VERMIST. Piitinji HUIZINGE, Oogenwater, Amersfoortsche Eene goed betimmerde DU. CHANTOMELANÜS het aein voor die onheuschheid werd door het orkest gegeven. Imusschen aan alles is een einde Ous ook de heer van der Liuden zweeg ten langen leste; 't slotnummer van de kan late werd hoogst dankbaar genoten en hierop begal men zich naar hel Volkspaleis, waarvan een deel in een eetzaal was herschapen en dat recht netjes was gedecoreeid. Weldra zaten eenige honderden gasten aan en nadat het menu was algeloopenol beter gezegd algegelen nam de serie toasten een aanvang. Natuurlijk bragt de voorzitter een dronk aan den koning en hierop volgde eene serie tol verheerlijking van den staatsman. Prol. Fruin bragt hierin eenige af wisseling met eene lofuiting op het dagelijksch bestuur en den gemeenteraad van Amsterdam die houding was eene hulde te meer voor den ontslapene, die vijl en twintig jaar geleden juist in de hoofdstad zulk eene heftige tegenkanting ontmoette. Amsterdam heeft thans gcaulwoord op de daden vau Thorbeckewaardoor het tot bloei werd gebragt. Met den wenschdat de tegenwoordige geest van de hoofdstad die van heel hel Nederlandsche volk worden zal, eindigde deze spreker zijn dronk. De heer Levy biagt hulde aan mr. van der Linden. De heer W. Thorbecke gevoelde zijn vertrouwen op de toe komst door den dag van heden verslet kt... maar waai toe u die serie toasten te bethalen, 't Vuurwerk wachtte. De (eestvierenden stioom den naar hel Auisleiholel om daar de pyrotech- tiisclie producten te bewonderen. Nadat de laatste luchtkaats haar kruit had verscholen keetde men dankbaar en voldaan huiswaarts. Van aandeclhouderszijde wordt ons de op neming verzocht: der punten van behandeling voor de jaar- lijksche algeinecne vergadering van aandeelhou ders in de Ainersfoorlsche beijerschbicrbrouwerij, welke gehouden zal worden te Amersfoort op Woensdag den 24 Mei 1876 des voormiddags ten hall twaalf ure in liet lokaal Amicitia. Benoeming van eene Commissie van twee leden tot het arresteren en onderteekenen der notulen der vergadering. Verslag van den Directeur over het Maat schappelijk jaar 1875. Rapport van de Commissie tot het nazien der Balans over het jaar 1875. Benoeming van eene Commissie van drie leden en drie plaatsvervangende ledentol het nazien der Balans over het jaar 1876. Voorstellen: 1. Dal van af I Junij e. k. voor- loopig met brouwen worde opgehouden. 2. Dat van af 1 Junij e. k. geene aankoopen of bestellingen van graan, mout, hop, steen kolen of vaatwerk meer worden gedaanof eenige engagementen hoegenaamd meer door de vennootschap worde aangegaan. 3. Dat het in voorraad zijnde bier en andere producten zooveel mogelijk op de meest voor- dcelige wijze worde te gelde gemaakt, en de disponible gelden hetzij tot aflossing van obli- galiën worden gebezigd of wel in beleening worde gegeven. 4. Dat eene Commissie uit de aandeelhouders worde benoemd welke in Augustus E. k. den toestand der Vennootschap onderzoekten in eene algcincene vergadering van aandeelhouders, zijnde een vervolg van deze vergaderingen tc houden in de maand September E. k. hiervan rapport uitbrengt, en de volgende voorstellen met vermelding van de wijze waaropen den tijd van aanvang, ter beslissing aan de verga dering' onderwerpt. 1. om met geheele reorganisatie en vereen- tondiging van het bestuur, en vermindering van werkkrachten de Brouwerij op minder kost- karen voet en kleinere schaal te blijven voort zetten. 