Hoogere Burgerschool DIENSTBODE, DIENSTBODE ten cn rozen de volant bewerkt in point gaze i is 60 centimeter breed en vertoont en relief een dessin van rozen niyrtenkoppen en bla deren. Alleen aan dien volant hebben 300 meisjes drie maanden gewerkt. Het behoort dan ook tot bet kostbaarste wat ooit van dien aard in Duilscbland is vervaardigd. Voor de klceding der Prinses bij den intocht te 's Gravenhage is bestemd een kleed van blaauw grosgrin met points d'Alengon. De daarbij behoorend volantter breedte van 30 centimeter, vertoont in dessin weder rozen en myrtben. De schoenen zijn van gelijke slof en kleur als het kleed. Waaijer en zakdoek prijken met den Pruississchen adelaar en het naamcijfer der Prinses. Dij de openbare godsdienstoefening te Pots dam zal de Prinses gekleed zijn in rosé gros grin met een hoed in den vorm Felix" licht rosékleur met tulle. Zoo de lijst volgendewaarop ook blaauwe en zwarte fluweeleatlassen en satijnen met paarlen enz. opgewerkte kleedingstukken voor komen wordt als iets echt eigenaardigs mel ding gemaakt van een Uollandsch nationaal costuumvervaardigd uit kersklcurig fluweel en blaauwe zijde. De vierhoekig uitgesneden iluweelen taille is van voren glad met blaauwe zijde bezetcn van achteren uitgesneden. De Prinses is voornemens, zich in dat gewaad te laten portretteeren. Verder vindt men beschreven een mantel in witte Sicilienne inet zilvereen zwarte kan ten shawl in Spaanschen trantgewaden in olijf-geel, Russisch-groenmarine-blauw. Bor deaux-rood manteltjes sorties de balfichus Aan de N. Rott. Ct. is uit Amersfoort ge meld dat in den nacht van Dingsdag op Woens dag jl. eenc boerenwoningop den Soeslcr- slraatwcgdoor den bliksem is getroffen en verbrandwaarbij ook eenig vee omkwam en dat onder Soeslerberg eene herberg en uit spanning de Oude Tempel is getroffen en verbrand. liet Utr. DagbL meldt «Gister nacht even half een uur werd alhier brandalarm gemaakt De torenwachter riep de nachwakers hieven hun koor aan de groolc brandklok luidde weldra en de kleinere zusters volgden haar voorbeeld. Spoedig waren onder scheiden brandspuiten en ook de stoombrand- spuR in beweging en renden de stad door door het niet late uur was de burgerij weldra op «le been. De algemeene roep was de brand is buiten de VVittcvrouwenen de torenwach ter had de lantaarn in de richting van de Maliehaan gehangen. Daar vond men geen brand, men zocht in andere richtingen. Inmiddels waren de autoriteiten op de been de schutterij in de weer. 't Zou wel aan de Bildt wezen. Daar was oen groote bruiloft, gevierd met keurige gior novcrlichtingen was waarschijnlijk vuurwerk afgestoken Dit had den torenwachtermeende menin verkeerden waan gebracht. Sommigen waren teleurgesteld maar algemeen verheug de men zichdat het maar iloos alarm" was geweest. Tegen een uur was de stad gelukkig weder in gewone nachtelijke rust gedompeld. Inlusschcn schijnt er voorbij de Bildt brand le zijn geweest. Men zegt, dal de bekende herberg »de oude tempel" aan den weg naar Soest is afgebrandalles is vernieldeen koe en een paard zijn slechts gered. De inboedel was laag verzekerd." Naar elders is gemelddat de torenwachter te Utrecht toen de brandweer terugkwam, zonder brand le hebben geziendesniettemin stokstijf staande hield dat er brand wasen op akelig huilenden toon ging hij voort met boven uit zijn peperbus te schreeuwenBrand Brand De brandweer, die zich waarschijnlijk herin nerde dat men haar voor eenige jaren met nog groolcr misbaar tegen de opgaande zon tol blussching der zonnestralen had uitgezon den een werkje van veel gelijkenis met het vullen van het vat der Danaïden geloofde weder aan een optisch bedrog en rukte der halve maar ietwat tranquil in. De onverzettelijke wachter had een vuur werk waarmede een jong paartje zijn huwe lijksfeest aan de Bildt besloot voor een hevigen brand aangezien De burgemeester van Utrecht zal nu wel zor gen dat deze hoogslgcplaatste ambtenaar zich in hot vervolg niet meer zal kunnen vergissen. In sommige Buitenlandsche bladen wordt melding gemaakt van een huwelijksplan van on.