LOKAAL AMICITIA SOIRÉE, Kindermeisje TE AMERSFOORT. M. VAN DEN BOSCH AMERSFOORT II September 1873. KAMP BIJ MILLIGEN. Gisteren en heden zijn de troepen uit het kamp vertrokken en een groot gedeelte daarvan werd vervoerd per Centraal-treinen van Putten, langs Amersfoortnaar Utrecht. Eergisteren, Dingsdagavondte 10 uren, ia de Opperbevelhebber, generaal-majoor van der Schrieckuit Vlissingen ia de legerplaats terug- gekeerd. Thans is uitgevaardigd de navolgende Bvitenobwone Dagorder: Bij het eindigen van de troepenvereeniging reken ik het tot mijn eersten plicht de H.H. KorpskommandanlenChefs van dienstenHoofd en verdere officieren mijn' opregien dank te be tuigen voor hunne medewerking in het voeren van het aan mij opgedragen bevel. Het is mij tevens ten hoogste aangenaam de onder-officieren en manschappen mijne tevreden heid te kunnen betuigen over hun goed gedrag, hunnen ijver en getrouwe dienstbetrachting. Ik heb de overtuiging dat in het kamp van dit jaar een niet onbelangrijke schrede voorwaarts is aedaan in de leering van de zoo moeijelijke heaendaagsche oorlogsvoering. Mogl nu en dan te kort zijn gekomen in de pogingen ter bereiking van dat doel, aan goeden wil heeft hel zeer zeker bij geen onzer ontbroken. Dat het geleerde in de ure des gevaars ons nuttig moge zijnten dienste van Koning en Vaderland, is ons aller wensch. Officieren en militairen van alle rangen Ik roep U toevaarwel! Leve de Koning 1 Kamp bij Milligsn, den 10. September 1873. De Generaal-Majoor Opperbevelhebber der vereenigde Troepen VAN DER SCHRIECK. De Opperbevelhebber vertrekt hedenDon derdag, definitief uit het kamp. De luitenant-kolonel W. Itoloff van den genc- ralen staf, Chel van den Stal der vereenigde troepen vertrekt heden en de hem toegevoegde kapitein W. Rooieboom van het corps ingenieurs, mineurs en sappeursis gisteren uit hel kamp vertrokken. Deze beide officieren waren reeds sedert 21 Julij jl. op het kampterrein aanwecig, destijds lot het ia gereedheid brengen der leger plaats. Onder de bevelen van kapitein van Helden van den generalen staf, Adjunct-Chef van den Stal der vereenigde troepen, blijven onderstaande officieien, die reeds in het voorkamp aanwezig waren tot het in gereedheid brengen van bet kamp, met de natemelden bataillons-detache- mentenook in het nakamp tot de opruiming der legerplaats werkzaam, namelijk detache menten van bet: le bataillon van het regiment grenadiers en jagers; Ie luitenant, Jhr. A. W. van Reigersberg Vertluiji (thans benoemd tot kapitein.) 2e bataillon van idem; le luitenant, J. van der Meer. 3e bataillon van idem; le luitenant, H. J. Bergé. 4e bataillon van idem; le luitenant, G. S. A. ie Ronde. le bataillon van het 3e regiment inianterie; 2e luitenantC. Consemuller. 2e bataillon van idem; le luitenant, F. Cochins. 3e bataillon van idemle luitenant, J. H. Niemijer. 4e bataillon van idem; le luitenant, GH. Veerman. le bataillon van het 6e regiment inianterie; le luitenant. J. J. de Vos. 2e bataillon van idem2e luitenantJ. W. L. Verweyde. 