it een sink zwart r -twlakcn bezaaid met zoo genaamde tranen v in witte wol en een kleit» zwart kimt: waarop do woorden; «Hier rntt j Fiédérie Gunnet, gestorven I Mei 1875. Uidt •oor hom." .Nu werd Goguet werkelijk van vlerk hooi /.wak, li.j kroop te bed, verzuimde zijne yakeu zoo zelf» dal hij vergat bij de correc- tionm regtbink zijne klagt te advtruwren tegen zokoreu Joseph l'hoqueen werd hom zijn eiach Inj verstek ontzegd. Eensklaps vaart hem een idee door hel hooldzou alle* ook bet werk van dien acburk kunnen zijn Zijn sterke moed rijvt uil dc schoenen een paar graden opwaarts li ij begeeft zich naar Phoque. Sinds den vorigen avond is hij verdwenen maar de coaetetge heelt hem met ronwvooi werpen zien kamen en gaan. Geen wonder dat Goguel weder eene klagt tegen Ptioquc indient. De vierjaiigc meikeverplaag is voor Wagenin gen er» omstreken weèr begonnen. Des avonds tiet hel letterlijk zwart van de lalloote meikevers die er vliegen. Door de bemoeiingen der daar opgerigte commissie lol vernietiging van die insecten zijn dooi de ingezetenen ruim negen honderd gulden bijeengebragtwelke som voor- riam'dijk lies leed wordt orn de verzamelde mei kevers in te koopen te dooden en tol mest te laien verwerken. Men ontvangt f 1 per hectoliter, en een 200lal hectolite.s zijn reeds aangebragt. AU men nu weet, dat er ongeveer 480 meikevers in een liter gaan d. i. 48 000 Irf een hectoliter, dan kan men zich er eenigszins een denkbeeld van maken hoevele milliarden diertjes hier des avonds rondvliegen. Men schrijft nader uit Wageningen van den 6 Mei. Dc vangst op de millioenja milliarden meikevers is heden met kracht aangevangen. De Commissie heeft daartoe de hulp van de jeugd der VValschool ingeroepen, om buiten de school tijd als rapers te dienen en het werk van schudden aan mannen opgedragen. Ook de prijs van de hectoliter meikevers is door haar verhoogd lol f 1,00. Dit tal zeker velen aanmoedigen om ter vangst te gaan. Tot heden zijn er nog eerst een tachtigtal hectoliters te koop aangeboden geworden. Uil getal kan zeker wel tot lOinaal zooveel gebragt worden. Volgens sommiger berekening gaan in één hectoliter circa 40.000 meikevers. Hierna kan men zich eenigzins een denkbeeld maken, hoe het mogelijk is, dal hel jeugdige groen in een korten lijd van boom en struiken afgeknaagd wordt. Misschien zal er nu wel een Allti-nioiko- V0r8VOrbond door geheel Nederland worden OMerigt. De zetel van hel hoofdbestuur dient alsdan te Wageningen te zijn, omdat van daar het denkbeeld lol organisatie van dezen verdelgings oorlog uitging. Overal kunnen aldcelingen worden opgerigt zoodal daardoor een aantal presidenten secre tarissen en thesauriers oprijzen wordende zeker altijd liefhebbers bij duizendtallen voor zulke titels gevonden. Al» vele andere zaken in het Hcmelschc Rijk gaal ook de rouw bij den dood van vrienden en hooggeplaatste personen in China van een cindelouzc verscheidenheid conventionele ge bruiken vergezeld, alle lol in de minsle klei nigheid naauwgezet geregeld. Dc bij die gelegen heid in aclii genomen etikelte is zoodanig streng- eischend dat zij zelfs hel minste van costuum enz. niet viijlaat en een reeks ceremoniën voor schrijft voor elk bijzonder geval. Dij den dood des vorigen Keizers werden degenendie zich mogten scheren of doen scheren binnen een termijn van 100 dagen met dc strengste straffen bedreigd. Deze be dreiging gold zoowel hoofdhaar als baard. Eeue Amcrikaansche dame, te Pckin verblijf hou dende, sc.iiieef aan eene vriendin te Springfield (V.S.l, dat 7,ij rilde en bcclde als zij het hoofd van haren Chinecschen leermeester gadesloeg. Dat rillen en heven laat zich vrij wel verklaren. Dc man had behalve dc 100 dagen over den Keizer, nog over lijn vader moeten rouwen en was in zeven maanden niet geschoren. Boven dien had de Chirieesche professor even lang in het spierwit moeten gaan en dus een witte samaar over al zijne kleeding aangetrokken en al dien lijd aangcHnifdcn. Geen wonder dat zoo een wezen er schrikwekkend uitziet; die monu mentale baard en hooldragebolbij het eerst sneeuwwitle, daarna door hel drogen al vuiler witte hemd. Men begrijpt dat bij den dood des Keizers de witte astrakan (kleedslof) ontzaggelijk in prijs steeg. Een