TG HOOP II MORT. GELUGIilJÜ BERifiT. DÉPOT VAN THEEËN stelt daaiom den Heer A. voor het schrijven te staken en tot handelen over te gaan tot zijn leedwezen moet hij getuigen, dat de werkzaam heden van het bestaande comniitté door l^et geschrijf eenigermate zijn vertraagd. Weldra zal echter een vergadering bijeengeroepen wQrden van allendie belangstellen in de oprichting van een cholera-commissie te dezer slede, op de grondslagen, gelegd in de voorloouige bijeen komst. liet zal den ondergeteekende zeer aan genaam zijn daar met den Heer A. nader kennis le maken, ten einde de handen krachtig ineen te kunnen slaan om lot stand te brengen, wat zij en zoo velen in Amersfoort 'hartelijk wen- schen. Mocht dit gelukt zijn dan wil de on dergeteekende gaarne op den achtergrond treden en aan meer bejaarden, aan mannen van meer ervaring, het roer in handen laten. Dal hij het initiatie! genomen heelt voor de voorloopige vergadering, kwam -waarlijk niet voort uit de zucht om zich aan het hoold te stellen van een cholera-commissiedaarvoor bestonden bij hem edeler beweegredenen. Ur. IJ. J. Menalda v. Schouwenburg. AMERSFOORT^ October 1873. De artillerie, die aan de expeditie naar Atchin wordt toegevoegd, zal bestaan uit 3 batterijen bergartilleriehouwitsers van 12 dm. (ranscli model en 4 getrokken geschut model van Majoor Wouters; en 14 getrokken 12pondcrs met het noodige spoormaterieel, ten einde deze vuurmonden door de rijstvelden te kunnen bewegen. De 100 cavaleristen zullen bij de expeditie dienen als ordonnances, enz. De gezamenlijke magt der expeditie zal tus- schcn de 9 en 10000 hoofden bedragen, waar onder nagenoeg 6000 man der inlanlerie met Deaumont geweren zijn gewapend en zullen de uit N»derland ontvangen Beaumonlpalronen goed daarvoor te stade komen omdat er veel Beaumunlpatronen voor de schictoc'.-mingen zijn gebruikt en zij niet in voldoend aantal in Indie konden worden vervaardigd. Heden stonden voor de Arrondisseroents-Rcgt- b«nk tcregt tweepersonen, 37 en 20 jaren oud, die op ccncn Zondagmorgen aan den Sucslerwcg nabij Amersfoort eenen landman hadden ontlast van gouden en. zilveren voorwerpen en eenig geld terwijl hij aldaar beschonken lag te slapen, in welken toestand hij was geraakt, doordien hij, direct na de godsdienstoelening, in eenige kroegen aan Bacchus bad geolTerd. Het O. M. eischte beider schuldigverklaring en veroordeelingvan een jaar cellulair voor den 37ja:ige, die den jongere tot den diefstal had verleiden van zes maanden en 5 dagen cellulair voor den jongere. In dezelfde zitting is behandeld de zaak van een inwoner te Kliencndie aldaar des nachts eenen klepperman slagen bad toegebragt, terwijl bij vroeger reeds driemaal voor dezel'de manoeu vres op politiebeambten veroordeeld is geweest. Hei U. M. eischte schuldigverklaring en veroor deeling lot drie maanden cellulair. Uitspraken aanst. Donderdag. De toestand van den persoon te Amersfoort die in het Socsterbergsclie artilleriekamp werd gewondis thans iets gunstiger. Bij eventueel herstelzal de herstelling hoogstwaarschijnlijk zeer langzaam zijn. Van de 13 jongelieden welke Maandagavond deel namen aan het examen van toelating voor de Burger Avondschool te Amersfocrl slaagden er negen n. 1. L. van Manen L. van Achterberg, J, Knoppers. G. J. van Bergen, P. de Bruijn A. Reijners, J. de Jeger, A. de Wijs en B. Stol. Dinsdag werden de lessen aan de inrichting weder geopend met 30 leerlingen ,7 in de derde klasse, 10 in de tweede en 13 in de laatste klasse. De Heer G. J. v. Erpte 's Bosch, is aan nemer geworden van de op Dingsdag gehouden lierbesteding van fourrages aldaarals voor 10 kilogram Hooi h 44 cents. 