Lebies en Barré die eene oude vrouw hadden vermoord om zich van haar geld meester te maken, hebben to Parys de doodstraf ondergaan. Barré was de eerste die het schavot beklom hy was bijna buiten kennis. Lebies daarentegen hield zich zeer kalm. Ben groote menigte was bijeengekomen om de strafoefening bij te wonen. AMERSFOORT. 12 September 1878. Z. M. dc Koning-Groothertog heelt benoemd tot ridders in de orde van de EikenkroonMr. J. II. M. baron Mollorus van Weslkerke, bur gemeester van Baamen Jhr. Martini van Gcffen, burgemeester van Soest de zaamgepakle menigtedie Utrecht's straten vulde. Het maakte een schitterenden indruk, en aan de andere zijde moet de logt op den prins en de prinses geen minder aangenamen indruk gemaakt hebben. Overal hartstoglclijke geestdrift en levendig gejuich; hier en daar een bloemenregen uit handen van lieve kinderen, en dat alles onder een helderen, zonnigen hemel. Op verschillende punten verhoogde mu ziek den bij allen aanwezigen feesttoon. De prins en dc prinses betoonden zich als gewoonlijk uiterst minzaam en regl tevreden over dc har telijke ontvangst. Zoo trok de stoet door de straten naar het huis van den Heer Commissaris des Konings waar een dejeuner gebruikt werd. Later werd daar cour gehoudenwaar vele autoriteiten en particulieren aanwezig waren. Eindelijk sloeg het uur van scheiden. Nog een hartelijk afscheid van de burgerij aan hot station van den Oosterspoorweg en het vorste lijk echtpaar vertrok te halfvier naar Baarn. Op maandag en dingsdag jl. werden te Amers foort aan 't Station circa 6000 plaatskaartjes naar Baarn uitgegeven. De extra-trein op die dagen van Groningen en Leeuwarden naar Utrecht en Baarn bevatte ruim 900 reizigers. De extratrein op Dingsdag jl. van Kampen Zwolle naar Baarn en Hilversum telde ruim 800 reizigers. De laatste extratrein van Baarn kwam te Amersfoort aan in den nacht van Dingsdag op Woensdag jL te vijf uren vijftien minuten. In 't geheel liepen op beide dagen 08 extra- treinen. Door goede zorg liep alles zeer geregeld af niettegenstaande de zeer groote drukte. Prins Hendrik zal in het laatst dezer week te 's llage terugkeerenten einde Maandag bij de opening van de zitting der Kamers van de Staten-Generaal tegenwoordig te zijn. De sluipmoordenaar Nobiling is aan een long ontsteking overleden. De Rotlerdamsche kiesvereeniging «Buiger- pligl" heeft lol candidaat gesteld voor bet lid maatschap van de Tweede Kamer ter vervanging van den heer Verniers van der Loeff. die lot lid van den Kaad van State is benoemduir, J. van Gennepwethouder te Rotterdam met al- gemeene stemmen. Circa half vijf barstte te Amsterdam maandag namiddag in perceel 28 op den Zeedijk waarin het café cbanlant Scandinavië, brand uit naar men beweert dooidien een petroleum-toestel waarop vet stond te braden, sprong of omver viel. Snel grepen de vlammen om zich heen. De brand weer werd gealameerd, maar bleei betrekkelijk lang weg. In dien tusscbenlijd redden de bewo ners zich door de vlugt. Eene vrouw, die van schrik in zwijm was gevallen, werd door een paar rappe gasten die het huis waren binnen gedrongen aan een louw uit het raam neergelaten. Toen zij beneden was en tot zich zelve kwam deelde zij mededat nog een oude simpele vrouw van 74 jaar in het huis moest aijn. Een zeemanbovenbewoner van bet huis die reeds met groote moeite zich zeil en zijn meubelen en plunjes gered hadstormde naar boven hij vond de vrouw nog op baar kamer en wilde trachten haar eveneens aan een touw neer te laten doch er was niets met baar te beginnen. Zij wilde eerst haar boeltje bij elkaar pakken. Ten tweeden male naar boven gaande, vond hij haar niet meer en meendedat zij reeds op een of andere wijze liet huis had verlaten. Toen echter niemand haar had zien aikomen begreep men algemeendat zij er nog in was. De inmiddels ter hulp gesnelde brand weer deed nog wel eenige pogingen om het arme schepsel te redden maar te laat l men vond slechts haar verkoold lijk dat in den laten avond naar de Ooslerbegraafplaata werd gevoerd. Uit Calcutta wordt aan hel Court Journal ge schreven dal het dorpje Angurpaia op den weg v*n