botten zijn overgebleven door 15 kogeh werden de vleeschdeelen er dgeschcurd. Dit been is daardoor zóó verzwaktdal liet ter ondersteu ning de hulp van een daartoe vervaardigde machine imudig heeli. Twee Nedeilandscho dames een Engelsch Dagblad zegt het slaan in Japan aan 'l hoofd van eeae Rijksschool van middelbaar on derwijs voor dochters van hoogere ambtenaren. Er worden ook me'sjes gratis opgenomen mits zij zich verbiuden in Staatsdienst te lie den. l)en 25 Februarij jl. werd door den regler te Salt-Lake-City de echtscheiding tusschen Biigham Young en Anna Elisa Young uitge sproken. De regler kende aan de eerste vrouw van den bctaaind<-u mormoon eene schadeloos stelling van drieduizend dollars toe, en bepaalde tevens dal Brighaui Young aan haar moest uitkceren kosten van onderhoud ten bedrage van vijlhouderd dollars J 1250) voor elke maand sedert den aanvang van het proces, dus over de verloopen twintig maanden. Een uitstel van niet langer dan tien dagen was aan Brigham Young verleend om een en ander te betalen en daar hij hierin in gebreke bleel werd bij op nieuw gedagvaard, en verscheen hij den 10 Maart weder voor den regler. Gedurende de tervguilting bleet Brigham Young onder bewa king van de politie, en een teer talrijke menigte was tegenwoordig. De mormonen-che( werd veroordeeld tot 25 dollars boete en óén dag gevangenisstraf. Nog vóór dat de zitting werd opgeheven betaalde Brigham /oung al wal van hem gevorderd wasdoch desniettemin werd hij naar de stadsgevangenis gebragt om er een etmaal door te brengen. De ongelukkige gewoonte der spoorweg-maat schappijen om de kaaltjes te doen controleren, terwijl de trein iu vollen gang is, heeft ook in België weer een slagiofier geëischt. Op de lijn Doornik-Brussel is een conducteur door een openstaan.1 pottier van een voorbijsnellenden trein zoo zwaar gewond, dal hy spoedig aan de gevolgen is overleden. Hoeveel conducteurs, zegt de Doontiksche Economie moeten op die wijze nog omkomen, eer in België de maatregel wordt ingevoerd die reeds lang in Engeland bestaaten die ook onlangs iu Nederland op hoog bevel is verordend 1 De vijl luchtreizigers die Dingsdagavond met de ZenitJi uit Parijs zijn opgestegen om spectros copische en electrische waarnemingen te doen, zijn eerst Donderdagmorgen na een reis van 23 uur bij Arcachon neergedaald. De laagste tem peratuur die zij ontmoet hebbenwas 4 graad onder nulCelsius. Men heelt onderscheiden belangrijke schetsen genomen. Duivendie men had laten vliegen, zijn niet te Parijs teruggc komen. Men zegtdal deze reis de langste in tijd is, die ooit pvr ballon werd gemaakt. Te Meetkerksbroek, klein onder de plaatsen van Nederland, maar van dezen datum ai mei k- waardig, heelt men een middel ontdekt om heksen op 't spoor te konien. Men kooktin plaats van gelijk vroeger levende kippen in een goed gesloten pol kurken, die met spelden zijn doorstoken. Vervolgens ziel men nog geen heks en dit middel is dus even onfeilbaar als de bekende. In Ierland is weder een moordaanslag gepleegd en thans op den rentmeester van den heer Buckley een groot lan Jeigenaar nabij Michels» town. Twee scholen werden op hem gelost toen hij op een binten plaats wandelen. Beide schoten worden van achter een heg gelostJoch een daarvan miste. Het andere veroorzaakte eene Jigte wonde in den rug, en Je hetr Bridge schijnt zijn leven ie danken le hebben aan een zijsprong, dieri hij maakte, ziende den loop van het geweer in den heg. Hij herkende tevens den misdadiger als een der pachters van den heer Buckley Byan genaamd luen de man weg liep. Hij behoorde lot de pachters die tenge volge van de verbooging der pacht niet betaalden en van het ert zouden gezet worden. Zoodra de wond van den heer Bridge verbonden was begal hij zich naar de pachthoeve van Byan vergezeld van een sterke politiemagtten einde de afzetting van het erf tc volbrengen. Byan is niet gevat. In den Vaudeville te Parijs wordt thans een Retue opgevoerd, van Clairville, getiteld La revue des deux mondes. Daarin treden de voorname letterkundigen en artistcn van Parijs op als carikaturen. De schets is echter zeer onschuldig, maar de geridiculiseerdendie bij de eerste voorstelling tegenwoordig waren o. a. Rógnier, Alexandre DumatHenri «la Lapommeraic enz., bebben