De dochter van professor Frost te Boston heeft zich het leven benomen door zich een petroleumlamp over liet boold uit te gieten en sich daarna in brand te steken. Zj deed het in een aanval van waanzinnigheid. In Engelard is de vraag geopperd oi de paaiden In bet vervolg nog beslagen zullen worden of niet. Velen zijn daar van ooi deel dat hel ge bruik van hoelijzers al zeer slecht ie verdedigen is. Dat het slaan van nagels in de hoel van hel paard schadelijk moet zijn voor de lioei loopt in het oog. Maar het is uiel onwaarschijnlijk, dat menige ziekte van en aan de hoeven en pooten hel gevolg is van hel beslaan. Men vraagtol niet de naakte hoef zich zou gewennen zelfs aan de tegenwoordige harde wegen en straten als men baar slechts den tijd liet tol harden. In elk geval willen velen in Engeland hel beslaaa bij de rijpaarden atschaflenomdat die toch slechts ligte vrachten hebben te dragen. Bij de paarden echter die zware vrachten moeten vei- voeren wil men als de proeven tullen leeren dat de hoel volstrekt beschut moet worden het ijzer door een minder schadelijk bekleedsel ver vangen. De schoenen van gutta percha bijv., van caoulchouk enz. behooren tot die vervan gingsmiddelen welke reeds aangewend worden. Uit Gotha wordt gemeld dal den I October aanstaande de imigling voor lijkverbianding zal worden geopend. De traaije zaalbenevens de oven en bel columbarium zijn reeds alge- werkt. Het lijk van den onlangs overleden inge nieur Slier voorloopig op het kerkhoi bijgezet, zal het eerste zijn dal er de verbranding ondei- gaal. Gelijk men weet, siaal de imigling niet alleen ten dienste vau ingezetenen des lands maar kunnen ook vreemdelingen er lijken doen verbtandeo. Te Londen is een afschuwelijke ontdekking gedaan. Eenige dagen geleden was in een maga zijn van »Old Kent road" een diefstal gepleegd. De bestolene, Mumrneiy geheeten bragt een aanklagl bij de justitie in. Jl. Maandag begaf zicb een inspecteur van politie naar Mummery's woning om eeo onderzoek in te stellen, en van des eigenaars afwezigheid gebruik makende was bij zoo vrij een valluik op te ligten tusscben welks reten een verdachte lucht opsteeg. Naau- welijks was hel luik geopend of er verspreidde zich onmiddellijk een ondragelijke stank. Mum mery, die op dat oogenblik binnentrad, ont stelde zigtbaar. Des anderen daags verschenen twee agentea bij hemdie zeiden in last te hebben den kelder van zijn huis te onderzoeken, ilummery beweerde nu dat de slank werd veroorzaakt door een hoop oude voddenen dat hij ze zou gaan halen. Naar beneden gaande, keerde hij terug met een gesloten kist op de schouders. Daarin verklaarde hij bevonden zich de vodden, en bij zou ze ia de juist voorbij gaande vuilniskar deponeren. De agenten stonden er echter op den inhoud te zienen alsnu bleek dal zich in de kist geen vodden maar de in vuile linnen doeken gewikkelde lijken van zeven k'nderen bevonden. Tegenover die ontdekking verzekerde Mummery, die een be grafenis-ondernemer isdal de kinderen hem ter begraving waren gegeven doch dat bij dit had verzuimd en de lijkjes in zijn kelder bad Jaten liggen. De justitie is intusschen niet die verklaring niet tevtedeo en heelt een onderzoek ingeleid. Gemeenteraad van Amersfoort. Ter vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort van Dingsdag den 3 September 1878 gepresideerd door den Heer burgemeester Mr. F. li. van Persijnwaren tegenwoordig 11 later 12 leden; afwezig rnet kennisgeving de heeren Methorstvan Rosenthal en van VValchren. De notulen der vorige vergadering worden na lezing goedgekeurd. Aan de orde is de benoeming van een wet houder, ter voorziening in de vacature heden ontstaan door de periodieke aftreding van den heer W. A. Croockewil. Deze erlangt 9 de heeren van Üurgsteeden en van Reek ieder 1 slem. De voorzitter rnaakl den heer Groockevvit, in middels de vergaderzaal binnengetreden, bekend met de op hem uilgebragle keuze, waarmee de Spr. met het oog op loffelijke ambtsvervuiling de gemeente geluk wenschlen vraagt of de benoeming aangenomen dan wel in beraad ge houden wordt De heer Croockevvitdankbaar voor het ten derden male door den raad in hem gesteld vertrouwenverklaart zich vol gaarne bereid eene betrekking opnieuw te aan vaarden