EEN BOÏÏWFLAATSJE, AANBESTEDEND Loopmeisje DONDERDAG 11 JULIJ de Tandmeester STARK, hebben waaischijnlijk de reis gemaakt van Lon den naar Parijs en rijn le Calais van de stoom boot overgegaan op den trein. In het spoor- wegtrajecl tussclien Boulogne en Abbeville moeten rij langs de loopplank naai een waggon zijn gegaan waarin rich de geldswaarden bevon den. Na van deren waggon de sluiting te hebben verbroken hebben zij waaischijnlijk de kist met effecten waarin voor ruim ander Isa 11 millioen waarde was, hoofdzakelijk aan Fransche ban kiers behoorende op een vooraf vastgesteld punt op den weg gegooid en zijn toen weder naar hunnen waggon gegaan. Waaischijnlijk waren zij le Abbeville getuige van den schiik der beambten toen de inbraak in deu waggon ontdekt werd. 'VERKOOPING VAN VASTE GOEDEREN.- Donderdag 27 Junij 1878, in de Heiberg van SCHIMMEL te Hoogland. Nolaiissen de Heeien Mr. J. DE LOUTEH en G. A. VAN W EKKHOVEN. No. I. I>o zeer gunstig gelegen Boerenhofstede «Oud Catteubroek" met Bouw Wei en Hooilanden. f22175. 2. Een perceel Weiland gelegen bij No. 1 1010. 3. Een perceel Veengrond gelegen in het Hoog landerveen 470. 4. Een perceel keet Weiland gel. in de Kronkels iiojm. 5. Een dito di.o naast het vorige perceel j 6. Twee kampen best Weiland naast het vorige perceel4000. 7- Een perceel Weiland genaamd «de Rietkooi" 40' Hl. 8. Een perceel dito aldaar, naast het vorige perceel 3800. V. Een Burgerhuis met Schuurtje Tnin en Bouw land staande en gelegen aan den Lungenuord 2200. 0 10. Een onverdeeld vierde gedeelte in een Bouw- plaatsjegelegen op gruot Calveen 0 1100,— 0 11. De Tiend genaamd «de Oud Eigen tiend". 380. Totaal f51885 AMERSFOORT, 1 Julij 1878. Vrijdag jL is op den huize «Zandbergen" onder Amersfoort aanbesteed het aanleggen van een grindweg op deze buitenplaats ter lengte van 078 meteren werd daarvoor ingeschreven door de lleeren J. van Straten Wzn. te Utrecht voor f2015. J. VV. Rosbach te Amersfoort t »27l)0. A. Maters te Amersfoort >2080. J. Krachten te UtrechL >2584 W. van der Kooij te Amersfoort >2483.50 T. VV. Bonte te Amersfoort »2375. en is dit werk aan laalstverinelden inschrijver gegund. De begrooting was f2470. Zaturdag hadden de hoer Jan Zegwaar! en mejuivrouw Elisabeth de Vries te Voorscholen het zeldzaam voorregt bun 65jaiig huwelijk le herdenken beiden in den gezegenden ouderdom van 92 jaren en het geluk smakende in hunne lamilie hei vijfde geslacht te beleven. Altijd zijn er nog dwazen die willen vliegen in weerwil van de treuiige ervaringen daar mede opgedaan. Thans heelt iemand in Phila delphia een nieuwe vliegmachine uilgevonden. Dit werktuig, dal door verscheidene personen in het permanente tentoonstellingsgebouw in baimiounl park is bezigtigd woidt door eeo zwengel in beweging gebracht en gesluuid door staven niet ongelijk aan die van een stoom machine. Hel bestaat uit een cylinderdie met gas woidt gevuld, op zoodanige wijzedal zij in evenwigt is met de zwaarte van den persoon, die het weikluig wil gcbiuiken. Door den zwengel kan men den cylinder naar regis of links richten. De proefnemingen hebben vrij gunstige resultaten opgeleverd. De kantonregter te 's Gravenhage heeft viijdag 108 personen veroordeeld wegens het zicli in kennelijk beschonken toestand beviuden op de openbaie straal. Uel onderzoek naar den naam en de her komst van een onlangs in de ilosendaalsclie Vliet gevonden drenkeling heelt nog lot geen resultaat geleid. Eene vrouw uil Raamsdorik die sints acht maanden haar tuau vermiste, dacht in hem aanvankelijk haar man le zullen hei kennen. Bij nadere aanwijzig en onderzoek bleek dal zij zich vergiste en zeer teleurgesteld keerde zij huiswaarts, want zij wilde her trouwen. Te Amsterdam is de huisvrouw van G. v. d. K., uir. smid wonende in de Oude Looier straat van een vierling