Ir een stad in Henegouwen is het volgende voorgevallen. Een tekere heer C. moest van iemand 500 irancs hebben waaiover hij relt per kwitantie disponeerde. Met open armen werd C. ontvangen, men praatte over rijn taken, over tijn plannen in de toekomsthoe gelukkig hij een vrouw tou maken, en dat hij juist geschikt was een uitmuntend huisvader te worden. Ten slotte kende men een bevallige dame die 60.000 ir. rijk wasen wel geneigd tou tijn te trouwen. Hierna had C. ooren en in rnil voor den goedeu uitslag tou hij tijn kwitantie van 500 Ir. geven. Men kwam overeen de dame werd voorgesteld en de gelukkige G.was in de wolken van blij<l- sehap. Zulk een bekoorlijk schepsel had hij nog niet aaogetroiTen, tij was juist bel ideaaldat Lij wenschte. Het huwelijk werd afgesproken een villa in vooruittigl leeds gehuurd toen op een zekeren dag de heer G bemerkte dal tijn toe komstige bruid verdwenen was en dat tijn debi teur hem bedrogen had, daar de huwelijksgift slechts een mythe was, en de bekoorlijke dame tot de demi-monde behoorde. De heer C. was besloten de taak in handen der justitie te geven. Men meldt uit Middelburg, van 21 Pebr. In bel huis van arrest alhier bevinden tich in dezellde kamer; een gedeeltelijke lamme, een bijna blinde, een man van 81 jaar en een van 79 jaar. Vooinaar een niet ailedaagsch en semble. Dikwijls komt de vraag bij ons ophoe is het toch mogelijk dat de arbeidersdie in de open lucht moeien werken en aan alle afwis selingen van ons veranderlijk klimaat zijn bloot gesteld nog gezond blij ven Men zou werkelijk gaan geloovendat die arbeidende klasse van een ander maaksel is, maar wanneer men de doctoren spreekt en an deren, die met hun gezondheidstoestand beier bekend zijn dan verneeml men heiaasdal er in dien kring oneindig velen gevonden worden die aan verkoudheid bronchitiscatharren of andere aandoeningen van borst en longen lijden. Voor hen is het werkelijk een zegen dat de Teerkapsules van Guyot zijn uilgevonden die door den arbeider gedurende zijn arbeid kunnen worden ingenomen en die alle borst- drankenpales en siropen vervangendie hij tehuis zou moeten bereiden en innemen. Daar enboven heeft dit geneesmiddel het voorrecht van bijzonder goedkoop te zijn. Elke flacon Teerkapsules bevat zestig kapsu- lenzoodat de geheele behandeling slechts 6 a 8 centen daags Host Hel is zeker, dat zoowel de goedkoope prijs als de uitstekende uilwerking dier kapsules er veel toe hebben bijgedragen oin dit geneesmiddel de populariteit te doen verwerven die het tegenwoordig in alle landen geniet. Tc verkrijgen in de meeste goede apo theken. Ter zitting van den Gemeenteraad van Amers foort van Dingsdag 20 Februarij jl.gepresi deerd door den lieer Burgemeesterwaren aanwezig 14 leden. De notulen der vorige vergadering worden na lezing goedgekeurd. De geloofsbrief c. s. van Mr. S. J. T. H. Nedermeijer ridder van Rosenthal wordt ten fine van onderzoek gesteld in handen van eene commissie bestaande uil de heeren van Beek van Burgslceden en Drijfhout van Hooff, op wier adviesuitgebracht bij monde van den heer van Beek, z. h. o. wordt besloten tot toelating van den benoemde als lid van den gemeenteraad. Aan de orde is het door Burg. en Welh opgemaakt kohier van den hoofdelijken omslag over 1878hetwelk vastgesteld wordt tol een bedrag van f88441,84 met afwijzing der zes ingebrachte reclamen van de heeren W. Bothof, E. J. Jacobs W. C. van der WelkH. Blom qq. J. van Asperen en G. J. baron van Hardenbroek van Ammerstol. Voordrachten tot afschrijving op aanslagen in den hoofdelijken omslag en de hondenbelasting over 1877, wegens vertrek, overlijden en af schaffing, worden achtereenvolgens met alge- meene stemmen goedgekeurd ten beloopc van f1110, 64 i en f22,58. Overeenkomstig de conclusie van het rapport der commissie ad hoe worden Burg en Welh. met algemeene stemmen gemachtigd om nadat de noodige herstellingen en aanvullingen aan de losplaats en opritten buiten de kleine koppel zullen zijn verricht door de Holl, 1.1z. Spoorwegmaatschappijwaartoe deze zich be reid heeft verklaard de overgelegde ontwor pen overeenkomst aantcgaaa Naar aanleiding van tiet verzoek van Mr. F. II. van Persijn otri ontslag als lid der com missie van toezicht op het middelbaar onder- wys wordt dit op voorstel der heeren van Walehren en Ooockewit eervol verleend. (De Voorzitter onthield zich van medestemmen.) ln de daardoor ontstane vacature wordt voorzien door de benoeming van den heer J. C. Rotan- dus Hagedoornolfic. van gez. met 9 stemmen. De heeren van BurgsleedenP. A. Iluet en J. P. G. Kok erlangden ieder 1 stem terwijl 2 briefjes in blanco waren. Tot lid der plaatselijke schoolcommissie w'ordt met 10 stemmen benoemd de heer J. P. G. Kok. De heer J. C. F. Prikken verkreeg 2 stemmen in blanco waren 2 briefjes. