nell, Austin Bidwell, George Bidwell cn Noycs, vervaardigers van de valsche wissels die door do bank van Engeland gedisconteerd werden thans geëindigdmet de veroordeeling tot de swaarste slrat welke de wet oplegt, nl. tot levens langen dwangarbeid. Twee der beschuldigden poogden, door bekentenissen at te leggen de twee anderen te letlden, doch te vergeets. Vol gens hel zeggen van M.icJonuell neemt een geldschieter op wissels in Amerika de voorzorg sich van de echtheid der acceptatie te verge wissen door den acceptant te verzoeken de naamletters van zijne firmt er bij te voegen. Aangezien dit in Engeland niet geschiedde begreep Macdonnell dat er goede kans voor hem bestond om to slagen in het vervaardigen van valsche acceptation. De bijzonderheden der zaak zijn vroeger breedvoerig medegedeeld. De schul digen hadden zich vertrouwen welen te ver schaffen door geldenwaarover zij beschikken kouden te deponeren in echte wissels na ze als model te hebben gebruikt om valsche wis sels te vervaardigen. Een onbegrijpelijke nala tigheid was ooreaak der ontdekking. Een der wissels op zeker tijdstip ad ligt getrokken, was geaccepteerd zonder invulling der dagteekening van het accept. De inhechtenisneming der schul digen aou toen nogthans niet gemakkelijk ge schied kijn, ware hel niet dal eene vrouw, met wie een der deugnieten in betrekking stond den dtaad tot opsporing aan de hand had gegevea. Te Dundee is een droevig ongeluk voorge vallen waarbij ses werklieden het leven ver loren. De Noord-Britschc spoorwegmaatschappij is bcsig een brug over de Tav te leggen alwaar de rivier bijna drie mijlen (eng.f breed is, zegt Daily Stu't (dit zou dus een breedte van ruim drie kwartier uur gaans zijn Terwijl tien man bezig waren aan het werk, dat vereischt werd voor de kolommen der bi ug, brak op ongeveer vijt minuten van den oever hel bovenste ge deelte van den cylinder waarin de uitgeoompte lucht werd opgedreven en daar het water da delijk binncnJiong kwamen zes min om. Vier werden gered door de ijverige pogingen van een jongendie aan den cylinder werkte en in het water werd geworpen; doch een goed awemmer zijnde bereikte hij een ligter in de nabijheid; bij verkreeg eene boot en redde den ingenieur, waarna de vier minnen gered werden. De ReffbilijHt Fran-aise deelt een adres mede, hetwelk de verschillende monarchaal gezinde dagbladen van Frankryk «uit naam der Natie" voor neme us zijn aan den üiaat vau Cliambord te rigteo. Daarin wordt betuigd, dat hel rare Frankrijk vurig verlaagt naar den dag, waarop het zonder schokken, naar vrije keuzeen langs een wettigen weg, kan wederkeeren tol de voor waarden evner natuurlijke ontwikkeling en rijn lot ia s Graven hand leggen en hel volgende «Wij iwijtclen niet ot de Nationale Verga dering lal hare aanslaande fitting aanvangen met de Monarchie uit te roepen en Franknjk's Koning uittenoodigen den troon in bezit te oemeu. Be Koningen de Nationale Vergadering zullen gemeenschappelijk den ban l santen, welke op nieuw en voor goed het lot der Natie aan het Huis vau Frankrijk verbinlea zal en «lle rrjemnage vrijheden des volks ral bevestigen. Den dag, waatop Je Koning eu de Nationale Vergadering ia gemeen overleg kunnen treden zal hel wcderayische vertrouweo Je oplossing gemakkelijk maken van vraagstukkenwelke te vroeg te beide gebragt tot eeue netelige discussie aanleiding geven en onrust wekken zouden. Met eene diep gevoelde vreugde hebben wij door eeue gedenkwaardige vaderlandslievende handeling de eenheid ia de Koainklyke Familie hersteld gezien. Dit door ons vurig gewenschte voorval, hetwelk wij als eeue groote weldaad des Hemels beschouwen behoort eea voorbeeld te sgn voor alle burgers, welke in 's Lan ls be lang hun verschil van meaning moeten vergeten. Gelukkiger dan llrn&vk IV snit gij geeoe Franschen tegen a gewapend vinden, maar gij zulteven als de stamvader der Bourbons de hartstogteva moeten ontwapenen, de vooroordee- len moeten owiaora. de eendragt tusschen de burgers moeten bezegelenonze rampen motten geweien, alle werken van Je vrede moe ten aanmoedigenden druk der belastingen ■toeten vet minderen en door hel vedelyk o*er- wigt uwer Regeling ata Fraakryk syn ouden voorrang onder de Mogendheden via Europa moeten teroggeicu. Eene roemvolle en uwe groote tiel wel waardige taak' Het is onsals ot wy de dageraad reeds a»eu aanbreken van eeue der meest roemvolle Regeringen ait onze geschiedenis en wy hebben gemeend geen be teren dag te kunnen vinden om onze verwach tingen aan u te keanea te geven, das dien, waatoo het Fraasche grondgebied geheel bctryJ wrti." AMERSFOORT 1 September 1873. KAMP BIJ MILLIGEN. 