Mr. S. J. T. H. Nedermeijer ridder van Rosenthal. geen doortastend* nllatregelen duride nemen. Zoo spoedig mogelijk werden uit de naastbij* zijnde kaserne militairen gerequireerd die spoe dig de rust herstelden. Maatregelen zijn genomen om de vlugteliogen weder op te sporen. Een der levende afgoden van Siam is onlangs gestorvende oudste nl. der witte olifanten. Hel beest was in 1770 geboren en werd evenals zijn collega's door het volk aangebeden en met de rijkste geschenken begiftigdhel beaat zijn eigen paleis en droeg een harnachemenldat schitterde van tallooze edelgesteenten. Verschei den mandarijnen waren aan sijn dienst ver bonden en voedden hem met koek en suikerriet. De koning van Siam is de eenigevoor wien hij de knie moest buigeneen beleefdheid welke door dezen steeds op dezelfde wijze werd beantwoord. De begrafenis van het dier was vorstelijk. Men schrijft uit Oldenzaal aan de Twentsche Courant Een man alhier, kwam op zekeren avond later dan gewoonlijk te huis. Zijne wederhelft merkte bij sijn binnentreden dat hij weèr te veel aan vader Bacchus had geofFerd en voer heilig legeo hem uit. De man wilde zich nog verontschuldigen maar zijne vrouw raasde en tierde zóó verschrik kelijk, dat hij zijne eigene woorden niet kon verslaan. Hierdoor geraakte ook hij in woedegreep een bezemsteelen hield dien dreigend boven het hoofd zijner ega. Tegel ij kei tijd sloeg de koekoek in de klok elf. Nu steeg 's mans woede ten top en met een: «wos doe blook nog begunnen" I 11 liet hij den bezemsteel met een hevigen slag op de klok neervallen. Bij het zien van dezen zondetlingen zet schoot tij in een lach; hij hierdoor aangemoedigd, lachte nu insgelijks en de vrede was her steld maarten koste van de klokdie verbrijzeld op den vloer lag. Als een bewijs dat de handel in Amsterdam gedrukt is, wordt medegedeeld, dat uit vijf der grootste manufactuur-etabiissemcnten niet min der dan 36 jongelieden bun ontslag hebben ont vangen. In een groot bloemenmagazijn zijn vier van de negen jufvrouwen naar buis moeten ge zonden worden. Den 3den heeft ten 1 uur een spoorwegon geluk bij Lübbenau plaats gehad door dat twee treinen tegen elkander reden. Drie peisonen heb ben het leten verloren, twee passagiers zijn zwaar gewond en vijf andere met ligte kneuzin gen er afgekomen. Volgens sommige dagbladen heeft een wijn bouwer in bet fransciie departement der Gironde eindelijk een afdoend middel tegen de druifluis ontdekt. Men behoeft daartoe slechts zekere aard- bezienplant in de wijngaarden te polen waarop zich een insect pleegt te bevinden, hetwelk de gezworen vijand is der phylloxera en blijkens gedane proefnemingen den wijnstok volkomen voor deze parasiet beveiligt. In Duitschland worden in het vooruitzigt op de tabaksbelasting groote inkoopen van tabak ook uil Nederland gedaan. De minste inlandsche soorten zijn tot ongehoorde prijzen geslegen. Waarschijnlijk denkt de handel dal bel voorstel der tabaksbelastingdat tweemaal reeds ver worpen is thans voor de derde maal zal worden aangenomen. Of die berekening juist ismoet nog blijken. Hel parket van Vervieis houdt zich bezig met het onderzoek eener erge en moeijelijke zaak ten laste van zekeren F.Meer dan honderd wisselswelke verdacht worden valscli te zijn werden door hel geregt in beslag genomen. De Daily News heelt brieven ontvangen over de operatien van hel leger van generaal Gouiko vóór het bezetten van SoGa. Daarin wordt op merkelijk genoemd de razende beboette aan suiker, die de Russen gevoelden by hun togt over den Balkan, en ook dal deze lieden aan koude gewender zoo slecht tegen konden. Misschien staat dit in verband met hel gebruik van sterken drank in zoover dat zij dezen in bet geheel nietof maar matig gebruiken koude en ongemak beter kunnen verdragen dan zijdie aan sterken drank gewoon zijn en dezen dan niet in genoegzame boeveelheid kunnen krijgen. Geneiaa! Üondeville verloor van zijne betrekkelijk kleine afdeeling bijna 1000 man, alleen door koude en sneeuw. De correspondent beschrijft, hoe