VERHUISD STEEDS V oorradig D. A. CUJVTZ. Mijnheer de Redacteur l Mag ik nogmaals Uwe welwillendheid inroepen voor de plaatsing van onderstaande regelen. De Burgemeester van Amersfoort A. G. WIJERS. De ondergeteekende Mr. C. J. KIEN ELTZMAN, Watergraaf van het heemraadschap over de rivier de Eem c. a.verklaart dat hem thans vol doende en volkomen is geblekendal door Burgemeester en Wethouders van Amersfoort geen adres is gericht aan de Hooge Regeering, ter zake van zijne benoeming tot Watergraat, en het bericht dienaangaande door hem ver spreid, berust heeft op onjuiste mededeelingen van zijnen berichtgever uit Utrecht. DE BURGEMEESTER BH WETHOUDERS VAN AMERSFOORT verklaren van hunnen kant, dat aan hen door den Heer Kien Eltiman ter kennisneming zijn overgelegd twee brieven van den bedoelden berichtgever (wiens naam zij ter wille van zijn tegenwoordigen gezondheidstoe stand verzwijgen), welke brieven, in verband met de hem nader gedane mondelinge verkla ringen aan den Voorzitter van ons College medegedeeld hem voldoende aanleiding heb ben gegeven tot verspreiding van bedoeld bericht. 28 October 1872. C. J. KIEN ELTZMAN. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort De Burgemeester De SecretarisA. G. WIJERS. W L. SCHELTU3. AMERSFOORT 31 October 1872. De lieer Mr. C. J. Kien Eltzman heeft Za terdag jl. bij Z. Exc. den Commissaris des Konings in de provincie Utrecht den eed afgelegd als Watergraaf van het Heemraadschap der rivier de EemBeken en aankleve van dien. Donderdag 7 November e. k., des namiddags te 2 uren, zal in eene plegtige openbare zitting der Arrondissements-Regtbank te Amersfoort de installatie geschieden van den Heer Mr. S-J. A. van Walchrenthans Officier van Justitie bij deze Rcglbanktot Presidenten van den Heer Mr. S. J. T. II. Nedermeijer ridder van Rosenthalthans Officier van Juslitie bij de Arr.-llegtbank te Gorinchemtot Officier van Justitie bij de Arr.-Regtbank te Amersloort. De Arrondissements-Regtbank te Amersfoort heeft heden uitspraak gedaan in zake tegen B. T. Jzn.hem schuldig verklaard aan het door gebruik van valsch gewigt bedriegen van den kooper en onder aanneming van verzachtende omstandigheden, veroordeeld tol eenecellulaire gevangenisstraf van vijftien dagen. De reglbank heeft bij het vornis overwogen, dat de beklaagde niet was fournisseur des armées de terre et de mer naar den zin van Art. 430 van het wetboek van strafregt, en dat aldus van eene aanbrenging door de hooge regering als voor waarde van vervolging ten deze geen sprake kon zijn, omdat is gebleken dat de leveiantie van vlcesch voor het garnizoen alhier aan den bekl. was aanbesteed, ondershands, door eene voe- oingscotnmissie, door den commandant aange wezen, en die aanneming niet aan hoogere goedkeuring is onderworpenterwijl het eene bekende omstandigheid is, dat de leverantie voor de voeding der militairen in de garnizoens plaatsen, geschiedt voor rekening der militairen zei ven en daarop ook geen toezigt door de re gering wordt uitgeoefend. Verder is als bewezen aangenomen dat de bekl. op 19 Julij jl. aan de militairen heeft toegewogen eene hoeveelheid vleesch en dat als- toen bij onderzoek is gebleken, dat 4 A 5 Ned. oneen minder waren geleverd, dan het gewigt op de schaal aanduidde, doordien, nadat ook de gewigten van de schaal waren verwijderd de schaal, op welke het vleesch had gelegen, door sloeg, en de schalen eerst gelijk hingen toen, op de schaal voor het gewigt bestemdomstreeks 5 Ned. oneen waren gelegd. Uit verschillende omstandighedenonder anderen ook daaruit, dat juist bij het eerste onderzoek, na daaromtrent verkregen inlichtin gen de schalen ongelijk zijn bevonden, heeft de regtbank aangenomen dat het gebeurde niet zooals