'Verd er geen nuttiger en leerzamer kamp in Nederland gehouden dan het tegenwoordige, zooals door bevoegden en door verschillende offi cieren die vorige kaïnpen bijwoondenwordt erkend, des te teleurstellender is het voor ons dat wij die meenden heden eene beschrijving te kunnen geven van de prachtige manoeuvres in het vuur van Zaturdag, de verwoedheid waar mede aan beide zijden zou zijn gestreden en van de daarop te volgen gulle verbroedering der strijd gevoerd hebbende partijen na het sluiten van den vrede, zoodat de vijanden vau straks (men ziet dat meer in de wereld en de vorsten en grooten geven vaak daarvan het voor beeld aan de volken en kleintjes) arm in arm rondwandelen en op elkanders welzijn en op dat hunner hartliefjes klinken thans genood zaakt zijn wereldkundig te maken, dat het in de laatste dagen gevallen hemelwater menscheu dieren en zaken zoodanig bekoelde, om het raad zaam te maken geen vuurmonden in activiteit te stellen, zich geen éclaireur der Ned. cavalerie in de kampomslreken vertoonde eu tells de listige, in schuilhoeken verborgen, of in een boomstam geklommen tirailleur aldaar niet te vinden was. De voorgenomen manoeuvres van Vrijdag, abusievelijk op de le bladzijde alt gehouden geplaatstwerden zoomede die van Zaturdag, wegens het ongunstige weder niet gehouden. Toch leverden de drie laatste kampdagen der atgeloopen week ook veel denkenswaardigs voor den jeugdigen soms opgewonden militair op. Hij leerde proefondervindelijk het verschil tus schen het ideale en het reële. Hoe menigmaal maakte het ideale «hutje op de heide" eene zijner hoofdgedachten uit. Hoe vurig wenschte hij soms met haar, die zijne jongelingsjaren zoo onvergetelijk maakte voor eeuwig" ia een hutje op de heide une chaumiire et Qps coeurvereeuigd te zijn. Ver van de wereldsche woelingen verwijderd, zoule hem de romantische stilte in de «hul op de heide" hemelscbe genietingen opleveren, zoude hij zich in «das Woonegefühl der Liebe" baden en «der Zug des Herzensdes Schicksals Slimme" voor hem zijn; maar, wareu deze laatste Jagen niet voldoende hem in den kortst moge- lijken tijd, van zijne sentimenteele idealen te genezen en hem op den koelen regten weg der werkelijkheid realiteit) terug te voeren niet voldoende geweest, om den theoreticus in een practicus omtewentelen niet voldoende geweest om hem de bekendenaakte waarheiddal de mcnsch is «een gezellig dier' weder in 't geheugen terngteroepen en hem het verkeer met menschen te Joeu Terkiezeo boven de afzondering! Want een leven van afzondering was het voor een groot gedeelte geJnrenJe deze 3 dagen de militair enz. zijnde reeds teer tevreden zijn tent zoo hermetisch mogelijk gesloten te kunnen houdenom den duiteuden wind en de steeds voortgezwiepte regendroppels, die in hunne ma noeuvres op de heide nergens werden gestoord, zooveel mogelijk daaruit le weren. Echter be halve deze sombere morgenuren leverde het kamp toch weder zyne geooegelijkegezellige inter vallen op, vooral veraangenaamd door de op wekkende toonen der muziek eu eea goed glas wijn ot surrogaat daarvooreu mogl dan, bij deze twee levensgenietingen de grootere de liefde ontkrekeu zoo gold hierqnand en a's pas ce fa en omefat aimer ce fs'on a. Dvtr meer dan drie lustrums locaal contact artilleristisch gestemd en met inclinatie of pre- dilectie voor dat wapenhet geduchlste in den oorlog, gedineerd, gevoelen we ons aangetrok ken thans niet onvermeld te mogen latendal heeren officieren der regimen'en veld- en rij dende artillerie, dit jaar geen eigen cantine hebbendezij door heeren officieren der ca valerie gulhartig waren uugenoodigd van hun ruim cantiuegebouw gebruik te makeu eu meen den Je artillerie-officieren dit met eene contra- befeetiheid te moeten beaat «oorden zoolat zij het geheele muziekcorps der veld-«rtillerie uit Arnhem on. bod enom gedurende twee dagen eed ure ode het diner der officieren en des avonds muzieknitvoeringen te geven. By aankomst van dit mmiekcovps werd eene anbaie gebragt aan den Oppeibevelhebber ge neraal -ma;oor ni der SehrwcL Zy moest echter grootenJeels plaats htbben in het cantinege- bonw om lat regen, wind en guurte Set zitten in de buitenlucht ondoenlijk maakte. Opmerkelijk is het dat de nationale «Nalur der Froscheo «zich ook thans by deae kampe ring met verloochent want niettegenstaande het alleronaangenaamste weder der laatste dagen big ft de KOSOndhOidstOeStand in de leger plaats sser gUUStig. Het aantal behandelde zieken