waarin hij getuigtzooveel in zijn ver mogen isaan de belangen en den bloei der gemeente te zullen blijven medewerken. De heeren van VValchren en Cclosse aftre dende leden der commissie voor hel ontwer pen van strafbedreigende verordeningen, worden als zoodanig herkozen. Eene memorie van beroep bij Z. M. den Koning legen de beslissing van Gedep. Staten op bel bezwaarschrift van den gemeenteraad omtrent den ligger van toegangswegen naar het spoorwegstationwordt z. h. o. goedge keurd. Hel verzoek van den hr. J. C. Klomp om wegens gezondheidsredenen eervol ontslag als hulp onderwijzer aan de eerste openbare armenschool legen 1 Oct. wordt z. h. o. ingewilligd. Ingekomen zijnde begroolingen voor 1879 van de gemeente, hel burgerweeshuis en de schutterijbenevens de schutterij-rekening over 1877. Te onderzoeken in de afdeelingen. Goedkeuring van Gedep. Staten op het raads besluit tot tijdelijke opname van gelden. Voor informatie. Verzoek van J. T. Massaaannemer voor het verven van brugleuningen, om eene tege moetkoming in door hem geleden schade. Ge steld in handen van Burg. en Weth. om advies. Rapport der Commissie tol herziening van het reglement voor het burgerweeshuis. Ter Secretarie en te behandelen in eene volgende vergadering. Ten slotte geeft de Voorzitter te kennen dat dc plegtige ontvangst van Hll. KK. IIH. prins en prinses Hendrik den 31 Aug. heeft plaats gehad en de daaruit voortgevloeide geringe kosten gereedelijk uit den begrootings-post «on voorziene uilgaven" kunnen bestreden worden. Reeds zijn en worden steeds te Baarn, Soest en Soesldijk allerwcge vele toebereidselen ge maakt voor de ontvangst van Prins en Prinses Hendrik op 9 September en daaropvolgende feestelijkheden. Te Baarn worden 7 eerepoorten opgerigt; het gemeentehuis, met daaraan verbonden post en telegraafkantoor, zal ongemeen prachtig ver licht w ordenterwijl de toebereidselen voor de illuminatie aan de woningen der ingezetenen algemeen zijn. De kapel der rijdende artillerie uit Amersfoort' zal zich maandagavond doen hooren en volksfeesten zuHen dingsdag gegeven wordenterwijl des namiddags door net Park- orchest eene rauziekale uitvoering geschiedt. Des avonds hee£ de illuminatie der eerepoortcn en tropheën plaate, gevolgd door groot vuurwerk. De weg voor den oplogt is bepaald als volgt van het Slation links door het Amaliahek langs den StationswegNieuw Baarn tot den Eemnes- serwegrechtsom dien weg tot aan den Brink door de Hoofdstraat linksom de Kerkstraat tot de Brinkstraatdoor de Brinkstraat/er den Brink door de Boschstraatlangs Peking de Pekinglaan tot aan hel Monumentrechtsom de Koninglaan, en door het linksche hek naar het Paleis De gemeentebesturen van Baarn en Soest zullen Prins en Prinses Hendrik een prachtig geschenk aanbieden. Het beslaat uil een zeer kostbaar koffie- en theeservieszamengesteld uit bouilloire kof fiekan theepotroomkan en suikervaaswaar van vorm en decoratief in zuiver Japanschcn stijl zijn geconcipieerdmet geheel daarbij passend theebladbesloten in een fraai met tluweel en satijn bekleed étui. Het is zwaar van zilver vervaardigd en met massief goud in verscheidene kleuren geïncrus- leerd. De verschillende tintenwaarin het goud en het zilver zijn bewerktvormen niettegen staande hunne verscheidenheiddoor hunne smaakvolle zamenvoeging een schitterend en toch rustig geheel De bouilloire draagt aan de voorzijde de wapens van llii. KK. 1111. in goud mei fraai Japansch decoratiefeveneens in massief goud geëncadreerd en gedekt door eene gouden kroon, en is aan de tegenovergestelde zijde versierd met gouden vogels en Japansche plan ten gedecoreerd. Op het theeblad prijkt in een Japansch me daillon onder de wapenschilden van den prins en prinsesin fraai letterschrift sierlijk gegra veerd de opdragt «Aan lill KK. HH. Prins en Prinses Hen- «drik der Nederlanden, Ambachtsheer en Arn- «bachtsvrouwe van Baarn en Soest. 