MR IS DIME MS. S. GOUDVIS CONCERT EN BAL AMICITIA, D. A. CUNTZ. DE WED. J. J. BOMÜIP, LANGESTRAAT, B 34 KASTOOR-, SCHOOL-, SCHRIJF- TEEKENBEHOEFTEN, EAU D'ANVERS, VERKRIJGBAAR IHPOTENTIA geheel zou worden hersteld. Na zich in zijne vriendschap en welwillendheid te hebben aan bevolen, en den wensch te hebben geuit dat ook hij de goede verstandhouding, tusschen het Hof en het Openbaar Ministerie beslaande, zou willen helpen bestendigen requireerde de Pro cureur-Generaal de voorlezing der acten van benoeming en eedsaflegging benevens de instal latie van den nieuwen Raadsheer. Nadat bedoelde voorlezing had plaats gehad nam de Voorzitter het woord. In gevoelvolle woorden sprak hij de smart uit die het Hof vervult over den onvcrwachten slag die den oudsten Raadsheer zoo even getroffen had en dezenevenals zijnen aanverwantden Heer Substituut-Griffierbelette deze plegtigheid bij te wonen. Geheel stemde hij in mei de hulde straks aan de nagedachtenis van den edelen van Rijckevorsel gcbragtdie nabij de geopende groeve door den eerwaarden bedienaar der godsdienst zoo naar waarheid was beschreven als den man die zichgansch zijn leven door, had doen leiden door een diep besef van pligt en wiens kalme doodbed het beste bewijs had geleverd van de rust en het vertrouwen waarmede hij zijnen geest in de handen van zijnen Schepper ging overgeven. Vervo'gens zich wendende tot den Heer van Del heette hij dezen van harte welkom in het Hofdat onaangezochldoch uit de volle overtuiging dat hij den ledigen zetel waardiglijk zou bezettenhem de eerste plaats op de voordragl had ingeruimd eu zijneu wensch vervuld had mogen zien door de spoedig gevolgde benocmiHg. Kracht en gezondheid in zijn nieuwen werkkring wcnschte hij hem van harte toe, terwijl hij de verzekering daaraan toevoegde dal zijne antecedenten geen twijfel overlieten aan de zekerheid dal lust en ijver hem daarin nooit zouden ontbreken. Zijne en zijner amblgenoolen vriendschap bood hij hem welgemeend aan voor de zijne hield hij zich zeer aanbevolen en verklaarde ten slotte den Heer Mr. A. D. van Bel wettiglijk geïnstalleerd als Raadsheer in den Hove van Utrecht, met verzoek om den voor hem gereed staanden zetel te willen innemen. Na daaraan voldaan te hebben, sprak de geïnstalleerde zijnen Auibtgenootcn toe met woor den die ongetwijfeld op alle aanwezigen den meest aatigenamcn indruk hebben gemaakt. Of schoon hij zijnen ambtsvoorganger niet dan uit zijne geschriften had gekend, betuigde hij zich gaarne aan te sluiten aan het leedgevoel dat zijn afsterven bij den Hove had opgewekt. Was hij dankbaar voor het welkom hem door Voorzitter en Procureur-Generaal toegeroepen, bij vreesde dat de verwachting die men wel van heui wilde koesleren te hoog gespannen mogt wezen. Zeer gehecht voelde hij zich aan Amersloorl, waar hij, geacht en bemind, zóó gelukkige jaren had gesleten dat hij uit eigen beweging welligt nooit een stap zou hebben gedaan om met een aanzienlijker regterlijk ambt te worden bekleed. N u hem evenwel ongevraagd door het Hof de eerste plaats op de voordragt was ingeruimd en hem daarvan op zoo veree- rende wijze mededeeling was gedaan had hij gemeend het voor eene vingerwijzing te mogen houden dat zijne plaats voortaan te Utrecht was. Onder inroeping van 's Hemels zegen aan vaarde hij dan ook zijn nieuw ambt, beval zich in de vriendschap en medewerking zijner Amblgenoolen, van het Openbaar Ministerie en van den Griffier aan en rigtte ten slotte een woord lot de balieonder betuiging dat hij zelf 12 jaren tot haar hebbende Kehoord de regten kende die haar toekomendat hij die te Amersfoort steeds geëerbiedigd had en ook hier steeds zou helpen