reed» zyn halsdoek aan de tralie» van het venster vastgeknoopt, en wilde juist zijn hoold in den strik steken leen fijn oogmerk door de wacht hebbende gevangenbewaarders opgemerkt werd die hem daaiin beletten. Te Londen is de doodstt al toegepast aan eene vrouwelijke veroordeelde. Selina Wadge, oud 21 jaren, werd binnen de muren der gevangenis wegens kindermoord opgehangen. Teregl begreep men hoe terugstootend de toepassing der uiterste strai in dit geval waswaarom zelfs aan de vertegenwoordigers der pers, die geregeld alle execuliën bijwonen den toegang voor ditmaal werd onlxegd. Toch hadden alle dagbladen een verslag van een gevangenbewaarder weten mag- <ig te worden. Seliua snikte luid toen zij de gevangenis verliet en op de kleine binnenplaats werd geleid, waar het schavot was opge steld en betrad moedigzonder hulp van een der beulsknechten, hel valluik. Zij was onmid dellijk dood maar niet tonder moeite kon men haar een zakdoek, die zij bij de executie tus- schen de vingers gekneld hieldontwringen. Nog eene andere jonge vrouw maar iets ouder wacht dezer dagen de doodstrafeveneens voor kindermoord van een tweelinguil gebrek aan voeding Tot voor korten lijd weigerde de Konin gin nooit aan eene vrouw «het leven", maar in den laatsten tijd heeft de Minister, die geroe pen is om de veroordeelde lot gratie bij U. M. voor te dragengeweigerd voor kindermoord eene vermindering der stral aan te vragen. Wellicht is dit aan hel geval van Alice Rhodes te wijlendat waarschijnlijk velen nog versch in het geheugen ligt. Eenige maanden geleden o.l. werden vier personentwee mannen en twee vrouwenwegens moord op de wettige gade van één der beklaagdennaar den galg verwezen.. Een der schuldigen was de lOjarige Alice llhodes, die eerst kwijtschelding der dood- stral en 14 dagen later algebeele kwijtschelding van de gevangenisstrsl vei kreeg. Sedert schijnt <le Minister tot andere gedachten gekomen te zijn ten minste in één week weid aan twee jeugdige vrouwen de doodstraf voltrokken. Koningin Victoria heelt van een Ciprioot een proefje Cypriscben wijn ten geschenke ontvan gen die 500 jaar oud is. l)e koningindie anders geen geschenken van hare onderdanen aanneemt, kon dit cadean niet afslaan. Met den Parijschen ballon »Capttl" is een «couslieke proel genomen. Twintig muziekanten gingen er in ruede omhoog en voerden in de inchl eenige stukken nit, terwijl 20 andere muziekanten, die beneden stonden, antwoordden. De muziek van «boven" maakte beneden (en omgekeerd die van «beneden" boven) een ver- «assend effect. De Parijscbe tentoonstelling heelt Japansche goederen in de mode gebragt en de reden hiervoor is vermakelijk. De Mikado heelt ge last dat de gezinnen van al zijn onderdanen die ambtenaren zijnvoorlaan de nationale kleederdragl zullen afleggen om zich op zijn Europeesch te kleeden. De Japansche mode maaksters die de mode niet hadden zien ver anderen sinds duizend jaar en dus steeds vooruil werkten hadden duizenden en duizenden kost bare kleedingstukken in voorraadwaarnaar in het vervolg nu geen ot weinig vraag meer zal zijn. Ze zonden ze daarom naar Frankrijk en Pa rijscbe dames dragen ze thans als «robes de cbambre." Zij schijnen de niet bijzonder blanke huidskleur der Parsiennes bijzonder goed te doeo uitkomen en er is daarom groole vraag naar, te meer daar de zuinige Fransche vrou wen ontdekt hebbendat de kleuren even schitterend bljjven hoe vaak men de klee dingstukken ook wascht. Zijden Chinesche hemden zoo fljn dat men ze door een vingerring halen kan worden ook veel verkochtdoch tot na toe hebben de chinescbe punthoeden van slroo nog geen aftrek gevonden. Men kan echter niet weten wat nog gebeu rt. Een Chinees heeft 50,000 van die afschuwe lijkheden ingevoerd, en hij ziet er veel te slim uit, dan dal bij ze mee terug zal nemen naar China. Hel is geen verkwikkelijke gedachte dat, zoo hij een paar mondaines weet over te halenéén dag sicb met zulk een hoed in het openbaar te vertoonen in geheel Europa en Amerika onmiddellijk bij alle dames de begeerte zal worden geborenzich het hoofd ook te versieren met hel dak van een kleinen hooiberg. Dinsdag morgen had voor het Hof te Leeu warden het getuigenverhoor piaata in de zaak tegen Blanken. Beschuldigde beweert in de instructie zich zeiven