generaal Gourko, na een ver- «oeijenden logteen ailveren doosje te voor schijn haalde, waarin naar men dachttidder- kruizen waren geborgen. Gouiko echter haalde 3 stukjes cbocolaad voor den dag en gal ze aan geneiaals llauch Nag- lovskij en baron Liebnitz, den Üuitschen attaché. En deze mannen waren er bijzonder gelukkig mede, wat beter dan iels anders doel zien hoe groot wezenlijk de physieke behoefte aan deze bijzondere soort van voedsel moet zijn geweest. Toen men Sofia naderde was er bijna geenc ge dachte meer aan den vijand. Er was eigenlijk maar eene gedachte in hel gansche leger en deze was, dat men binnen Sofia wel suiker vin den zou. Als daarvan gesproken werd, kiegen de achterblijvers weet nieuwen moed. Sinds eenigen tijd wordt hel Groothertogdom Mecklenburg-Schwerin overstroomd door land loupers. Diefstal en aanranding zijn er aan de orde van den dag. Hel is reeds zoover gekomen datblijkens eene bekendmaking van den Minis ter van binnenlandsche Zaken hel werkhuis te Güslrow overbevolkt is en liet opbrengen van bedelaars en laudloopei svoor zoover hel niet onvermijdelijk is, vooiloopig moet worden ge slaakt. In de steden zijn de gevangenissen zoo vol, dat men in de residentie onder anderen eenige personen die op straal iemand hadden gewond onmiddellijk na hei eeisie verhoor op viije voeten heeft gesteld, omdat de politie hen nergens in arrest kon brengen. Een industrieel te Neutenberg heeft een porte- monnaie uitgevonden die een tweeledig doel heelt, namelijk om er geld in te bergen en zich te verdedigen. De porlemonnaie ziet er uit als een gewone is niet veel zwaarder, maar in de metalen buiten kant zit een revolver die door eene kleine drukking gewapend woidt en die hem doel sid deren welke bel bekende woord uitspreekt «de beurs of het leven". De uilviudei heeft een oc trooi genomen. Te Aken hecrschte in het laatst der vorige week eene algemeene sensatie. Naar men zeide waren een aantal personen vergiftigd doordien een winkelier zout had verkocht waarin ralie- ki(lid was gemengd. Dit heeft zich in zoover bevestigd, dat in vier gezinnen alle peisonen eensklaps ongesteld waren geworden, waatbij zich naar de vei klaring der geneeskundigen ken- teekeuen van vergiftiging voordeden. Bij onder zoek vond men in hel keukenzouthetwelk de huismoeders in denrelfdcn winkel hadden ge haald, eene niet geringe hoeveelheid laltekiuid. Onmiddellijk is bij dien winkelier de geheele voorraad zout in beslag genomen en levens een gereglelijk onderzoek legen beui ingesteld. ledereen weethoeveel borstdrankenpatés en sii oopen men gewoonlijk gebruiken inoel Ier genezing van eene verkoudheid, cal harre, of Bronchitis. De nieuwe behandeling dezer ziekten door de teerkapsules van Gugolkosl slechts zes a acht centen daags. Men behoeft slechts twee kapsules bij eiken maaltijd te nemen en dikwijls doet de weldadige uitwerking zich reeds terstond gevoelen. Ten einde zich voor de talrijke namaaksels te vrijwaren moet men de handleekening van den lieer Guyol, in drie kleuren gedrukt op elke llacon etschen. In de meeste goede apothe ken zijn de teerkapsules van Guyol te verkrijgen. AMERSFOORT, 7 February 1878. Aanst. Dingsdag 12 Februarij geschiedt de verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad van Amersfoort ter vervulling der plaats van den Heer Mr. A. G. Wijersoverleden. Bij zijn 25jarig burgemeesterschap en na zijn overlijden lieten wij uitvoerig regt aan zijne groote ver diensten en goede hoedanigheden wedervaren en met smartgevoel zagen onze medeburgers met ons deze plaats openvallen. Zeer zeker hadden wij gcwenscht vroeger dan nu een belangstellend woord aan deze ver kiezing te wijdendoch dienden den uitslag van de bijeenkomst der kicsvereeniging Voor uitgang afte wachtendie niet vroeger dan maandagavond jl. vergaderde want naar rede lijke electorale begrippen .behooren wij te trach ten kennis te nemen van candidaturendoor openbare gevestigde kieskringen gesteld vóór dal door ons lol eene definitieve of gedecideerde