te dienen.'Castelar's houding boezemt vertrou wen in. De komst van Koning Victor Emmanuel te Berlijn wordt in verschillende Dagbladen als een politiek feit van groote beteekenis geschetst. Om 'l gewigt daarvan te verminderenzegt het Deutsche Wochenblattdat al de leden der voornaamste gezantschappen bij het Duitsche Hot niet te Berlijn zijn als de Koning van Italië er tegenwoordig is, Of het Deutsche Wochenblatt zijn doel bereikt, is te betwijfelen. Betreffende de ontruiming van Verdun wordt gemeld dal Generaal van Manleulfel op de Place la Roche den 13den des 's morgens ten 7J uur een revue gehouden had over al de gezamenlijke Duitsche troepen. Tëiwijl de muziek de Duitsche nationale lie deren speelde, trokken de troepen door de porte chaussée weg. Ten 7 ure had de gendarmerie de wachtpoorten bezetten S\ uur was alles gereed en heerschte degiootste geestdrift. Overal werden vlaggen uitgestoken en weèrklonk het Leve Thiers! Leve de Republiek I ten 12 uur kwamen de Fransche troepen aan. Een klein meisje in een driekleurig kleed bood den com mandant een ruiker aan. Zonder door de stad te gaanmarcheerden de troepen over het Glacis naar de Citadel. De troepen zijn geconsigneerd. Des avonds was de geheele stad geïllumineerd. De organisatie op grooten voet schijnt bij de Internationale niet van duurzamen aard te ziin. Dagelijks wordt het duidelijker dat de vereeniging aan bet verbrokkelen gaat Te Genève toch is het belangrijke besluit genomen een besluit geheel in strijd met de solidariteit die vroeger zoo noodzakelijk werd geacht om nationale vereenigingen te stichten. Het geheele denkbeeld dat dus aan de Internationale ten grondslag lag, is verdwenen eensdeels ten gevolge van de zeer groote partijschakering onder de socialisten anderdeels omdat het nationale elerqent zich zelfs daar, waar men het tracht weg te cijferen, altijd doet gelden. Het congres te Genève was dus nog belangrijker dan dat van den Haag. Hier te lande het begindaar het einde der desorganisatie. De phrase van den afgevaardigde Perret «De Internationale der frase is dood die van de practische daad leve", heeft niet veel te beteekenen. Want juist dat practische kon zoo luidde het vroegeralleen door eene soli dariteit verkregen worden die thans niet mee bestaatten minste onder hen die te Genève vergaderd waren en die slechts een afgescheiden deel van de Vereeniging uilmaken. Een zeer groot gedeelte der discussie werd ingenomen door de vraag: Zijn zij die met den geest werken ook arbeiders De meerderheid zeide ja. Allerlei. De Fransche donanen hebben onlangs weder een nieuwe mefhode van smokkelen ontdekt Het aantal hobbelpaarden, dat naar Parijs ge zonden werd, nam eensklaps op verbazende wijze toe. 'l Scheen dat de kinderen met een ware manie voor dat speelgoed bezield waren. Toen men eindelijk argwaan begon te koesleden, werd een dezer paarden in stukken gebroken en men vond daarin eene groote hoeveelheid fijne sigaien en tabak. Hel hobbelpaard was dus in werkelijkheid een gemoderniseerd Troijaansch paard. Eindelijk is ontdekt aan wie de ledematen toebehooren die in de Theems ziin opgevischt. De vrouw was Mary Ann Carley. Zij was eene niet onbemiddelde weduwedie dikwijls des avonds onverzeld hare woning plagt te verlaten, om zaken te gaan doen met «een Treemd heer" en een slagter. Reeds vroegerongeveer drie weken geleden werd zij op haar weg huiswaarts aangevallen mishandeld en geplunderd. Toen zij voor de laatste maal uitging, had zij ver scheidene voorwerpen van waarde bij zich. Naar men verhaalt is onder de vloeren der loodsen aan het station van den Rijnspoorweg te Rotterdam een soort van magazijn ontdekt waarin een aantal vermiste goederen zijn gevon den, die daar schenen geborgen te zijn tot zich eene gunstige gelegenheid tot vervoer en verkoop sou opdoen. Onderscheidene personen zijn reeds gearresteerd. Het onderzoek dunrt voort. Een jonge dame, mis Maude Stanlystond Dingsdag te Westminster (Londen) leregt, omdat zij in slaat van dronkenschap baar rijtuig zoo bestuurde, dat er gevaar voor anderen door ontstond. Het deed der dame leeddat zij te veel wijn had gedronken en met de betaling van f 5 boete en de kosten kwam zij er al. 't Vaderland noemt de nieuwe schooldie te Meppcl wordt gebouwd, een «kinderpakhuis Als eene bijzonderheid uit de ccndenwereld wordt thans medegedeelddat eene eend van R. Costing te Oudermolen geboren 26 April jl.reeds den 3den Sept. een ei heeft gelegd, welke lofwaardige handelwijze zij eiken morgen getrouw volhoudt. Den 20 Augustus ontdekte een machinist van den Missouri-Pacific-Spoorweg (N.