HENRI SANDERS, «Ie verzwarende omstandigheid dat zij dat ieit zou hebben bedreven met voorbedachten rade cn geleiderlage en derhalve de crimineele kwa lificatie daarvan ontnomen doch haar evenwel veroordeeld tot de door hel openbaar ministerie gerekwireerde straf van zes maanden afzonder lijke opsluiting. Iedereen weethoeveel borstdrankenpatés en siropen men gewoonlijk gebruiken moet ter Ïenezing van eene VerkoudheidCatharre of ïronchiti*. De nieuwe behandeling dezer ziekten door de teerkapsules van Guyotkost slechts zes a acht centen daags. Men behoeft slechts twee kapsules bij eiken maaltijd te nemen en dikwijls doet de weldadige uitwerking zich reeds terstond gevoelen. Ten einde zich voor de talrijke namaaksels te vrijwarenmoet men de handteckening van den Heer Guyotin drie kleuren gedrukt op eiken llacon eischen. Te verkrijgen te Amersfoort bij SANDERS en in de voornaamste Apotheken. AMERSFOORT, 1 February 1877. Met blakende geestdrift trachten in de laatste maanden liberale bladen op allerlei wijs en met allerhande kunstjes als de beste belasting bij de gemeenten ingang te doen vinden een inkomstenbelasting ook weleer het troe telkind van sommige geavanceerde radicalen. In theorie een prachtige belasting, zou zij inde pr act ijk blijken de on billijks te en hatelijkste aller belastingen te zijn, meest in die gemeenten alwaar, in verband tot de sterkte harer bevolking enz.slechts een betrek kelijk klein getal vermogende menschen wonen. Zoo komt thans in een verslag eener te Arn hem gehouden vergadering, die aan de belas tingzaak vrij vreemd kan worden geachtvoor «dat niemand zich tegen de inkomstenbelasting beeft verklaard." Die liberale bluf mogen wijwiiet onopgemerkt laten voorbijgaanwant juist dit berigt uit Arnhem pleit tegen de inkomstenbelasting omdat te Arnhem eene overgroote menigte schatrijke Indische lordsrenteniersenz. wonen waaronder vele millionnairsdieals zij in deze belasting werden aangeslagen naar hun werkelijk inkomen, stellig met alle kracht tegen hunne aanslagen zouden protesteren. In gemeenten als Arnhem waar vele vermo genden wonenkan derhalvezóó fictief toe gepast. een inkomstenbelasting voldoen, welke zou blijken voor een aantal andere gemeenten verderfelijk te zijn. Door een onbekende is, postmerk Amsterdam, een bankbiljet van honderd gulden aan het Kerk bestuur der Ned. Israël, gemeente te Amersfoort gezondenom te strekken tot het bekostigen van goed middagmaal enz. voor hare armen op vrijdagavond 2 en Zaturdag 3 Februarij, ter gelegenheid der feestviering van het 150jarig bestaan der Synagoge te Amersfoortwaarvan wij onlangs melding maakten. Het kerkgebouw kan, zooals het tijdens de feestviering morgen en overmorgen zal zijn versierd, worden be- zigtigd door belangstellenden van alle gezindten op aanst. Zondag 4 Februarij van des morgens elf lot des namiddags twee uren. Naar ons van geachte zijde is medegedeeld, was de vergadering van de Amers/oortsche Af- deeling van Volksonderwijs" op Dingsdag den 30 Januarij II. slecht bezocht. De één werd door het weder verhinderdde ander had de advertenties niet gezien, een derde vond de punten van behandeling niet interessant; kortom er waren, buiten hel bestuur, twee leden. En toch was deze vergadering zeer gewiglig. Im mers behalve het jaarverslag, waarin een over- zigt werd gegeven van hetgeen in 1876, het eerste jaar der vcreenigingverrigl wasis rekening en verantwoording van het geldelijk beheer gedaan en moest een nieuw bestuurslid worden gekozen. Deze punten waren door de pers aangekon digden niemand had regt te beweren, dat hij ze niet had geweien. De leden moesten toch bedenkendat zijdoor zulke Vergaderingen te verzuimen aan het bestuur alle magt in handen geven, en zirh zeiven het regt ontnemen, om naderhand aanmerkingen op handelingen des bcsluurs te makea Op deze vergadering van hel bestuur en 2 ledendie een aantal van 334 vertegenwoor digden werd eene circulaire van hel hoofdbe stuur voorgelezen waarbij is medegedeelddat het hoofdbestuur voornemens is eene algemeene