r ij d a g 18 Julij 1873. JVS. 2110. AmSfOORlSCH Zomerdienst aangeving 15 Mei 1873. Nkderlandsche Centraal-Spoorweg. Vclrek van Amersfoort naar Utrecht 7.44, tl.!, 2.17, 3.18, 8.18. Vertrek van Amersfoort naar Zwolle 8.49, 9.43, 1.34, 6.16, 8.59. count Diuceiftt-DrMmw Van Amersfoort naar Maarsbergcn 's morgens 6£ op de eerste treinen naar Arnhem, an namiddag 6 uur. Van Amersfoort naar Barneveld 's avond» 9 na aank. der laatste trein Van Barneveld naar Amersfoort 's at 9 u. Diligence-dienst J. Floor, tan Amersfoort naar Amsterdam IJ u. nam., van Soestdijk 1\ u., van Baarn 3 u., Eemnes3}., aank. te Amsterdam te 6 uren. Dit blad verschijn». Maandag en Donderdagavond. Abonnementsprijs per kwartaal f I.franco per pait 1.15. Prijs der Advertenties ran 1 tot 6 regels 60 CU; elke regel meerder 10 CU; legale, officieels en onteigen. Advertentiën per regel ISCti. Reclames per regel 20 cent» Aft. nummert lOeenti Beatelliagen bij den Uitg. A. H. tan CU'ffte Amersfoort Bureau AmertfoorUeKe Courant. Stoovestraat bij de l^ngeatraat. Wijk B, N'. 33, en bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren in het Bijk. Brieten franco. Advertentiën voor dit blad uit Rotterdam worden aangenomen door het Algemeen Advertentiebureau van Nusa en vai Dirait, Wijnstraat, Rotterdam. Ter verkiezing van vijf leden voor den ge meenteraad van Amersfoort Dingsdag 15 Julij zijn van de 599 kiesgeregligden ter stembus opgekomen 351 en was de uitslag Woensdag 16 Julij als volgt: Getal stembiljetten 351 van onwaarde4 getal geldige stemmen 347 volstrekte meerderheid 174 Hiervan verkregen de Heeren E. E. VISSER252 stemmen. Jlir. Mr. H. J. L. VAN SASSE VAN YSSELT221 J. F. LAGER WEU194 1» E. VAN ITTEHSUM 185 B. E. IIEHSGHEL182 zijnde deze vijf aftredende leden her kozen. Wijder» verkregen de Heeren J. T. Hessels87 stemmen. J. W. L. baron van Boelzelaer .74 Dr. A. H. C van Uriel 73 G. A. van Weikhoven 72 J. Keijser10 M. ten Brink10 ür. L. C. E. E. Fock5 J. G. Helmerhotsl5 C. Hubers5 D. Ilubers5 E. L. Visser5 A. Kamerbeek5 Mr. P. F. A. Ketelaar 4 A. van Haselen4 en een aantal anderen 3 en 2 stemmen en éétie slem. K e n ii i s e v i ug e n. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien de aanschrijving van Heeren Gedepu teerde Staten der provincie Utrecht van den 16 Januari 1873, N°. 17 (Provinciaalblad N°. 16); Brengen ter kennis van de ingezetenendat de HERIJK der maten en gewichten voor het dienstjaar 1873 door den arrondissemenls-ijker, in het gebouw de Waag op de Appelmarkt alhier zal geschieden van Dinsdagden 29. Juli tot en met Vrijdag, den 8. Augustus aanstaande, dagelijks (de iutevallen Zaterdagen Zondag uitgezonderd)'s voormiddags van 9 tot 12 en 's namiddags van 3 tot 5 uren; dat de letter Ein den gewonen drukvorm schuin gesteld, bestemd is lol jaarletter, zoowel van den ijk als van den herijk; dat de belanghebbenden verplicht zijn hunne malen en gewichten behoorlijk schoongemaakt, bij den IJker, tijdens zijn verblijf in deze gemeente, tot het ondergaan van den herijkte bezorgen; dat zij die zulks verzuimen of daarin op de hiervoor aangewezen dagen verhinderd worden, de voormelde malen en gewichten vóór den Islen October aanstaande nog aan den IJker ter standplaatse van het ijkkantoor (Utrecht) ter herijking moeten aanbieden dat na het eindigen van den termijn voor den herijk gesteld, en alzoo van af den lsten October e. k.het gebruiken of voorhanden hebben van maten en gewichten niet voorzien van de vereischle stempelmerkenvolgens art. 29 der wet van den 7. April 1869 (Staatsblad N°. 