-Amerika) op 4 mijlen afstand van Holden dat er voorwerpen op de rails waren gelegddie eene deraillering zouden veroorzaken. Hij liet dus den tiein stil staan de struikelblokken werden op zijde ge worpen en de locomotief vervolgde haar weg, toen de conducteur ontdektedat gedurende hel oponthoud een tiental personen van verdacht voorkomen in een der waggons hadden plaats genomen. Op zijne vraag naar hunne kaartjes lieten zij elk twee revolvers zien en antwoordden, dat zij die niet hadden, dat zij de leden waien eener vereeniging tot opsporing van paardendieven en dat zij een onderzoek zouden instellen of er ook paardendieven in den trein waren. Dc con ducteur begreepdat hij tegen de tien kerels niets verinogthij begaf zich naar de volgende waggonsdeelde aan de reizigers mede wat het geval was en vroeg of er onder de passagiers waren die wapens hadden en hem dar. wilden ter zijde staan. Terstond meldden zich vijftien per sonen aan elk met een revolver en door dezen gevolgd keerde de conducteur tol de boeven terug, die nu inzagen, dat zij aan het kortste eind waren. Zij begonnen te onderhandelen maar middelerwijl bereikte de trein het station Holden. Hier werd den indringers gelast uit te stijgende vijftien reizigers volgden hen met de revolvers in de handomdat zij begrepen dat de kerels anders zich wreken zouden door hunne pistolen op den trein af te schieten. Vloekend en scheldend verwijderden zij zicll langzaamtoen een van hen zich omkeerde om zich te verzetten, maar op hetzelfde oogen- blik stortte hij dood neder; de reiziger, die hem in het oog hield, had hem geveld. De anderen wilden toen hun makker wreken, maar er volgde een hagelbui van kogels en een tweede viel gewond neder. Toen maakten de anderen zich -uit de voeten en de trein zette de reis voort. De particuliere Parijsche correspondentie der Amst. Ct. behelst de onderstaande vier Parijsche drama's der laatste dagen Mme de D eene dame die een 150,000 fr. per jaar verleerde, heeft zich gisteren uit eeu venster van haar appartement op de tweede verdieping geworpenomdat zij geen 6000 fr. kon krijgen van haren minnaar, die met haar soupeerde. De dame was terstond een lijk. Dijna op hetzelfde uur heeft zich op den boulevard des Capucins een luitenant der jagers te paard, die juist met een cocotte voor 60 fr. gedineerd had, doodgeschoten. De man had geen centime op zaken niemand heeft hem herkend. Hij ligt in de Morgue. Gisteren ook heeft een jong mensch van goeden en bemiddelden huize, volontair bij een groote maatschappij alhier het hazenpad ge kozen, en na zijne vlugt is het uitgekomen, dat bij ongeveer 600,000 a 800,000 fr. had verteerd, welke hem ter plaatsing waren gegeven door menschendie vertrouwen in hem stelden. Een actrice der Variétés heeft die sommen verslon den hoewel het gebleken is dal de diamanten, de rijtuigen en paarden het hotel in de stad en de buitenplaatsen niet eens betaald waren. Het vierde drama eindelijk is, dat van een zoon van een rijk particulierden heer P., die zijn vader ernstig mishanueld heeft, omdat deze hem wegens verkwisting onder curatele had laten stellen. De buren, die op het geschreeuw van den vader toeschoten haalden onmiddellijk de politie, maar toen deze er kwamheeft het jonge mensch zich in een put geworpen, waar uit hij nogihans levend gehaald is, maar men twijfelt aan zijn behoud. De Amslerdamsche kroniek" der Haagsche Nieuwsbode bevat o. a. het volgende verhaal In de Kal verstraat woont een van de voor naamste pholografen onzer stad. Sedert eenige weken is in dc winkelkast van dien lichtdrukker een damesportret ten loon gesteld dat oor spronkelijk door het zonlicht op het glas ge- looverd door middel van bijwerking met het penseel in kleuren prijkt. Iedereen ziet met belangstelling naar ua: prachl-exempla. r der photografiscbe kunstminder otn de schoon heid der bewerking dan wel om de lieftalligheid van het charmante danieskopjeweinig wetende dal het conterfcitsel van de schoone onbekende dc dienstmeid van den photograaf voorstelt. Me neer had tegen dat meisje gezegd dat bij haar eens zou «maken" en lia.r dan twaalf kaartjes ten geschenke zou geven. Met vreugde tiatn dc dienende Dulcinea dit aan; vier weken later stond zij vergroot met een fluweel jakje, coeur uil- I gesnedenin de Kalverstraat le prijkenzeer tegen haar zin en dien