handhaven, omdat daarin een der hechtste grondslag ;n ligt van een goede icgtspraak en van eene behoorlijke behartiging van de belangen der justiciablen. Na die hartelijke toespraak maakte de Voor zitter door het sluiten der zitting een einde aan eene plegtigheid, die ditmaal iets ongewoon treffends had door den ontwijfelbaar diepen eerbied voor den afgestorven Raadsheer van Rijckevorsel en door de achting voor zijnen op volger die, blijkens de gevoelvolle woorden over en tot hem geuit, het gemoed der sprekers vervulden. AMERSFOORT 10 October 1872. Door den Heer Mr. A. II. van Bel is Dingsdag jl.wegens zijne vestiging te Utrecht ontslag ingezonden als lid van den gemeenteraad van Amersfoort. Dingsdag jl. had alhier de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer van Esvcldoud architect dezer gemeente. Den 28 Maart 1837 tol die betrekking aan gesteld, lieefl hij daarin vele diensten aan de gemeente bewezen en menig bouwkundig werk, door hem ontworpen en onder zijn toczigt uit gevoerd getuigt van 's mans werkzaamheid. Aan grondige praclische kennis, paarde hij een helder doorzigt cu in al wat hij daarstelde muntte steeds zijn goede smaak uit. De ver schillende besturen, waaronder hij zijnen werkkring volbraglhebben hem immer hunne tevredenheid betuigd. Op den 1 October 1871 op zijn daartoe ge daan verzoek gepensionneerd, heeft hij niet lang de hem toegekende rust genoten, daar het den Almagtige behaagde hem Vrijdag den 4. October in den ouderdom vau 69 jaren ca 5 maanden tot zich te roepen. Ook als mensch bezat hij vele deugden en stond in ieders achting; menige traan van vriendschap cn dankbaarheid vloeide dan ook aan het graf van den overledene. Door het Amsterdamsch Tooneelgczelschap onder directie van den Heer Victor Driessent zal Maandagavond 21 October eene tooneelvoor- steliing in Amicitia worden gegevenwaarvoor de lijst van inlcekeningnaar wij vernemen, nog eenige dagen blijft opengesteld, zullende na hel sluiten daarvan de entreeprijs beduidend worden verhoogd. Het heeft Zijne Majesteit den Koning behaagd inieieekcncn op een door den Heer A. H. van Cleeff te Amersfoort uittegeven Gedenkboek der Kampering in de Legerplaats bij Milligen in Augustus en September 1872 en reminiscens aan vorige Kamperingen aldaar. Dit Gedenkboek behelst de namen van alle Opper- Hoofd- en verdere officieren in 1872 aldaar gekampeerd hebbendede indeeling enz., de voornaamste kamp-evènemenlen, nianoevres enz Ook daarop hebben ingeteekend de generaals M. U. van Limburg StirumMinister van Oorlog N. Mac-Leod, \V. A. WeilzelJ. B. E.von Motz, en diverse hoold- en verdere officieren. Te Soest is maandagavond jl. eene groote boerderij met 3 hooibergen behoorende aan Albert Kuijer afgebrand. De boerderij was tegen brand schade verzekerd. De Amst. Ct. behelst twee Parijsche nieuwtjes, namelijk Het standbeeld van Hendrik IV zal van den Pont Neuf naar elders worden getrans porteerd. De roi vert-galant ontsiert reeds lang die brug. De plaats waar hij voortaan zal prijken, ja nog niet aangewezen. De stad heeft besloten voorloopig vijftig groote kiosken met 10 ka mertjes en twee toiletkamers op te rigten. De eene hellt van de vertrekken is voor de vrou wen, de andere voor de mannen bestemd. Die kiosken waarvan hel doel gemakkelijker te raden dan ncèr te schrijven is zullen hier groote dienst bewijzen. De cabinets k 15 cen times zijn uiet a la polée de tout le mout. Uit Drenthe komen eindelijk gunstiger jagt- berigten. Een jager te Valthermond heeft op een dag 23 patrijzen2 hazen en 2 kwartels geschoten en te Gasselternieveenschemond 'tis een geducht woord schoten twee jagers 17 bazen en 4 pairijzen op een