HÜIS met TÜIN, nu\m mmh Konslanlinopel28 Aug. Telegram van Sulei- nian-pacha«lie Kussen hebben een poging ge daan om de boogie van Alekerletel ie heroveren die door üe Turken bezel islinks van den Schipka-pasdoch werden met zware verliezen lei uggeslagen. De aanvallen op de vestingwerken worden voortgezet. Van de Kussen zijn reeds 3ÜÜ0 man gesneuveld. De verliezen der Turken zijn nog niet bekend." kettuisgeviMgeu. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Doen te welen, dal alle gebruikers of be heerders van gebouwen en ervenof, wanneer deze niet gebruikt wordende eigenaars daar van verplicht zijn de straal vóórachter en terzijde van die gebouwen of erven, uittewieden of te doen uitwindenzoodal de straal op Woensdag, den 5. September aanstaande, des yoormiddags te 1U uren, behoorlijk gezuiverd is, op slrjlfc bij het reglemenl bepaald. Amersfoort, den 28. Augustus 1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, Üe Secretaris, W. A. CKOUCKEWiT, W. L SU1ELTUS. Weth. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT ontvangen hebbende een schrijven van den Kolonel, brigade-kommandant, inhoudende dank betuiging voor de goede regeling der inkwar tiering van de brigade alhier gekanlonneerd geweest, en in het bijzonder voor die der H.H. officieren Heelt gemeend bij deze zijnen dank aan de ingezetenen le moeten brengen voor hunne welwillende medewerking, welke, gepaard met de uitmuntende krijgstucht der gekantonneerdc militairen, zooveel lot de algemeene tevreden heid en goede orde heelt bijgedragen. Amersfoort, den .'JU. Augustus 1877. De Burgemeester voornoemd W. A. CRUOCKEW1TWeth. AMERSFOORT30 Augustus IH77. Maandag zijn de militairenbestemd om te Amersfoort te worden ingekwartierdaldaar aangekomen en logeerden zij er tot heden Don derdagmorgen. Dingsrlagochtend zeer vroegtijdig rukten zij uit om in de omstreken van Leusden enz. groole manoeuvres te makenvan waar zij des na middags alhier terugkeerden. Woensdag hadden geen manoeuvres plaats, doch werd inspectie enz. geiiouden. Hedenochtend vertrokken zij van hier om manoeuvres bij Socsterbcrg te m-,ken. Gisteren werd door velendie geacht konden worden met zekerheid te zijn ingelichtverzekerd dat L M. den Koning heden voormelde manoeuvres te Soestcrbcrg welligl zou bijwonen. Hel stafmuziekcorps van het alhier ingekwar tierde 3e regiment infanterie, onder leiding van zijnen kapelmeester F. Kröniygaf dingsdag- avnnd een conrert en gisteren. Woensdag, cene inaiinée rnusicale in Amicitia alhier, welke uitvoeringen zeer fraai waren. Door het mu ziekcorps van hel regiment rijdende artillerie, onder zijnen kapelmeester F. Nürnberyer, werd eveneens gisterenavond in Amicitia een schoon concert gegeven. De cijfers der ingakwartierdenvermeld in No. 2543 van 24 Augustus jl., ondergingen weinig veranderingen, liet getal manschappen was iets minder, doch dat der olliciercn groo- teromdat niet gebivakkeerd werd en de man schappen die daartoe onlangs waren aange wezen nu in de manége waren ingelegerd terwijl de olliciercn werden ingekwartierd. De harmonie lusschen de ingezetenen en mi litairen was uitmuntend en beeft bel verblijf der militairen alhier in meeste opzigten groot genoegen verschaft, terwijl de burgerij zich in 'talgemeen, hetzij de inkwartiering, hetzij de kosten daarvan best of welgemoed liet wel gevallen. Ter informatie van dc ingezclencn dient dat door de Commissaris van Inkwarliciing in het locaal aan de Brccdestraat, heden, Vrijdagen Zalm (lag van 2 tot 5 uren gelegenheid zal worden gegeven lot betaling der inkwarlierings- geldcn. Men meldt ons uit Utrecht «De stad Utrecht, die een aantal jaren ver schoond bleef van inkwartiering bij dc bargery, zal morgen Vrijdag deze inkwartiering genieten. Niet minder dan 4 balaillons van hel 3e en 6e reg. inf. ter sterkte van 3100 man zullen Vrijdag aldaar aankomen, om in