3e bataillon van idemle luitenantJ A. C. H. van Moll. 4e bataillon van idem2e luitenant G. Schuil, van bet bataillon Mineurs en Sappeurs le luitenant, J. Meursinge. De Militaire Intendant der le klasse F. C. Pi. Boersbelast met administratieve dienst in de legerplaatsmede reeds tijdens het voorkamp aanwezigzal, bij de opruiming aanwezig blijven zoomede de militaire onder-intendant der 2e klasse Franlzmann de 2e luitenant-kwartiermeester Ten Klooster van hel 5e regiment infanterie, belast met de administratie der kamp-ambulance de officier van gezondheid der 3e klasse D. Mestingh de apolhecar van de 2e klasse D. P. Verinaas en de onder-intendant der 2e klasse HlnHcks zich uil het kamp naar Amersfoort begevende neemt aldaar de daarheen gedirigeerde kampe- mentsgoedcreii in ontvangst, ter verdere ver zending naar de magazijnen van Ooilog. De batterij rijdende artillerie, ia 't vorig num mer vermeld, vertrok eergisteren uit Amersfoort naar Roermondterwijl gisteren de gekampeerd hebbende batterij met hare officieren te Amers foort terug kwam en door den Juiienant-kolonel kommandant van het regement rijdende artillerie en verdere officieren, met hel muziekcorps, ingeleide werd gedaan en wijders trokken door Amersfoott gekampeerd hebbende batterijen veld-artillerie en escadrous hussaren. Heden heeft de Arrondissements-Regtbank tc Amersfoort uitspraak gedaan in de zaak van B. wonende in de naburige gemeente Hoogland en bijgenaamd «de wonderdoder" ter zake het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Door een lal getuigen was verklaard dat zij door hem verbonden ol behandeld waren, terwijl de beklaagde erkende wat hem te last was ge legd en verklaarde daartoe te gebruiken sym- palhiewater dat hij zeil vervaardigde. Het M. eischle verleden week veroordeeling tot 3 maanden gevangenisstraf en f 75 boete, ol 8 dagen subsidiair. De Regtbank beeft hem heden veroordeeld tot eene boete van f 100.bij niel-betaling 14 dagen gevangenisstraf. Heden stond ter zitting der Arrondissements- Regtbank te Amersloort teregt een boerenar beider, die in dronkenschap, geruimen tijd geledenop den openbaren wegtwee slagen aan eenen burgemeester had toegebragt. De beschuldigde verklaarde zich niets daar van te herinneren. Het Op. Ministerie eischte drie maanden cel lulaire gevangenisstraf en acht guldens boete. Uitspraak aanst. Donderdag. De wcldadigheidsbron der ingezetenen van Amersfoort is onuitputtelijk en daarom mag men er op vertrouwen dat erna lezing van achterstaande advertentiegetiteld liefdadig heid, bij den geachten Ondei leckenaar diverse giften zullen inkomen waarvan alsdan de opgave later wordt gepubliceerd. Zondag zijn vele Hollandsche pelgrims te Parijs aangenomen. Deze begeven zich echter niet gelijk de Engelsclien naar Paray-le-Monial 1 och naar Notre Dame du sacré coeur d'lssondun. Al de Hollandsche diocessen zijn door de alge vaardigden der bisschoppen vertegenwoordigd. Aan het station van den Noorder spoorweg wer den zij door den vicomle de Damas ontvangen, van waar zij zich naar de Notre Dame des Vicloires begavenwaar de mis werd gelezen. De pleg- tigheid werd besloten met een leerrede in het Hollandsch. Deze pelgrims hebben een aantal banieren bij zich. Te Issoudun is een straat met de wapens der Hollandsche steden versierd. Ook worden daar vele bedevaartgangers uit Belgién verwacht. Vlissingen heeft de opening der nieuwe rijks- haven luisterrijk gevierd. De Koning was bij alles tegenwoordig en vertrok na afloop van het vuurwerk naar Middelburg, vanwaar Z. M. den volgenden dag naar 's Hage terugkeerde. De gemaskeerde Huilebalk, wkkelijk- rcuk Trompet vak pbhsonalitkitbn, zal de titel zijn van 't nieuwe blad van Uilenspiegels uilgever Hero stratus Sijgh. Onder de candidaten voor de betrekking van hoofdredacteur van den Huilebalk komt sterk in aanmerkingmet beperkte dagdiensteen der redacteuren vau Uilenspiegel en, verkrijgt 't nieuwe blad een telegraafkabeltevens een bol zijnde in 't manoeuvreren met telegrammen. Op Huilebalks bureau zalgedreven door stoom krachtin werking