Te Koop: Te Huur SCHUTTERIJ. Birmah en China leverden hun contingent. Er zijn 30 dozijn borden waarvan de metaalwaarde per stuk is 325 gulden. En toch is deze ver zameling slechts een deel van den goud- en zilver-rijkdom der Engelsche kroon. In den Tower te Londen bevindt zich nog een massa tafelzilverdrinkvaten jnz.die mede een zeer aanzienlijke waarde vertegenwoordigen, AMERSFOORT 26 Augustus 1872. LEGERPLAATS BIJ MILLIGEN. De Deensche officieren Tobisekapitein der genie, en Rhodele luitenant van den generalen stat zijn verleden week in het kamp aangekomen. De infanterie is in de afgeloopen week voort gegaan met oeleningen in de bataillonschool en garnizoensdienst op groote schaal, terwijl 's mor gens en laat in den namiddag oefeningen in bet tirailleren en schijfschieten zijn gehouden. De veld-artillerie hield divisie-school en oefen de zich in het nemen van stellingen. De cavalerie ageerde gecombineerd met de riidende artillerie en Zaturdagjl. had manoeuvre plaats in het vuur van de beide wapens op de tiarderensche heide. Deze laatste manoeuvre werd door de Deensche officieren bijgewoond. Bij de keuring der fourrages werd Donderdag jl. door de keuringscommissie het hooiopge stapeld in de magazijnen te Nieuw-Milligen afgekeurd, welk besluit door de herkeurings commissie den daaropvolgenden dag bijeenge komen bekrachtigd werd. Onmiddellijk is op voorloopig voldoende wijze door den aannemer daarin voorzien. Het aantal zieken tot gisteren reeds in de ambulance opgenomen, bedraagt 600meeren- deels zeer ligte ziektegevallen, zoodat een groot gedeelte, na weinige dagen rust, de ambulance weder kan verlaten. Daar echter deze lieden te beschouwen zijn als parasieten van de versche luchteen artikel zoo hoogst noodzakelijk en belangrijk voor de goede verpleging van zieken, zoo zijn door de zorgen van den dirigerenden le officier van ge zondheid Dr. C.J. van Heeteenige teuten in de on middellijke nabijheid der ambulance opgeslagen, alwaar ongeveer een GOtal zieken zijn opgenomen; deze wijze van ziekenverpleging,als ondervinding bewezen heeltis ten opzigte van den aard der zaakzeker de beste. Gisteren Zondag hadden de godsdienstoefe ningen plaats, geleid bij de protestanten door Ds. A. Rutgers van der Loeffuit Leiden de gezangen bestondeu uit voorzanggezang 16: vers 1 en 15; lutschenzangpsalm 33: vers 7a en 9b; nazangpsalm 72: vers 11. De preek vond bij eenieder den meesten bijval. Het was treffend dien spreker, gedecoreerd met Nederlandsche orden, de door hem gekozen woorden uil het boek van Richteren 720 met zooveel vuur en redenaarstalent te hooren verklaren. Naar aanleiding dezer woorden Mei het zwaard de* Heeren en van Gideon" sprak de welsprekende redenaar over het schoone der wapenkreten en krijgsleuzen en trachtte hij op ernstige wijzemaar tevenshoewel op gevor derden leeftijd, nog met krijgsmansgeest bezield, aan te toonen dat ware godsdienstzin nooit bij het leger moet verloren gaan en hij met het oog op de tegenwoordige tijden hoopte dat de krijgsmansleuzeMet het zwaard voor God en Oranje, bij ons leger nimmer mogt verloren gaan. De gezamenlijke muziek van het 3e en 4e regement hussaren begeleide hel kerkgezang. Eene menigte burgerfamiliën en de beide Deensche officieren woonden de godsdienst oefeningen bij. 4)e godsdienstoefening bij de Roomsch-Calho- lieken werd weder zeer verdienstelijk door den Eerw. Heer pastoor Maasuit Putten geleid. In het midden der misconsecratiewerden door de infanterie de geweren geschouderd en gepresenteerd. Bij de Roomsch Gatholieken werd het gezang begeleid door het muziekcorps van een der regementen infanterie. Na afloop der kerk spoedde men zich om zich voor de groote parade gereed te houden. Ook daar behoorden de beide Deensche officieren tot den stat van den Opperbevelhebbergene- raal-majoor N. Mac-Leod, die de parade, gecom mandeerd door den generaal-majoor A. E, Mans veld inspecteerde. Nadat eerst alle troepen waren geïnspecteerd, werd voorden Opperbevelhebber met den grooten staf eerst in stapdaarna door de