den Nederlandschen officier Joost te Elminazijn door een raad van ge zworenen uil hunne landslieden bestaande schuldig bevonden enden22Julij opgehangen geworden. Bij voortduring worden in Frankrijk jonge lieden gestraft, die zich lijdens den laatstcn ootlog aan de krijgsdienst hebben onttrokken. Te Versailles zijn dezer dagen vijf hunner tot twee jaren openbaren arbeid veroordeeld. Gelijk men weetis 't «groot tenue" van een Britsch oorlogschip niet compleetdan wanneer de ra's bemand zijn met rijen matrozen. Dit gebruik heelt nu weerbij gelegenheid van de opening der havenwerken te Weymouth, aan twee arme pekbroekendie de sterke wind op 't dek deed tuimelenhet leven gekost. Na dit ongeluk heelt de prins van Walester wiens eere de gevaarlijke parade plaats had, haar on middellijk doen slaken. Men dringt er in de dagbladen op aan dat voortaan 't leven der manschappen niet meer door zulke onnoodige verlooningen in de waagschaal worde gesteld. Uit het op de algemeene vergadering der Maatschappij lot Nut van 'l Algemeen uitgebragl jaarverslag blijkt, dat het ledental met 176 is vermeerderd en ruim 15.000 bedraagt. Het quotum der departementen was van /"1.55 op ƒ2 verhoogd. Van wijlen den heer Hofman te Velzen ontving de Maatschappij een legaat van 500 en van wijlen den heer Wijckerheld Bisdom te Leeuwarden een legaal ter waarde van ruim f 17 090. In de zitting van Woensdag ismet 498 tegen 196 stemmen, aan hel Nederlandsch Tooneelverbond een subsidie van 10.000 ver leend ter gedeeltelijke bestrijding der kosten van oprigling eener looneelschool. Dit subsidie zal alleen worden toegekend wanneer de inrigting der Tooneelschool en de wijzewaarop zij zal worden beheerd, ten genoege van het Hoofd bestuur der Maatschappij zijn geregeld geworden. De uilbetaling zal plaats hebben in twee gelijke termijnen, de eerste op den dag der opening van de schoolde tweede een jaar na dien dag. Aan de commissie voor de wetsherziening is met andere voorstellen gerenvoijeerd een voorstel van het departement Leiden, om de algemeene vergadering eenmaal in de vijf jaren te Amster dam en de overige vier jaren buiten Amsterdam te houden. Met 481 tegen 116 stemmen werd besloten het voorstel van het departement Leiden te ver werpen om de algemeene vergadering het vol gende jaar aldaar te doen houden en aan het departement daarvoor een crediet te openen van hoogstens 1500. De vergadering zal dus in 1873 te Amsterdam bijeen komen. De vergadering is daarna gesloten. Otn het vergevorderde uur zijn de in den be schrijvingsbrief vervatte vraagpunten niet be handeld. Eenige predikanten hebben het plan gevormd tot stichting van een fonds ten behoeve voor Credikantsweduwen en weezen in de Ned. Herv. erk. Het fonds zal gevormd worden door bij dragen van f 10 voor elke predikantsplaats door deelnemende gemeenten. De Kerk. Cl., waarin het voorloopig ontwerp wordt medegedeeld geeft in overwegingom ook de predikanten zelf te doen bijdragen. Tot nu toe bedragen in Luxemburg de inschrijvingen voor een monument ter gedach tenis van Prinses Hendrik ruim fr. 20,600. Men berekent, dat er minstens 25 k 30.000 franks bijeen zullen komen. Er is thans een comité van uitvoering benoemd cn levens bepaald dat het monument zal worden opgerigt in de hoofdstad Luxemburg. In het artillerie-kamp bij Zeist in de afgeloopen week heeft men met het geschut van verschil lende afmetingen gewerkt en zijn de manschappen vooral de jonge soldaten, uitmuntend geoefend; het was een lust om te zien met hoeveel ijver door ieder het geschut bediend werdin de volgende week zal men proeven nemen met de beweegbare schijf, voorstellende een varend schip bewerkt tiaar het systeem van den kom- mandanl van het kampkolonel van Exter en gemaakt door den smid Swaters te Utrecht; de gezondheid van de troepen