10 Stroo 28 10 Haver 119 üp de aanbesteding van den 16 September jl. was dczelide aannemer de minste inschrijver, voor 10 kilogram Hooi k 44 cents ,10 Stroo 29 10 Haver 119 alsoo thans ets. pet. ration lager tlan op 16 September. Ecne der Russische dames, die te Leiden studeeren is in Holland goed bekend. Zij heet Jlerlinerblau. De andere is Olga von Slof. De Nieuwe Arnhemsche Courant zegtdat liet Nut nan het Stceuwijkcr Departement twee duidend gulden subsidie geelt voor dciv bouw eener bewaarschool. Voor de vacante burgemeestersbetrekking te Buren (Gelderland) meldden zich, totT men verzekert, 74 aspiranten aan, Bij een werkman op de Stille Veerkade te 's Hagc vervoegde zich eergisteren morgen reeds vroegtijdig een vrouw in hoogst zwange.en toe stand welke op hoogen loon eischte, dat hij haar tot zich zou nemen. Toen liij van haar smeeken geen notitie nam, weid zij steeds bru taler en eindigde met haar vroegeren minnaar met een paar hevige oorvegen tot zijn pligt le brengen. 01 haar dit gelukt is, weten wij niet; wel weten wij dat de vrouw door een paar voorbijgangers tusschen de armen werd genomen en onder een hoerah van de straatjeugd werd weggebragu Op het oogenblik dat op een der stations van 4en noord-brilschen spoorweg Zaturdag jl. een sneltrein verwacht werd was een goederentrein bezig van spoor le verwisselen en stoomde de trein met reizigers, die op ongeveer 500 ellen afstand eene bogl omsloegregt op den goede rentrein nadat de machinist al het mogelijke gedaan had lot stuiting. Het gevolg was een schokwaarbij een man gedood werd en zestig reizigers meer ol min letsel kregen. Ell zijn ernstig gewond en een hunner zal denkelijk bezwijken. Sedert eenige dagen is le Parijs een 'ielstal van juweeien die gezegd worden eene waarde van 300,000 a 400,000 Ires, te hebben en die zekeren Edward Peake in een koffijhuis zouden zijn ontvreemd, het onderwerp van schier alle gesprekken. De zaak heelt onverwacht een vreem de wending genomen. De bestolene is nl. op bevel van den regter van instructie zelf in hechtenis genomen. Volgens den Figaro maakte hij zijn werk van het verkoopen van diamanten en robijnen, niet op eigen naam maar ;en dienste van Eogelsche dames die haar kostbaarheden te gelde moesten maken om met de opbrengst leveranciers te betalen, die geen langer uitstel wilden toeslaan. De heer Edward Peake in de gevangenis heelt men hem reeds den naam van Peak-Pocket (Pick-Pocket) gegeven trad voor haar als bemiddelaar bp maar toen hem kostbaarheden van zulk een hooge waarde waren toevertrouwd schijnt hij geen weerstand te hebben kunnen bieden aan de verleiding om zein overleg met zekeren Thomas Daviste verduisteren onder den schijn alsot ze hem ontstolen waren. Hij ontkent echter alle schuld. Verleden week heelt de regtbank te 'sHage, in raadkamer vergaderd, naar den procureur- generaal verwezen de drie personen-, beschuldigd van moord op mevrouw van der Kouwen en hare dienstmaagd. Alsnu zal eerlang het Provinciaal Gereglshoi in Zuidholland in raadkamer hebben le beslissen ol de beklaagden al dan niet naar de openbare teregtzilting van hel Hoi zuller. worden verwezen. Indien het Het de verwijzing weigert, moeten de beklaagden, die nu reeds 10 maanden preventie! gevangen zitten onmid dellijk in vrijheid worden gesteld. De dong is nu en dan in de gevangenis zeer heftig; gedurende al de 10 maanden heelt hij geweigerd iets uit te voeren zelts een of andere bezigheid lot uitspanning te ondernemen. De beide anderen, Vertind en Behagelzijn werk zaam en bedaard doch houden zich even on schuldig als de Jong. Bij den aanleg van de Sixty-eigth-Street" te New-York moest men den grond omwerken