niettemin een onaangenaam kwartiertje beleefd, omdat de oogen van het publiek beur telings op hen en op hel tooneel gevestigd waren. De hammenmaikt te Parijs heeft plaats ge maakt voor de kruidkoekmarkt. De foire aux pains d'cpice is dit jaar bijzonder geanimeerd. Parijs heeft in de drie weken voor Paschen meer dan een millioen eijereu gegeten. Onderstaande laak is onlangs behandeld ter zitting der Arrondissements-Regtbank te Am sterdam. Er worden in het dagelijksch leven dikwijls uitdrukkingen gebezigd die naar de strenge eischcn der. grammatica niet zouden zijn le verdedigen, doch, inden geest en de bedoeling door de handelende partijen daaraan gehecht uitgelegd, zin en beteekenis erlangen. Uit de toedragt der ieiten zal blijken, dat ook in dit proces een uitdrukkingin het con tact voorkomende, tot het geschil aanleiding gaf. De eischer toch had op f October 1874 voor rekening van de heeren Vo« Hanrath en Wiegel hel bouwen van een glashut aangenomen, met verpligting om dit werk in veertien werkende weken op te leveren hel fundeeringswerk met loebehooren had hij op denzelfden datum voor /4000 onderaanbesteed aan den gedaagde, onder uitdrukkelijk bedinghiermede in zes wer kende weken te zullen gereed zijn. Toen nu de gedaagdenaar het oordeel des eischers niet diligent genoeg was sommeerde hij en dagvaardde vervolgens op korten termijn tol ontbinding der overeenkomst wegens wan prestatie van de zijde des gedaagdenmet schadevergoeding, op gronddat de gedaagde eerst op 8 October jl. met het werk was aan gevangen en dat hij zoo traag had gehandeld, dat toen bereids acht weken van het tijdstip der aanneming waren verstreken nog slechts de helll der te verwerken palen was ingeheid, en op den datum der dagvaarding (25 November) het werk nog niet was opgeleverd. Tot staving van zijn eisch beriep eischer zich o. a. op hel proces-verbaal, door den deurwaarder op 21 November 1874opgemaakt, waaruit bleek dat toen slechts 2*25 palen waren ingeheid. De gedaagde wierp bij antwoord alle schuld van zich al. Volgens hem was het veeleer aan den eischer te wijten, dat hij eerst op 6 October met hel werk had kunnen beginnenomdat de eischer vóór dien lijd met bel uitsteken van den grond nog niet gereed was. Hij ontkende voorts elke wanprestatie, en poseerde dat zelfs n u de zts werkende weken nog niet waren verstreken, waaronder alleen die moeten worden begrepen, waarin het weder droog en voor heiwerk geschikt is zoodal zoodanige arbeiduil den aard der zaak bij veel regen niet kan worden verrigt. Ten slotte betwistte gedaagde de bewijskracht van bovengenoemd proces-verbaalals eenzijdig, builen den gedaagde, en zonder dat deze daarbij was geroepen opgemaakten vooral omdat niet bleek dat deskundigen lol de opmaking hadden medegewerkt. Nadat bij pleidooi de wederzijdsche susteniien Rader waren toegelicht, vereenigde de reglbauk zicb niet hei systeem des gedaagden. Pal. v. Just. AMERSFOORT, 1 April 1875. Maandag jl. waren dc leden der Rcgterlijke Magt en der Balie, zoomede vete autoriteiten en ingezetenen op de algemeene begraafplaats vereenigd om de laatste eer te bewijzen aan het stoffelijk overschot van den lieer A. W. Lcinweber, Ambtenaar ter Griffie der Arrondissements-Regt bank te Amersfoort. De Heer Jhr. Mr. J. E. Godin de Pesters oud-Grilfier van de arrondissements-regtbank te Amersfoorttot de groeve naderendebe tuigde nog niet lang geleden bij het graf zijner geliefde Dochter te hebben ondervonden hoe moeijelijk den mond bet spreken valtwanneer de ztel bedroefd, het gemoed geschokt cn het hart getroffen isdoch thans zich niet te kunnen weerhouden de nagedachtenis te huldigen van hem dien hij gedurende meer dan dertig jaren had loeren waardeeren en hoogachten om zijn onverdroten ijver en trouwe pligtsbetrachting van hem die, in verschillende betrekkingen, als ijverig eerlijk cn reglschapcn mcnsch werk zaam, aller achting en vertrouwen genoot, en voorzeker had verdiend een hóóger standpunt in de maatschappij te bekleedenwaartoe dan ook vele pogingen zijn aangewend, die helaas! vruchteloos bleven. I)e spreker herinnerde er aan hoe men den nu ontslapene tot in de laatste dagen geheel aan zijn werkkring zich wijdende zagin het belang van zijn gezintotdat hij uitgeput van