men. Nadat pas verleden jaar eenieder, van waar ookheeft kunnen mededingen naar de prijzen voor de Stieren, is liet niet onaardig om in dit jaar eene keuring te houden van Stieren boren in 1874, uitsluitend tocbehoorende aan andbouwers uit de Afdeeling zelve. Ziin de be kroonde dieren het eigendom van leden der Afdeeling kunnende inzenders lid worden tot den dag waarop de aangifte moet geschieden dan worden de prijzen elk met tien gulden verhoogd. De landbouwers uit de Afdeelingmaar in het bijzonder de leden der Afdeelingzullen wel opmerken dalal wil het Bestuur dan toch ook eindelijk eens iets doen voor Kruidkunde, Bloemenkweekers en liefhebbers, hunne belangen volstrekt niet worden achtergezet. Vertrouwen te hebben in het welslagen van eene goede zaak, geeft vertrouwen, en als nu de inwoners en de leden der Afdeeling Amers foort te BaarnAmersfoort en elders allen welwillend willen medewerkenhetzij door in zendingen voor de tentoonstelling, hetzij door aangiften voor de slierenkeuring ol harddraverij, hetzij door geldelijke bijdragendan behoeft er niet aan getwijfeld te worden, of ook nu zal eendragt wel rnagt zijn, en zoo zal de eerste Bloemententoonstelling te Baarn tot eer strekken der Afdeelingen tot genoegen en voordeel der ingezetenen van Amersfoort, Baarn, Soest en Omstreken. Amersfoort's ingezetenen en environsbewo- ners zijn grootendeels door veeljarig contact en ineensmei ling van velerlei belangen naauw aaneengehecht en hunne onderlinge welwillend heid en zamenwerking in hel tol stand brengen van nuttigevoordeehge en aangename aange legenheden leidde steeds tot zeer bevredigenden of gunsligen uitslag. Ook thans mag men met grond op deze har monie bouwen en zullen mede uit Amsterdam UtrechtNijkerk en een aantal andere plaatsen velen in de lieve Julijmaand hij het genot het welk de liefelijke streken en prachtige wandel dreven bij BaarnSoestdijk Soesttem nes en Amersfoort aanbiedengaarne tegenwoordig zijn op de Baarnsche TentoonstellingHarddraverij Stierenkeuringconcerten en verdere feestelijk heden. Per Ooslerspoor, Cenlraalspoor enz. zijn de heerlijke sites van ons Eemdalgevierd en be zongen als Neerland* Arcadië thans allervlugst te bereiken en men vindt er geschikte en som mige zeer fraaije rustplaatsenb. v. het pavil joen op den Amerslbortschen Berg, met zijn verrukkelijk panoramaaan 't prachtig station der Oosterspoorwegs te Baarn de localen, plat forms restauratiezalen enz. van den heer Grote- goed; het fraai llólel der HeerenGebr. Veerman met ruim parket te Baarn; het liefelijk nabij het Paleis te Soestdijk gesitueerd Hotel en tuin van den lieer Ubbinkenz. enz.zoodat men na pro menades en tournees per equipage of met rijtuig aldaar aangename en verkwikkende pauzes hou den kan. Wij mogen niet alles luide voorspellen, wat wij ons van deze perfect georganiseerde onderneming voorstellen. Maar toch mee- nen wij niet te veel te wagenom thans even te lispelen»hetgeen deswegens wordt gepro jecteerd doortintelt ons met het vooruitzigt datbijaldien eenieder naar krachten, vermogen, invloed en met opgewektheid bijspringt en me dewerkt alsdan de Baarnsche Expositie van Flora's en Pomona's gaven, inct haren annexen paardenwedstrijd, keuringsactie, exquis diner en verdere cvcnlueclc charapêtrale matinees, con certen pick-nicks en bals allerliefelijkste en alleraangenaamste bijeenkomsten zullen blijken te zijn; kortom, dat op de datumtrils van 14, 45 en 16 Julij de geurige en keurige étalages van bloemenvruchten enz. enz. en de verdere landelijke festiviteiten te Baarn en omstreken met éclatant en charmant succes zullen worden bekroond en vele duizendtallen der noblesse, beau-inondcstedelingen en landlieden uit alle standen op deze in populair en toch geciviliseerd genre gestrengelde nijeenkorasten in hunne fraai ste zomcrtoilellen zullen aanwezig zijn, om door hun presentie den geëxposeerden bloemenschat vruchten-collectiepaardenrennen en feesten op te luisteren." X 11 e r 1 e i. Te Amsterdam is een nieuw baantje in 'l leven geroepen. Er worden sollicitanten gevraagd naar de betrekking van hondenvanger, heitij met of zonder examen afteleggen, tot uitvoc- ring der verordening, die bepaalt, dat losloo- pemle, ongemuilbande bonden moeten opge vangen worden. l'e Roccabiuna, in