-:en Koning en wel met zijn volle nicht Eliza beth hertogin van Saksen Weiniar Eisenach dochter van den groothertog van dien naam en prinses, Sophie der Nederlandenzuster des Ko- nings. Prinses Elizabeth is den 28slen February 1854 geboren. Met ingang van 1 Sept. e. k. is benoemd tot commissaris des konings in Friesland Mr. B. P. baron van Harinxma thoe Sloolen lid van de Tweede Kamer der Stalen-Gencraal. De deputatie voor de aanbieding van het volkspelitionement aan Z. M. den Koning had Zaturdagmiddag jl. tegen 2 uren bij Z. M. au diëntie. Ook de deputatie, belast met de aanbieding der adressen van ruim 400 kerkeraden, werd tegelijkertijd op het Paleis toegelaten. Ds. P. van Son. voor de deputa ie der Ker keraden, voerde het eerst het woord. Daarna sprak de heer Elout. De koning dankte voor de goede woorden Z. M. toegesproken, verklaarde dat het hem een genoegen was geweest de depu tatie op het Loo te ontvangen en betuigde zijne hooge belangstelling. Z. M. gaf de verzekering, met al de leden van van zijn Huis niets an* ders te bedoelen dan hel geluk van Nederland. »Leve Nederland riep Z. M. ten slotte, dal door de deputatie met «Leve de honingbe antwoordt werd. Prof. S. van Velsen besloot met den Koning dank le zeggen voor de hartelijke ontvangst. De voorzitter der deputatie de heer Elout werd door Z. M. aan tafel genoodigd. Dal een kei kei ijk kiescollcgie opgeroepen om een predikani le benoemen, onverrigier zake uit een gaal oindat een ontoereikend getal leden present is, gebeurt niet veel. 't Geschiedde volgens de N. Veend. Crt. le Gieter- en Bonnerveen. Zei Is bij de tweede oproeping waren er van de 26 leden nog 9 afwezig. Gewoonlijk ziet men, dat tol het doen eener keuze een kerkelijk kiescoilegie compleet is, maar als hel beroep gedaan is en dc predikant oi de rabbijn in de keik prediktdan mist men dikwerf hen die den man hielpen beroepen. Dat is een treurig verschijnsel. Turkije* verbrokkeling wordt door het Lon- denscbe satirieke blad Fanny Folk op de vol gende pikante en ironische wijze voorgesteld: «Een turkschc droom. De zieke man ont wakende «Allah! Allah! waar ben ik?" De kamerdienaren «Altoos te Konstantinope) verhevene verdediger des geloofs." De zieke man: God zij geloofd! Allah, waak over mij l Ik moet dan wel zeer ziek zijn O, wat ben ik vermagerd I Dr. Beaconsfield «Inderdaad, Uwe Majesteit is afgenomen." De zieke man zwak: «Breng mij een kaart. (Een kaart wordt gebragt; de lijder hou-il gei ui uien tijd en angstig het oog er op gevestigd). Allah; bescherm mijl Maar zie, ik ben nog slechts de schim van mij zeiven. Wat hebt ge met mijnen hals gedaan Dr. Gortschakofi: «De bessarabische spier was voor Uwe Majesteit van geen nut hoegenaamd en wij zijn genoodzaakt geweest ze al ie snijden". De zieke man: «Goed; maar waar is mijn lin kerschouder gebleven?" Dr. Andrassy O wees gerustdien zult ge niet verliezenik waak er zorgvuldig voor." De zieke man «Bimsillah maar mijne beiden armen zijn al- houweu Dr. Rislich en prins Karei Zij waren geheel dood, Uwe Majesteiten wij heb ben ze in bewaring genomen." De zieke man met een blik van verwijleling omlaag ziende «Maar Allah. Wal is dal? Wat is er van mijne beenen geworden?" Dr. Beaconsfield «Maak er u niet ongerust over. Zij waren ons tol last gij weel, en ik beb ze afgesneden." De zieke uian: «Genoeg, laat iemand mij vanhier weg brengen ik wil begraven worden." Dr. Bis marck, fluisterend lot dr. Beaconsfield: «En plant een cypresboom op zijn graf." Lagchend verlaten zij bet vertrek. Funny Folk heeft echter vergelen er bij le voegen dal voormelde dokters nog hunne re keningen van visites moeten opmaken en de geneesmiddelen ook wat geld gekost hebben sedert Dr. Gortschakofi verleden jaar den zieken buurman onder zijne uitsluitende behandeling nam en hem zoo duchtig heeft adeigelaten dal Dis. Bismarck en Beaconsfield en collega's ein delijk omtrent hem in consult ziju bijeengekomen. Te 's Hage komt een circus van gedresseerde vlooijcn. Zij cancaneerenduelleeren cn een geheele familie maakt eeu ridje in een calèche getrokken door vlootje». Ook danst er een op de koord. 