2. of om met opheffing van alle betrekkingen aan de brouwerij verbondenen verweidering der werklieden, de brouwerij tijdelijk te sluiten in afwachting dat zich gunstiger omstandigheden hetzij tot verkoop hetzij tot voortzetting voor doen. 3. of om overtegaan tot de geheele likwidatie der Vennootschap op de best mogelijke en spoedigste wijze in verband met artikel 20 der statuten Tegen die voorstellen wordt welligt aange voerd deze voorstellen juist en doelmatigbij aldien er geen middel als het onderstaande kan worden gebezigd zijn thans prématuur; want de zaak is op soliede grondslagen geves tigd en het bier is uitmuntend zullendedoor toepassing van geduld, met der tijd stellig gunslige resultaten worden verkregen. De bloei van zoodanige belangrijk ingerigte induslrieelecommercieele of financieelc on dernemingen hangt meesttijds af van den di recteur. Ten spoedigste dient te geschieden eene oproeping van sollicitanten naar de betrekking van directeur, waaraan geen ontzettend hoog salariszooals thansmaar een zeer matig sa laris moet worden verbondenmet een hoog percentsgewijs deel in de eventueele winsten. Uit de sollicitanten moet de bekwaamste, ge schiktste die goede connecliën kan aanbrengen worden gekozen; iemand, die vroeg opstaat, zich niet met ironisch courantengeschrijf en niet met kwasterijen afgeeftraaar met ijveren onvermoeid zijnen tijd aan de behartiging van de zaken der bierbrouwerij wijdt, welke, zij het dan welligt langzaam, maar dan toch zeker allengs winsten zullen opleveren. AMERSFOORT, M Mei 1876. Heden is door Burg. en Weth. van Amersfoort in het openbaar aanbesteed de levering van houtwaren, benoodigd aan den mond der rivier de Eem en voor andere geineente-werken. De levering is gegund aan den lieer S. Knoppers te Amersioort voor 592,13, «MS* WATERGRAAF en HEEMRADEM vam het HEEMRAADSCHAP de Rivier de Eem, beken en aankleve van dien, maken bekenddat op heden op de gebrui kelijke wijze is afgekondigd de door heeren Gedeputeerde Staten goedgekeurde VERORDENING op het onderhoud en de schouw der waterleidingen waarvan het beheer, toezigt en de zorg voor het onderhoud, ingevolge art 1 Litl. A. van het Reglement voor het Heemraadschap de rivier de Eem, beken en aankleve Van dien van 18 November 1870 (provinciaalblad 1871 n°. 85) aan het Heemraadschap is opgedragen. Amersfoort, 22 Mei 1876. Watergraaf en Heemraden voornoemd, Mr. C. J. KIEN ELTZMAN Watergraaf Mr. J. VAN DER LEEUW, Secrelaris-Penningm. Ter gelegenheid van de uitreiking op Don derdag jl. aan den adjudanl-onderofficier-pikeur J. R. Schuuring, van het regiment rijdende- artillerie, der gouden medaille c. a. voor36jaiige onafgebroken trouwe en eerlijke diensthet welk in ons vorig nummer werd vermeldzijn hem door de officieren van hel regimentals souvenirs aangeboden een gouden remontoir- horologie met gouden ketting en een fauteuil. Van de onderofficieren ontving hij eene fraaije pendule. Des middags was hij aan het diner der offi cieren genoodigdalwaar hein eene hartelijke ontvangst ten deel viel. Daardoor hebben zij bewezen dat zij zijnen ijver en getrouwe pliglsbelrachling op hooge waarde stellen. Hel zou, naar ons werd opgemerkt, wel wenschelijk zijn dat voor militairen, als voor melden adjudant-onderofficier-pikeurdie ge durende zoo vele jaren blijken van ijver en bekwaamheid in hunne carrière gaven de ge legenheid om tot hoogeren rang op te klimmen iiiügt worden opengesteld. Z. M. de Koning heeft den Heer Mr. C. A. N a i r a cburgemeester van Barneveldbe noemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Nadat op 27 April jl. drie ambtenaren te Amsterdam den koning een adres hadden aan geboden, van 84 bandteekeningen voorzien, waarbij L. M. die beloofde te tullen onder zoeken wat aan de zaak te doen is verzocht