beklaagde beweert, bij vergissing, maar met opzet zou hebben plaats gehad. Eindelijk heeft de reglbank nog overwogen dat eene toeweging met ongelijke balans en schalen moet worden beschouwd als eene toe weging met valsch gewigtomdat balans en schalen, als weegwerktuig, noodzakelijke en onmisbare voorwerpen zijn bij gebruik van gewigtendoor ongelijke balans en schalen bij hel wegen ook de gewigten valsch worden; dat mitsdien valsch gewigt en een onzuivcr weegwerktuig als eene en dezelfde zaak moet worden aangemerkt. Met genoegen vermelden wij dat hel Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden behaagd heeft aan den heer Burgemeester van Baarn Mr. J. H. M. baron Motlerus van Westkerke eene bijdrage van twaalf honderd gulden toe te zeggen in de kosten voor het bestiaten van den weg van af de Eembrug lot aan den straatweg bij de Buitenplaats Coelhorst in de Gemeente Hoogland. Het is thans maar te hopen dat ook het Gemeentebestuur van Hoogland genegen zal zijn de reeds toegezegde bijdrage nog eenigzins te verhoogenals wanneer deze zoo nuttige zaak nu spoedig kan tot stand komen. Men meldt ons uit Baarn Heden 28 Oct. werden al de behoeftige kin deren beneden de 12 jaren, ongeveer 300, bij gelegenheid der kermis getracteerd op poffertjes. Eenige heeren weiden daartoe in staat gesteld door milde giften van meergegoede ingezetenen. Haitelijken dank wordt daarvoor toegebragt aan hendie zoovele kinderen ook eens een genot wilden verschaffen dat hun zoo zelden te beurt mag vallen. Men meldt uit Nijkerk De tongblaar, die hier en te Harderwijk bijna zonder uitzondering eiken veehouder met schrik vervulde, neemt wel af, maar is toch nog niet geweken. In den laatslen tijd hebben de eigenaars doeltreffende middelen gevonden om de lijdende dieren een gemakkelijk voedsel te bereiden en ze weder spoedig aan het eten te helpen. Men geeft namelijk aar. zieke beesten hun eigen melkvermengd met tarwe-, rogge- of boekweitemeel te etenwaardoor het vee gemakkelijk versterkend voedsel erlangt en spoe dig geneest. Men meldt uit Leiden: Een bewoner van de Klarensteeg, die zich voor het grootste gedeelte van den dag bezig en had onledig gehouden met het afranselen zijner dierbare wederhelft, werd heden namiddag ge vankelijk naar het commissariaat van politie gevoerd. Het aangezigt van den arrestant droeg de onmiskenbare sporen, dat zijne echtgenoot zich met hand en tand had verdedigd. De aanvoer van aardappelen op de markt te Utrecht was in den laatsten tijd zeer groot; van alle zijden kwamen schepen met aardappelen aanwaarvan eene algemeene daling der prijzen het gevolg wasalgemeen gelooft men dat de prijzen nog meer zullen dalen. De ganvoer op de fruitmarkt was gering. Met 1 November kan menzonder over stappen met den sneltrein van Rotterdam naar Brussel reizen in 3 uur en 50 minuten. Als de luchtspoorweg te Rotterdam gereed is en gebruikt wordt zal men zonder overstappen, in eenige uren lijds meer van den Helder over Amsterdam en Rotterdam naar Brussel kunnen reizen. De afstanden zijn enorm aan het inkrimpen zoodat er ten laatste weinig meer intekrimpen zal zijn. In het Zondag jl. te 's Gravenhage gehouden buitengewoon Groot Oosten der orde van Vrij metselaren in Nederlanddat zeer talrijk bezocht werd, is met overgroote meerderheid aangeno men eene motiewaarbij de vergadering den wensch uitdrukt, dat Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden als Grootmeester-Nationaal «vorde gekozen ter vervanging van Prins Frederik. De vergadering is daarop verdaagd. Prins Fre derik blijft de functiën van Grootmeester-Natio naal door hem gedurende 57 jaren beheerd voorloopig waarnementot zijn opvolger zal zijn benoemd. De Wekker wijst op mannen, die heel in de verte gezienthans mééspreken over het lager onderwijs en daarin niet volkomen tehuis zijn. Ons dunktdat hij niet zoo scrupuleus be hoorde te wezen, om die mannen den raad te geven hunne gedachten over iels anders te laten gaan, althans niet op zoo'n heslissenden, soms hoogen toon over de school te oordeelen. 