vergadering van de gehcelc Vcreeniging te be leggen, teneinde de wetsontwerp op het Lager Onderwijs te bespreken. Vóór dien tijd moeten ook de afdcclingen vergaderingen over dit aewig- iige onderwerp houden. Die van onze afdecling is bepaald op Maandag 12 Februarij en zal nog, èn door advertentiesèn door billetten aange kondigd worden, opdat niemand kunne zcggetb dat bij het niet geweien heeft. Hel is te hopen, dat er alsdan ineer dan 2 leden, buiten liet bestuur, zullen tegenwoordig zijn. (De geëerde inr-ender lioude ia 't oogdel en regen ia on. laad eene zoo groote «redering M-lden<U» zeer weinigen zich op straat eerst daarin wilden wagen de vergadering van ..Volksonderwijs" te bereiken. Dit MattaJ daaruitdat alle aanwengen één uitgezonderd der vergnaermg van .Volksonderwijs" in dé» rijtuig naur hunne woningen terug keerden, terwijl rij andersom rich naar of van zulke te begeven, nooit van équipage gebruik maken. tU"- Aueu 1 Het concert, Zaturdagavond jl. door het Fbrentijner Strijkkwartet in Amicitia te Amers foort gegeven, heeft weder bewezen dat de heeren Jean Becker, E. Masi, L. Chiostri en L. Hygyesi den welverdienden Kuropceschen roem van hun kwartetspel voortdurend en schit terend weten te handhaven. Meer nog dan voor enkel dilettanten, muziekminnaren, enz., ont sproot voor degelijkegeroutineerde muziek kenners uit de heerlijke voordraglen van het viertal uitstekende virtuosen, hoofdzakelijk door een onberispelijk, welligt ongeëvenaard ensemble in de classieke toonwerken van hun programma eene reeks van melodieuse genietingendie steeds onvergetelijk in hunne musicale herinneringen zullen blijven tintelen en zeker te ineer indien eventueel «dit concert'alhier als zwanenzang van het begaafde viertal zou kunnen worden geacht." Men meldt ons itfr Soest Door den milden weldadigheidszin van een elders woonachtig Grondeigenaar onder deze gemeente daartoe in staat gestelddeelde de Rurgemeesler ten vorigen jare wollen dekens en dezer dagen porties gerookt spek uilonder lal van behoeftigen gezinnen alhier. Yolgens het jaarverslagVrijdagavond jl. in de vergadering der Amersfoortsche Begrafenis- vereeniging voorgelezen, züninhet vorige jaar van wege de vereeniging 7 lijken begraven en is er een batig saldo van f7.—Een voorgesteld verlaagd tarief voor de diverse klassen is in die vergadering aangenomen. Over het cosiuum der aansprekers is debat gevoerd. Door sommigen werd het bij de vereeniging ingevoerd inodern door anderen het antiek costuum verdedigd echter deswegens is teregt geen conclusie ge nomen, aangezien omtrent deze kwestie niets in de convocaliepunten was vermeld. Ook in «het jongen schoon AmeriW *00 als een beroemd dichter zongwil hel mei de lijkenverbranding nog maar niel vlolien en in de nieuwe wereld gaat het nog niel vlugger en beier dan in de oude. Als een der jongste en best gelukte verbrandingen wordt nu in de dagbladen voor de liefhebbers berigt, dat in den oven van dr. Lemayde te Pitisburg weder eene proef met 't lijk van baron de Palru genomen is, waarover men nog al reden van tevredenheid hadmaar dat het evenwel 2 uur 20 minuien duurde eer het lijk verbrand was. Daarna moest er nog eenen geruimen tijd verloopen eer de oven genoegzaam afgekoeld was om de asch bij een te garen en in een urn te kunnen doen zoodat ook nu weder bleek hoeveel omslagtiger moeijelijker, duurder en meer lijdvorderend de verbranding iadan de gewone teraardebestelling. De Pr. Dr. Ct. meldt uit Assen Dal de menschen gaarne teekenen zien die ona aan 'l lieve voorjaar doen denken, en dat wij ons wel willen diets maken dat het reeds aan de deur kloptkan men alle dagen hooren en lezan. Ook wij hoe dikwerf in dezen bedrogen hebben die zwakheid en geven daarvan weder een bewijsals wij niet knnnen nalaten ie meldendat een paar levenslustige huwbare eksters alle dr.gen druk in de weer zijn om in een der eerwaardige beuken aan dan ingang van de groote Boschlaan de kraamkamer in orde te maken. Treurig Iniden de berigten aangaande de zijde industrie te Lyon. Op 28 Januarij