werd hel pensioenfonds voor burgerlijke amb tenaren te doen vervormen tol een pensioen- en weduwenpensioenfonds is thans door dezelfde adressanten een petitie ingezonden aan de beide Kamers der Staien-üeneraalom haar mede werking in te roepen. De ambtenaren trachten een algemeen petitionnement ten behoeve hunner weduwen eu weezen in bet leven te roepen. Uit den Haag wordt geschreven dat de Min. van Justitie eene langdurige conlerentie heeft gehad met den min. van Binneiilandsche Zaken over een aan de Kamer voor te dragen wets ontwerp waarvan de strekking zou zyn bel tegengaan van de zoogenaamde verdeelings- maatschappijen en de uitloving van bons bij den verkoop van sigaren boeken en anderé koop waren. Op liet departement van den minis ter van Justitie moet men reeds druk bezig zijn met de voorbereiding van zulk een wets ontwerp. Verloting van Voorwerpen van kunst en smaakte Arnhem gehouden ten voor- deele der Watersnoodlijders. Op Nos. 8765 en 8774 zijn prijzen gevallen die, tegen inlevering van de loten, ter Secre tarie van de gemeente Amersfoort ver krijgbaar zijn. De op andere nummers gevallen prijzen zyn reeds in het bezit van de belang hebbenden. ADVERT ÈNTIEN. De ondergeteekende betuigt bij dezen zijnen oprechten en welgemeenden dank voor de vele en hartelijke bewijzen van sympathie, die hij op den 18 dezer mogt ondervinden. J. R. SCHUURING, Adjudant-Onderoffi-Pikeur der Rijdende Artillerie. DENTISTE Arnhem Woensdag 24 in het H5TEL MULLER te consulteren zijn. De tweede bijeenkomst tot vria verificatie der schuldvorderingen in het faillissement van BARTHOLOMEUS VAN DE WETERINGgraanhandelaar te Amersfoort, zal gehouden worden op Vrijdag 16 Juni 1876 des voormiddags ten elf uur in het lokaal der Arrondissements- Rechtbank te Amersfoort Mr. J. W. SLUITER, Curator. Eenige Onversohenen COUPONS en één TALON van de navolgende Effecten als van de CertiGcaten Nationale Schuld N®. 233 6518 en 10301 (het laatste ook talon) /100, N* 3434 /500, allen 2i/e en N°. 4202 /200' 4 pCt. allen van het Administratie Kantoor SAPORTAS, N°. 1746, a /500N°. 657 /800, N°. 63536 en 90522 /1000 (van de laatste verschijnende 1 Januari 1877) 2ih L van het Kantoor KETWICH k VOOMBERGH, en N°. 27337 a /1000 2l/s van het Kantoor LEUVF.LING TJEENK en van de Obligatiën Oos tenrijk in Zilver, rente OctoberalOOüorenen Numeris 239799 en 242935. Daaromtrent inlichting kunnende geven, wordt men beleefd verzocht dit ie doen ten Kantore van den Notaris Mr. J. DE LOUTER te Amersfoort Personen die genegen zijn DIRECTEUR van bovengenoemde vereeniging te worden, kunnen tot Zondag den 2 8® Mei e. k. dagelijks tot des voormiddags 12 ure in lichtingen bekomen bij C. V. GERRITSEN Commissaris-Secretaris. De Notaris VAN WIERINGEN te Woudenberg, zal op Don derdag 1 Juni 1876, des middags te 12 urein het gemeentehuis aldaar, pu bliek verkoopen thans nog in gebruik als onderwijzerswoning, met het voormalige schoolgebouw, erve en tuin te zamen groot 15 aren 20 centiaren, zeer gunstig staande en gelegen te Wouden berg, in het raidden van het dorp, en ge makkelijk tot allerlei bedrijven interichten. Te aanvaarden 1 November 187 6. Breeder bij bil letten en nadere inlichtingen franco te bevragen bij bovengenoemaen Notaris. versterkt, herstelt en behoudt het gezicht van allen wier oogen door ingespannen bezigheden beginnen t« verzwakken. Prijs per flacon met gebruiksaanwijzing 60 ets. Verkrijgbaar bij Pb. MeijersAmersfoort. Mej. Gez Taats, Utrecht. J. J. Groenhuizen Co. Gfbr. van Dijk, Haam. Utrecht. F. A. Boroni, Rotterdam. J. H. Keller A Z. RoUerdem

Amersfoortsche Courant | 1876 | | pagina 3