'Al dat •gekeuvel" brengt verwan ing te weeg en b'j dat Babel de school te leeren kennen zooals zij is cn behoort te zijn, is moeijelijk. Frankrijk had van 1830 tot 1872 vijfhonderd en negen en zeventig Ministers. De quanlileit is voldoende. De Times heeft het volgende telegram uit Philadelphia ontvangen: «üc paardcnzickte hcerscht te New-York en te Boston in hoogen graad en belemmert het verkeer. Te New-York zijn dertigduizend paarden ziek en men ziet er weinig op de straat. De stoomboolen, welke gereed liggen om naar Europa te vertrekken, kunnen thans hare volle ledingen 'niet inne men wegens gebrek aan vervoerkarren. De sterfte is tot nu slechts gering." De heer Oudeman te Groningen vond in zijne bibliotheek eene in vorige eeuw gedrukte «Lyst der Boeken Konst en Wetenschap van den gehelen Bybel," De Prov. Gron. Ct. deelt dielijst mede. Zij luidt als volgt: Het 0. Testament heeft Het N. Testament heeft Boeken 39 Boeken 26 Gapittels 929 Capiltels 260 Versen 23214 Versen 7959 Woorden 592439 Woorden 181253 Letters 2728100 Letter* 838380 Het 0. en N. Testam. te samen Boeken 66 Gappittels 1189 Versen 31179 Woorden 773692 Letters 3566480 Het woord enie staat in het O. Testament 35543 in het N. Testament 10864 Dus te zamen 46227. De Naam Heer of Jehova vindt men 6855tnaal in den geheelen Bybel, waarvan men het mid delste vindt 2 Chron. 4: 16. Het middelste Gapittel in den geheelen Bybel is Ps. 117 wélke ook het kleinste is. Het middelste Boek in 't Oude Testament is Proverbia. Het middelste Capittel is Job 29: 2. Chron. 22: 17, 18. Het Kleinste Versje is Chron. 1:1. Het middelste Boek in het Nieuwe Testament is 2 Thessalonissensen. De twee middelste Ca- Ïittels is Rom. 13: 14. Het kleinste Versje is oh. 11: 35, daar staat: Jezus weende. De Apocryphe Boeken hebben Capittels 183. Versen 6081. Woorden. 152185. Johbeeld van 't geduldstaat alzoo in het midden. Men wordt verzocht dit alles in den Bijbel natccijfcren en aan de Prov. Gron. Courant of wel aan den heer Oudeman de fouten optegeven, welke men bij die nacijfering heeft gevonden. Op eene spijskaart, in het station te Namen leest men o- a. woordelijk: Koolbraad (beafsteak); vlecschsop (bouillon); waarm rundbrandwaarm gebraad lendenstuk portie waarm kiekeneen taas koffy met gebo terd broodje, enz." ADVERTENTIE N. Getrouwd C. VAN DER NAGEL, le Luit. der Inf'°. te 's Bosch en A. C. M. CALLENFELS, dieook namens wederzijdsche familiën, hunnen hartelijken dank betuigen voor de deelneming bij hun huwelijk ondervonden. Vlissingen, 29 October 1872. van de Nieuwen wegnaar de Muurhuizen naast de Heer H. VERSLOOT J. C. VAN EIJBERGEN Mr. Timmerman. LangeslraalA SO, Amersfoort. Een groole sorteering Schaak-Lotto- Klok en Hamer, Domino-, en Triktrak Spellen. Jas-, Ombre en Whist Kaarten 4 6810 tot de fijnste spellen 75 Ct. het spel. OmbredoozerNaaikistjes, Toiletten, Lepeldoosjes, Schrijf-lessenaars enz. Een soliede sorleering Porte-monaies en Porte-sigares en verdere Leèrwaren. Verders Albums-SchrijfinappenPor tefeuilles Poezie-Albumsfijne Parfu- meriën en Odeur-Zeepen van een der ge- renomeerste fabriekanten. Lippenzalf, Teerzeep en Boehm's Carbolic Desinfecting-Zeep. Alles tot zeer billijke en vaste prijzen. Bougies 32 Cents per Pak. per 10 pak 31 Visite Kaartjes op dof i glacé Carton letteren grootte naar verkiezing per 100 stuks iu net étui 90 Cents.

Amersfoortsche Courant | 1872 | | pagina 3