Barrackpore door een hoogst zeldzamcn inval in groote ongelegenheid is gebragt. Op ze keren nacht namelijk is het dorpje door een ge- heele apenkoloniewel twee k driehonderd sterk, overvallen, en wordt er bijna onbewoon baar door gemaakt. Het zijn groote apenon geveer vier voet hoog en van een boosaardige soort. De bevolking ia er hoogst bevreesd voor. Zij loopen de buizen in en uitvernielen wat bun voorkomten verslinden de vruchten cn tuingroenten. De bewoneis durven niet op deze stoutmoedige indringeis en roovers schieten, wetende dal dan de geheele bende hun dadelijk te lyf gaat. Ei is derhalve een deputatie met Te Frankfort aan den Main zal eerstdaags een hotel, dal uitsluitend voor dames bestemd is worden opgeiigt. Ook zal het peisuneel uit dauies bestaan. Men deelt aan de Soer. Cl. mede Dezer dagen werd bij zeker depot-bataljon een lulandsi-li militair door zijn seclie-com- niandanleen Europ. sergeant, op het lapporl van den bat.-commandant gebragt hebbende eerstbedoelde zich schuldig gemaakt aan het ver- koopen van kleine equipements-goederen. De inlandsclic soldaat ondeivraagd wordende bekende hel ieit, doch gal te kennen, gedacht te hebben, zulks veiooilootd was, omdat dc sergeant zeil een pantalon van hem gekocht had. De bataljons-chef vroeg den onder-officier of dit zoo was, en voegde den seigcant, toen deze een toestemmend antwooid gal, slechts de wooiden toe: «Nu, berg dau je streep maar op je bent soldaat," Voor hei hof te Leeuwarden zal eerstdaags een deugniet van 16 jaar teiechlstaanbeschul digd van moedwiliigen manslag. Hij heelt na melijk een 17-jarig meisje, bij wier vader hy met zijne fauiilic een tijd lang inwoonde en met wie hij voortdurend twistte, zoodat de gezinnen uiteen moesten gaaubij een nieuwen twist een schop in dc zij toegebrachtmet hel on gelukkig gevolg dal hel meisje een half uur later overleed. Voor een eigenaar eeoer groote suikerplantage te Kuba werd onlangs uit de Vereenigde Sla- ten van Noord-Amerika een draagbare spoorweg verzonden. Deze lijn is 2^ kilometer lang en bestemd voor het transport van suikerriet tot asii den molenin plaats van hel vervoer door ossen en muilezels. De weg bestaat uit ongeveer 700 gedeelten en is zoo kunstig vervaardigd, dat bij op ieder punt van den weg gelegd en afgebroken lutn worden. Het Journal des Débats deelt mede dat een dolle hond, verleden week te Havre, in drie dagen tijds 87 honden gebeten heelteer het gelukte hem te dooden. Met de Overijssel werden uit Indie te Vlis- singen aangebragten vervolgens naar Middelburg overgevoerd diie veroordeelde mililaiien, be stemd vooi de gevangenis te Leiden zijnde een Nedeilander, eeu Belg en een Franschman; deze laatste met nog een landgenoot zijn te Suez over boord gesprongen de laatste is niet meet achterhaald. Hij wss genaamd Maihon en tot 10 jaar kruiwagensliai veroordeeld wegens feite lijke insubordinatie. Eeo rentenier uit Orel heeft per testament zijn vermogen van 580.000 roebela aan bet vorstendom Montenegro vermaakthet kapitaal moet dienen om een bank te Celtinje op te rigten van de winst zal een deel worden ge bruikt om scholen te bouwen, een ander deel voor lieldadige instellingen. Te Dendermonde werd men Maandagmorgen ten ball vijf uur een verse brik kei ij ken schok ge waar. In het atatiou op de nieuwe spoorbaan van Dendermonde naar Brussel was eene locomo tief gesprongen. Van de locomotief was nog slechts eeo geraamtezes wielen en eenige ver wrongen buizen overgebleven; de ketel was ge heel verdwenen en op 150 meiers van de plaats der ontploffing vond men een stuk ijzer van meer dan 2} vierk. meter en meer dan 600 kilo zwaar, geheel in den grond gedrongen. De stoker werd omvergeworpen en is er gelukkig aiechu met eenige brandwonden afgekomen. De oorzaak is onbekend. De kleine uitbarsting van den Veauvinsdie reeds cenigen tijd duurtneemt langzaam in hevigheid toe. De nieuwe kraterdie gevormd is, op den bodem van dien van 1872, is lang zamerhand met lava gevuld geworden. De groote krater van 1872 loopt thans vol lava. Tegen volle maan verwacht men een nieuwe uitbar sting althans zoo verzekeren de gidsen die