P. PINKHOF, G. H. ZWIER PATÉS DE FOIES GRAS WOUD! TË M\\ GEVIUIliD Cilili. DENTISTS TE ABNHM, Als iemand nu een paar nagels door die handschoenen heen meent te zien, dan zullen wq niet «eggen dat hij slecht toekeek. In een ander Blad laat de ijzeren Staatsman doorschemerendat hijom het Heerenhuis ■verstandiger te maken, geen maatregelen van lijdelijken aard zal nemen, Men kan er uit -den dal de parlementaire- ridder daar op zijn burgt te Varzin niet aan politieke benaauvvdheden onderhevig is. Generaal Chanzy, die lot commandant van het 7e legerkorps is benoemd, heeft in zijne dagorder met groote juistheid de positie van het leger geschetst als hij tot de soldaten en officieren zegt: »Flacés au dessus des partisvout devez tester étrangers aux passions mesquinet qui les divisent et agitent le pays. Vous ètes les soldats de la France, la sauvegardede la sécurile, l'instrument de sa gloire et de sa grandeur" Het is werkelijk jammer, dat de genetaal, die zoo spreekt, als lid der nationale vergadering en chef van het linker-centrum, zelf volstrekt niet vreemd is aan de passions mesquinesdie de partijen verdeelen. AMERSFOORT 11 November 1372. Ter vergadering der kiesvereeniging Amersfoort van Zalurdagavond jl. in Amicitia is na behan deling van huishoudelijke onderwei pen, een candidatengros opgemaakt voor eene plaats in den gemeenteraad, waarop zijn gesteld de Heeren Mr. F. H. van Persijn, Mr. J. van der Leeuw en A. J. Boswaaruit in de Donderdagavond e. k. te 9 uren te honden vergadering de eandidaat zal worden gekozen. De kiesvereeniging de Eendragt te Amersfoort vergadert heden, Maandagavond te 8 uren in Amicitia. De cipier in het huis van arrest te Goes J. F. A. Grossouw is tot cipier in het huis van arrest te Amersfoort benoemd. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Soest Jhr. F. W. H. P. J. ilarlini van Geffen. Naar men ons van goed onderrigte zijde mede deelt is de Afdecling Amersfoort van den Weer- baarheidsbond re ds zoodanig georganiseerd, dat op Zondag 17 November e. k. de eerste oefening van een 50lal barer deelnemers zal aanvangen en daarvoor, op het verzoek van het voorloopig bestuur aan den Heer Kommandant van hel garnizoen alhier, bereidwillig de rijbaan als oefeningsplaats is toegestaan. Is het getal deelnemers nog niet groot te noe men toch mag worden gehuldigd de moeite, aangewend door hel voorloopig bestuurzijnde drie jongelingen om bel doel le bereikente meer omdat de grootste steun het finantieele, ontbreekt. Gaarne wijzen wij dan ook belang stellenden op de nevensstaande advertentie wordende gehoopt dat zij krachtige blijken hunner belangstelling zullen geven, waardoor de taak dei jongelingen mindci zwaar wordt en tevens zij erkend dat hunne werkzaamheden goedkeuring mogten genieten. Het volgeude, alleszins juist zijnde, nemen wij over Eenige bladen hebben berigt, dat het plan tot oprigting eener Betjersch bierbrouwerij te Amersfoort wegens gebrek aan deelneming is opgegeven. In tegenspraak daarmede wordt uit goede bron gemeld, dat de vennootschap geves tigd is en de zaak dus doorgang zal hebben. Het mag eenigzins verwondering wekken.dat voor de onderneming dezer vennootschap de titelBeijersch bierbrouwerij is aangenomen uit goede bron toch is ons medegedeeld dat in de statuten ook het brouwen van andere bieren als hel doel der vennootschap is opge- In de Zaterdag jl. gehouden zitting van de Provinciale Staten van Utrecht is nog ingeko men een prea-advies van Gedep. Staten op het in de zomerzitting in hunne handen gestelde adres van Dijkgraaf en Hoogheemraden van den Bunschoter Veen- en Veldendijk, verzoekende een provinciaal subsidie van i in de kosten van verbetering van den weg van Baarn naar Spakenburg, over en langs den Veldendijk, welk plan nader is uitgebreid tot den weg van Baarn naar den Eemdyk. Dit prea-advies