KENNISGEVING. werd sir Jerom verzocht zijn zwaard af te geven. Ilij antwoordde dat zoo hij als soldaat zijn zwaard niet bij zich houden moglhij ook zijn laarzen zou uittrekken en zijn nachtgoed aandoen. Daarop liet hij zijn laarzen zich van de voelen halen en deed den keizer wachten totdat hem zijn slaapmutsslaaprok en muilen gebragt waren, in welke hij in 's keizers tegenwoor digheid verscheen. Ten laatste, toen de keizer, in wrevel en omzijn gezag over zijn onderdanen te toonen iemand bevel gaf uit het venster te springen, zoodat hij voor de oogen van sir Jerom den nek brak, antwoordde deze laatstedat zijn vorstin méér prijs stelde op en beter gebruik maakte van de nekken harer onderdanen. Maar om te toonen wat hare onderdanen voor haar durfden doen wierp sir Jerom bij deze zijn handschoen voor 's keizers voeten neeren daagde daarbij al de edellieden uit om tegen hemals kampioen voor zijne koninginde partij voor hun keizer op te nemen voor welke daad daarginds tot op dezen oogenblik de naam van sir Jerom Bowes beroemd en geëerd is." AMERSFOORT, 26 Mei 1874. Men meldt ons uit 's Gravenhage De leesten zijn nu geëindigd en het publiek houdt daarover eene nabetrachting, van vrolijken en meer ernstigen aard. Onder die peinzenden zijn er ook, die een aanmerkelijk defect of deficit in hunne beurs ontdekken en niet zoo dadelijk inzien hoe dat defect te herstellen ol die ledige ripmte weer is aantevullcn. Nog anderen vragen Wat blijft er onder 'tvolk over van het kroningsfeest Wat zal de duurzame vrucht zijn van het feest- gedruisch Als liet volk ook door het ziNeren jubilé zijns Koningsin zijne wanrdcering en liefde voor hel constilutionneel koningschap is ver sterkt als het besef, dat eerbiediging van elkanders regten het trouw vervullen van elks pligten de grondslag is van Volksgeluk, dan licefl Nederland een feest gevierd dat zegen zal aanbrengen in de toekomst. Het corps ridders is iu de Mei-maand sterk vcimecrderd en zooals van zei ven spreekt, on dergaat de lijst der pas gedecoreerden hier en daar eene scherpe beoordeeling. Die meeude een lintje verdiend te hebben en voorbij werd gegaan is jaloersch, over de eer aan eeu ander te beurt gevallen en die zich zeiven hoogacht, vraagt verwonderd, omtrent sommige der gedecoreerden «wat heeft hij die dit kruis ontving toch wel verrigt Evenwel door velen onder de gedecoreer den is die onderscheiding wèlverdiend. Billijke verwondering heeft het verwekt dat het iagcr ouderwijs geen enkelen vertegenwoor diger onder hel nieuw gedecoreerd personeel heeft. Het volk toch is uit de lagere school in hel bedrijvig leven overgegaan en dat volk, op 12 Mei om de troon geschaardwas eene lofrede op ons onderwijs. Waarom dan den onderwijzer zoo geheel en al vergeten Als er iets is dat zijn ijver en lust kan staande houden, moest men hém dat niet ten cenenmale onthoudentrouwens de onderwij zersstand is in 't maatschappelijk leven de bevoorregte niet. Men ziet weder uit de dccoratie-critiek dat ook eene Regering het niet allen naar den zin kan maken en daarom ook misduide men het haar niet dal zij zich hier en daar met de coreren heeft vergist. De beste paarden kunnen weieens struikelen. Morgen zullen vermoedelijk drie nieuwe locomotieven de nood'ge rijtuigen en verder materieel van de Oosterspoorwegmaatschappij te Amersfoort aankomen. De keuring van den Ooster.»; oorweg, Am sterdam—HilversumUtrecht en vei volgens UtrechtHilversumAmersfoort door den Raad van Toezigt op de Spoorwegen bepaald geweest zijnde op heden Dingsdag 26 Mei is uitgesteld op morgen, Woensdag 27 Mei, zullende waarschijn lijk ook de ingenieurs der provinciën Noord- Holland en Utrecht en van den Oosterspoorweg daarbij tegenwoordig zijn. Naar gelang van den uitslag der keuring zal hoogstwaarschijnlijk Maandag 1 Junij een feest- trein loopen en Dingsdag 2 Junij de spoorweg voor het publiek worden opengesteld. Naar wij vernemen zullen in Amersfoort bij deze gelegenheid nationale vlaggen worden uit gestoken en zouden ook sommigen plan hebben te illumineren. De Zomerdienst op den Centraal-Spoorweg aanvangende 1 Junij, is voor Amersfoort als volgt Van Amersfoort naar Nijkerk 8.44 9.41 1.37 6.15 9. 