is xninddT Ua ia het vorig jaar, toen eeoige Ju«enJe militairen meer aldaar kampeer den en he; weder gelareode dien ganschcn kamptijd (ook vier weken) bijna voortdurend allerprachtigst was. Zeker genieten daaromtrent groote voldoe ning de daarbij betrokken officieren en werden door de Keuringscommissiënmet scherp en streng oog, de levensbehoeften der kampbewo ners gecontroleerd. Ook hel door de herkeurins- commissie in de afgeloopen week afgekeurde hooi (meer dan tien duizend kilo's) bewijstdat deze goede contróle zich niet enkel tot de menschenmaar mede lot de dieren uitstrekt. Nog nimmer was er in eenig kamp scherper controle en scherpziender politie. Het getal zieken in behandeling was gisteren 133 en is steeds verminderende; dus buitenge woon weinig op p. m. 8000 zielen in de legerplaats. De zondag, dag vooral bestemd tot vrede, begon met een strijdwaarbij de militairen on zijdig bleven, maar die door alle kampbewoners met belangstelling werd gadegeslagen, want de zegepraal of de nederlaag van een der beide oorlogvoerende partijen zou van grooten invloed zijn op de dag-lotgevalleu dier toeschouwers. Het was de groote strijd tusschen ion en regen tusschen gloed ea k lietusschen vreugde ea somberheid. Reeds ia de eerste ochtenduren was het ge heele kamp in eene daauw-wolk gehuld, terwijl de zou zich daardoor een weg trachtte le banen. Tijdens dezen kampboven het kampbegon bet uur der kerkparade le naderen. Die voor de pro testanten werd gecommandeerd door den majoor de Favaugevan de 2e brigade infanteriedie der roomscb-catholieken door den majoor F. F. Steenberghevan het regiment rijdende-artillerie. Intusschen leed de regen de nederlaag. Terwijl de troepen miltlairement reeds een kwar tier vóór den tot de prelicalie bestemden tijd voor het preekgestoelte waren opgesteld liet Ds. A. H. de Klerckpredikant te Lopikop zich wachten en wachten op de heide is vrij ver- moeijend. Te 10 uren beklom de predikant hel gestoelte en sprak naar aanleiding van Amos het 6e vers: »HeereHeere, de vijandom in verband daarmede te wijten op de vijanden, die zich aan het raensebdom, in het leven voordoen. Zeer wijselijk had de predikant besloten aldaar zeer kort le zijn. De gezangen bestonden in Voorzanggezang 2 vers 1Nazangpsalm 72 vers 1. Na afloop daarvan ijlden de militairen naar hunne tenten om zich voor de groote parade te kleeden. Deze werd ditmaal niet in groot tenue, maar in marjcAlenue gehouden en niet op het gewone paradevelddoch voor het front der bandière, met de bedoeling allen spoedig mogelijk in de gelegenheid te stellen de wed rennen bijtewonen. Dc parade werd gecommandeerd door lnite nant-kolonel Queijsen commandant der reserve brigade infanterie en Je opstelling der troepen was als Maandag jl. De parade werd geïnspecteerd door den Opper bevelhebber. In zijnen staf te paard bevond sich de Spaansche majoor Don Carlos Eepinoia de los Sionteros militair attaché bij de Spaansche legatie te Londen (vroeger abusievelijk gemeld te Brutsel.) Hij was in donkerblaauwe uniform met ligt- blaauw galon atgeael en met goud omzoomde politiepet Daarbij bevond zich ook de Pransche kapitein Demuurdie reeds op verren afstand aan zijn rooden pantalon en politiepel te herkeanen was. Bij zeer gunitig weder ving de eerste rit der wedrennen tegen 2 uren aan en was de nitslag: Voor de onder-officieren der cavalerie le prijs, een gouden borologiebehaald door den wachtmeestar Wilbrink van het 3e escadron, le reg. hutsaren. Voor idem: 2e prijseen zilveren borologie behaald door den wachtmeester Mallee (of Lame) van het le escadron, le reg. hussaren. Voor de korporaals en manschappen der cavalerie le prijs, een zilveren horologie, behaald door den hussaar Pater nol te van bet 2e escadron 1 e reg. Voor idem; 2e prijs, met til ver gemon teerden cigarenkoker, behaald door den korporaal Sprugt, van het le escadron le reg. hussaren. Schcidsreglcrs bij den wedstrijd der cavalerie waien de ritmeester der hussaren Baron tan Ignden en de le luitenants 0. Kromhout der veld en IV. P. Voerender rijdende artillerie. Voor de ondor-ofllcieren Jer veld- en rijdende artillerie: le prijs, een goeden horologie, behaald door den wachtmeester Aan renberg. van de veld-artilleriegedetacheerd van de 5e batterij uit Utrecht. Voor idem 2e prijs: til veren horologie, behaald door den wachtmeester ras den Berg, van de rijdende artillerie. Voor korporaals der veld- en rijdendo artillerieIe prys een tilv-ren horologie, behaald door den korporaal Rngerróerj tea Je

Amersfoortsche Courant | 1873 | | pagina 2