«enhij moet ik November 1876 te ruggekeerd tijn. lie wandeling omvat 19,520 engeUche mijlen (een engelsche mijl is 17 minuten) eu bij zal dagelijks 52 mijlen moe ten afleggen, hetzij ie land ot anders op de sioombooteuwaarmede hij veel zal te reizen hebben. Ken zeer oud en lang geheim gehouden middel tegen de pokken der schapen, dat tells ook dan wanneer die kwaal reeds de over hand had genomen steeds als heilzaam werd bevonden bestaat in liet volgende voorschrift 1 lood Jobanneswortel8 lood bloem van zwafel 1 drachme duivelsdrek J drachme kamtcr en 1] lood zwart komijnzaad; dit een en ander mengt men tol een poeder en geelt het de schapen eens per week in. Wan neer de pokken m de naburige kudden heer» schen dan geelt men dit middel als voorbehoed middel de schapen tweemaal 'sjaars in. Ingeval de kudde bijv. 1500 sinks in getal mogt zijn, dan verdubbelt men de dosis kamfer. Ilit het overzigt van de opbrengst der Rijks middelen over de uiaaod Maart j.l. blijktdat de accijns op het binnen- en buitenlandse!» gedistilleerd heelt opgebragt een millioen vier honderd drie en veertig dniiend vijf honderd iet en dertig gulden tegen een millioen dite honderd zevea en dcilig duizend zes honderd en twaall gulden in dezelfde maand van het vorige jaar. Voorzeker een hoog>t treurig verschijnsel. In den foyer van den koninklijken schouw burg te Luik is een belangrijke diefstal gepleegd. Ken sluwe dief is er in geslaagd de 5000 francs in goudstukken te stelen, die liet voornaams l lol van de weldadighcidstombola uitmaakten. De diet beeft zich waarschijnlijk in den foyer laten sluiten en zal er daarna wéér ongemerkt uitgegaan zijn. De doos, waai in de 5000 francs zich bevonden was aan de tafel bevestigd de boosdoener heelt de tafel en de doos van onder doorboord langs welke opening de som hem in de hand is gegleden. Dc houders van de biljetten dezer lumbola zullen er echter niets bij verliezen want het lot van 5000 francs is reeds door eene gelijke som vervangen. Te Duiven zijn vrijdag jl. ondertrouwd 3 gebroeders Busuil Oud-Z.eveuaarmet 3 ge zusters Peelen uil Groesscn. Cornilde behendige Belgische dief, die reeds uit verscheidene gevangenissen is ontsnaptheeft aan de overheid punt voor punt uitgelegd, hoe hij de sloten der gevangenissen opende voor deze mededeelingen had men Cornil eene vermindering van siiat beloofd, en heden ver neemt men, dat men zijne straf met drie jaren verminderd heelt, tot helooniog voor de dien sten welke hij aan dc gerechterlijke overhe den bewezen heelt, door hen te toonenin welken zin zij de sloten der gevangenissen moe ten doen veranderen. Te Prrijs heeft doctor Tamin-Dcspalles op een persoon die door een beroerde getroffen was, geen aderlating toegepast, maar hij liet den lijder zuivere znurstol inademen. Vier uren later waien de beweging en de gevoelig heid weer teruggekeerd. Men schrijft uit Montargi» dd. 50 April dat te Saint Maurice sur-Avéron een zesvou dige moord heelt plaats gehad door een lijder aan vallende ziekte in een aanval van razernij. Hij heeft met een bijl het hoold gekloofd van den pastoor van Sr.-Maurice, die de zieken kwam bezoeken, en toen nog vijf anderen ver moord rncl een schoffel. De bedrijver van deze ongelukken is naar het krankzinnigengesticht te Orleans evergebragt. Bij aanleiding van de begrafenis der slagtof fer» van de opstijging niet den ballon Zênilh hebben de bladen eene lange lijst geleveid van lucht schipbreukelingen. De Charivari merkt op dat daarbij toch één is veigeteu. Harris, die nogthans wel verdiende in herinnering te worden gebragt. Bij eene opstijging te Londen, waarbij hij alleen door zijne beminde was ver gezeld bleek het dal een konstruktiegebrek aan de veiligheidsklep, ofschoon deze anders groot genoeg was, oorzaak was dat zij de eer ste opening niet weder goed sloot. Snel en voorldureod gasverlies d-ied den ballon met geweldige vaart dalen. De wanhopige luchl- reiziger ziet al sneller en sneller naderend bet oogenblik tegen dat hij met een verschrik lijken schok den bodem zal raken en hij en de geliefde vronw verpletterd znllen worden. Om de blinde kracht der machine te temperen bij gebrek van meer ballast, werpt bij alles uilkleedereninstrumenten al wat worp- baar