den nacht met extra treinen weder te vertrekken. Daar velen gebruik maken van de weinige gezindheid die te Utrecht schijnt te beslaan om militairen te huisvesten en voor een groolcr getal hunne perceelcn beschikbaar stellen dan waarvoor gelegenheid bestaatvreest men met regt dat talrijke klagten over onbehoorlijke behandeling onzer soldaten zullen volgendie groote moeijelijkhcden kunnen veroorzaken." De tegenzin tegen de inkwartiering in Utrecht en het misbaar daarover in dagbladen gemaakt, inag wel verwondering barente meer omdat in zoo vele andere plaatsen de militairen ecne goedezelfs hier en daar aangename ontvangst genoten. Ook is de klagt aldaar dal de aanschrij ving voor de inkwartiering zeer laat kwam, niet zeer gegrond. Zij werd op 23 Augustus aldaar ontvangen en op 31 Augustus geschiedt die inkwartiering. In acht dagen tijdruimte kon den toch wel best doelmatige beschikkingen worden gemaakt. In Amersfoortlellende 13578 zielen, logeer den gedurende drie nachten en dagen dc voormelde militairenzoodat inen in de groote provinciale hoofdstad Utrecht, tellende 0(3106 zielenomtrent het gedurende slechts één nacht logeren der militairenniet zoo hard diende le blazen, omdat men zich daardoor aldaar den mond kan branden. De Gemeenteraad van Soest heeft in zijne vergadering van 23 Augustus jl. de jaarwedde van den Hoofdondc'. wijzer te Soesterberg met f150.verhoogd. De commissiebelast met de uilvoering van hel plan omals nationaal gedenkteeken voor wijlen H. M. de Koningin een kinderziekenhuis te 's Hage oplerigtcnheeft aan de gemeente besturen eene circulaire gezonden benevens een exemplaar van eene oproepingaan het Neder- landsche volk gerigtom dit haar doel te ver wezenlijken en daartoe plaatselijke sub-commis- tiën te vormen. De circulaire is geteekend door den Ilcer van Reenen als voorzitter en den lleer J. Sic als le secretaris. Aan de bureaux van den Cenlraalspoorweg is aanbesteed bet veranderen van een rijtuigen- loods in goedcienloods en bijkomende werken op het gemeenschappelijk station te Amersfoort; minste inschrijver was de lieer N'. van Rossutn te Amersfoort, voor 111940. Ten vervolge op het berigt in de Staatscou rant van 17 dezer kan worden medegedeeld, dat volgens een telegram van den Gouv.-Gene- raal van Ned. Indie van gister gedurende drie dagen te Samalangan eenige vijandelijke sterk ten genomen zijnwaaronder zeer belangrijke. De vijand liet 38 dooden achter. Van onze zijde werden één luitenant en 9 mindere militairen gewondterwijl één man sneuvelde. De kamer van koophandel te Vcendam heelt besloten den minister van Onantién in overwe ging te geven den accijns op het bier al le schallen daar dit het algemeen belang zou be- voidcien, omdat verbeiering van hel biet en vetmindeiing van den prijs het drankverbruik zou tegenwerken. Verder weid aangenomen, den Muliapaiiorsbond uit le ttoodigen bel adres te ondet steunen. Tusschen de Regeering en verschillende spoor- weg-iiiaalschappije.i in Nederland worden onder handelingen gevoerd ter vereenvoudiging van net vervoer van militairen, loielingen die bij hun corps worden opgeroepen ooilogsmaicriëel, ammunitie, voertuigen, bagage rnz. van en naar alle spoorwegstations in Nederland. Door zulke maatregelen zouden zoowel de militaire administration en gemeentebesturen als de sta tions-beambten gebaat woiden. In de Dingsdag jl. gehouden criminele zitting van het hof te Leeuwarden gepresideerd door Mr. W. Terpstra, werd het arrest uitgesproken tegen A. II. Evenhuis 26 jaar oud, molenaais- knecht, laalst wonende le Nooiderhoogebrug waarbij hij is schuldig veiklaaid aan muedwil- ligen doodslag, voorafgegaan door hel wanbedrijf van opzettelijke verbreking van afsluiting en gevolgd door bet wanbeditjt van moedwillige verwonding, waardoor geene ziekte of beletsel van te werken van neer dan 20 dagen is ver oorzaakten vuiOot'deeld