ander punt is nog lastiger dan dc rouw namelijk dc huwelijkssluiting, die bij den dood eens Keizers drie jaren kan verboden worden. Men wachtte dat verbod ook nu en die ver wachting spreidde schrik in duizenden minnende lnrten welke cr op gerekend ba lden binnen kort de zaligheden van den echten staal te smaken. Honderden alzoo besloten niet te wachten lot dat In t decreet verscheen maar zich te haasten. Van daar dat heel Pekin trouw feesten had en het gezigt daarvan al heel zon derling contrasteerde niet den vooigescnreven rouw De Berlijner Tribune deelt deze in dc hoofdstad van Pruissen voorgevallene wraakoefening van een paard mede «Een koetsier mishandelde gepasseerden Don derdag-avond zijn paard als een onzinnige, door het dier met het zware eind der zweep tegen den kop en hals te slaan. Toen de vertoornde omstanders lusscben beiden wilden komen, reed hij met het voertuig eensklaps op de binnenplaats van het huis. Terwijl men nog op straal over de grenzeloote ruwheid sprak, klonk eensklaps een doordringende kreet van uit de binnenplaats, en spoedig snelde eene vrouw het huis uit om den geneesheer te halen. Het dier had toen het uitgespannen was zonder eenige andere aanleiding achteruilgeslagen zijn pijniger ter aarde geworpen en hem op het lijf getrapt. De zwaar gewonde had o. a. het heupbeen gebro ken zoodat hij, als hij in 'lieven blijft, nog lang aan dien dag zal denken. Parijs heeft weder een zijner straal-illustraliën verloren in den Pére la Lune. Die uian wiens waren naam niemand kende was een soort van populairen astronoom die een verplaatsbaar observatorium op den Pont-Neut bad gevestigd. Voor twee tout kon men door zijnen grooten leleskoop naar de sterren kijken waarbij hij dan een korte verklaring voegde. Hij is op zijnen observatie-post in den ouderdom van 88 jaren gestorven. Men schrijft uil Oud-Heverlé, 6 Mei. Gister, Woensdagtusschen 4 en 5 ure heeft er een - fel onweèt gewoed over Leuven en de omstre ken. De bliksem is gevallen op eene hoeve te Oud-Heverlé gelegen nabij Sint-Joris-Weert. Hij drong in hei huis en beeft een der zes personendie in huis bijeen gezeten waren juist de eenige welke niet lot de militie be hoorde ten gronde geworpen en gedood. Dit meisje was Voor hel weder het huis harer tante binnengevlucht. In minder dan een seconde was zij dood, hare kleeren waren half afgerukt en in brand geraakt. Het vuur deelde zich meè aan de woning, waaruit de andere 5 personen spoedig vluchtten. Hunne kleeren zijn eenigzins verbrand, en de oude tante, wier huis in den asch is gelegd is doof geworden. Gelukkig heeft men het stalvee uit den brand kunnen redden. De door den bliksem getroffeneis nog slechts een verkoolden en misvormden vleesch- klomp, waarvan hei gezicht allerafschuwelijkst is. Aan boord van de Amerikaansche schpener Jameson Bordonop reis van New-Orleans naar Londen is Zaturdag j.l. op 20 mijlen afstand van Eddystone opstand uitgebarsten. De eerste en tweede stuurman werden vermoord en over boord geworpen. De kapitein was er in geslaagd den opstand te onderdrukkenhij liet twee man in de boeijen slaan terwijl er een door hem zoo gewond werd dat hij stervende was. De wind was goed, zoodat de kapitein met be hulp van een paar man, die hem door andere schepen waren verstrekt, de reis kon vervolgen. Men meldt uit Groningen In den loop dezer week werden vele perso nen opgeroepen om aan het politiebureau te verschijnen ten einde getuigenis af te leggen tegen zekere vrouw d. G., die verdacht wordt gehouden van in haar huis de onzedelijkheid van jeugdige meisjes te hebben bevorderd. De meisjes behooren niet alleen tol dea dienstba ren maar ook tol den burgerstand, die naar men zegt, bij vrouw de G. met heeren zatnen- komsten hebben gehad wij deelen dit mede ter waarschuwing van ouders en voogden. De Fransche letterkunde heeft een groot ver lies geleden door den plotselingen dood van den oiirigter der firma Michel Lévy fières. Hij was de jongste der twee broeders en heette Michel Lévy. Geboren in 1821 te Phalsburg in Elzas is hij begonnen met het houden van een boekenstalletje on door talent en geestkracht werd hij de eerste uitgever van Parijs. Zijn organisatie-geest moet vooral worden geroemd. De firma Michel Lévy