komen een nieuwinodesche machine, tot het zoo goed als versch toebereiden van oude uijen levens dienst doende als moderne scheer machinezoodat men daarmede, lot verdriet en schade der barbiers als in een oogwenk tegelijkertijd zal kunnen ingezeeptbij den neus genomen en geschoren worden. Burgerlijke Stand ran Amersfoort. BEVALLEN 8 Sept Helena Maria van Ke ken geh. Bosd. OVERLEDEN3 Sept. Wilhelmus Hol8 m. 8 Sept. Clasina Groenestein 23 j. ge huwd met Dirk de Wit. Karei Marinus Boode, 9 m. Jan Wijnands, 9 m. Wil- hclmina van Ruitenbeek, 6 m. Lena Cohen, IB d Hendrik Gerrit vau Boek, 2 j. Hendrik Koekcbakker 2 m. 6 Sept. Johannes Geijtenbcek, 8 m. Elisabeth Welling, 67 j.wed. van Jan Bilders. 7 Sept. Alnoldus Hendrik van Ruijvenruim 74 j.wedr. van llendrika Masselink. 9 Sept. Jacoba Vane- veld6 j. 9 m. Flora van Gecns3 m. Maria van Ekeren59 j,wed. van Joost van Nykcrk. ADVERTENTIE N. Voor de vele blijken van deelneming bij het overlijden mijner echtgenoote onder vonden, betuig ik ook namens mijne kinderen, mijnen hartelijken dank. A. VAN DE WETERING. Amersfoort, September 73. SEMINARIE BIJ BATAVIA. Van P. D. Rr 1,30. N. N. door ()s. SCHULLER TOT PEURSUM te Woudenberg »15. Verzameld door Ds. SCHULLER TOT PEURSUM DoorDsLAUTS te Eemnes-BuiUndijks. .13,25. Van N. N. uil Hoogland 1,75. DINGSDAG 16 SEPTEMBER 1873. Humoristische, Muzikale en Declamatorische van den Piano-, Zang- en Declamatie-parodut MAX REICHMANN, Kamer-virtuoos van Z. M. den Keizer van Ras- land, hebbende in bet jaar 1868 de eer gehad voor H. M. de Koningin der Nederlanden eene voorstelling te geven in Hoogslderxelver paleis. Programma. een 1. Het muzikale lachen. 2. De Pinale van eene Opera. 3. Variatie op het «Car- neval de Venise" met een kleederborstel. 4. Eene onverstaanbare declamatie. 5. Een Virtuoos der toe komst. 6. De ontstemde piano. De PIANINO is uit de Fabriek van Nissen te Amsterdam. Aanvang te 8 uren. Entrée 88 cents. 7. Imitatie van speeldoos. 8. Dieren-concert. 9. Piano, zang en trom tegelijk. 10. De muzikale loterij. 11. De Ilaliaansche Ope ra ia overbodig. 12. De hooge rijschool k la Cairé. De ondergeteekende agent van het Levensverzekering-Genootschap PRUDENTIA, gevestigd te Arnhem, maakt bij deze bekend dat J. VAN DEN HEUVEL als bode van bet Genootschap ontslagen en als zoodanig in zijne plaats benoemd is J. G. COKTON Mr. Schoenmaker 't Zand F 563 die met de invordering der kontributie belast is. D. O HETTERSCHLJ. vim af 1,20 het paar. Langestraat A. 20. h» Men vraagt, om dadelijk in rHl >Tdienst te tredeneen bij één kind, voor eenige uren daags. Adres onder Letter G bij den uitgever dezer Courant. Ondergeteekende er kent geen beter middel te hebben aangewend om GRIJS haar te VERVyEN in blond, bruin of zwart (niet koolzwart, maar na tuurlijk bruinzwart) als met het EAU-Chro- matique van den Heer Theophile. 's Bosch Mev. Lcnsa. Bekroning mijner artikelen op de ten toonstellingen van Pa ris London. Hulde aan de waar heid. Mijnheer Theo phile; deze is dienende U te doen weten, dat ik met twee flacons Uwer AMERICAN- balsem geheel mijn hoofdhaar, (dat ik zoo goed als kwijt was), terug heb gekregpn, nu dan ook wil ik U hiervan Getuigschrilt geven. U kan van mijn schrijven gebruik ma ken naar eigen goed dunken. Met hoogach ting Amsterdam Juli 73. A. van BerUous. Franco Aanvraag h f 2. of 42 blauwe post zegels ieder flacon, naar men noodig heeft. THEOPHILE, haarkundige, Kerkstraat by de Vijzelstraat, 514, Amsterdam. Geep Depóts, noch reizigers.

Amersfoortsche Courant | 1873 | | pagina 3