bezwaard te hebben om in do gevangenis te koman en hy hooptdat het Hof hem levenslange tuchthuisstraf oplegge om van zijn zwervend leven af te komen. Ove rigens bleef hij ontkennen dat hij vrouw Boe lens gedood heeftniettegenstaande hij den nacht, waarin de doodslag gepleegd is, zijn daad aan zijn slaapgezel Arnold meedeelde niettegenstaande een rijksveldwachter verklaarde, dal beschuldigde vóór zijn verhoor op den 3den Juniwaarbij hij voor heteerst op zijn be kentenis terugkwam, op Arnolds vraag, hoe het hem ging, heeft geantwoord: ik heb al bekend het is te laatals ik het geweien had, dan had ik niet bekendmaar ze moeien het mij bewijzen. De advocaat-generaal mr. B. W. N. Servatius requi teerde verooi deeling lol 20 jaren tucht huisstraf. Het Hof heeft den wegens moord teregt- staanden Blanken tot twintig jaren tuchthuisstraf veroordeeld. AMERSFOORT, 29 Augustus 1878. Zaturdagoclitcnd 31 Augustus e. k. te 11 uren 10 min. arriveert aan het Stationsgebouw te Amersfoort de van hel Loo komende Koninklijke trein waarin zich bevinden Z. M. de Koning HU. KK. UH. Prins en Prinses Hendrik der Nederlanden, de Groothertog en Groothertogin van Saxen-Weimar-Eisenach en gevolgalsdan gecomplimenteerd wordende door de hieronder in het berigt der Staats-Ct. gemelde bur gerlijke en militaire autoriteiten. Door jonge dames zullen aan het Vorstelijk Echtpaar bouquettcn worden aangeboden. De Schutterij en het regiment Rijdende Artillerie met hel regimentsmuziekcorps zullen op hel le stalionsperron in bataille geschaard staande schutterij op de regferzijdede rij dende artillerie op de linkerzijde van dat perron. liet Stationsgebouw wordt versierd met de Nationale-, Oranje- en Pruisische vlaggen, groen, bloemen enz. De wachtkamer der 1e klasse wordt voor ont vangst ingerigt, bijaldien IIH. KK. UIL eventueel genegen zullen zijn zich uit den Koninklijken trein daarheen te begeven. In de wachtkamer 3e klasse zullen tegen en op gemelden tijd geen andere reizigers wor den toegelaten dan zijdie voorzien zijn van plaatskaarten voor de gewone vertrekkende treinen. De omstreeks voormelden tijd aankomende ge wone treinen vertrekken niet eerder dan na de aankomst en hel vertrek van den Koninklijken trein. De Staats-Ct. van gisteren behelst het pro gramma van het ceremonieel, hetwelk zal worden in acht genomen bij de aankomst van HU. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik der Nederlanden binnen het Koninkrijk en de Residentiewaarin omtrent H.D. doorlogt te Amersfoort het vol gende is vermeld Op den doorlogt van IIH. KK. HH. te Amers foort zullen de Commissaris des Konings in de Prov. Utrecht, de Bevelhebber in de 2e Militaire Afdeeling, de Burgemeester en de Wethouders met eene Commissie uit den Raad der Gemeente de Kommandant van de Schutterijbenevens de Kolonel-Kommandant van het Regiment Rij dende Artillerie zich aan het stations-gebouw der Ned. Centraal-Spoorwegmaatschappij be vinden, teneinde H.U. te complimenteren. De dienstdoende Schutterij en het garnizoen zullen mede aldaar in bataille geschaard slaan. Nevensstaande adv., getiteld Minahassa, zalnaar wordt gehooptveler genegene lec ture genieten en alsdan rijst de alleszins ge gronde hoopdat aan den daarin uitgedrukten wensch des harten van den geëerden onder teekenaar in ruime mate door talrijkekrach tige blijken van sympathie zal worden voldaan. Te Keulen en in vele andere plaatsen van Duilscbland zijn Ma&ndag morgen omtrent 9 ure vrij hevige schokken van aardbeving gevoeld. De schok liep van het Westen naar het Oosten. Het was of dc bodem sich op en neder bewoog en de huizen schudden, stoelen, tafels en andere meubelen danstenen wat er opstond werd omver geworpen. De personen die op stoelen zaten kregen een gevoelalsof zij een electri- schen stroom door de beenen voelden gaan. Op den dom le Keulen geraakte het speelwerk in beweging en pendules en klokken in de woningen stonden op eens stil. De aardbeving hield 7 a 8 seconden aan en in de verte hoorde men een geluid als van een ratelenden donder. Door het vallen van schoorsteenen en dakpannen werden enkele personen gekwetst. In de St. Ge- reon kerk, waar dienst werd gehouden werden de aanwezigen met ontzetting vervuld doordat men de pilaren zag wijken en allen stormden het gebouw uit. Velen