heeft een uitstekende correspondentie over de geheele wereld. Van daar dat de schrijvers zoo zeer op haar als uitgeefster gesteld zijn. Zij zijn zeker dat hun werk verkocht wordt. Michel Lévy laat eenige millioencn, geen kinderen en slechts één broeder, Caiman Lévy, als erfgenaam zijner b«ciltingcn en firmana. Na de memoiie van beantwoording omtrent hel tpoorweg-coorilel-Kappeijne aandachtig te heb ben ovei wogen is de groote meerderheid der commissie van rapporteurs (de heeren Dluteé de Jungv. RappardBegramKerkwijk) van oordeeldat te dezer zake geen tweede afdee- lings-onderzoek vereirchl wordt. De meerderheid der commissie oordeelt het voorstel rijp voor de openbare behandeling. Twee haren leden achten helnaar aanleiding der verklaring van den minister van finanliën, afgelegd in de zifting van 28 April II dat nl. een wetsontwerp tot aanleg van spoorwegen bij het ministerie van binnenl. zaken in bewer ing js wenschelijk de behandeling van dit wetsontwerp in de openbare zitting nog eenigen tijd uit te stellen. Twee andere leden der commissie zijn van meening, dat de bedoelde vei klaring, in Var band beschouwd met de verklaiing van den minister van binnenl. zaken, in zijn tedevoe- van 13 Febr. II.weinig uitzigt opent de spoe dige indiening van een regeringsvoorstel lot aanleg van slaatsspooi wegen. Kennisgeving. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Gezien de aanschiijving van den heer Com missaris des Konings in de provincie Utrecht van den 23 Apiil 1875 V I N. M. en S. (prov. blad N# 45). Brengt ter kennis van dc belanghebbenden dal het Z. M. den Koning behaagd beeft den heer Minister van Ooi log te machtigen om dit jaar in werkelijken dienst opteroepen. I. TOT HET HOUDEN TAN U K tl HA LI NGS-OK BE HINGEN A. bij het regement Grenadiers en Jagers hel le, 3e, 4e, 6e, 7e en 8e regement Infan terie: togon don 2 Juli de milicien-ver lofgangers der lichting van 1872, en togen don 3 AugU8tU8 die der lichting van 1873; B. bij de regemenlen Vesting-Artillerie: tOgOH doil 15 Moi de milicien-verlofgangers der lichting van 1873, met uitzondering van die behoorende tot de torpedo-compagnie; C. bij hel korps Pontonniers tOgOU don 10 Juli de milicien-verloigangeis der lichting van 1872. De miliciens onder A. B. en G. bedoeld worden in hel genot van onbepaald verlof gesteldnadat zij gedurende dertig dagen in werkelijken dienst gehouden zijn. II. Tot hbt houden van oefeningen op gboote schaal en het bijwonen van troepen-vbr- bbnigingbn D. bij het 2e en 5e regement Infanterie de milicien-verlofgangers der lichtingen van 1872 en 1873 E. bij het 2e regiment Hussaren de milicien verlofgangers der lichting van 1871 F. bij de compagniën Hospitaal-soldaten de milicien-verlofgangers der lichting van 1872; zullende deze bij den stal der compagnie waartoe zij behooren moeten opkomen G. de milicien-verlofgangers der lichting van 1872 van de regemenlen Vesting-Artillerie, met uitzondering van die behoorende tot de torpedo-compagnie H. bij het bataiilon Mineurs en Sappeur* de milicien-verlotgangers der lichting van 1872. De lijdttippen voor de opkomst en hel vertrek met groot verlof der milicientonder II genoemd worden nader medegedeeld. De milicien-verlofgangers der lichting van 1871, die gehuwd zijn, vóór het tijdstip waarop zij bij de militie werden ingelijfd of wel vóór den 1. Juni dezes jaars krach tens eene door den Minister van Oorlog verleende toestemming, worden voor ditmaal buiten oproeping gelaten. III. Tut oefening in den wapenhandel bij het regement Veld-Artillerie de milicien- verlofgangers der lichting van 1872 die daarbij den 1. Mei aanstaande van de rege menlen Hussaren zijn overgeplaatstde eene helft t0g0H don 1. Octobor en de andere helft togon den 2Novombor; zullende deze in het genot van onbepaald verlof behooren te worden hersteld nadat zij ge durende dertig dagen in werkelijken dienst zijn -gehouden. De opgeroepen milicien-verlofgangers moe ten bij de opkomst onder de wapenen voorzien zijn van hunnen verlofpas, zoomede van al de voorwerpen van kleeding en uit rusting, bij hun vertrek met groot verlof door hen medegenomen. Amersfoortden 8. Mei 1875. De Burgemeester voornoemd A. G. WIJERS.

Amersfoortsche Courant | 1875 | | pagina 2