verinoeijcnisdoor eene lievige ziekte werd weggerukt van dc zijde eener dier bare Gade, weggerukt van het hart zijner negen jeugdige kinderen, weggerukt uit den kring zijner familie en talrijke vrienden. Zijn dus weduwe, kinderen, bloedverwanten en vrienden teregt getroffen cn met droefheid vervuldeen maal alzoo besloot Jhr. Godin de Pesters zyne indrukwekkende en met gevoel uitge sproken redewelke wij slechts in korte woor den kunnen terucgeven eenmaal zullen de raadselen der Voorzienigheid ontsluijerd en zal dan erkend worden dat al wat God deed wèl gedaan is. Aan het Utr. Dagbl. is gemeld dat door deu Heer Gallenkump Pelsonlangs in Nederl. Indië overleden, bij testementaire beschikking aan bet burgerlijk armbestuur der gemeente Amers foort is gelegateerd eene som van /5000. Na eene korte geheime zitting van den Am- sterdaraschen gemeenteraad op gisteren Woens dag, interpelleerde de heer Mr. A. S.van Nier op het dagelijksch bestuur over den eventuelen aanleg van spoorwegen en vtoeg daarop of de' Gemeenteraad ook zal ondersteunen den aanleg van de spoorwegen AmsterdamAmersfoort Nijmegen, en van de Noord-HollandschFrie- sche lijn. De Voorzitter antwoordt dat, zoodra de voor stellen van deu heer Kappeyne van de Coppello bekend waren, B. en VV. den directeur van publieke werken ht-bben uitgenoodigd zijn advies daarover aan het dagelijksch bestuur te willen kenbaar maken, en dal een antwoord van dien ambtenaar gisteren bij hel dagelijksch bestuur is ingekomen maar dat hij van dit antwoord nog niet in zijn geheel kennis heeft kunnen nemen. Hij zegt, dat het dagelijksch bestuur zich met deze zaak onledig houdt, maar voor shands den Raad nog niet kan preadviseren; dit hoopt hij evenwel in een volgende vergadering te doen. De heer van Nierop zegt dank voor de gegeven inlichtingen. Het komt spreker voor dal de regering zal voortgaan met het aanleggen van spoorwegen al wordt ook het voorstel van de heeren Kappeyne van de Coppello c. s. ver wor pen. Hij acht het daarom van belang voor Amsterdam deze beide lijnen le ondersteunen. Hij zegt daarop met belangstelling hel advies van B. en W. te gemoel te zien. Amst, Cl. De minister van binnenlandsch* zaken maakt bekend dalvolgens bij de Regering ontvangen ambtsberigt, van 15 November 1875 lot 15 Februarij 1876 te Algiers eene tentoonstelling van algerijnsche voorwerpen van landbouw nijverheid, handel, kunsten en wetenschappen zal gehouden worden. Een der vijf aldeeltngen waaruit de tentoonstelling zal bestaan is be stemd voor voorwerpen in het buitenland ver» vaardigd uit grondstoffen van algerijnschen oor sprong voor werktuigen gereedschappen enz. van vreemden oorsprong en geschikt voor land-, tuin- en mijnbouw alsmede voor huisdieren. De Eerste Kamer heeft dingsdag jl. hare werkzaamheden hervat. Hel nieuw benoemd lid Mr. H. J. Carsten is toegelaten en heeft zitting genomen. Van de Tweede Kamer zijn ontvangen de laat stelijk door haar aangenomen wetsontwerpen die naar de aideelingen zijn verzonden. De Eerste Kamer beeft gisteren, Woensdag, het wetsontwerp tol wijziging der militaire pen sioenen bij de zeemagt, waaromtrent een gunstig verslag was uitgebr-»gtdadelijk in behandeling genomen en na eeue koite discussie aangenomen met algemeene stemmen. Te Vlijmen is de hond van den landbonwer A. v. Kuyk gedood, omdat alle tcekenen van dolheid bij hem werden waargenomen. Het woedende dier was losgebrokenheeft twee kinderen en verscheidene koeijen gebeten en is daarna op de vlugt gegaan gelukkig werd bet spoedig achterhaald. De burgemeester heeft aan stonds maatregelen genomen tegen de versprei ding der vreeselijke ziekte. Te Amsterdam is een drijvende stootnbiand- spuit beproefd, «de Jan vau der Ueijde." De proef slaagde uitmuntend. In 9 minuten had zij sloom, en 2 minuten daatna stoomde zij weg. De spuit werkt met 16 stralen of minder naar verkiezing, en blijkt genoeg vermogen te hebben om die 16 stralen goed te doen werken. Woensdag is le Madrid een. geduchte schok van aardbeving gevoeld. Men meldt uit Ter-Apel van 30 Maart: Gistermorgen ging B S alhier met een schiet geweer in hel veld, waar hij een zijner kame raden J. S. op zijn land aantrof cn hem vroeg «waar zal ik je nu eens?" J. S.die geen

Amersfoortsche Courant | 1875 | | pagina 2