dag. Een Gas- selternieveenschemonder oppert in de Ass. Ct. bet vermoeden dat de geringe opbrengst der jagt is te wijten aan de ongeschiktheid der theeren jagers". Er kon wel iets van aan zijn. Onze Nimrods zijn te modern opgevoed, om nog als vader en grootvader met scherp oog, vas'.e hand en krachtige bcenen te jagen. Behalve dat de runderpest, in het noorden van Engeland heerschendeden veestapel be dreigt neemt in geheel het koninkrijk het mond- en klaauwzeer op onrustbarende tvijze toe. In Dorsetshire alleen waren j. 1. Zaturdag, volgens officiële opgaveaan die ziekte niet minder dan 15397 beesten lijdende. In de om streken van Wolverhampton betaalt men voor eene gezonde melkkoe 50 en 35 p. st. ADVERTENTIE N. Heden overleedtot diepe droefheid van mij mijne kinderen en bchuwdkinderen mijn geliefde echtgenoot RIJK VAN ES VELD, oud-architect dezer gemeente in den ouderdom van ruim 69 jaar. Amersfooiit, 4 October 1872. Wed. R. VAN ESVELD van Haalt. genoegzaam als vanouds bekend, heeft de eer liaic geëerde begunstigers te berigten dat zij ge durende de Kermis met bare is geplaatst op don HOF tegenover het Koren- steegje. Zij verzoekt een ieders gunst cn recom mandatie. heeft de eer te berichtendat hij dezer dagen een établissement zal openen. Hij vleit zich ruim voorzien tc zijnin aHo soorten van MODE ARTIKELEN, als: Gekleurde Négligé en Kindermutsen, Fluweelen en Castoren Hoeden, Kapsels, Duilschc en Franschc Bouquets en Linten magnifique Ceintuur-Linten, Vêeren, Hoeden vormen, zijde Blondes, Guipure, en Cluni, alle soorten Patent en Zijden Pluweel-BroderiesGarniturenHand schoenen, Zakdoekjes, Zijden en WoUen Franjes, Foulardes, Cravates, Cols, WoUen Goederen, Zijden en Moiré Boe zelaars exquise Parfumeriën WITTE EN TAFELGOEDEREN. Eene fraaijc sorteering BRACELETTEN PARURESKAPSPELÜEN KETTINGS, enz. IN op DONDERDAG 17 OCTOBER 1872. Het orchest zal bezet zijn door het geheele Muziekcorps der Rijdende Artillerie, onder directie van den Heer NüRNBERGER. Entrée 50 Cents. Aanvang 8 ure. W. BOTHOF en bij Lang est raat, Amersfoort. PostDapier40 Ct. de 240 vel en hooger. Envelops, 15—18-20—25 en 30 Ct. de 100 stuks en hooger. Zegellak, van af 25 Ct. de 20 pijpen tot de fljnste soorten. Teekenpapier, Calqueerpapier en Lin nen, TeekendoozenVerfdoozen, groote sorteering Pennen en diverse Inktsoorten, Schrijf- en ZakportefeuiUesNotitie boekjes Muzijk-, HoUand8ch- en Velin Papier enz. Een groote sorteering Prentenboeken, waaronder vooral uitmunt het met veel succes gedebiteerde T0ÜVERPRENTEN-BOEK met diverse verhalen prijs f 1. VISITE-KAARTJES met gesteendrukte naam en qualileit op dof of glacé carton, 100 stuks 90 Cts. BOUGIES per pak 32 Centen, per 10 pak 31 Cent hei pak. Nog wordt aanbevolen verfi isschender dan de beste Toilet-Azijn aangenamer, geuriger, duurzamer dan de beste Eau de Colognewaarvan het al de gebrui ken vervangt; in flacons van 60, 80, f\, 1,25 en f1,60. bij de Boekhandelaren J. M. E. G. H. Meijerlleerengracht, hoek Wolvenslraat, te Amsteudam en bij J. A. Woinbeck, Spuite RoTTBitDAM de brochute: DE Verhandeling over de oorzaken der Zwakte van 't mannelijk geslacht. Zij bevat verder beschouwingen over de ge volgen der Maslurbulievan andere geheime gewoonten en verdere buitensporigheden. Die ge volgen zijndeeen verwoeste gezondheidge knakte levenskrachtgebrekkig geheugen genus aan energieonmacht of worden daarin besproken, en tevens de aan wijzing gegeven bij cn door wie genezing le verkrijgen. Door een ervaren Arts geschreven, is de prijs van bedoelde Brochure te Amsterdam en te Rottkhdam 30 Cents, franco per post ad 32 Cents verkrijgbaar.

Amersfoortsche Courant | 1872 | | pagina 3