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. be treffende de richting van den spoorweg Amers foortNijmogen en het station aan den minister van Waterstaat c. s. een rekest ingediend heb ben in den geest zooals ter vorige raadszitting is besproken. Voor informatie. Ingekomen zijnde goedkeuring van Gedep. Staten op de rekening der schutterij over 1876, en aanvullings-kohieren van den hoofdelijken omslag en de hondenbelasting over 1877. Als voren. Verzoek van E. G. Vlas om 1*. vrijstelling van hoofdelijken omslagen 2°. toelating zijner kinderen op de openbare school. Verzonden aan B. en W. ter beschikking. Kennisgave omtrent de opbrengst van onlangs verkocht houtgewas van de Krakeclhoek l 64 en van het Plantsoen f 10,50. Voor informatie. De Voorzitter geelt te kennen dat B. en W. voornemens zijnte rekenen van 1 April het verstralen dit jaar niet meer in daghuur te doen geschiedenmaar als proef in het openbaar aantebesteden. Voor informatie. Nog is ingekomen een lijvig rapport van den burgemeesterinhoudende diens beschouwingen omtrent de oprigting van eene openbare meis jesschoolvoor tneer uitgebreid lager onderwijs aan kinderen van 12 tot Kijarigen leeftijd. Daarin wordt met het oog op de eerlang te verwachten nieuwe wet op het lager onderwijs geen bepaald voorstel gedaan wel echter in overweging ge geven om in de behoefte aan personeel op de openbare schooi voor gewoon en meer uitge breid lager onderwijs te voorzien, door inmiddels nog een hulponderw ijzer aldaar aanteslellen op de gewone bezoldiging. Verzonden naar de afdeelingen en jn afdruk aan de leden rond te deelen. Ontwerp van den ingenieur P. J. deQuarlel, betreffende kanalisatie van de rivier de Lek verbetering der vaart van Keulen naar Amster dam en verruiming van den Gelderschen IJssel voor afvoer van ijs en rijnwater. Ter Secretarie nedergelegd ter lezing voor de leden. Ten slotte beveelt de heer Herschelnu de spoorwegkwestie beëindigd wordtaan Burg. en VVeth. eene verlenging aan van de kade builen de kleine Koppel. De voorzitter verze kert dat B. en W. deze zaak in ernstige over weging zullen nemen. Uitslag der verkiezingen. Het hoofdkiesdistricl Amsterdam heeft thans, na de nieuwe indeeling, op eene bevolking van 809,926 inwoners4561 kiezersvan wie heb ben gestemd 1974 of 48 percent. Geldige stemmen; 1965. Volstrekte meerderheid983. Hebben verkregen de hh. Mr G. van Tienho ven 763Mr. A. S. van Nierop 741 Mr. M. J. van Lennep 452. Op Dingsdag 12 Maart zal derhalve herstemd moeten worden lusschen de heeren Mr. G. van Tienhoven en Mr. A. S. van Nierop. Het hoofdkiesdistrict Rotterdam heeft thans 187,465 inwoners met 3218 kiezers, van wie 1888 (dus 59 pet.) een geldige stem hebben uitgebragt. Volstrekte meerderheid 944. Zijn uitgebragt op de heeren J. van Slolk Jzn.888 stemmenMr. A. Kerdijk813 stemmenen Mr. Keuchenius220 stemmen. Herstemming tus- sclien de heeren J. van Stolk en Mr. A. Kerdijk. Het hoofdkiesdistricl Hilversum heeft 45,680 inwoners, van wie 1775 kiezers. Van deze hebben 1302 gestemd, of bijna 80 pet. Uit gebragt zijnop mr. Ververden candidaat der catholieken470op A. baron Schimmel- penninek van der Oye 453op inr. Greeve 203op den heer var. Tienen 96op jhr C. Harlsen 50; op VV. baron van Gollslem 21. Daar niemand de volstrekte meerderheid (652) heeft verkregenmoet herstemd worden tus- schen de heeren Verver en Scliimmelpenninck van der Oye. Het hoofdkiesdislrict Winschoten heeft 87,779 inwoners en 2478 kiezers van wie 1341 hebben gestemd of 54 pet. Uitgebragt zijn op den heer Mulder 465; op den heer baron de Vos van Steenwijk 447; op den heer Brocx 203; op den heer Mansholt 137op den heer Gralama 67 stemmen. Er zal dus