waren aldaar 20,000 arbeiders zonder werk; dat is- voor het meerendeel zonder brood. De gemeen teraad beeft in zijn jongste zitting 200,000 francs toegestaan om den noodlijdenden door deze crisis te hulp te komen en vele kunstschilders en toonkunstenaars hebben zich vereenigdom een groot leest te organiserenen de opbrengst ten voordeele der werkelooce werklieden te doen slrekken. Ingesonden. Do Oostersche kwestie. Iloratius zegt in eene ode op Augustus (IV. 15): »uw leeftijd0 Caesar heeft aan onzen Jupiter de veldteekens teruggegeven, die aan de trotsche deurposten den Parthen ontrukt zijn." Dit doelt op net feit, dat, toen Augustus de geheele krijgsmacht van het Romeinsche rijk onder zijn bevel vereenigd tod. de Partl.cn bevreesd wer den en de vroeger, b.j de neder aag ven s Mn de Itoinemcnontrukte veldteekens vrijwillig O mruggavon. Or «eene gebeurtenis levens liet Augustus aieli ineer voorstaan. Hetzelfde is van de tegenwoordige oosterse ie kwestie te zeggen, lie Turken voeren allerlei bervo.1 Hingen in, en maken vrede met Serv.e. Hel heel dut zij dit vrijwillig doen maar die vrijwilligheid wordt gedetermineerd door mes ,oor hel Itussisehc leger achter de Pruilt. Wan neer nu de hervorming in Turkije zonder oorlog niet Rusland tot stand komtdan kan Rusland zich altijd beroemendat het, zonder één schot te doen, de Turken heell genoodzaakt overal de hervormingen tot stand te brengenwelke dc conferentie van hen verlangde. Burgerlijke Slant! vin» Amersfoort. GEBOREN25 Jan. Agathad. van Gerrit van den Brink en Hendriku de Bree. 26 Jan. Gijsbertus Ruiger, z. van Arend Jan Berends en Geeske van der Hout. Elisabeth Johanna d. van Isaia Willem Fröpcren Elisabeth Kilian. 27 Jan. Pieterz. van Pielcr Koning en Elisabeth Boerwinkel. 28 Jan. Johanna d. van Johanna Burgman. 2D Jan Jolian Mariez. van Jan Kolkman cn Magtéltje Raijer. ONDERTROUWD: 26 Jan. Willem Gijsbcrt van Ginkel cn Alijda Bekbergen. 1 Feb. Roe lof van Kooij en Dirkje van Neiincgen. OVERLEDEN25 Jan. Hendrik» Hagedoorn, 12 j. 26 Jan. Adriana Johanna Christina Stoopendaal59 j. eohtg. van Anthonij Dirk MelhorsL Gijsherla Renes2. j. 28 Jan. Franciscus Gerardus Souilljee6 111. Johanna W illiams38 j. echlg. van Matthijs Fonteijn. Daniël van de Biezebos47 j. echlg. van Antje van Beek. Anna van der Pol, 54 j. onu. 30 Jaa Barend Langras86 j. wedr. van Mar- garelha Kok. Elisabeth Fliek61 j. echlg. van Johannes Maler. 31 Jan. Dirk Arendsc3 j. ADVERTENTIE N Gkthocwd JOHANNES KERKIIOFF van Amersfoort met JOHANNA CATHARINA DE VOS. Die. mede namens hunne we«leizijdsrhe betrek kingen dank betuigen voor de vele blijken van belangstellingbij de voltrekking van bun huwelijk ondervonden. Schoonhove.n 1 Februari 1877. Geboren: JOHAN MARIE, Zoon van J. KOLKMAN M. KOLKMANRaijeh. Amersfoort 29 Januarij 1877. Eenige kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een' ZOON J. B. ZEIJLSTRAgeliefde cchtgenoote van 1 Fe"bimaii"i'«7. STKCII. Heden overleedin don ouderdom van 59.jaren, lot diepe droefheid van mij en iniine Kinderen, mijne geliefde echtgenoote ADRIAAA JOHANNA CHRISTINA STOOPENDAAL. Een langdurig en smartelijk lijden maakto een einde aan haar voor ons zoo dierbaar leven. Amersfoort 26 Januari 1877. V R METIIORST. De Heer en Mevrouw PRIKKEN bedan ken voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van hun kindje. Kraam-visites worden Maandag en Dinsdag 5 en 6 Februari afgewacht. Mevrouw VAN CLF.EFF vraagt met primo Mei eene DIENSTBODE, een burgerpot kunnende koken en genegen huis werk te verrigtcn. Loon met verval 100.— /110. depothouder vnn de Heeren II. H. ULOTH&Co. ATTENTIE! De oorzaak der meeste ziekten is, zonder 9 twijfel de verwoarioozing van verkoudlic-1 den heeschheid en hoesten in het brein I veronachtzaamd hebben dikwijls do he-1 denkehjkste gevolgenals: longontsteking,! Si T' cïnvo"dit'sL' probaatste I middel daartegen zijn de S t o 11 w e rc k'. P chc Borst-Caramellen, welke B in alle voorname winkels cn de mccslr I apotheken te koop zijn. In(-"lc

Amersfoortsche Courant | 1877 | | pagina 2