GEBRs. HAMERS mm Eir um-mm, Heien gearriveerd mei Aardappelen BAAT TEGEN DRONKENSCHAP. Puike Zeeuwsche S. J. HOUTZAGER. J. C. REESINCK, De levering van brandstoffen en licht in de militaire wachten van hel Rijk, van af 1 Julij 1878 tot en rnet 80 lunij 1879 is door den Minister van Oorlog toegekend aan de heeren J. Moulijn Sc Co. te Rotterdam, als: 100kilo gram steenkolen f 1,40.100 stuks takke- bossen a f4.het kilogram kaarsen èf.68. De Minister van oorlog heelt in den laatsten tijd verschillende maatregelen genomen om het kazarneleven van onderofficieren en manschappen te veraangenamen. De onderofficierskamers in de meeste garnizoenen zijn thans van nel huisraad als tafels met laden sluilbare kastjes voor per soonlijk en andere voor algemeen gebruik stoe len waschlaiels met toebehooren kagchels enz. De chef van een groot magazijn in den Haag is aldaar gearresteerd verdacht van valschheid in geschritien. Hel lidbl. deelt mede, dat binnenkort eene Amsletdamsche Melkinrigting" tol stand zal komen, welke zich ten doel stelt onvervalschte melk te leveren. Het gebouw voor de inrigting bestemd is gelegen in de Reguliersdwarsstraal bij de Vijzelstraat, en wordt geheel voor het doel ingerigt. De prijs zal zijn tien cents per liter bij bezorging aan huis negen cents per liter bij alhaling aan de inrigting. Aan het hoold slaan de heeren D. Brandon en C. Van Goor Ezn. Men meldt uit Leeuwarden Minnenijd en onstandvastigheid in de lielde waren oorzaak, dat den 10 Febr. jl. te Dwin- geloo een snijparttj ontstond tusschen Janna Jonker, haar vrijer, haar vroegeren vrijer en diens makker. De laatste den smaad zijns vriends handtastelijk op het ontrouwe maagdelijn wre kende, sneed haar bij die gelegenheid zoodanig in de spieren van den linkerarm dat Jannetje voortaan de linkerhand niet meer gebrniken kan. De regtbank te Assen veroordeelde den wreker deewege tol 5 jaren gevangenisstrafdoch deze die zijn schuld ontkentkwam daarvan in hooger beroep en zijn verdedigerMr. G. YV. YVijcker- lield Bisdom advocaat te Groningen betoogde dal hel overtuigend bewijs ontbrak en ook de eerste vrijer de dader kan zijn geweest. Nobiling is nog altijd in bewusleloozen toe stand. Alles wordt nog steeds aangewend om hem in 't leven te behouden. Maandag is men er in geslaagd een hagelkorrel uit zijn hoofd te verwijderen De koetsier Richter gaat goed voor uit. Ook Holtfeuer neemt in beterschap toe. Dat het oog der geregtigheid scherp ziet, dal haar arm ver reikt en haar hand altijd vaardig isbleek dezer dagen weder te YVeenen. Een Franschman Arislide Barre, beschuldigd, nu zeven jaar geleden te hebben deelgenomen aan den moord op den aartsbisschop van l'arijs Mgr. Darboy gepleegd, is 18 dezer te Weeneu in hechtenis genomen. Dezer dagen werd te Berlijn Onder de Linden een zakkenroller op heeler daad betrapt en door een paar omstanders geval. Naauwelijks zagen de voorbijgangeis een persoon die door burgers vastgehouden werd of men begreep dat men niet een sociaal-democraat te doen had en men begon den persoon in kwestie met de vuisten te bewerken. De dief kon zich slechts voor verdere mishandeling vrijwaren door te ioepen ik ben maar een gewone schurk geen majesteitsbelee- diger. Hij kwam er zoodoende met een bebloed hoofd af, want toen men hoorde wat er te doen was hield men lagchende van hem af en kon de inmiddels toegeschoten politie den «gewonen schurk" ongehinderd meenemen. YVij hebben hier in den Haag een apotheker, die het bijzonder ver gebiagt heeft in de kunst om zijn medeinenschen van lintwormen