moeten worden herstemd lu sschen de heeren Mulder en baron de Vos Y an Steenwijk. Zevenbergen. Uitgebragt 1519 geldige stem men. Herstemming tusschen de heeren J. Diepen met 703 en Mr. R. van de Werk inct301 stem men. Verder verkregen de heeren Dr. T. U L- van Wijnmalen 337 en Arinand Sassen 10J sL Krek vijftig stemmen zijn in 't district Hil versum uitgebragt op Jhr. H a ris e naan bevolen in tal van advertentiën en biljettenon derteekend door veertien districtskiezers en vurig aanbevolen in eene reeks hier en daar zeer pretentiouse opstellen van 'tllaagsche Dagblad. Dit ontzettend échec is, als het ware een doodelijke nekslag voor den Dagbladtrots! AMERSFOORT, 28 Februarij 1878. Heden wordt alhier de 81e verjaardag van Z. K. II. Prins Frederik der Nederlanden op de gebruikelijke wijze gevierd. Uil de bekendmaking van Z.Exc. den Com missaris des Konings in deze provincie blijkt, dat de visscherij in dit gewest is gesloten van 17 Maart tol 31 Mei e. k. Wij vestigen bier de aandacht, dat door Heeren Gedep. Staten ditmaal van vorige slui tingen belangrijk is algewekendaar de vis scherij met palingfuiken aalkorven en aaldob bers niet slechts geoorloofd blijft, maar ook die met hel schepnet ot de gebbeom kleine vischjes te vangen, tot aas voor de aaldobbcrs. Ook de bepalingen nopens de tijdstippen van sluiting der jagt op waterwild werden gewijzigd zijnde alsnu de jagt op eenden gesloten op 16 Maart en die op ander wateiwild op 20 April. Hut weispel van kwartclen is opengesteld van 1 Mei lot b Jul ij. Rij het vergelijkend onderzoekingesteld door het Berlijnusche Chemische Versuehstalion" naar de, het meest tanine houdende eiken schors uil de bekendste Kuropcesche soorten aanwezig geweest op de in den jongslen herfst te Herlijn gehouden Internalionale Tentoonstel ling voor Leder, Lederwaren en Eikenschors is daarvoor, zoomede wegens liet uitmuntend gemaal harer op voormelde Tentoonstelling aan wezige schors de gouden medaille toegekend en reeds gezonden aan de Koninklijke Neder- landsche Stoom-Schors- en Runl'abriek van den Heer Manuel Wolff Mni. te Amersfoort. Maandagavond jl had het jnarlijksch feest en diner van de onderofficieren en korporaals der dd. Schutterij te Amersfoort plaats. Bij het dessert waren de Heeren Majoor-kommandant en verdere officieren minzaamst tegenwoordig. Morgen, Vrijdagmiddag te halftwee, houdt, in de bijeenkomst der AfdceUng Amersfoort an het Utr. Genootschap voor Landbouw en Kruid kunde de heer G. J. II enge veld eene voordrag! over paardenkennis en paardenfokkerijzooals is gemeld in de adv. van het Afdeelingsbcstuur, in ons vorig nummer voorkomende en zalna alloop der lezing, eene verloting van landbouw werktuigen enz. onder de aanwezige leden plaats hebben. Ofschoon in deze bijeenkomst nog geen vrou wen worden toegelatenweswegens wij in No. 2594 van 19 Februarij jl. een opwekkend woord schreven, zoo doet ons het toch genoegen dat daardoor dit intéressant onderwerp de ge- negene attentie van Heeren bestuurders mogt ontlokken en, naar ons van bevoegde zijde is verzekerdhunne belangstellende overweging genietendedaaromtrent vermoedelijk voor vol gende bijeenkomsten beschikkingen zullen wor den in het leven geroepen. Naar wij verwachtenzal morgen een zeer groot getal leden aanwezig zijn. De Amersfoorlsche Rederijkerskamer Door Vriendschap tol Kunstgeeft Maandag 4 Maart e. k.vastenavondeene voorstellingin ach terstaande adv. omschreven. Zeker zal deze voorstelling zeer welkom zijn want bij vorige opvoeringen was een talrijk publiek aanwezig 'twelk steeds daaraan grootcn bijval schonk. 't Oorspronkelijke drama De Giftmenger van J. Broekfoff Iizn.zeer gunstig als tooneel- sclirijver bekend is een krachtig stuk in gelei delijken en bevatte,lijken gangop een loffelijk thema bewerkten mag men verwachtenterug ziende op vroegere door de Rederijkerskamer gegeven stukken, dat het goed zal vyorden opeevoeid. Hel kluchtspel De Notarisklerkwaarmede de voorstelling wordt beslotenzal in werke lijkheid blijken een extra-ordinair kluchtspel te zijn en ofschoon Servaas de Bruin vele hoogst aardige stukken voor rederijkers schreef, zoo meencn wij dèt lieve looncclproduct onder zijne

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 2