candidaatsproclaiiialicnaar omstandigheden, kan worden overgegaan. Het was ons zeer aangenaam Ie ontwaren dat de lieer Mr. 6'. J. T. II. Nedermeijer ridder van Rosenthal candidaat is gesteld door de kiesvereenigingen Amersfoort en Vooruitgang. Toen hij, medio 1877, in het buitenland was, kon hij de candidatuur van de kiesver- eeniging Amersfoort niet aannemen voor de plaatsvacant geworden door hel vertrek uit deze gemeente van Mr. C. A. van der Leeuw en doet het velen en ons genoegen dat hij deze thans heeft aangenomen. Te meer genoegen schenkt ons ditomdat door zijne oplreding in den gemeenteraad weder wordt versterkt de hel academisch gevormd en regtsgeleerd ele ment, hetwelk door hel vertrek van Mr. C. A. van der Leeuw en het overlijden van Mr. A. G. Wijers aldaar beduidend werd verzwakt. Voor ieder, die de zamenstelling van den gemeenteraad oneenzijdig reflecteert en den gang van zaken aldaar in geroutineerd oordeel volgt, is het welkom en verkieslijk dat thans gekozen wordt Mr. Nedermeijer volkomen toe gerust met de hoedanigheden en bekwaamheden voor degelijk onderzoek van aangelegenheden voor rapporten en voor het openbaar debat vereischt. Wij metenbij vacaturenonze candidaten in den regel naar hunne positieachtens waardigheid bekwaamheidpraclische waarde en daden af, en wat ons dan nog in Mr. Neder meijer aantrekt, zelfs bekoortis, dat hij heeft getoond te zijn een o p r e g t mandie eordaat voor zijn gevoelen ook in geschrifte durft uit komen. Aan dezulken is T mandaat van ge meentelijk vertegenwoordiger 't best toever trouwd. Diensvolgens worden de kiezers uitgenoodigd aanst. dingsdag hunne stemmen te vereenigen op den Heer Voor de viering van het ."Ie eeuwfeest dei- Unie van Utrecht en hel opriglen van een ge- denkleeken daarvoor te Utrecht, beslaat <le f'laalselijke commissie te Amersfoort uil tie leereii Mr. F. II. van I'eisijn burgemeester F. F. Stcenberghekoluii-l kommand.ml valt het reg. rijd. artillerieW. A. Croockewil wel houder; Jhr. G K. van den Nanilietivcl majoor koniiuandanl der tld. schutterij\V. L. Scheltussecretaris der gemeenteen Mr. S. J. T. II. Nedermeijer ridder van Rosenthal, lid der Comtn. van Toezigt op het M. U. en voormaals oflicier van justitie te Amersfoort. Evenals de kicsvereeniging Amersfoortheeft maandagavond jl. de kicsvereeniging Vooruit gang tot canriideat voor liet lidmaatschap van den gemeenteraad gekozen Mr. J. T. II. Nedermeijer tidder van Rosenthal. «De commissie van enquête voor de long ziekte vergaderde Maandag wederopnieuw zijn een 20tal deskundigen als «getuigen" ge dagvaard waarschijnlijk zullen zij allen in dc volgende week gehoord en de processen-verbaal spoedig opgemaakt zijnom ze bij den te rugkeer der kamer te kunnen doen ronddcelcn. Daarna zal zich dc commissie bezig houden met het opmaken van haar rapportdat onge twijfeld een hoogst belangrijk document zal zijnof het vnaagstuk van het ontstaan en verspreiden der longziekte onder het rundvee er ook door opgelost zal wordenis een andere vraageen der leden van de enquèle-commis- sie verklaarde toch onlangsdat inen door het onderzoek nog niet veel wijzer geworden was." G r. Ct. Zondag is op een kamer in de Goudsr.be Wagenstraat ie Rotterdam bel lijk gevonden van een vrouw, die vermoedelijk in dronkenschap gestikt was. Zij lag gekleed te bed, maai haie beenen hingen er al en aan baar arm bad zij een mand, waai in een flescb jenever. Vermoe delijk heelt zij zich te bed willen begeven en baai plau maar hall ten uitvoer kunueu brengen. Men schrijft ons uil de residentie Desei dagen werd u geschreven over ver schillende veranderingen en vei plaatsingdie bij bet departement van oorlog zouden volgen. I hans kan worden int-ègcdeelddat onder de officieren, bij dat departement gedeiacheeid en die met April aanslaande weder in actieve dienst zullen optredenook zal behooren de waarnemende adjudant van deo minister, de kapitein bij den stal der inlanteiie, de heer P. Tbijsseu.

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 2