te be vrijden. Zondag 1.1. verloste hij nog iemand van zeven dezer dieren. Zie, mijnheer de tedacteur zulk een man missen we bepaald in hel par lement, waar de politieke lintworm zich van meer dan een derde van het ledental heelt meester gemaakt, getuige de langdradigheid der discussie over hel lager onderwijs, waarmee we nu vijf dagen lang worden bezig gehouden zonder dat het einde der algemeene beraadsla gingen nog vóói YVoensdag aanstaande kan wor- over eenige omstandigheden. Hij handhaafde zijn beweien dat hij de gedane scholen alleen had gelost om den ambtenaar schtik aan te jagen en niet om hem te beleedigen veelmin te dooden. Hierop vei kreeg tie advocaat-geneiaalmr. YV. 11. üp ten Nooit, het woord tot toelichting van zyn-requisitoir. Spr. iiachile aan te toonen dat bewezen was: 1. dal debesch. inden nacht van 17 op 18 Jan. jl. ten hall twee ure, met den verwacht. Al is hel onderwerp ook nog zoo gewigligrit kan maar niet inzien waarom zij, die niets te zeggen hebben toch praten moeten. De begrooting van oorlog deze brengt mij er toe u te verzekeren dat de toestand van den heer de Roo geenszins zooveel bezorgdheid inboezemt als de laatste dagbladberigten deden gclooven. Kort na zijn aankomst te Spa was de patient zwakker en dteigde zijn toestand zorg wekkend te worden. Doch sedert heeft zich de gunstige loop der ziekte hervat en de heer de Roo werkt steeds ijverig voort. De hof-huwelijks-geruchten hernieuwen zich het is geen hei haling van 'l voor een paar weken tegengesproken maar van een gansch nieuw ge rucht, hetwelk naar ik meen te mogen zeg gen eenigen schijn heeft van te zullen worden bewaarheid. YVat dat gerucht behelst Ja ziel ge de bladen spreken nog maar met halve woorden ze zijn half discieetde natie zal eerlang op nieuw worden veiblijd; een ver- bindtenis staal te wachten in ons vorstenhuis, die enz., enz. Ik zie niet in, waarom men er een geheim van zou behoeven te maken als men toch reeds iets meedeelt, dat Z. M. de koning zelf wordt gezegd weder in het huwelijk te zullen treden. Met 't oog op dal voornemen zal Z. M. zich in 't begin der volgende maand naar hel buitenland begeven. Daarop doelden de beriglen van de Amsterdamsche Courant en het Dagblad deze week. Gisteren middag heeft de justitie de hand gelegd op een onzer voornaamste magazijnhou- deis, zoo niet wal het uiterlijke betreft de voornaamste. Sinds gerutmen tijd liepen er reeds zeer ongunstige geruchten ovet die firma en thans heet het, dat hij wissels heeft in om loop gebragt lot een bedrag van tienduizenden op een wijzedie 'l wetboek van koophandel niet kent maar wel de code pénal. Men verwacht algemeen, dat mr. Slipriaan Luiscius als deken der orde van advocaten alhier zal worden benoemd, ter vervanging van den vroeg ontslapen mr. de Pinto. Hel heeft zelfs eenige verwondering gewekt dat niet hij maar mr. Neeb te Leiden no. 1 »p de nominatie is. Eigenaardig toch behoort de deken der Haagsche balie hier ter slede, in den zetel van den hoogen raad en hel geregtshof woonachtig te zijn. (G r. C l.) Uit Malta wordt gemeld dat de zich aldaar bevindende Engelsch-Indiscbe troepen hel bij zonder naar hun zin hebben. Met eene diicmaan- delijksche soldij, goede monleering tn dekking, en uitstekende verpleging, kunnen zij hel niet beter wenschen terwijl zij, daai /ij veel geld verleren voor de inwoners voordcclige gasten zijn. In menig opzigt overtreffen deze Indische troepen vele Europeesche. Zij spreken goed Ea- gelsch, drinken geen wijn noch steiken drank en zijn zeer gehoorzaaam en