bevallen. De kraamvrouw en één kind zijn teer welvarend drie kinderen kwamen levenloos ter wereld. Te Zaandam heelt een lelie brand gewoed waardoor niet minder dan zestien woningen door 22 gezinnen bewoond zijn in de asch gelegd. zijn gevolg te hoog, daarbij inliet »Grand Ho tel" te Parijs met zijn geheel® gevolg slechts 4000 francs per dag behuelt le geven. Den 24 Jung zijn le byun d< ie lievige achter eenvolgende schokken van aardbeving 'gevoeld, welke kwartier over negen des ochtends begon en niet meer dan eene halve minuut duurde.' Op den barometer had zulks geen merkbaren invloed. Jn sommige wijken was de schrik zoo groot dal de inwoneis hunne huizen uilliepen. Denzelfdendag is vijl minuten later een hevige schok gevoeld te Villelranche-sur-Saöuewaar schooisteenen omgevallen zijn. Telegrammen. Konslantinopel28 Junij. Gisteren morgen werd in een buitengewonen ministerraad door den Sultan gepresideerdberaadslaagd overliet bezetten van Bosnië en Herzcgowina door Oos tenrijk. Aan de Turksche gevolmagtigden is bevel gezonden te protesteren tegen hel niet bepalen van den duur der inlegering. In de officiële kringen heerschl verbittering tegen Engeland. Berlijn28 Junij. Tegen een eventueel bin nenrukken van Oostenrijksche Iroepen in Bosnië en de Herzcgowina zal door geene mogendheid protest worden aangeleekend. Overeenkomstig het voorstel van Frankrijk heefl hel congres met algemeene stemmen ver klaard te erkennen de volkomene gelijkheid van burgerlijke cn politieke reglen henevens godsdienstvrijheid voor de Israëlieten in Servië. Mogl Servië dit beginsel niet aannemen dan zal Europa de onafhankelijkheid van dit vors tendom niet erkennen. Berlijn3(1 Junij. Een bulletin van heden ochtend 10 uur behelst, dat Z. M. de Keizer zich goed gevoeltnadat alle wonden aan het hoold genezen zijn. Hel verband om het hoofd is weggenomen. Brussel30 Junij. De liberale monsler-mani- feslalie heeft heden le Brussel plaats. Alle sleden van hel land zijn vertegenwoordigd. De straten wemelden van vlaggen en van een verbazende menigte. Dezen namiddag is het banket der liberalen van bijna 0000 couverts. De ministers en alle voorname personen onder de liberale partij nemen daaraan deel. ADVERTENT I_E JN- Bevallen van eene DOCHTER, M. E. VAN BLIJVEN de Haan. Amersfoort 27 Junij 1878. De Notaris Mr. J. DE LOUTER zal op Vrijdag den 5. Juli e. k. in IIET VALKJE te Amersfoort, in het openbaar verkoopen HUIS met ACHTERHUIS en annexe KAMER TUIN BOUWLAND HOUTGEWAS en B00- MENnabij Bavoort, in de gem. Leusden, groot 1 hectare 32 ares 20 cenliares. In huur bij A. BUITENHUIS voor f120. 'sjaars. Breeder bij biljetten. I H S C H K"U V I H 8. Op aanst. Vrijdag 5 Julij 1878, des voormiddags te elf ure, in het Koflijhuis DE AREND te Amersfoort van Al het schilderwerk der buiten houtwerken van 7 TOLHDIZEN en 13 TOLBOOMEN met de daarbij behoorende rasterwerken. Indrieperceelenen in massa. Inlichtingen te bekomen bij A. MATERS, in voormeld KofDjhuis. ^egen ^UB- a- s- of vroeger, ratt» wordt een fevraagd om van 's morgens 7 tot 's namiddags uur werkzaam te zijn. Inlichtingen te bekomen Let. II. 11 buiten de Koppelpoort alhier. van 9 tot 1 uur, te oonsulteeren in HOTEL MULLER,1 Amersfoort De kanonnier J. VisZaturdag jl.bij een gewapend appel, voor bel front van het regeiuenl rijdende artillerie le Amersfoort, we gens wangedrag als onverbeterlijke dronkaard niet een briefje van ontslaguit de dienst ver wijderd. Hoe ver het reeds is gekomen! De Standaard en hel Vaderland zijn aan het twisten over de verstan delijkheid (het intellect) der Kiezers? liet Vaderland zegt tol de Standaard: «Gij hebt de meerderheid der dom men!" Daarop antwoordt de Standaard: «Zoo'n bijster knap en kundig en talentvol volkweet gedie liberalistische kiezers waartoe onder meer alle slijters en kroeghou