's morg. 's morg. 's mid. 's avonds 's avonds. Van Amersfoort naar Utrecht. 9.19 11.06 2.20 3.25 816. Men meldt ons van geachte zijde Under de best geslaagde feesten die dezer dagen gevierd werden mag voorzeker wel ge noemd worden dalhetwelk Vrijdag j. 1. te ilaarn plaats had. Alles wtrkte mede om dit feest recht luisterrijk te maken het weder dat allerprachtigst was de feestcommissie die met veel smaak het tot feestterrein ingerigte dorps- plein versierd had en met overleg en tact de verschillende volksvermakelijkheden bestuurde, daarin krachtig ondersteund door het Gemeen tebestuur dal ook door het tracteeren der schoolkinderen en door de prachtige illuminatie van 't gemeentehuis den luister van 't feest ver hoogde. Schoolfeest, volksvermakelijkheden voor kleiu en groot een allcgoiische optocht door den handwerksland op eigen kosten georganiseerd, illuminatie, alles slaagde uitmuntend. Het muziekkorps der Rijdende Artillerie uit Amers foort droeg uitstekend bij tot het onderhouden der feestvreugdedie door gcene wanordelijk heden verstoord werd. Twee prachtige vuurwerken, het eene door de feestcommissie en het andere door een ver mogend particulier bekostigd, besloten waar diglijk hel feest. Opmerking verdient het feit, dat, terwijl elders bij zulke gelegenheden hel oor vaak onaangenaam wordt aangedaan door onzedelijke straatdeunen men hier in den regel de nati onale liederen hoordedie menigmaal door het volk zelis viij goed gezongen werden. In de legerplaats hij Zeist zullen kamperen van 8 junij lot 25 julij het bat. mineurs en sappeursmet uitzondering der halve com pagnie die aan de oefeningen in de legerplaats bij Milligen zal deelnemen van 5 tot 27 Augustus: de 12e comp. van het le reg. vesting artillerie; de le, 2e, 8e, 10e en 14e comp. van het 3e reg. vesting artil lerie, de artillerie instructie compagnie uitge zonderd het personeeldat niet voldoende is geoefend, en de onder-officieren der artillerie, deelnemende aan den wetenschnppelijken cursus te Delft van 29 Augustus tot 21 September, de 14e comp. van het le reg. vesting-artilleriede 3e, 4e, 5e, Ife en 12e comp. van het 2e reg. vesting-artillerie alsmede de leerlingen van den voorbereidenden cursus le Utrecht. Een detachement van het bat. mineurs en sappeurs woidl 26 Mei vooruil gezonden om de legerplaats voor die troepen in orde te maken en evenzoo een detachement van het 3e reg. vesting-artillerie tot het in gereedheid brengen van het artillerie kamp. Dij de kamperende compagniën der drie rege- menten vesting artillerie zullen worden ingedeeld een aantal miliciens-verlofgangers der ligting van 1871 onder de wapenen geroepen. Het bevel over de artillerie-troepen in de legerplaats wordt opgedragen aan den kolonel van Catlenbutyh, kommandant van het le reg. vestingartillerie terwijl met het speciaal bevel over de compagniën artillerie van 5 tot 27 Aug. wordt belast de majoor Baron Mulert van hel 3e reg. vesting artillerie, en van 29 Aug. tot 21 Sept. de majoor de Booy van het 2e reg. vesting artillerie. Met de administratieve dienst bij de artillerie- troepen wordt belast de mil. onder-intendant der 2e klasse G. Thomas. In de waarneming van de geneeskundige dienst van alle troepen in de legerplaats zal door de zorg van den Inspecteur van de gen. dienst der landmagt worden voorzien. Een verslaggever, het Koningsfeest te Roller- dam beschrijvende begint aldus Tout comme chez nous.... met mooi weer. Dat wil wat zeggen. En toch niet lout comme ches nous wat een leest belrelt. buister I lk kwam te 4.5 minuten hier ter stede aan en spoedde mij per as naar het stadhuis. Mijne legitimatie als verslagger werti den burgemeesterniette genstaande deze in infeientie was met de hoofd- commissaris van politie, dadelijk ter hand gesteld. Op de meest voorkomende w ijze vei wees men mij naar den secretaris, die mij dadelijk deed ter hand stellen 1#. Een paste'parloul, geteekend door den hoofd- commissaris en den burgemeester. 