57) verboden en strafbaar is. En opdat niemand biervan eenige onwetend heid voorwende, zal deze worden gedrukt, en aangeplakt op de daarvoor gebruikelijke plaatsen. Wordende de ingezetenen aangemaand, zich getrouwelijk van hunne verplichtingen ten deze te kwijlenteneinde bewaard te blijven voor de onaangename gevolgen en boeten legen de nalatigen vastgesteld. Amersfoortden 15. Juli 1873. Burgemeester en Welhouderi voornoemd De Burgemeetler De SecretarieA. G. YVIJERS. W. L SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT doen te weten dat de pro cessen-vei baai van inlevering en opening der stembriefjes ter verkiezing van vijl leden voor den Gemeenteraad in afschrift ain de bergplaats bij het Raadhuis zijn aangeplakt en gedurende veertien dagen op de Secretarie voor eenieder ter inzage liggen alle werkdagen van tien lol één uur. Amere/oortden 16. Jali 1873. Burgemeeeter en Weihouders voornoemd De Burgemeester De SecretarisA. G. WIJEKS. W. L. SCHELTUS. De herstemming voor een lid der Provinciale Staten van Utrecht Zooals wel denkbaar washeelt de verkiezing voor een lid der Provinciale Stalen van Utrecht op 8 Julij jl. tot geen definiliel resultaat geleid en zal derhalve aanst. Dingsdag 22 Julij bij herslemming moeten worden beslist tusschen de Heeien Mr. J. Cock Blomhoff en W. Beukers. Voorloopige neutraliteit bij de verkiezing in acht genomen hebbende maken wij nu beknopt ons gevoelen omtrent de ophanden zijnde herstemming kenbaar en geschiedde dit niet vroeger, teneinde de gemeenteraadsverkiezing niet met de aanst. herslemming voor een lid der Provinciale Staten te doen ineenloopen. Te meer wenschlen wij beide verkiezingen niet te doen ineenloopenomdat wij ons ge voelen omtrent de raadsvetkiezingmet beza* digdheid blootgelegden met hel door ons in No. 2108 van 11 Julij jl. geschrevene zelfs in de verste verte niemand en niets gekwetst heb bende en niet beoogende te kwetsen desniet temin uit onze Llooileggir.g voorbedachtelijk of moedwillig verdachtmaking van het gevoelen van anderen werd gefiltreerd en ons daarover eenige onwelriekende journalistieke odeurs werden ge presenteerd. We hebben dar. ook werkelijk innige deernis met piepjonge journalistiek, die altijd maar, zelfs uit onze geheel argelooze artikelen, kwade bedoelingen wil pompener altijd maar naar uitziet om te kunnen wrijvenstrijden of vechten, doch bij ons steeds vergevensgezindheid zal ondervinden achtende wij het beter deze dartele wrijflusligen dooi zachtzinnigheid en lank moedigheid naar den goeden weg te leiden. Door de Amers/oortsche en Bunschoter afdeelings besturen van het Anti-Schoolwetverbond is de Heer Beukert1 Burgemeester van Bunschoten candi- daat gesteld. Tal van jaren met hem bekend en hem zeer genegenstaat hij bij velen en ons te boek als een zeer geacht en braaf burge meester, doch zijne rigting is te veel verwijderd van de onze om zijne candidatuur te kunnen steunen. Bovendien reeds ruim geoccupeerd door zijne ambtelijke en andere zaken, too zal het wen- schelijker zijn