die op hoogere étages woonden, wilden in hun angst uil de vensters springen doch werden door het ophouden der schokken van hun voornemen teruggehouden. Even na elf uur werd nogmaals een lichte schok waargenomen. In vele plaatsen van Nederland werden om streeks dien lijd aardsehuddingen gevoeld, welke door onze nationale pers met 't overdre ven woord aardbevingen zijn aangeduid. Obs bestek gedoogt niet al de wonderlijke his tories te vermeldenwelke in ons land om trent deze onderaardsche revolutie in de berigten uit veler pen zijn gevloeid zeker wel ielwat door de verbeelding der vertolkers uitgerekt en alzóó door de couranten uitgebazuind. Het Handelsblad behelst, dat een der gelijke schok in de drukkerij van dat blad werd gevoeld. Het moet toen toch wel kras in de beneden wereld zijn toegegaanals aldaar, op de boven wereld zelfs de persde Koningin der Aarde, die toch wordt geacht vrij sterk op de beenen te staanstond le schudden. Wij bepalen ons tot onderstaande berigten Te Grave kwamen de meubelen in een tril lende beweging lieden die zich op zolders be vonden bespeurden een slingerende beweging der daken aan den zolder hangende voorwerpen gingen heen en wederzeil» een zieke kon op zijn bed het verschijnsel waarnemen. De rigting was aldaar horizontaal van het zuiden naar het noorden. De duur der beweging was ongeveer een minuut. Te Iberteu bij Roermond heeft men eenige schokken gevoeld, waarbij de huizen er van schudden. Te Roermond liepen eenigen verschrikt het huis uit. De schokken duurden een paar minuten. Te 's-Heerenberg werd een vrij hevige schok gevoeld. Er was onmiddellijk voorat een dof geluid vernomen alsof op eenigen afstand eene ontploffing plaats had. Deuren en vensters tril den stilstaand water kwam in schommeling en zelfs de klepel der torenklok maakte eene slin gerende beweging. Ten half <2 is door verschei dene personen opnieuw eene ligte schudding be speurd. Volgens de N. Rolt. Gt. is er sprake van eene aanslaande echlvereeniging van Z. M. den Koning met de prinses Pauline Emma Augusta Hennina van Waldeck-Pyrmont oudste doch ter van den regeerenden vorst van Waldeck de Prinses is den iOen October 1855 geboren. De heer Beckering te OoJerdendam beveelt als onfeilbaar middel legen de vai kensziekie de zwavel aan. Een ander middel aan wijlen den Vriend van armen en rijken ontleend be slaat in toediening van gezuiverden salpeter en wel driemaal daags 3 eijerlepelijes vol aan dc zieke varkens, aan de gezonden de halve dosis. Over eenigen dsgen zullen de legermanoeuvres in Zuid- en Noord-Holland beg'nnen. Alsdan tullen op de Noordzeekust van beide provinciën nagenoeg vijfduizend man vereenigd zijndie onder bevel van den commandant der 2de divisie infanterie zullen moeten waken tegen eene veronderstelde vijandelijke landing en zul len gehouden worden in verband met een ge deelte der vlooien daardoor geheel nieuw en levens ten hoogste leerrijk en belangrijk zijn. Men leest bij een verboden overgang in den omtrek van Haarlem op een bord geschilderd deze bedreiging met moord legen de wandelaars Eigenaars van honden worden gewaarschuwd hunne honden uit de bosachen te houden zullende onmiddellijk afgemaakt worden." Hoe het komtdat mevr. de barones van Rhemen op noodlottige wijze bel leven verloor, wordt aldus verklaard Mevr. van R. met hare kleindochter op de wandeling zijnde en eene weide aan baar land goed grenzende doorgaande had angst voor de daar aanwezige koebeesten en wilde daarom den spoordijk overgaan. Den sneltrein uit Arnhem ziende aankomen, meende zij de overzijde toch nog wel te kunnen bereiken hetgeen aan de kleindochter gelukte doch haAr japon werd door de locomotief gegrepen en de ongelukkige medegesleurd om slechts als lijk van onder den treindie zoo spoedig mogelijk stilstond te worden opgenomen. Te Parya lacht men over een wonderlijk proces. De Russische prins G wilde trouwen en vroeg aan zijn moeder hem een vrouw te bezorgen deze gebruikte daartoe een huwclijksmakclaarster madame Profil. Deze gaf zich anderhalf jaar Veel moeite, (naar geen der partijen kon den prins bekoren. Ten slotte zond mad. P. een rekening, die aldus luidde.' rijtuigen 432 fr., toiletkosteo 1000 fr., onkosten brieven etc. 150

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 2