is in handen gesteld eener commissie. Door verschillende commission is rapport uitgcbragl, o. a. over. liet adres van den Gemeenteraad van Amers- foort, betreffende »rt. 13 van bet reglement voor bet Heemraadschap der bcm. Uit de verslagen der raadstiltingen.cn inge zonden stukken geplaatst in de M- Cl., IS gebleken dat dit adres betreft hel met opnemen in art. f3 van dat reglement van eent S alinea, volgens welke de eigendommen van zedelijke ligchamen als grondbezit worden toegekend aan hunne besturen, ten behoeve van een hunner leden. De commissie is evenals Ged. Stalen van meening, dat het niets baten zal, oi nu nog, nadat het reglement is vastgesteld en kon. goedgekeurjlovereenkomstig den wensch van den gemeenteraad van Amersfoort, verklaard wordtdat de weglating van bedoelde 3 alinea ten onregte is geschied; de commissie heeft verder nagegaanof het tweede punt van het verzoek van den gemeenteraad van Amersfoort, ora bedoeld art. 13 alsnog in den gewenschten zin te wijzigen, in overweging behoort genomen te wordenen komt tot de conclusiedat het nog niet gebleken isdat de belangen van Amersfoort niet voldoende bij hel reglement zooals het is vastgesteld zijn gewaarborgden dat dus tot hel in overweging nemen van zulk eene wijziging geen grond bestaal. In dien zin luidt ook het prea-advies, dat de commissie uitbrengt. Naar wij ons voorspiegelen, zullen de dis- cussiën daarover in de vergadering Dingsdag e. k.te elf urente houden de zaak tot klaarheid en lot gunstig resultaat brengen. Door den Voorzitter is nog medegedeeld, dat door hem berigt is ontvangen dat de Prov. Staten van Gelderland met eenparige stemmen een subsidie hebben toegestaan voor den weg van Nijkerk naar Bunschoten, voor zoover het Geldersch gebied is, en wel voor der kosten hoogstens tot een bedrag van f 15383 Verleden week overleed te Utrecht in den ouderdom van ruim 70 jaren de heer Joost baron laets van Amerongen van Natewisch den 18 Maart 1802 te Emmerik geboren, zoon van den heer G. L. M. T. v. Amerongen en vrouwe M. C. Lambreg. In 1827 werd hij tot Hoogheemraad van den Lekdijk Bovendams benoemd, en nam in 1830 als vrijwilliger bij de mobiele lltrechtscbe schutterij deel aan den strijd tegen de Belgen. Hij werd als 2 luit. bij bet 1. bat. geplaatst, en in 1835 werd bij als 1. luit. ordonn. officier bij den gen.-maj, Knotzer, komm. van de eerste brigade der reserve-divisie benoemd. In 1839 werd hij majoor van het 3. bataljon rustende schutterij. lu 1836 koos de Ridderschap van Utrecht hem tot lid der Prov. Staten in 1841 werd bij lid van Gedep. Staten van Utrecht. In 1853. toen de koning Utrecht bezocht werd hij tot ridder van den Ned. Leeuw benoemd. De nood lottige doorbraak van den Grebbedijk in 1855 verschafte hetu de gelegenheid om zich door onvermoeiden ijver en groote hulpvaardigheid te onderscheiden, maar de vermoeienissen, waar aan hij zich blootstelde, knakten zijne gezond heid zoozeer, dat hij in het najaar van 1855 zijne betrekkingen als lid van de Prov. Staten en van de Gedep. Staten moest neeileggen. Lang werd hij echter niet niet rust gelalen in 1859 kozen ze hem tot Utrechts vertegen woordiger in de Eerste Earner. Met ijver en getrouwheid nam hij ook dit gewigtig mandaat waar, lot in hel laatst van 1870, toen hij we gens hoogen ouderdom zijn ontslag als zoodanig Men meldt uit Gorinchem van 8 Nov. Een verschrikkelijke misdaad bragt gister middag omstreeks 3 ure onze zoo stille veste iu beweging. Zekere Cornells Engelbrecht van Es, verblijf houdende te 's Hage, gehuwd uiet iiiej. S. S., alhier aan de Pelerbrug woonachtig van wien hij gescheiden leefde, arriveerde Dinsdagavond om zooals hij voorgaf zijne kinderen, een meisje van 12 en een jongetje van 9 jaren te bezoeken. Hij vertoefde op de kamer zijner vrouw en na gister niet zijn gezin het middagmaal gebruikt