2°. Een bewijs van toegang in het Vereer.i- eingsgebouw der Koninklijke Nederlandsehe Yachtclub. 3°. Een bew ijs van toegang op de stoomboot voor hel bezigtigen van bet vuurwerk. 4°. Een dito van de officieren-societeit der dienstdoende schutterij. 8°. De uitnoodiging van liet Gemeentebestuur om tegenwoordig te zijn bij bet leggen van den eersten steen van de Maasbrug, tevens strek kende lot toegangsbewijs op de stoomboot, die de genoodigden naar Fijenoord zal ovcibrengen. 6°. Een schriftelijk renvois naar den secre taris der feestcommissie om een entréekaart voor het feestterrein. Naauwelijks een half uur in Rotterdam geheel onvoorbereidwist ik dus alles had ik alles en geen Kwartier later of ik had van den stationchef der Hollanducbe IJzeren Spoorwegmaatschappij alhier de vergun ning bij de aankom:', des Konings op het per ron te komen. In het buitenland is men dat gewoon; in Nederland is het een zoo zeldzaam teil, dat ik niet geaarzeld heb het wereldkundig te maken, opdat men wete dat, al laakt de pers ook waar te laken iszij waardeert daar waar te waarderen valt." Den verslaggever zij opgemerktdal zoodanig feit in Rotterdam niet zeldzaam iswant aldaar zijn mannen aan het hoefd van zaken en feesten die, den tijdgeest huldigende, weten dat de pers, pligten te vervullen hebbende, ook regten heeft en dus bare vertegenwoordigers zelfs, naar dien regel eervol uiinoodigen in leest- en andere kringen. In andere plaatsen van ons Vaderland zou men dat Rolterdamsche voorbeeld volgende zich daarbij zeker wèl bevinden. Regeeringslelegram van 23 Mei ontvangen van den Gouverneur Generaal Loudon Onze vlag waait te Tamiang. Toekoenek van Meraksa is door Nauta buiten zijn terrein gelokt. In zijne afwezigheid hadden de vijanden ecnige zijner kampons verbrand maar werden met de hulp onzer troepen spoedig verjaagd. Generaal Verspijck is op zijn verzoek eervol ontslagen met toekenning ven den rang van Luitenant-Generaal. In het alge meen belang wordt men opmerkzaam gemaakt op de in deze Courant voorkomende advertentie v,.n den Heer OUST A V SCHWAKZS„H1LD te Ham borg. l>e daarby geannonceerde loten kunnen wij in aanmerking der veie en groole pryzen ten beate aanbevelen. De realiteit cn Soliditeit van genoemd huil is bekend en alzoo niet bevreemdend dat aan hetzelve teer vele orden gezonden wordendie even spoedig als stipt steeds worden uitgevoerd. ADV B R T EN T I E N. De BURGEMEESTER der gemeente Cothen maakt bekenddat de stukken bedoeld bij art. 6 ter voldoening aan art. 7 oer Wet van 28 Augustus 1851 (Staatsblad No. 125), betreffende den SPOORWEG van ROTTERDAM naar ARNHEM, voor zooveel die in de;gemeente COTHEN zal zijn gelegenter Secretai h d' :r Gemeente ter inzage van een ieder zullen wor den nedergelegd van 22 Mei tot en met 30 Juni 1874 en dat belanghebbenden binnen dien termijn hunne bezwaren mondeling of schriftelijk moeten opgeven aan het Collegie van Burge meester en Wethouders. Cothenden 18. Mei 1874. De Burgemeester voornoemd GREGORY. Getrouwd J. L. M. VAN GORKUM Luitenant tor Zee 2de klasse en II. VAN DER VEEN. Utrecut, den 2littfu Mei 1874. De Heer en Mevrouw VAN GORKUMvan it uit V kin betuigen bij deze hun dank voor de vele bewijzen van deelneming, bij hun huwelijk ondervonden. De Heer en Mevrouw VAN GORKUM Sanubhus bedanken voor de belangstelling on dervonden bij het huwelijk van hnn Zoon. Bevallen van een JONGEN Mevrouw KORNDöRFFERva» der Cr ad. 's Hage 24 Mei Voor de velen blijken van belangstelling tijdens de ziekte en het overlijden van mijnen dierbaren Echtgenoot den Heer B- T. SU1JCK ondervonden, betuig ik aan vrienden cn beken den ook namens mijne kinderen mijnen op rechten dank. Wed. B. T. SU1JCK va» Roosmaler. Voor de vele bewijzen van deelneming, bij het overlijden van onzen geliefden Vaderen Behuwdvadcrondervonden, betuigen wij onzen har lel ij ken dank. AMBnspoonT 16 Mei 1874. D. HUBKRS. B. M HUBERS—Rijpders, J. ERMAAT, G. ERMAAT—HUMM.

Amersfoortsche Courant | 1874 | | pagina 3