was. i Maar de ballon daalt niet veel minder snel. Nog een oogenblik en alles is uit Nu aarzelt Hairis niet langer. Om zijn gelielde te sparen, springt hij er uit. De verligt e ballon bragt nu schier zonder schok de vrouwr op don grond, levend, nabij het verminkte lijk van hem, die haar zijn trouw met de opoüering van zijn leven had bewezen. Do kiesvereenigingVooruitgang" hield 11. Za terdag eene algeuieene vergadering, waarin door den Penningmeester rekening en verantwoording werd gedaan van zijn gehouden beheer tol dien dag, en het Reglement der Vcreeniging werd gewijzigd als volgt: Reglement voor de kiesvereeniging c Vooruitgang te Amersfoort. Art. 4. Het doel der kiesvereeniging is de ver kiezingen voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal en de Provinciale Staten in het kies district Amersfoort, en voor den Gemeenteraad van Amersfoort in vrijzinnigen geest te bevor deren. Art. 2. Leden kunnen zijn alle kiezers in het kiesdistrict Amersfoortalsmede alle meerder jarige personendieofschoon geen kiezer zijndehel volle genot der burgerlijke en bur gerschapsrechten hebben, en geacht kunnen worden de capaciteit en moraliteit in een kiezer vereischt te bezitten. Art. 3. lederdie tot de vereeniging wenscht toetetredenmeldt zich aan bij een der leden van hetjicstuur, mits hij te Amersfoort geen lid eener kiesvereeniging is, welke voor het bevorderen derzelfde verkiezingen werkzaam is. Omtrent zijne aanneming Wordt in de eerstvol gende vergadering bij ballotage bij meerderheid van stemmen beslisk De vergadering heelt het recht, aan een lid zijn lidmaatschap te ontzeggen. Art. 4. Ieder lid betaalt eene contributie van 1.legen kwitantie te voldoen. Het bestuur eell de bevoegdheid omzoo noodigvan de leden te heffen een omslag tot een maximum van /0,50, om de meerdere uitgaven van het jaar te dekken. Ark 5. Het maatschappelijk jaar loopt van 1 Januari tot 31 December. Art. 6. Hij die in den loop van het jaar lid wordtof bedankt of ophoudt lid te zijnis niettemin de contributie en den omslag over het geheele jaar verschuldigd Art. 7. Het bestuur der kiesvereeniging bestaat uit vijf leden. Jaarlijks op 1 April treden twee of drie leden af, volgens daartoe door het be stuur opternaken rooster. De aftredende leden zijn gedurende een jaar niet herkiesbaar. Art. 8. Het bestuur benoemt uil zijn midden een voorzitter, penningmeester en secretaris. Art. 9. De vergaderingen worden belegd door den voorzitterzoo dikwijls hij dit noodig acht of wanneer tien leden der vereeniging hem dit schriftelijk, met opgave van redenen, verzoeken. Art. 10. De leden worden ter vergadering uitgenoodigd door oproepingsbriefjeszooveel mogelijk drie dagen vooraf te verzenden. Art. 11. In Maart wordt eene vergadering gehouden, waarin dc opengevallen plaatsen in het bestuur worden aangevulden dê penning meester rekening en verantwoording (loet om trent zijn beheer over het afgeloopen jaar, welke rekening en verantwoording aoor eene commissie van drie leden wordt onderzocht. Art. 12. Ieder lid heeft het regt in elke ver gadering voorstellen te doen. Art. 13. Minstens twee weken voor den dag eener verkiezing wordt eene vergadering ge houden; bij buitengewone verkiezingen zoo spoe dig mogelijk. Art. 14. Op die vergaderingen worden door de aanwezige leden kandidaten voorgesteld over deze kandidaten wordt beraadslaagd, een dubbel- of drietal naar de keuze der vergadering opgemaaktdit tal nader besprokenen einde lijk daaruit de definitieve kandidaat of kandidaten der vereeniging gekozen. Slechts die kandidaten mogen op het gros worden gebrachtvan wie de voorsteller op goede gronden kan verklaren dat zij de vrijzinnige beginselen zijn toegedaan. Art. 15. Het bestuur brengt den kandidaat of de kandidaten der vereeniging ter kennis van het publiek op zoodanige wijzeals de ver gadering in elk bijzonder geval zal bepalen, dodi steeds zonder onbescheidenheid tegenover anuere kandidaten. De leden zijn gehoudende kandidatuur der vereeniging met eerlijke en loiale middelen te bevorderen. Ark 1fi. Dc besluiten van de vergaderingen van het bestuur worden genomen bij meerderheid van stemmen, indien in de vergadering de stem men slakenwordt bet voorstel als verworpen beschouwd. De