volgzaam. YVat de ca valei ie betreft men is overtuigd dal zij de Turken en de kozakken verre zoude overtreffen. Deze eerste proefneming om Indische troepen daar Europa te transporteeren is dan ook zoo gunstig geslaagd, dat de kracht van Engeland in het Oosten daardoor afdoende bewezen is. ADVERTENTIE N. Heden overleed plotseling mijn geliefde echtgenoot de Heer MAURITZ TEN BRINK, in den ouderdom van ruim 68 jaren. Gedu rende een veertigtal jaren was hij penning meester van het R. C. armbestuur en Hoog heemraad van verschillende polderbesturen en waterschappen. Die met zijn gullen eenvoud menschlievendheid en werkzamen geest bekend warenkunnen gereedelijk beseffendat niet slechts ik en mijne kinderenmaar ook vele zijner stadgenooten veel in hem verliezen. Amersfoort, 18 Junij 1878. YY'ede. M. TEN BRINK— Henckens. voor f2,50 cn 13,00 per mud (Hectoliter.) Allen die aan deze kwaal lijden, wordt mijn uitmuntende remedie ten zeersle aanbevolen. Hetzelve heeft zich in tallooze gevallen met glans bewaarheidzooals duizende van dank betuigingen bewijzen. Het middel kan met of zonder weten der zieken aangewend worden eg kost f6.75 cis. bij A. VOLLMANN in Frib- DERICIISHAGE* bij BERLIJN. berichten dat zij steeds in voorraad hebben eene ruime sorteering van in alle grootten; ook leveren zij tot zeer voordeelige prijzen. Telegrammen. Berlijn22 Junij. Uit goede bron verneemt mendat de algemeene indruk van de heden gehouden zitting van het congres volkomen bevredigend is. De werkzaamheden van het con gres zijn niet onbelangrijk gevorderd. Londen, 22 Junij. In de tweede editie der Times vindt men, dat de Russische gevolmag- tigden te Berlijn gisteren uit Petersburg de ver gunning ontvingenhetgeen lord Beaconsfield vroeg ten opzigle van Rumelie's zuidelijke grens en het bezetten der Balkan-linie door Turksche garnizoenen toe te stemmen. Beaconsfield had van hel aannemen dezer voorstellen de voort zetting van het congres afhankelijk gesteld. Men gelooftdal de uitslag der zitting van het congres heden bevredigend zal zijn. Pat ijs, 22 Junij. Uit Berlijn verneemt men, dal nog slechts overeenstemming over de be grenzing van Bulgarije door den Balkan is ver kregen, maar dat Engeland en Oostenrijk het nog niet volkomen eens zijn over de begrenzing van Rtimclie en de organisatie van dit gewest. Berlijn, 23 Junij. Het geruchtdat lord Bea- consfield in de eerstvolgende dagen uil Berlijn zal vertrekkenschijnt ongegrond te zijn. Bea consfield heeft gisteren verschillende ambtenaren uit Londen hierheen ontbodenom over de inwendige regecringsaangelegenheden van En geland te conlereerenwaaruit zich laat opma ken dat het zijn voornemen is zijn verblijf alhier te verlengen. Graal Mflnstcr is hier gisteren aangekomen. De ondergeteekende bericht de geëerde in gezetenen van Amersfoort en Omstreken dat hij binnen eenige dagen ook te Amersfoort een PHOTOGRAPHI3CH ATELIER zal openen, in den tuin bij den Hotelhouder den Heer BURGERHOUT, nabij hel Station, ho pende door nette werkzaamheden en soliede behandeling in UEd. gunst te mogen deelen. Mij voorloopig hiervoor minzaamst aanbevelende, Hoogachtend Photograaf te Zutphen. Deze aangenamekoorlswcrende en zeer versterkende KINAWIJNwordt bereid uit de door Dr. DE VRY als zoo bijzonder genecs- krachtig aanbevolen ROODE JAVA KINA en aangeboden door de Wed. EVERTS J0N- KERS, apotheker te Nijmegen, 3 f 1,25 en do ijzerhoudende a f1,40 de halve wijnllcseh. i Depóthouder te Amersfoort J. G. C. SANDERS Apotheker.

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 3