en de kindei en naar school te hebben gezonden, heeft hij haar op de keuken aangegrepen en met een scheermes onderscheiden wonden aan den hals loegebragl, waaropzij hem ontvluch tende de trap al de straat is opgeloopen kennelijk met het doel om zich naar eene nabij wonende zuster te begeven. Op de Pelerbrug zakte zij echter door bloedverlies iu elkander en was terstond een lijk. Toen de moordenaar r.ag dat zijn vrouw ont vluchtte, bracht hij zich door het schot met een pistool aan het hoofd zulk een zware woude toe, dat hij ten circa 5 uur onder hevige smarten er mede aan bezweek. De Officier van Justitie en de Rcgter Com missaris beneveus de geneeskundigen Polack en van der Chijs waren spoedig na de misdaad aanwezig, constateerden den dood der vrouw en vonden daarop den moordenaar op bet bovenhuis in een verschrikkelijken toestand, liet pistool met dubbelen loopwaarvan een nog met de puttikogel en zes hagels geladen was, beneveus het scheermes geheel met bloed bevlekt lagen fi» zijne nabijheid. Naar wij vernemen waren de heer W. Bakker en de rijksveldwachter M. J. Bakhuis terstond na het schot naar boven gesneld en vonden den ongelukkige met veibrijzeld hoofd over den leuning van een stoel hangende. Tc Tiverton viel een oud man, die bij gele genheid der verkiezingen zijne stem moest uit- biengen, ten gevolge zijn opgewondenheid, plot seling dood ter aarde. Telegram. New-York 9 November. Er is een vreeselijke brand uilgebroken in de handelswijk te Boston. De vlammen woeden nog vooit. De verliezen zijn niet te berekenen. Uit de naburige sleden- komen spuiten aan. ADVERTENTIE N. Voor de vele blijken van deelneming r bij de geboorte van ons kind ondervonden betuigen wij onzen hartelijken dank. Aiuwtoort11 November 1872. M. L. CELOSSE, A. H. G. W. CELOSSE— PlSTOHIUS. De Heer en Mevrouw CROISETBRUNS- VELI) VAN HULTEN betuigen bunnen dank voor de bewijzen van deelneming, bij het over lijden van hunnen Zwager, den Heer A. H. KLINKHAMER te Amsterdam, ondervonden. Ajsbrsfoort, ii November 1872. heeft on t v a n ge n de NEEUWE COMES TIBLES KREEFTEN tot zeer billijke prijzen; 11- TRUFFELS, en van grooter inhoud; en blikken SCHILDPAD SOEP diverse soorten van MOSTERD versoh geconserv. GROENTEN, fhanscub en merk Hoogstraten et fils enz., enz. Steeds voorhanden de van het huis LOUIS HENRY (Strasbourg) in verschillende grootten. Sfljgs» Wegens onvoorziene omstandigheden kan het le CONCERT Woensdag 13 November niet plaats hebben, en zal het nader worden bepaald. L. WEIJL. te Amersfoort tegen April of Mei aan staande een HUTS met 6 a 7 kamers, keu ken. kelder enz. en tuin of tuintje, voor een klein gezin. Aanbiedingen worden verzocht onder letter BBureau Amersfoortscbe Courant. Eene jufvrouwgeëxamineerd in de nuttige en fraaije vr. hand werken zag zich gaarne eenige. uren daags geplaatst in Amersfoort of omstreken. Adres franco onder letter A. aan hel Bureau dezer Courant. Het voorlóopig bestuur der Aideeling Amersfoort van den WEF.RBAARHEIDSBOND noodigt be langstellenden uit om haar niet alleen met raad, maar tevens finantieel te willen onder steunen en heeft daartoe bij den Secretaiis eene lijst ter inleekening nedergelegd. Het voorloopig Bestuur A. J. OËB BRANDON President. P. A. J BLOM Secretaris. J. F.HAVEKOTTE jr. Penningmeester. Dc VRACHTWAGEN van Amersfoort naar Veenendaal zal, aautevangen Vrijdag 15 November aanstaande (in plaats vroeger bij SCHOONDER- BEEKAppelmarkt) thans telken Vrijdag afrijden bij G. HULSTop den Hof te Amersfoort. Verzoeke beleefdelijk de gunst en recomman datie. J. VEENENDAAL. heeft de eer zijne geachte abonné's en overige begunstigers te berigteitdat hij Woensdag,' 13 en Donderdag 14 November naiisi.bij den Heer MtiLLER ui het Wapin 'nu Lurch' i>: Amersfoort te spreken of te ontbieden ziju zal

Amersfoortsche Courant | 1872 | | pagina 3