'lis aardig en de ondeinemer verdient veel geld. Aan onderhoud geeft hij weinig uil. Hij be steedt ze 's nachts bij eene lamiliie van 10 a 15 personen, waarmeè ze za men naar bed gaan en als 's morgens de hoornblazer-vloo 't signaal geeft, treden ze dadelijk aan, om welgemoed naar 't circus le springen. In deze groeizame en brocizame maand An- guslus zijn reeds een aantal personen werkzaam om spoedig mogelijk met hem in concurrentie te kunnen treden. NKDKKLA.MUSCIIK. CE \TIt AAL-SPOOK WEG. Opbreng»l over de maand Juli: 1878. 1877. Reizigers /49,917,62 f 48,233.60 Bagage 1,727,88 1,586,10 Bestelgoederen. 4,220,57 4,467,33 Koopmansgoeder. 7,881,03 *10,263.97 Vee, Paard., Bijt. 5,470,42 6,261,04 Diversen 802,49 685,f4 f 70,020,01 f 71,496.98 Opbr. van p\ Jan. tol uit. Juli 1878 442 281.28 1877 442.903,33 Mindere opbrengst in 1878 f 622 05 Per dag en per kilometer in Juli 1878 fi2,14 1877 «22.61 van 1°. Januari lot Uit. Juli 1878 «20,45 *1*. '1877 «20.48 Oosterspoorwog. Aantal in Jtilij vervoerde reizigers 81,415. Opbrengst van rcizigersver- vocr f89,824.98! van goederen f 32,429 26 f van diversen f 1004.51 totaal f 123,318.76. Sedert 1 Januarij ll. bedraagt het aantal ver voerde reizigers 386.853 en bel bedrag der ontvangsten f578,362.191. Burgerlijke SI and van Amersfoort. GEBODEN: 1 Aug. Gerardus Johannes, z. van Antje KraaimaaL 2 Aug. Grietjed. van Hermanus van Meteren en Johanna Snijders. Hendrik, z. van David Gerritsen en Johanna Voorthuijsen. 3 Aug. Petronellad. van Maria Dieisak. 4 Aug. Cornelia, d. van Malthijs Konleijn en Johanna Spaan. Aart, z. van Gerrit van Niekerk en Dorothea Elbertse. 5 Aug. Fredrik z. van Fredrik Schoemaker en Anlonia Priem. 6 Aug. Arnolda d. van Arie van der Velden, en Bartje Gijlenbeek. Mar- fretha d. van Jan Vonk en Everdina van Grol. Aug. Willem Teunisz van Jacob Dirk van Gelder en Maria Jacoba Kreijenbroek. 8 Aug. Johannad. van Johannes Comeiis Kaspers en Johanna van Etnpelen. GEHUWD: 7 Aug. Jacob Comeiis de Witte en Frederika Johanna Loos. Gerardus Sle- phanus Heet oman en Wilbelinina Johanna Cor- nelisse. OVERLEDEN: 1 Aug. Wilhelmus Spijker, 74 j. echig. van Alijda Kolfschoten. 3 Aug. Johanna Rinkel9 ra. 4 Aug. Agnela An lonia de Haas3 m. Een levenl. aang. k. m. gesl. van Jacobus Hulst en Maria van den Hoek. ADVERTENTIE N. te AMERSFOORT. Zij, die wenschen deel te nemen aan het TOELATINGSEXAMEN op Maandag den 2den September, worden verzocht zich vóór 25 Augustus schriftelijk aan te mel den bij den Directeur der School Dit. Menalda van Schouwenburg Mevrouw KALFFBurger vraagt tegen 1 Nov. e. k. als MEID ALLEEN eene van den P. G. en van goede getuigen voorzien. Gelieve tot 1 SepL zich aan le melden bij Me vrouw KAM-Metzelaar Singel. |p7 Gevraagd te Utrecht tegen half vmjS «jVa Sept. of N o v. eene P. G. als MEID ALLEEN. In persoon of met franco brieven te Amersfoort, Singel hoek Spui, D. N°. 395. Beurtschipper G. PON zal met tijn schip van AMERSFOORT op Haar- lkm Leiden 's Ghavknhagk Delft Schiedam naar ROTTERDAM varenMaan dagavond 12 Augustus. Van ROTTERDAM over Gouda naar AMERSFOORT Woensdag 21 Augustus. Verzoekt beleefdelijk goederen en coromissiën.' De Commissaris van dit beurtschip is de Havenmeester I. J. VALEW1NK.

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 3