batterijen veld-artillerie, de regementen hussaren en batterij rijdende artillerie in draf gedefileerd. De parade was prachtig; eene menigte be zoekers zelfs uit de hoogste standen, waaronder vele dames in fraaije toilettenwaren daarbij tegenwoordig en reeds bij hel vallen van het morgenschot stroomden vele bezoekers naar het kamp. Des namiddags en 's avonds was er muziek aan de meeste can li nes, gymnastische oeleningen I op het koord door de familie Schumacher voor eene cantine, tc 8 uren muziek van hetlereg. infanterie voor eene officierencantine, zang door de liedertafel der onderofficieren van het 2e reg. infanterie in de officierencantine van dat rege ment en daarna groote taptoe met de muziek van het 2e en 7e regement infanterie en het 3e regement hussaren. Het drinkwater is goed. Er is een bepaalde tijd om dit te bekomen. Deze week zullen de groote gecombineerde manoeuvres worden gehoudenom daarna ook opgevolgd te worden door groote gecombineerde manoeuvres in het vuur. Van af Dingsdag 27. Augustus, zal de bus- ligting voor de 2e. Exp. Kamp van Milligen te 8 u. 15 m. 's morgens geschieden. De gemeenteraad van Rotterdam heeft zich bij acclamatie vereenigd met het voorstel van burg. en weth. om de levering en uitgifte van het verslag der handelingen van den gemeente raad voor /2500 'sjaars aan de heeren, Nijgh «f v. Ditmar op le dragencn wel voor den tijd van 1 jaar en 3 maanden, in te gaan den lsten October e. k. Te Johnstone (Ierland) vergaderden ongeveer 3000 menschendie zich verbonden geen versch vleesch of aardappelen te gebruiken tenzij de prijs van het eerste op 7 pence (35 cent) per pond was gevallen en die der laatslen op 6 d. (30 cent) per 14 eng. ponden (32 ned. ons). Wie de overeenkomst breekt zal een pak slaag ontvangen met algemeen goedvinden, Dc voor de herfstmanoevres te Blandford bestemde Engelsche troepenzijn sedert den 17 dezer op die plaats aangekomen en zijn in tenten gekampeerd. Overigens schijnt het daar hoofzakelijk geleerd wordt hoe men in het veld niet handelen moet. Het kan volstrekt geen goed georganiseerd leger genoemd worden, want de troepen liggen in de schoonste wanorde en de tenten staan zeo wijd mogelijk van elkander. Aan voorzorgsmaatregelen, die toch in een kamp hoogstnoodzakelijk zijn, is tot nog toe niet gedacht en de soldaten hebben nog niet van de posl of patrouilledienst te lijden gehad, uitgenomen een 60 kavelleristen en drie officieren, wien opgediagen is er voor le waken, dat de solda len niet jagen op de hazen en konijnendie zich daar in de buurt bevinden. Naar men verneemt heelt de stal geen ge schikte plaats kunnen vinden waar brigade- oefeningen kunnen gehouden worden, daar bij de vorming van het leger niet aan de moge lijkheid van brigade-exercitiën was gedacht. Te Woolwich heeft men in de laatste dagen vele proeven genomen met de Engelsche Gatling- mitraileusesdie voor eenige maanden bij de artillerie in gebruik zijn gesteld. De artillerie officieren, die bij de proefnemingen tegenwoordig waren, hebben verklaard dat dit nieuwe ge schut alleen in vestingen of op booten dienst kan doen. Op Woensdag 4 September 1872 tal voor het prov. gereglshof alhier teregt staan Ewout Barlhold Tolperus oud 40 jaren, laatst conduc teur bij de expeditie van Gend en Loos, geboren te Naarden, wonende te Amsterdem. Ten laste van den beschuldigde wordt vermeld: dat hij in den avond van Maandag 20 Mei 1872 op den Rijnspoorweg, tusschen Amsterdam en Rotterdam iq een bagagewagen van den trein welke teu 8 u. 30 m. van Amsterdapi vertrok, waarin hij zich bevond als geleider der in dien wagen vervoerd wordende vrachtgoederen der expeditie van van Gend Loos, een der pakken van de brievenposlerij, welke mede in denzelf den wagen vervoerd werden, geopend, het zich daarin bevindende pakket met brieven bestemd voor het postkantoor Moerdijk- Antwerpen open gescheurd en daaruit aigelislig weggenomen heeft het afzonderlijk verzegeld paketje, bevat tende na te melden aangeteekende brieven, welke hij zich even als de waarde die het bevatte