jh 2201. D ingsdag 26 Mei 1874. Winterdier»! «angetang 1 Nov. 1873. NKDERLAND8CHK CENTRAAL-SPOORWiiG. Vertrek ran Amersfoort naar Utrecht 9.45, 11.4, 2.17, 4.18, 8.12. Vertrek ran Amersfoort naar Zwolle 9.1, 9.47, 1.34, 6.11, 8.56. Diligence-dienst J. Floor, van Amersfoort naar Amsterdam 1J u. nam ran Soestdijk 2J u., van Baarn 3 u., Eemnes 3}., Rank. te Amsterdam te 6 uren. COUAIT. DlLIGENCK-niENSTEN Van Amersfoort naar Maarsterge 'l 0 30op den eersten trein naar Amsterdam Botterdam en Arnhem en namiddag 2 30 nor. Van Maanbergen naar Amersfoort 's morgens 10.18 en 's avonds 8.18 uur. Van Amersfoort naar Barneveld 8.30 avonds. Van Barneveld naar Amersfoort 7-46 *s morg. Dit hl ad verachijnt Maandag en Donderdagavond. Abonnementsprijs per kwartaal/l— franco per post 1.18. Prijs der Advertentie van 1 tot 8 regels 80 Ctselke regel meerder 10 Ctn legale, offlciéle en onteigen. Advertentie per regal 15 CU. Reclames per regel 20 cents Aft. nummert 10 centsBestellingen bij den Ui tg. A H. van CUeff, te Amersfoort Bureau Amertfoorteeke Courant. Stoovestrant bij de Langestraat. Wijk B. No, 33en bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren in het Rijk. Brieven franco. Advertentién voor dit blad uit Botterdam worden aangenomen door het Algemeen Advertentiebureau van Nuob en va» Ditkab, Wijnstraat Rotterdam. Wegeus het PINKSTERFEEST ver- schijut deze Courant Dingsdag, iu plaats Maaadagavoud. Ter verkiezingbij herstemmingin hel hoofdkiesdistrict Amersfoort voor een lid van de Frovinciale Staten van Utrecht, ter vervul ling der plaats van den Heer Mr. A. R. van Bel die verzocht had niet weder in aanmerking te komen zijn Donderdag 21 Mei jL van de 903 kiezersopgekomen 597 kiezersen was de uilslag «p Vrijdag 22 Mei ais volgt: Octal Getal opgekomen Gemeenten. kiezer». kiese ra. Amersfoort391 242. Baarn97 60. Bunschoten64 41. Eemnes69 47. Hoogland t 82 57. Leusden 54 46. Renswoude26 16. Soest 103 72. Stouienburg 17 16. 903 getal ingeleverde stembiljetten at van onwaarde 597 597 4 Hiervan verkregen de Heeren M. VAN BEEKte Amersfoort 3"' stem. Mr. VV. H. de Beaufort, te Leusden 2y2 a zijnde diensvolgens de Heer M. VAN BEEK gekezen. Kennisgevingen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT doen te weten dat de pro cessen-verbaal van inlevering en opening der Stembriefjes ter verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten in alschrift aan het Raadhuis zijn aangeplakt en gedurende veer tien dagen op de Secretarie voor eenieder ter inzage liggenalle werkdagen van tien tot één ure. Amersfoortden 22. Mei 1874. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, De SecretarisA. G. WIJERS. W. L. SCHELTUS De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien de aanschrijving van den heer Commis saris des Konings in de provincie Utrecht van den 18. Mei 1874, N*. 1 N. M. en S. (Provin ciaalblad N°. 62) Gelet op art. 139 der wet van den 19. Augus tus 1861 (Staatsblad N°. 72), betrekkelijk de nationale militie Doen te welendat aan het gebouw de Manege alhierop Maandagden 8. Juni aan staande, 's voormiddags halflien door den Kolonel Militie-Commissaris in de provincie Utrecht zullen worden onderzocht alle ver lofgangers der militie te landdie in deze gemeente zijn gevestigd en behooren lot de lichtingen van 1870, 1871 1872 en 1873, met uitzondering van 1*. de miliciens der lichting van 1873, be- hoorende tol hel regement Grenadiers en Jagers en lot het le, 2e, 3e, 5e, 6e en 8eregement Infanterie, die op den 21. Mei II. in bet genot van onbepaald verlof zijn gesteld 2*. de milliciens der lichting van 1871 tot de genoemde rcgemcutcn behoorendedie tegen den 20. Juni aanst. onder de wapeuen moeten komen. Burgemeester en Wethouders herinneren den belanghebbenden hunne verplichting om, in uniform gekleed en voorzien van de klee- dings- en uitrustingsstukken, bur. bij het vertrek met verlof medegegeven van hun zakboekje en verlofpas, op tijd en plaats voormeld te verschijnen en maken ben levens opmerkzaam op het bij de wet bepaalde dat het krimineel wetboek en het reglement van krijgstucht op de verlofgangers van toepassing zijn gedurende het onderzoek en in het algemeen wanneer dezen in uniform gekleed zijn. Amersfoortden 22. Mei 1874. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, De Burgemeester De Secretaris, A. G. WIJERS. W. L. SCHELTUS. Do Keizer aller Russen Londen. Het bezoek door den Ctaar aa._ ..e City gebragt zette de kroon op al de openbare feesten aan Z. M. gegeven. Guildhall vertoon-''* zich in al de pracht en weelde, die het bestuur van de koopstad der wereld bij deze gelegenheid met kwistige hand ten toon spreidde, zich zelf ver- toonende in de kostbare slaadsgewaden volgens gebruik van eeuwen her. De groote zaal leverde een treffenden aanblik op door de met zeldzame bloemen en vruchten beladen lateis waarachter het buffet, bezet met al de gouden en zilveren vazen en het tafelgereedschap welke de City bezitschitterende door den glans der waslichten waarmede bet voorzien was. Alvorens aan tafel te gaan las de grffier der stad eene toespraak aan den keizer ïqor, hem door de lord-mayor overhandigd teiwijl beiden voor den zetel stonden welke voor den keizer bestemd was. De Ctaar Koorde het adres strinde aan en beantwoordde het in het Engelschna eenige aarzeling bij bet uitspreken der woorden my lord-mayor en burgers van Londen" getoond te hebben. Zoodra de aanwezigen zijne aarzeling gewaar werden deed zich een luid gejuich hooren ten einde de keizer tijd zou hebben zich le herstellenals wanneer deze voortgingmet van het voor hem liggende papier te lezen »lk dank u voor uwe gastvrije en welmeenende ontvangst. Wat mij betreft, ik verzeker uvolko men vertrouwen te stellen in uwe genegenheid jegens mijne geliefde dochter, wier huiselijk geluk mij zoo zeer ter harte gftat. Ik vertrouw er op datonder den zegen der Voorzienigheid de liefderijke woning welke zij in uw land vindtde vriendschappelijke betrekkingen die thans lusschen Rusland en Groot-Briilannië aangeknoopt zijn naauwer verbinden zaltot wederkeerige bevordering hunner 'relvaart en rust." Hot gouden kistje, waarin het diploma van burger der City den Ccaar aangeboden is zal naar Rusland worden gezonden. Het is van langwerpig vierkanten vorm en wordt aan beide eindei door Russische adelaars, die op bollen van malachiet rusten gedragen. De zijden zul len prijken met de gedreven beeldtenissen van den keizer het koninklijke gezin van Engeland verschillende geziglspuntende wapenen van Rusland en Engeland enz. Bovenop slaat het zinnebeeld van handel en zeevaart. Later woonde de keizer de wapenschou wing en krijgsoefeningen te Aldershott bij. Er waren 15,000 man onder de wapenen. Des avonds was cr bal ten hove op Buckingham- paleis. Ook zal Z M. twee uren doorbrengen in net tuighuis te Woolwich, de werkzaamheden in de geschutgieterij bijwonen en den grooten hamer van welken o clangs melding is gemaakt, betigligen. Bij deze gelegenheid zal een gedeelte van een stuk geschut (dat hetwelk het kanon aan beide zijden schraagt) gesmeed worden ter zwaarte van 38 ton. Politieke Revue. Sommigen zeggendat Mac-Mahon te midden van de crisis en hare ellendeheel bedaard zijn pijp rookt en zegt: »ik ben alleen een kanon-specialiteit en met de geslepene juffer Diplomatie wensch ik geen relatiën aan te kooopeu" j maar anderen beweerendat hij we) degelijk aan politiek doet en dadelijk na de Broglie's val geroepen heeft»die tegen bet Ministerie stemde heeft op geen portefeuille te rekenen 1 't Zou meer opregt dan verstandig zijn. Intusschen, toen het bleek dat de Maar schalk ook een politieken wil badformeet de zich dadelijk eene nieuwe staalkundige partij onder den naam van Mac-Mahonnislen. 'l Is te voorzien dat die partij sterk zal worden, trou wens hel beteekent ietsStaats-opperhoofd te zijn en over al de generaals van Frankrijk te commanderen. Menig Franschman, die zich weinig bekom mert om de welvaart van Frankrijkmaakt zich al lekker over het denkbeeldMac-Mahon, als politiek President, die zijn stoel niet wil verlaten tn een coup détatziedaar twee broertjes! Mac Mahon wendt zich tot de partij die niet al te 7Ater*-achtig is en dat doet bij uit vrees voor Je reg terzijde. Intusschen houdt het volk d. i. de Pa- rijzeuaars zich kalmwaaruit echter niet moet afgeleid worden dat de uitraas bedaard den loop der zaak toezien. Integendeelde radicalende commune-vrienden steken, zooveel mogelijkhet hoofd weder op en de politie heeft reeds verscheidene plakkaten afgescheurd, die op de muren gehecht waren en waarin aangekondigd wordt dat Mac Mahon tot ministers gekozen heeftllenri Rochefort, Jourde, Paschal Grousset enz. enz. Het voordeel der crisis althans een negatief voordeel, komt der nationale vergadering ten goedein de vergaderzaal vau 's lands vertegenwoordiging toch worden de za ken rustig afgedaan, de discussie blijft ongestoord incidenten doen zich niet voor, en van inler- pellatiën kan natuurlijk geen sprake zijn. Volgens de Indépendance maakt maarschalk Concha eene «meesterlijke beweging om te her halen wat hij bij Bilbao met zoo goed succes heeft gedaan om nl. dc Carlisten van ter zijne aan te vallen op een puntwaar zij het minst een aanval verwachtten. Hij heeft te Bilbao slechts eene afdeeling van 4000 man gelatendie met het oude garnizoen en de vrijwilligers een legertje van 11000 man vormen. Dit is voldoende om ecue tweede insluiting der stad te voorkomen. Toch is het

Amersfoortsche Courant | 1874 | | pagina 1