24Ang. «1878. De Gemeentebesturen van Baarn en «Soest." Het geschenk der gemeenlen Baarn en Soest munt niet alleen uit door kostbaarheidmaar is tevens eene proeve eener geheel nieuwe soort van bewerking, namelijk hel incrusteeren van massief goud op zilver, waarhij zeer vele tech nische bezwaren moesten overwonnen worden en ter verkrijging van bet juiste effectge oefende kunst smaak en kennis vereischt wordt. De thans geleverde proef echter is zoo uit muntend geslaagddal zij mag geacht worden onder de vorstelijke verzamelingwaarvoor zij bestemd isbare plaats met regl waardig te zijn. Hel servies is ontworpen en vervaardigd in de koninklijke Nederlandsche fabriek van gouden en zilveren werken van de heeren J. M. van Kempen Zonen te Voorschoten. AMERSFOORT, 5 September 1878. Heden herdenkt de Heer 11. Leinweber, ka pitein-kwartiermeester bij de dd. schutterij te Amersfoort, zijne 25jarige dienstvervulling bij deze schutterij. De geachte jubilaris heeft zich door lust en ijver in de dienstnaauwkeurige administratiezoomede door nette wijze van bewerking der betrekkelijke schrifturenstaten enz. enz. onderscheiden. Hij ontving heden vele gelukwenschen van autoriteiten en vrienden en werd ham door den Heer Majoor-komman- dant en verdere officieren, met hunne felici- tatiëneen fraai souvenir in zilver aangeboden. Van den Minister van Binnenl ZakenCom missaris des Konings in Utrecht en Burg. en Weth. van Amersfoort ontving hij schriftelijke gelukwenschen. Maandag den 2den en Dingsdag den 3den Sep tember werden aan de 11. Burgerschool te Amersfoort de Herexamens cn hel tweede Toelatingsexamen afgenomen. Na voldoend herexamen werden bevorderd van de 1ita naarde2de klasse, W. A. Kleber W. C. Mom..'- tl Hyfsnijder en M. Verrijn Stuart; van de 3de naar de \ie klasse als leer ling voor enkele vakken G. J. Slothouwer, terwijl twee aspiranten niet konden bevorderd worden. Tot de eerste klasse werden loegelalena. na voldoend herexamen, A.M. PompeJ. N. MullerJ. R. van de GumslerJ. H. van SlootenP. J. van Winter en II 11. A. Morren 6. na vclledig toelatingsexamen: P. K. G. de Bont van AmersfoortJ. D. G. van Epe van Utrecht, A. Kruimel van Ouderkerk a/d AmslelW. J. de Heus en 11. W. P. de Heus van Amersfoort. Tot de 3de klasse werd nog voorwaardelijk loegelalen A. W. van llolthe van Harderwijk. Heden (Donderdag) morgen werd de nieuwe Cursus geopend met een totaal van 75 leer lingen, waarvan 70 voor volledig onderwijs en 5 voor enkele vakken. De laagste klasse telt 29 leerlingen. Z. M. de Koning, heelt aan het gala-diner officieel zijn aanstaand huwelijk met Prinses Adelaide Emma Wilhelmina Theresia jongste dochter van den Vorst van Waldeck-Pyrmont geboren 2 Aug. 1858, aangekondigd. Volgens de Prov. Overrijss. Courant werd den 3den September de nieuwe cursus aan de Rijks- Hoogere Burgerschool te Zwolle geopend inet ongeveer 70 leerlingen. Prachtigbewonderenswaardig was hetgeen geproduceerd werd in de Voorstelling gisteren avond te Amersfoort in Amicitia gegeven door Holden's Theatre. De groole Amslcrdamsche Rotterdamschc cn 'sGravenhaagsche bladen, die dit Theatre als om strijd roemenhebben er niets te veel van vermeld. Mr. John Holden heeft alle genresdoor hem ten loonecle ge- bragtin eene perfectie verlevendigddie wer kelijk onbegrijpelijk is. Tijd en plaats ontbreken ons thans tot delailleerenen moeten wij dus volstaan met de verklaringalles wal men hij Holden ziet is brillantboeijend en wal als komiek werd geannonceerdis extra-ordinair onverbeterlijk komiek Mr. Holden geeft heden en vrijdagavond zijne laatste voorstellingen in Amersfoort. Wie gis terenavond bij de voorstelling was, zal gaarne nog eens of tweemaal deze productien willen zien en wie cv nog niet was mag niet verzui men zich dat genot te schenken. Voor nevensst. adv. nopens de spoortreinen roepen wij de attentie in van hendie bij de feesten te Baarn en Soesldijk aanst. maaivlag en dingsdag wenschen tegenwoordig te zijn. Wie aanst. maandagmiddag den inlogt van Prins en Prinses Hendrik te Baarn buiten ge drang cn opperbest wenschen te zienkunnen aan dien wensch volgens achterst, advertentie, tegen matige vergoeding gevolg geven. Een verschrikkelijk ongeluk is maandagavond op de Theems voorgevallen. De stoomboot «Princess Alice" geraakte, op haren tcrugtogt van een pleizicrvaart naar Gravesendin botsing met een andere stoomboot, en zonk onmid dellijk. Ongeveer 500 personen verdronken. De vergadering van leeraren aan inriglingcn van middelbaar onderwijs te Leeuwarden was

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 2