ten nadeele van de verschillende eigenaars bedrie- gelijk toegeeigend heeft als: 1°. een briel ver zonden door de Twentsche Bank-Vereniging en geadresseeid aan de firma Goderies ltères te Antwerpen, inhoudende 20,000 in diverse bankbilletten2". een doosje verzonden door E. J. Posno te Amsterdamgeadresseerd aan M J. Posno te Londen, inhoudende diamanten ter waarde van omtrent 2188 pd. st. 3°. een dito verzonden door de firma Daniël te Amster dam geadresseerd aan M. Judels tc Londen, inhoudende diamanten ter waarde van omstreeks 600; 4°. een brief, verzonden door de wed Meijer, geboren Ketelaar, te Amsterdam aan Henriëtte Ketelaar le Brusselinhoudende een bankbillet van /GO; 5*. een, dito, verzonden door Lacroix te Am-tcrdaui, geadresseerd aan vrouw Lacroix te Antwerpen, inhoudende een muntbellet van 10; 6°. een dito, verzouden door S. van Jacob de Lëon te Amsterdam, ge adresseerd aan Léon te Soerabayainhoudende een javaansch bankbillet van /5, en 7*. een dito, inhoudende onbekend. Te Antwerpen heeft in de vorige week een droevig ongeluk plaats gehad Zekere jonge vrouw, M. v. d. Abeele genaamd, eigenares van de herberg dm Doolhof is opeen vreeselijke wijze verbrand. Ten ongeveer 5J ure waren eenige personen in de herberg bezig met het spelen op het bil- lard, terwijl de jonge vrouw naar boven was gegaan Eensklaps hoort men een hevig gestom mel op de bovenverdieping, doch men sloeg er geen acht op daar er nog meer buren boven woonden. Spoedig daarop vernam men kreten van brand, en snelden allen zich naar boven. De deur openende vond men de jonge vronw deerlijk verbrand terwijl het vnur en de vlam men haar stem smoordenwaarom zij ook op den grond gestampt had. De geneesheer Willem*, die onmiddellijk op de plaats des onheils geroe pen was, heeft haar zooveel mogelijk verbonden. Den volgenden morgen is zij echter onder de verschrikkelijkste pijnen bezweken. De ongeluk kige was in brand geraakt tengevolge van het ontbranden van een op den grond liggenden lucifer. In eene wéide te Eppendorf, nabij Hamburg, had zich dezer dagen een geval van runderpest voorgedaan, ten gevolge waarvan al de op die weide loopende koeijen zijn afgemaakt. Thans is de ziekte ook op de daaraan grenzende weide uitgebroken. Onmiddellijk is de geheele kudde gedood en verder zijn strenge maatregelen ge nomen om de verspreiding zooveel mogelyk legen te gaan. ADVERTENTIE W. Bevallen van een' ZOON, J. H. VAN ROGGENsin Uijl. Amersfoort 22 Augustus 1872. V De Heer en Mevrouw VAN WALCHREN- Costbr vaw Voorhout betuigen hunnen harte- 1 ij ken dank voor de vele bewijzen van belang stelling hun bij de geboorte van hun kindje betoond. Ambrsfoort, 26 Augustus 1872. Mevrouw WTTEWAALL VAN STOET- WEGENGodin de Pcstkrs, betuigt haren harte!ijken dank voor de deelneming bij het overlijden harer geliefde Moeder ondervonden. Amersfoort, Augustus 1872. jtfT» Mej. A M HONDIU8 heeft de ■5*^^ eer te berichtendat de T.RHaiew aan hare INRICHTING 2 Sept. een aan vang zullen nemen. Op een Handelskantoor te dezer IP >n stede verlangt men tegen OctobOP a. s. IEMAND die een goede hand schrijft en tevens eenigszins met boekhouden bekend is. Reflecteerenden gelieven zich franco te adres- seeren onder Letter A Bureau Amersfoort- sche Courant Eene PIANINO zuiver en aangenaam van toon, voor f 40 te bevragen aan het Bureau dezer Courant De MAJOOR-COMMANDANT der DD. SCHUTTERIJ te Amersfoort geeft bij deze kennis, dat zij, die verlangen medetedingen voor de levering van 15 stuks benoodigde SCHUT* TERSCHACOTS, hunne verzegelde inschry- vingsbilletten moeten inzenden bij den kapitein kwartiermeester van genoemd corps Vóór of op den 3<mi Sopt e. k. Het model is op het Magazijn te bezigtigen terwijl inlichtingen bij voornoemden Kwartier meester zijn te bekomen. Amersfoort, 24 Augustus 1872. De Majoor-Commandant voornoemd Jhr. G. K. VAN DEN SANTHBUVKL. op hel Havik eene nette, hooge VOORKAMER met aloove, tegen billijken huurprys. Adres onder letter Z. Buroau Amersfoortache Courant.

Amersfoortsche Courant | 1872 | | pagina 3