Italië, zouden 24 per sonen in een boot de rivier oversteken. Op bet midden der rivier werd het vaartuig plotseling door een hevigen rukwind aangegrepen en om vergeworpen. Ondanks do krachtige pogingen van ccnige schippers zijn alle passagiers jam merlijk verdronken. Slechts een kind werd door de golven nog levend op het drooge geworpen. Een Ingenieur, de heer Trouvé, heeft aan de Sociélé FraojaUc aangeboden onmiddelijk een luchtreis te aanvaarden tot 12 mijlen hoogte ot daarbovenwelke hoogte lol heden nog niet bereikt isom alsdan de waarnemingen voort te zenen die door het ongeval met de Zênilh op zoo noodlottige wijze zijn moeten ge staakt worden. Hel schuitje van zijn ballon zal voorzien zijn van een reservoir met zaaoige- perste lucht, die voldoende is om een mensch eenige uren in het leven te houden. Een cu- bieke nieter lucht, tot 3 atmospheeren taam- gepersizou voldoende zijn en het gewigt der gas zou een gewigt van 100 kilo niet te boven gaan. Wanneer de ballon komt op de plaats waar de ademhaling inoeijelijk wordt, trekt de reiziger een soort van zwemkleedvan caoutchouc aanwaaraan hij zich van liet hoofd tol de voeten wikkelten welk kleed in verband staal met het reservoirdat hij door een kraan naar welgevallen opent en sluit. Hij hoopt met zijn toestel een minimum-hoogte vau 15000 meiers te kunnen bereiken. Figaro verhaalt, dat een der te Parijs woon achtige ChinezenLi-Tich-.Meu uit Pekin een officieel schrijven ontvangen heelt, waarin hij van hoogverraad beschuldigd en hem gelast wordt per eerste gelegenheid naar hel Hemel- sche Rijk terug te keerenom er zich den buik te komen opensnijden. Li-Tich-Mcu heeft besloleu den briet eenvoudig voor kennisgeving aan te nemen en rustig te Parijs te blijven. De Événement meldt de geboorte van een wonderkind in een der armoedigste wijken van Parijs nl. Butle-auCailles. Het is een kind-aap en overigens goed gevormd. Uit wonderkind heeft een extra langen slaaride huid is be dekt met zachtzijdeachtig goudgeel haar. Evenals de apen heelt het kind vier handen de vorm is die van een gewoon kinds de uit drukking evenwel levendiger dan gewoonlijk bij pasgeboren kinderen het geval is. Het heeft reeds vier tanden boven eu zes beneden in den mond. L)oor deze vroegtijdige verschijning van tanden kan de moeder het kind niet zui gen en is zij genoodzaakt het door middel van een zuigflesch groot te brengen. De va der, een timmermansknecht, is wegens deze misgeboorte zoo aangedaandat hij in twee dagen, niet te huis is geweest, en naar zijnen broeder was gegaandie in de omstreken van Parijs woont. Men vreest dat de ongelukkige het versland zal verliezen daar hij zich maar niet kan vereenigen met het idee een kind aap tot zoon te hebben de doctoren geven de verzekering dat hei kind in het leven zal blijven. Het is echter in onzen lijd van wonderen en monsters een aardig fortuintje. Het comité van de Heeren Moody en Sankey berigt, in antwoord op het bij sommige be staande gevoelen als of genoemde heeren gel delijke voordeelen uit hunne werkzaamheden trokken, dat zij geen geld hoegenaamd ontvangen, en dat zij die, welke de verkoop der gezang boeken oplevertin handen van een lotidcnscke firma gesteld hebben ten einde na bnn vertrek tot christelijke oogmerken gebezigd te worden. Er is 26,018 pd. st. uitgegeven aan huur voor de Agricullural-Hall en andere plaatsen, alsmede voor de oprigting van tijdelijke gebouwen en voor den aankoop van 22,000 stoelen. Tol be strijding dezer som is 16,000 pd. sl. voorhanden, zoodat er dringende behoefte aan bijdragen be staal te meer daar er nog 4000 pd. sr. boven de reeds genoemde som benoodigd kunnen zijn. De toegang lot alle vergaderingen is vrij. De pers van onze dagen lijdt nu en dan nog al eens aan gebrek aan ruimte voor verschillende stukken. In vroegere jaren was 't juist omgekeerd. Toen wist men in den regel nietwaarmede de gewoonlijk zeer kleine oppei vlakte te vullen. In Engeland verscheen in 1696 de Vlie gende Poet op fijn papier, opdat men de eene wit gelaten helft voor brieven aan vrienden en kennissen kon gebruiken. Een ander blad vulde zijn kolommen als er gebrek aan nieuws was, eenvoudig door eenige kapittels uit den bijbel over te drukken. In den jongsten lijd zijn er uit Duitschland buitengemeen grootc hoeveelheden hooi in Zwitseiland ingevoerd, omdat aldaar zulk een gebrek aan voeder hcersclilals men zich sinds onheugelijke tijden niet weet te herinneren. Men meent dit verschijnsel te moeten toeschrij ven aan den Inngdurigen winter, de nog ateeds voortdurende nachtvorsten en den aanhouden den verdroogende noord-oostewinddie den groei der weiden heeft tegengehouden. Op vele plaatsen van Zwitserland wordt de centenaar hooi met 8 frs. en hooger betaald. 