dal de Heer Mr. J. Cock Blomhoff wordt gekozen, mede omdat deze als voormalig hoofd-amblenaar bij het Provinciaal Bestuur van Utrechtals medebestuurder van een der ge- wigtigste waterschappen in oas district en bij andere aanbevelenswaardige opzigten goed ge routineerd is in een aantal gewestelijke aange legenheden. Hel beeft ons dan ookal konden wij hem niet vroeger dan nu proclamerenveel genoegen gedaan, dal bij door de kortelings opgerigte liberale kiesvereeniging Vooruitgang tot candidaat voor de Provinciale Staten werd geproclameerd, minder in kwaliteit van liberaalwant vergissen wij ons niet dan is hij geen vurig liberaal. Vooral deed ons dit genoegen omdat hij reeds bij vorige verkiezingen sterk in aanmerking kwam voor eene plaats in de Provinciale Staten bij de onlangs ontbonden kiesvereeniging de Eendragt en was dit diverse jaren geleden bij vacaturen. Wij zijn er tevens zeker van dat hij door de kiezers gekozen wordendebij de leden der Staten en inzonderheid bij de Statenleden van dit districteen welkom medelid zal blijken te zijn. Dus mag, op diverse verhoudingen lettende, hij ten zeerste den steun der kiezers genieten zoodat zij wèl zullen doen aanst. Dingsdag in groot getal ter stembus te verschijnen en tot lid der Staten te kiezen den Heer MB. J. COCK BLOMHOFF. Politieke Revue. Er wordt voortdurend gevochten in Spanje en de Internationale, die zooveel miseriën in Parijs en Frankrijk heeft geslicht, is nn ook in Spanje duchtig ambulant en werkzaam. 't Nieuwe Spaansche Bewind denkt er met allen ernst aan om de Julij-coupon te betalen. Het stelt daartoe voor Eene leening te sluiten van 25 milliocn gul den aldus gewaarborgd uitgifte van pandbrieven ter waarde van 125 millioennieuwe belastin gen te heffendie zouden opleveren 87 J mil lioen gulden en het overige te vinden door verkoop van overbodig f I oorlogsmaterieël, ver zilvering van schatkistbilleilen en verkoop der mijnen van Rio Tinto. Verstandige financiers twijfelen er aan dat op die wijze de schatkist zal worden gevuld. Nieuwe belastingen uit te schrijven is geen kunstmaar die te innen dat is de kwestie. Men wil weten dat de hertog van Aumale zich heeft laten overhalen om den krijgsraad te presiderenwaarvoor Bazaine zal teiegt staan. d'Aumale behoort tol de oudste divisie-generaals van Frankrijk en is de eenigs die jong, sterk en schrander genoeg is om de vermoeienissen aan het presidiaat verbondente kunnen door staan en den arbeid, die van den presideut zal gevorderd wordente kunnen verrigten. De naam van d'Aumale is bovendien te onbevlekt, dan dat men van dien prins van Orleans par tijdigheid bij de leiding der debatten zou kunnen verwachten. Het bevalt den Shach bij voortduring zeer goed te Parijs en hij bevalt wederkeerig goed aan de Parijzenaars. Hoewel men zou zeggen, dat dit niet noodzakelijk isheeft hij toch een grooten inkoop gedaan van diamanten. Zoo kocht hij b.v. eene bracelet voor 80,000 francsdie bestemd was voor mevrouw Mae Mahon. Bij de groote parade zag men ontelbare malen zijn naam en wapen en alle mogelijke artikelen waren naar hem genoemd. De eerzame verkoopera van coco dat maar een slapfiaauw drankje zijn moetgrootendeels beslaande uil suiker- of dropwaleruocinden o. a. huune waar

Amersfoortsche Courant | 1873 | | pagina 1