is uitmuntend de zware regen echter, die er vergezeld van hevigen wind, gevallen is, hebbenin weerwil dat de tenten uitmuntend gebouwd zijnnog menigeen een nat pak bezorgdenvooral verl. week Zondagwaardoor deze week een lOtal soldaten naar het rijks hospitaal zijn ge- bragtdie aan koortsen lijdende waren. Aanst. Vrijdag zullen eeqige compagnieën we- dei naar hunne garnizoenen vertrekken om door andere vervangen te worden. Zaturdag is er eene proef genomen met brand- cilindersdie zeer goed is uitgevallenreeds bij het 2. schot ontstond er brand in een daartoe bijeengebragten houtstapel de afme ting van dien stapel bedroeg 4 met. lang. 4 breed en 3 met. hoog. Nu door eene Belgische en ook door eene Nederlandsche maatschappij tot het aanleggen van buurtsporen de voorloopige werkzaamheden in diverse Noordelijke provinciéh zijn afgeloopen en door beide maatschappijen concessie is aange vraagd hoort men van die ondernemingen op 'toogenblik niet veel, en beginnen sommigen al te vieezen, dat bet, zooals wel eens meer gebeurt, bij het zetten van bakens zal blijven en de zaak nu in den doofpot zal komen. Ten bewijze echter, dat ten minste de Hol- landsche maatschappij niet stil zit en de zaak nog wel degelijk als ernst beschouwt, diene, dal voor eenige dagen de representanten uier maatschappij zich bij de burgemeesters van verschillende gemeenten hebben vervoegdten einde onderzoek te doen naar de ligging en wegen der dorpen in de nabijheid van den ge- projecteerden spoorweg, de talrijkheid der be volking, het onderling verkeer der inwoners, hunne bedrijven enz. enz.om uit die gegevens over het meerdere of mindere productieve van den aan te leggen spoorweg te kunnen oordeelen. Men schrijft uit Nijkerk dat een aautal inge zetenen zich per adres hebben gewend lot den minister van binnenl. zaken, met verzoek, om de rigting van den Ooslerspoorweg zoodanig te wijzigen, dat die lot Nijkerk over den Centraal spoorweg zou loopen en van daar op de buurt schap Stroeom verder de uiigebakende lijn te volgen. Als een zeldzaamheid kan gemeld worden dat bij den heer Stoltenkamp te Neerlangbroek een Hortensia is te zien, hoog'5 decimeters, diameter 75 decimeter, versierd met 58 bloemen. De minister voor 't openbaar onderwijs en eeredienst in Pruissen houdt zich bezig met de opmaking van de onderwijswet, opdat ze zoodra de kamer weder bijeen zal zijn gekomenzal kunnen worden ingediend. ADVERTENTIE N. Getrouwd W. H. KAM en E. METZELAAR. 's Gravkkhagb 14 Augustus 1872. De Heer W. H. KAM en Echtgenoote beluigen hun oprechten dank voor de vele be- wijlen van belangstelling en vriendschapbij de voltrekking van hun Huwelijk ondervonden, 's Gravbxuaor 14 Augustus 1872. Den 17 Augustus 1872 overleed te Amersfoort na een langdurig en smartelijk lijdenmijne dierbare echtgenoot AD0LPH1NE CHARLOTTE OP TEN NOORT. Jhr. Mr. J. E. GODIN DE PESTERS. gelegenheid der Feestelijkhe- dondie Dingsdag 20 Augustus in het KAMP BIJ ZEIST zullen plaatshebben, beveelt ondergeleekende zich minzaamst aan hopende met veelvuldig bezoek te worden be gunstigd. S. GOH EN van Amersfoort, Canlinehouder in hel kamp bij Zeist. Mevrouw DE VTLLENEUVE «k* zoekt tegen November, eene bekwame die tevens genegen is huiswerk te verrigten, niet beneden de 25 jaren. Adres Soesterstraatweg G. 143. in een de.' voornaamste Logementen in den omtrek der stad een Degene die eenigszins op de hoogte dier zaak iszal de voorkeur genieten. Brieven worden ingewacht onder N°. 10 aan het Bureau dezer Courant. Tegen 12 A 13 cents per uur kunnen 5 a 6 TIMMERLIEDEN voor een jaar Vast Werk bekomenden geheeleu winter door tot des avonds 10 uren werken. Reflecterenden gelieven zich aantcmelden in persoon of met franco brieven bij VAN BREMENmr. tim merman te Bussum.

Amersfoortsche Courant | 1872 | | pagina 3