benoemingen van leden van het bestuur en de keuze van dubbel- of drietallen en van kandidaten geschieden bij briefjes en bij volstrekte meerderheid van stemmen. Is er geen volstrekte meerderheid verkregen, don heeft een tweede vrije stemming plaatsen daarnabij' gebreke aan volstrekte meerderheideene her stemming voor eiken kandidaat tusschende twee personendie de meeste stemmen bobben ver kregen. Indien ook dan nog de stemmen staken beslist bet lok Ark 17. Elk lid is gehouden dit reglement te onderteekenen. Ark 18. (Slotbepaling.) In dit reglement kunnen geene wijzigingen worden aangebracht dan met twee derde van de stemmen der aanwezige leden. Dit reglement treedt in werking opl Mei 1875. AMERSFOORT, 26 April 1875. Door Heeren Burgemeester en Wethouders van Amersfoort is heden aanbesteed 1°. de levering van houtwaren, benoodigd aan den mond der rivier de Eem en voor andere gemeentewerken; minste inschrijver: de Heer 6'. Knoppers te Amersfoort voor 369 2°. de levering van lessenaarsbanken, inkt kokers, borden en tafels, voor de nieuwe Tusschenschoolminste inschrijver: de Heer G. Prins te Amersfoort voor 1555 Door Heeren Watcrgraaf en Heemraden van het Heemraadschap de EemBekenenz.te Amersfoort, is Vrijdag jl. aanbesteed het uit diepen en onder profil brengen van een gedeelte der Barneveldsche-, of Flier- en Modderbeken ter gezamenlijke lengte van 1320 meter, het graven eener afsnijding van laatstgenoemde beek, benevens het op de diepte brengen van eenige gedeelten der Luntersche-, Barneveldsche- en Modderbekenin 7 perceelen. Hiervoor waren ingekomen twaalf inschrij vingsbiljetten betreffende een of meer der per ceelen en is dit werk aan de minste inschrijvers gegundzijnde ie perc. 11. de Bont te Papendrecht voor f4394. 2e E. Hossevoort te Amersfoort 170. 3e H. de Bont te Papendrecht 395. 4e idem 395. 5e M. Veldhuizen te Woudenberg 229. 6e idem i 39. 7e idem 44. Door den Majoor F. P, Klijnsma, comman dant in de Elfde Stelling der genie te Amers foort, is Zalurdag jl. aanbesteed het eenjarig onderhoud, aanvangende 1 Mei 1875, van: de kazernes, stallen en verdere militaire gebouwen te Amersfoork Inschrijvers waren de Heeren: L. Ruitenberg te Amersfoort voor f9789. J. II. Boks >9684.— G. Prins *9540. de werken op de legerplaats bij Milligen: Inschrijvers waren de Heeren: G. Prins te Amersfoort voor /2940. H. J. Ruitenhuis te Elspeet »2647. het doen van eenige verbeteringen in- en om het hospitaal op gemelde legerplaats Inschrijver was ae Heer 11. J. Buitenhuis to Elspeet voor847. Zijnde deze 3 aannemingen gegund, behou dens nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, aan voormelde minste inschrijvers. Het in der tijd uitzenden van onderofficieren in de verschillende plaatsen van ons Rijkoin personen voor de militaire koloniale dienst te wervenheeft ongunstige resultaten opgeleverd. Heden vertrekt echter wederom een onderofficier van het regiment rijdende artillerie met hetzelfde doel naar verschillende in den omtrek van Amers foort gelegen dorpen. Door het kiesoollegie der hervormde ge meente te Amersfoort is Vrijdagavond beroepen de heer A. Wartenapredikant te Denemsvaart met 25 stemmea Op de heeren Kalma te Cu- baart waren 18 en Piersonte 's Hertogenbosch 2 st. uitgebragt. Voor de andere predikants-vacature zijn op het zestal geplaatst: bij eerste stemming de heer Renier te Bergschenhoekmet 23, bij tweede vrije stemming dc heeren van Lindonk te Oosterbeek met 25 en de Boer te Ouderkerk a/d IJsscl met 2jJen voorts de heeren Deetnan te Nijkerk op de Veluwe met 24, Verhoeff te Gharlois met 23 en na loting Schuller tot Peur- sum te Woudenberg met 22 st.de drie laatsten bij herstemming met de heeren van Regtercn Altcna te Eibergen die 22, Huet te Dirksland en Pierson te 's Hertogenboschdie elk 20 st. erlangden. In dezellde bijeenkomst werden op het drietal gebragt bij 1c stemming de heer Renier met 25, bij tweede vrije stemming de heer van Lindonk met 23 en bij herstemming tusschen de heeren Schuller tot Peursum en Deetinan, de eerste met 23 stemmen. In de Zaturdag jl. te Utrecht gehouden algc- meene vergadering van het genootschap voor Landb. en Kruidkundetin de prov. Utrecht, is

Amersfoortsche Courant | 1875 | | pagina 2