er natuurlijk groot belang bij hebben dat de lou- risten zoo lang mogelijk blijven en die onnit- Suttelyk zijn iu liet vinden van middelen om e nieuwsgierigheid van de vreemdelingen naar de uitbarstingen van den Vesuvius levendig te houden. De verjaardag van II. K. IL Prinses Hendrik zal Zaturdag 14 Sept. e. k. te Soesldijk wor den gevierd. Z. M. de Koningde Groothertog en Groothertogin van Saksen-Weimar zullen bij dit geboortefeest tegenwoordig zijn. Gistermorgen maakten in groot tenue de kolonel kommandant en twee batterijen rijdende artillerie met het regimentsmuziekcorps uit Amersfoort een militaire marseh naar Soest, Baarn en langs Soesldijk weder naar Amers foort terug. Voor het paleis te Soestdijk be vonden zich Prins en Prinses Hendrik die hunne belangstellende aandacht aan het schoone corps wijdden. Men meldt ons uit Soest: Gisteren middag te 2 uren is door Jhr. Martini van Geilen burgemeester van Soestbij het aanbieden van het Huldeblijk der gemeenten Baarn en Soest aan Prins en Prinses Hendrik, Ambachtsheer en Ambachtsvrouwe van Soest en Baarnde volgende aanspraak gehouden Koninklijke Prins en Mevrouw de Prinses Zijne Majesteit onze geëerbiedigde Koning rigtle Welkomstfeesten aanen met dien be minden Vorst als altoos instemmend, juichtle §ehcel Nederland op den gelukkigen dagtoen na e Hooge Echtverbintenisvoor weinige weken te Potsdam voltrokken Uwe KK. HH. de schre den drukten op den Vaderlandschen bodem. Ook de gemeenten Baarn en Soest volgden met klimmende belangstelling dien blijden inlogt en teregt De banden immerswaardoorsedert ruim twee eeuwen, die beide gemeenten meer bij zonder zich gehecht gevoelden aan- en deelen moglen in het lief en leed der Vorsten en Vorstinnen uit het stamhuis van Oranjewierden na 1815, steeds naauwer en naauwer toegehaald dank zij de goedertierenheid en de groote min zaamheid die opvolgende Hooge bezitters van hel Domein zoozeer kenmerktendeden eerbie digen en liefhebbea Met erkentelijk terugzien op al de weldaden zoo mild verspreid door de leden der Vorste lijke familie in het belang van Opvoeding, be schaving en welvaart ook in deze gezegende streek hebben beide gemeentendie hetvoor- regt genieten Uwe KK. HH. met eenen meer verlrouwelijken naam te mogen begroetendeze welkome gelegenheid zich ten nutte gemaakt, om een stoffelijk blijk Uwe KK HH. aantebie- denals onderpand van hunne dankbaarheid en trouwe gehechtheid Moge hel U daarom behagen Ambachtsheer en Ambachtsvrouwe namens de gemeenten Baarn en Soesthier door hare Burgemeesters en afgevaardigde Bestuursleden vertegenwoor digd dit Huldeblijk welgevallig te willen aan vaarden in herinnering aan den plegtigen Hu welijksband op den 24 Augustus 1878 gesloten tusschen Uwe K. 11. Prins Hendrik der Neder landen aan wien wij de welvaart onzer streek meerendeels te danken hebben en Mevrouw de Prinses Marie van Pruisen, in wier hooge be langstelling wij de gemeenten Soest en Baarn eerbiedig aanbevelen. Na het aanbieden van het Huldeblijk (om schreven in No. 2651 van 6 Sept. jl.j nette Jhr. Martini het woord tot de Prinses als volgt Madame la Princesse Les communes de Soest et de Baarn me char- eent de déposer leurs hommages aux pieds de Voire Allesse Royale Et je Vous supplieMadamede vouloir bien agréer l'assurance du profond respect et du dévouement sans hornes qu'elles portent dés ce moment A l'Epouse Royale du Seigneur Ie Princesi sincérement aimé de toutes ses communes. Nadat Prins en Prinses Hendrik maandag ochtend jl. om halfell in de wachtkamer van het rijk versierde station van den Rijn-spoor weg te Utrecht door de aanwezige autoriteiten begroet waren, keerden zij naar het perron terug en werden daar begroet door eene zang uitvoering van de vereeniging Kunstmin. Haar voorzitter sprak lot de vorstelijke personen een woord van eerbied en sympathie. Nogmaals werd hun een feestlied toegezon gen toen zijhet station verlaten hebbende hun togt door de stad deden't was ditmaal bij het stadhuiswaar de inannenzangvereeni- ging geschaard stond. Dc stoet bewoog zich in goede orde door

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 2