'a Hertogenbosch 27 AprilDe hond die hier Zondag avond doodgeschoten werdis gisteren door twee veeartsende hh. Vlamings en Den Dooponderzochtdoor welk onder zoek gebleken isdat het dier aan razernij leed. Twaalf honden door hem aangeraakt of gebeten zijn reeds afgemaakt. De hond is door de Hinlhammerpoorl de stad binnengekomen. Zondag middag heeft hij geruimen tijd in GefTen en Nuland rondgeloopen. Zoover be kend is heeft hij in laatstgenoemde plaats drie honden en een geit gebeten. AMERSFOORT, 29 April 1875. Z. M. heeft benoemd, bij het regiment rijdende artillerietot luitenant-kolonel den majoor F. F. Steenberghevan het corps; en tot 1e luitenant (naar ouderdom van rang) den 2e luitenant Jhr. W. J. P. van den Bosch, van het corps. Maandag den 19. en den 26. April jl.heeft de majoor-commandant der Dienstdoende Schut terij alhier Jhr. G. K. van den Santheuvel, lot aanmoediging van de schietoefeningen, onder 't kader der onderofficieren en korporaals, suc cessively twee prijzenieder bestaande uit eene fraaije penaule (verguld onder stolp) doen verschieten. Een dezer prijzen werd behaald door den sergeant C. Pritismet 42 punten en de andere door den korporaal T. van Daalmet 48 punten. De premiënbestaande uit een meerschuimen cigarenpijp en een veldlleschwerden behaald door den sergeant F. W. Ebertsuccessively met 41 en 44 punten. De wedstrijd had plaats op 200 pas afstand, terwijl door iederen mededinger vijf scholen mogten worden gelost. Na afloop werd nog door den majoor uitge loofd een prijs, bestaande uiteen meerschuimen cigarenpijp. aan hem die op 200 pas afstand in 2 scVoten de meeste punten behaalde. Deze prijs is door den sergeant C. Prins gewonnen met 10 punten. Beide oefeningen hadden plaats in tegenwoor digheid van den commandant en het corps officierendie de aangename ondervinding mog ten opdoen van den goeden geest en verstand houding heerschende onder het kader der onder officieren en korporaalsen van de onderlinge zatnenwerking tusschen al de leden van de Schutterij. Eere zij daarvoor den majoor-commandant gewijdwiens streven het immers is om dien goeden geest en zamenwerking zooveel mogelijk te bevorderen. Bij kon. besluit van deu 24sten dezer is aan den generaal majoor A. W, P. Weitzel, op zijn verzoekeervol ontslag verleend als mi nister van oorlog, onder dankbetuiging voor de vele en gewigtige diensten aan Z. M. en aan den lande bewezenen tot minister van oorlog benoemd de heer 11. J. Enderlemkolo nel van de genie; een en ander met ingang van den 29sten April. Zondag 2 Mei e. k. wordt de dienst in de Remonstiantsche kerk te Amersfoort, waarge nomen door Ds. P. H. Hugenhollz Jr.van Amsterdam. Naar wij vernemenis hier verl. week door een viertal Heeren uit eene andere plaatsterrein bezigtigd en berekend, met de bedoeling om buiten de Kleine Koppel te Amersfoort eene Stoomweverij en Verwerij op te rigten waarop naar men zegt, eenige honderdtallen personen (sommigen zeggen reeds 600 a 700 personen) werkzaam zullen zijn. Bij op Dingsdag27 April jl.plaats gehad hebbende stemming voor het Kies-coilegie bij de Herv. gemeente te Amersfoort, zijn tot leden van dat Collegie gekozen de Heeren W. van EsveldH. HosensiokL. SUldréJ. C. Lein- weherJ. Verwey C. KoningW. van Eeden, G. J. van EybergenMr. J. van der Leeuw D. Klerk11. W. de Heus en H. Versloot, en zal er een# herstemming moeten plaats hebben tusschen de Heeren D. HultersC. Maas, G. van Óavelaar Cnopius en J. 11. Kilian. Het monster-ei te 's Gravcnhagcwaarvan in N*. 2299 is melding gemaakt, heeft dezer dagen een respectabel collega gekregen in een ei. golegd door eene der jonge dames, deel uitmakende van de bevolking der kippenmena- gerie van den lieer J. van As/teren te Amersfoort. Dit miraculeus Amcrsfoortsch ei heeft een ron-

Amersfoortsche Courant | 1875 | | pagina 2