van haar vrijer, maar vooral tegen den zin van haar zusterdie bij hccle fijne lui dient en van schaamte vergaai. Ziehier de ware, onvervalschte geschiedenis van het mooije, blonde kopje, dal in de Kalverstraat zoo de aandacht trekt 1" Voor het verwijderen van vetvlekken uit kleederen wordt veelal benzine of petroleum- aether gebruikthierbij ontstaan echter gewoon lijk kringen of bruine randen om de gereinigde plaatsen. Om die te voorkomen strooije men, zoodra de vlek verwijderd is, op het nog voch tige goed gips of lycopodium, late dan de vlek droogen en horstele daarna het poeder weg. Olieverfvlekken kan men door zwavelkoolstof of terpentijn-olie verwijderen. Drooge oude verf behandelt men met chloroform. Tegen oude olie en teer is hel beste middel olijfolie of boter. Men laat de stof liggen, tot de verf er door op- geweekt is en verwijdert dan de kleur en het opgestreken vet gelijktijdig eerst met terpentijn olie daarna met benzine. In sommige sleden van Duilschiand is het tegenwoordig mode geworden de schoothondjes geen halsbandmaar een das om te doen. Ge heel nieuw is deze mode niet, want in Parijs was dit al lang in zwang; maar in Dresden is men een stap verder gegaan en wanneer daar een dame bij baar modiste een hoed bestelt, dan moet er van hetzelfde lintwaarmede de hoed gegarneerd wordt, een das met breedc slippen voor haar schoothondje worden te huis gestuurd I Uit Amsterdam wordt aan de Prov. Crenlsche Cl. gemeld «De industrie van het kinder-circus de draaimolens was toch nog met eene nieuwe vinding vermeerderd. Een dier groote, door gas en glas schitterende, toovervcrblijven der jeugd werd in beweging gehouden door een paard, 't Beest wordt bepaald volledig grullers-ailist. Zalurdagavond had in een der vele tenten op de Bolei markt te Amsterdam de werkelijkheid plaats van eene oude anecdote. Bij hel derde bedrijf applaudiseerde het talrijke publick zoo krachtig, dat eenige banken natuurlijk met toeschouwers en al naar beneden stortten. Hui lend, schreeuwend, stootend, dringend haastte het publiek zich de teut te verlaten, meenende dal de geheele tent instortte. Alleen de eigenaar de mechanische artistcn waren 't uil hun aard bleef «dood bedaard." Hij had de duiten Linnen hers'.elde de ramp met een brok hout en wat spijkers en bespaarde voor die kleine onkosten veel gas en moeite. Ook bij de kermisvreugd was zeker kermis- ellende. Althans kwam Vrijdagmorgen een slee persknecht met paard en vrachtwagen een steeg uit aan de Nieuwezijds Voorburgwal. Op 'l zelfde oogenblik roept hij tot hei paard «hou I", neemt een loopje en springt in 't water. Spoedig er weder uitgehaald wordt hem gevraagd waarom hij die gekke zet beging. »'k Zag daar zoo even mijn meisje met een ander gearmd gaan", zeide hij «en ofschoon gij mij er uitgehaald hebt maak ik mij van avond of morgen toch van kant." «Ik nam er liever van avond of morgen twee anderen", zeide een der redders en ver wijderde zich. Men denkt dat hij den raad heeft gevolgdwant lot op heden is van zijn voorgenomen zelfmoord nog niets gehoord. Het Utr. Dagbl. meldt Eergister heelt eene niet onbelangrijke Tweede Kamer-zitting plaats gehad. Het gold de verkie zing van een drietal voor de aan den Koning aan te bieden lijst van candidaten voor het presididaat. Dc partijen zouden daarbij natuurlijk hunne krachten meten. De uitslag had er te grooter gewicht om. Er waren 73 leden tegen woordig afwezig 6 de hh. v. ReenenGode- froiv. Nispen Sr., de LangeWesterhofT en Blussé; een zetel voor Rotterdam is open. Van de niet uitgebragte stemmen waren er 5 van liberale en 2 van oppositie-leden. Toch verkreeg de heer Dullcrt de meerderheid, en had bij vierde stemming 38 st. tegenover 36op den hr. van Reenen uitgebrachtbij eerste stemming had de hr. Duller». 33 de hr. v. Reenen 18de hr. v. Lynden 17 bij tweede stemming de hr. Dullcrt 56 de hr. v. Reenen 27 sn de hr. v. Lynden 9 st.bij derde stemming de hr. Dullcrt cn v. Reenen elk 35 en de hh. Lynden en Storm elk 1 slem. Deze stemming leidt tot deze gevolgtrekkingen: 1. Dat de oppositie zich niet had verstaan en dat de meerderheid den heer v. Lynden niet als leider der oppositie erkent2. dat de liberale partij dc meerderheid behoudt, al is die gering; 3 dat van de nnli-revolulionnnirc partij slechts één lid misschien die bij de 3. stemming nog op den hr. v. "Lynden stemde den raad van de Stand.heeft gevólgd en zich hij de liberalen

Amersfoortsche Courant | 1873 | | pagina 2