van het kerkhol der oude kerk van de Holl. Gerelormeerde gemeente; toen men nu daartoe een mijn had aangelegd om een gewelf te doen springenwerkte deze verkeerd en vlogeu een menigte halfvergane doodkisten en geraamten rammelend in de lucht. New York, 7 Oct. Gedurende ie tweede poging om den ballon te doen opstijgen heelt eene gewel dige windvlaag de luchtreizers, die nog boven het vasteland waren, overvallen. De heer Donaldsen en zijne medgezellen hebben het leven gered doorop eene hoogte van dertig voeten, naar beneden te springen. Tnsschen Nederland, Belgie en Pruisseu is dezer dagen overeengekomen datbij het voor komen van besmettelijke ziekten in de grens gemeenten van de drie Landen, daarvan onder ling mededeeling zal worden gedaan aan de betrokken autoriteiten van de aangrenzende Krovinciën. Het zijn de ziekten genoemd in de ederlandsche epidemiewetbenevens dysente rie en besmettelijke oogziekte. De aandacht van alle verbruikers van steenkolen le Amersfoort en in den omtrek wordt gevestigd op onderstaande advertentie van den Heer van Aspkrkn te Amersfoortdie, naar men verneemt, door de Nederl. Centraal spoorwegmaatschappij daarin gesteundgoede steenkolen tegen zeer lage prijzen aanbiedt, hetwelk eenieder bij de tegenwoordige duurte van dit artikel zeker zeer welkom zal zijn. ADV E R TEN TIE N. Ondertrouwd J. VV. FRöGER E. KI LI AN. Amersfoort 9 October 1873. Tot gróote droefheid van mij en mijnen Zoon overleed heden na een langdurig en smar telijk lijdenmeermalen gesterkt door de H. Sacramenten der stervenden, mijn geliefde Echt genoot WILHELMUS NICOLAAS LINKin den ouderdom van ruim 54 jaren. J. M. LINK, geb. EVERS. Amersfoort, 8 October 1873. Wegens ziekte wordt UIT DE HAND TE KOOP AANGEBODEN eeue zeer druk beklante BANKET-, KOEK-EN BROODBAKKERIJ, op een der beste standen te Amersfoort met hei huis, tuin en gereedschappen. Nadere informalien te bekomen bij den Notaris Mr. J. DE LOUTER te Amersfoort. Door voordeelige inkoopen worden zoo lang de voorraad strekt STEENKOLEN van de beste qualiteit afgeleverd aan het dépöt Station Nederl. Centraalspoorweg te AMERSFOORT voor de volgende bui tengewoon lage prijzen verkocht Grove Bulir Kagchelkoleu. 1,25 Grof Gruis [Nulskoleu] 1,10 per Hectoliter. Vrij in huis te Amersfoort 7 Cents per Heet. hooger. Nadere information ook voor levering van geheele wagens bij J. VAN ASPEREN Stationchef. Ondergeteekende er kent geen beter middel te hebben aangewend om GRIJS haar te VERWEN in blond, bruin of zwart (niet koolzwart, maar na tuurlijk bruinzwart) als met het EAU-Ghro- matique van den Heer Theophile. 's Bosch- Mev. Lensa. Bekroning mijner artikelen op de ten toonstellingen van Pa ris London. Hulde aan de waar heid. Mijnheer Theo phile; deze is dienende U te doen weien, dat ik met twee flacons Uwer AMERICAN- balsem geheel mijn hoofdhaar, (dat ik zoo goed als kwijt was) terug heb gekregen nu dan ookwil ik U hiervan Getuigschrift geven. U kan van mijn schrijven gebruik ma ken naar eigen goed dunken. Met hoogach ting, Amsterdam Juli 73- A. van Berklous. Franco aanvraag a f 2. of 42 blauwe post zegels ieder flacon, naar men noodig heeft. THEOPHILE, haarkundige, Kerkstraat bij d-> Vijzelstraat, 514, Amsterdam. Geen Depóts, noch reizigers. De Ondergeteekenden hebben de Eer bjj deze kennis te geven, dat bjj hen gevestigd is een uit 11 et magazijn van M. RAYENSWAYIJ. ZOXEN. jT te G0RINCHEM. welke zjj zich vlc\jen, door ruime sorteringgepaard bij zeer billijke prijzcii en puike kwaliteiten, met vertrouwen bij het algemeen te kunnen aanbevelen. GEBR. VAN DER STEUR Ungcalrati l« Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1873 | | pagina 3