tot vette tuchthuisstraf voor den tijd van 20 jaien met bevel dat een extract uit liet arrest zal worden gedrukt en aangeplakt te Leeuw at den Groningen, Uedum en Noorddijk. Deze regtszaak vindt men in ons vorig num mer uitvociig vermeld. Naarmate meer bijzonderheden bekend wor den. blijkt dat de storm die te Arcachon en omstreken zulke verwoestingen beeft aangerigt van ongekende hevigheid was. Te Bordeaux sloeg ieder de schrik om 'tbart, gebeele daken vlogen door de lucht, het regende steenen en pannen in de straten. De gebeele lacht was vuurrood, alsof er op vier tegenovergestelde punten een hevige brand woedde. De stad werd door onophoudelijk elkander opvolgende blik semstralen verlichtdonder boorde men bijna niet. Een bosch van 8U0 fraaije eiken in de nabijheid der stad werd geheel vernield. Geen enkele hoorn heeft den storm weerstaan. Een groot aantal schippers is vermist cn het aantal gekwetsten is bijzonder groot, verscheidene per sonen werden gedood. Men meldt uil New-York, dat een neger, die in de gevangenis le Hamburg (Aikansas) zal, onder beschuldiging van een klein meisje le hebben verkracht en vermoord door een hoop volk met geweid uil zijn cel is gehaald naar een buiten de stad gelegen open plek is gesleept en daar met een ketting aan een jongen boom werd bevestigd waarop hel 6iagl< fier doorzijn woedende beulen levend werd vei bi and. Wij hebben onlangs gemeld dat de gemeente Goes een boogsl merkwaardig stuk van de kunst industrie uil liet bloeitijdperk van het begin der 17e eeuw, in hare verzameling van stede lijke en provinciale historie bezatin een kast die zij op de tentoonstelling in bet Paleis voor Volksvlijt bad ingezonden en aan den heer Boasberg, kunstkooper alhier, voor 1600 ver kocht heelt. Baron de Rothschildgisteren de tentoonstel ling bezoekende, zag het prachtige stukbewon derde bel evenals iedeieen en kocht de gebeeldhouwde spinde voor 10,(R)0 Irancs om haar in zijne collectie te Parijs een eereplaats te geven. Auist. Ct. Burgerlijke Stnml van Amersfoort. GEBOREN 23 Aug. Johannesz. von Gerard van Nieënburg en Johanna Maria Beerendonk. Alijda Antonia, d. van Mijndcrl Pijpers en Ja- coba Philippina van der Geld.24 Aug. Geer- truida, d. van Johannes Snijders en Maria van der Schaft. 25 Aug. Antonia d. van Jas Westerlaak en Gerarda Donkerman. 27 Aug. Geerlruida, d. van Johannes Gtrardus van der Geest en Calharina Jultunna Sturk. Gerrit z. van Hendrik Florijn en Jacoba van Eijkelcn- burg. Cornelia, d. van Hendrik Boon en Geerlruida Steenbeek. Elizabethd. van Cornells Anes Kuijper cn Johanna Eijkman. 29 Aug. Andriesz. vgn Dirk Tuilhof en An tonia van Dijk. Johanna, d. van Louwinus Maas en Geerlruida Bulselaar. GEHUWD29 Aug. Willem Renes en Gerritjc Klaver. OVERLEDEN: 24 Aug. Jannetje Mulder, 87 j. wed. van Joannes van den Bijtel. 25 Aug. Engelberla Christina Geerlruida van den Akker, 3 j. 26 Aug. Jan Vial2 j. 27 Aug. Jo hannes Hellevoort, 20 ra. 29 Aug. Hendiica Kraak, 62 j. ongch. A DVERTË N T I E N. TE KOOP of TE HUUR een niet groot, wel ingericht gunstig gelegen binnen of zeer nabij de stad Amersfoort. Franco aanbiedingen met omschrij ving. onder No. 1869, hij den boekverkooper VAN 'THVAF te 's Gravenhage. rtfeMfe e a 1 o in bekende C. BECKER'o J BALANSEN EX BASCULES J&Ï3 j worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen bij de Fabrikanten BECKER BUDDING TE ARNHEM. bereid volgens het aloude en echt© recept vax DE Wed. KUENEN EN ZOON Chtmsitn WAAROP MO IX IIKT DIJZOXDKR ATTKXT MAAKT. 'a ar ach u w ing Deze URBANUSPILLEN zijn door ons in doosjes h 37J cl. en in dubbele doozen te AMERSFOORT alleen en uitsluitend verkrijgbaar gesteld bij de hoeren TF.N BRINK EN VERMOLEN' lamgcstraat bij de Vaikensniarkt. Wij waarschuwen voor hot gebruik i van namaaksels, welke men tracht in omloop te brengen.

Amersfoortsche Courant | 1877 | | pagina 3