ders en nog erger hooren «Erg knap, veel knapper dan uw boeren, die boeren die liberaal zijn «Om u voor te buigen dat paedagogisch talent van uw prattepraatzieke winkeliers en rijke bourgeois." Wij vragen aan weidenkendenof het, vooral tijdens discussion over onderw ij s, niet een bedroevend teeken van gedepraveerd journalisme is otn wederkeerig te schimpen op het intellect van staatsburgersomdat zij het regt heb ben staatsburgers en kiezers te zijn? Op verscheidene plaatsen zijn werklieden die op het land aan den arbeid warendoor de zonnesteek getroffen. Behalve de reeds medege deelde gevallen zijn te Hazetswoude een man, die een weduwe met 4 hulpbehoevende kinderen achterlaat, le Zuidland een giasmaaijer, te Geer vliet twee personen tegelijk en te Oollgensplaat de zoon van een arbeider door de hitte be zweken. Dinsdag trok liet regiment infanterie uit Brugge naar Ulankeriberghetoen het digt bij liet gehucht Scheepsdaele een landbouwer ont moette die een koe naar de stad bragt. Het dier schrikte toeu hel muziek hoorde en daarom hield men op met spelen. Toen liet eerste ba- laillon gepasseerd was dacht men dat elk ge vaar geweken wasen deed de muziek zich weder hooren. De koe rukte zich eensklaps uit de handen van zijn geleider liep met den kop in de laagte door de geledei en zoodal ver scheidene soldaten gewond weiden en 4 man naar de kazeine moesten lerugkeeren. Men slaagde er in liet dier te vallen dal niet dol maar alleen verschrikt was. Hel hol te 's Gravenhage heelt iemand uil Giessendam die een noiari» aldaar met moord dreigde, tot tien jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Een treurig ongeluk heeft den 27 Juni aao het station de Nessonvaux plaats gehad. Een goederentrein passeerde zonder op te houden. Üe machinist bukte een weinig voor uit, met het ongelukkig gevolg, dat hij het hoold slootte tegen een telegraaftoestelzoodat hij door den schok dadelijk dood was. Men verwacht in Engeland het bezoek eener dame, wier bagage een bijzondere bewaking vor dert. Het is de vrouw van een der vijl directeuren van de Calilornische bank; zij bezit volgens de Amerikaansche bladen de kostbaarste juweelen verzameling van alle Amerikaansche vrouwen. Aan den verslaggever van een blad was uet ver gund den fonkelenden schat te zien er waren inderdaad sieraden bij die oogverblindenden glans alwierpen in een gouden gordel bevin den zich 850 diamanteneen chatelaine bevat er 1793; een tiara van diamanten heeft in het midden een groote zwarte pareldie alleen 5000 dollars kostte. Een halsketting van groote sleenen heeft een waarde van 76000 dollars de middelste diamant van deze ketting weegt 10 karaat; bij de overige 240 zijn er verschei den van 3 tol 8 karaat. Op een haarspeld zit een vlinder waarvan het ligebaam uil één lange geelachtig wille parel bestaat; de vleugels zijn uil diamanten en robijnen tamengesteld enkele losse diamanten in deze verzameling wegeu ell en een halve karaat. Te Veenwoudsterwal heelt een 17-jarig jon geling, twistende met een 16-jarig meisje, haar een zoo geweldige schop in de zijde gegeven dat het meisje op de plaats dood bleel. De schah van Perzié vertoefde van Vrijdag avond lot Zondagmiddag 3 uur met zijn gevolg van vijl personen en eenige bedienden te Fon- tainebleau waar zij hun intrek genomen hadden in het »IIotcl de France el d'Anglelerie." Voor zijn vertrek kwam de hotelhouder het bleek dat voor die twee dagen een som van 14000 fiancs in rekening was gebragl 1 Dit vonden de Perzen toch wel wal veel en zij weigerden le betalen. De waard word grot doch dit hielp niethij zal genoodzaakt zijn een andere nota op te makenot anders den beheei sclier van Perzie in reglen aan le spreken. Üe schah vindt 7000 irancs per dag voor zich en eeu deel v«n

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 3