4e wereld is en nog steeds het verlies van haar gemaal beweend. De aangerigie schade wordt begroot op meer dan een balt millioen. Een xeventienjarig meisjeLucia David ge naamd, is te Elbeut, bijna levend veibrand terwijl tij met hare moeder hel middagmaal gebruikte. Zij tat te digt bij de kagcbel waarop de moeder die strijkster isbare ijzers warmde. Hare kleederen vatten vuur en in eenige oogen- "blikken was 't ongelukkige meisje door vlammen omringd. Men heelt haar naar bet gasthuis gedragen in een toestand, die geen hoop op geneting meer geeft. In een waggon van een der Kansas-PaciBc- treinen tat een dame en tegenover haar een heer, die met het eene oog althans haar voort durend aanstaarde. De dame werd eindelijk boos eu vroeg, «waarom hij baar too onbeschaamd fixeerde." Het antwoord was, dat dit onbewust geschieddemaar dit excuus wilde de dame niet laten gelden. «Is-hel dit oog, dat u hin dert vroeg de ander en op hel bevestigend antwoord: «Welnu, dat is een glaten oog; en bet verwondert me waarlijk oietdal telis een glaten oog in zulk een scboone vrouw be lang stelt." Men tegtdat de dame na dit complimentje tich niet meer over het starend glaten oog beklaagde. De voorstellingen in de opera te Kiew vet- wekken bij het publiek aldaar niet altijd veel bijval. Soms geeft men echter aldaar tijne af keuring te kennen op eene wijte geheel in- druiscbende tegen den goeden smaak. Toen bijv. onlangs de tangeres Kadnim aldaar eene bene- fieivoorstelling gaf, wierp men haar, na bel zingen van zekere aria een ouden hoed voor de voeten, <Iie dete vervolgens weder naar het publiek terugwierp. Eenige tijd later viel aan dezelfde zangeres, na afloop der voorstelling, eene nieuwe onderscheiding ten deel in den vorm eener doode kat, die men haar toewierp. Ditmaal tag de zangetes er van af het «geschenk" weder terug te werpen. Daartoe zag bel voor werp er dan ook wel wat onoogelijk uit. Dikwijls hebben, vooral bij mist, de ruiten van de lantaren op de vuurtorens bij nacht een aanval te verduren van vogels. Gisterennacht vlogen twee rotganzen met zooveel kracht tegen de lantaren van den Terscbellingsoben vuur toren dat een ruit van 2 cM. dikte totaal ver brijzeld werd en de beesten dood ter neder stortten. De befaamde Amerikaansche wandelanr Wes tondie in Jannatij jl. gewed had om pd. st. 500, dat bij in Engeland 2000 mijlen in 41 dagen en 16 uren zou afloopen en onderweg 50 voordragten houden in verschillende steden die bij op z'j.i weg aandeed, is te Londen te ruggekeerd. Hij heeft zijne weddenschap ver loren daar hij 23 mijlen in den gestelden tijd te min heeft afgelegd. Hij heelt 169 steden in het Zuiden, Westen Noorden en Oosten van Engeland op zijne rondwandeling bezocht en oveial werden hem ovatiën gebragt. Hij was vergezeld van een in Engeland algemeen bekend sporuman Sir John Aslley twee velocipèdis- ten de drie kampregters in de weddenschap en de correspondenten van de Globe en de Sporting life. Weston trad op in de scbouw- bnrgen of op andere publieke plaatsen, om er voordragten te houden waartoe hij zich ver bonden hadzette op onderhoudende wijze voor zijne hoorders hel doel zijner onderneming uiteenen verhaalde hun de bijzonderheden zijner voetreis. De entreegelden bij die voor dragten ontvangendienden om de reiskosten te dekken. Hij heeft door de koude, die in Engeland heerschtetijdens hij zijn loop moest volbrengen, veel geleden. Was bij al te ver moeid dan lieten de kampregters bem in eene soort vso omnibus plaats nemen en een eind rijden; de weg, op die wijze afgelegd, weid echter zeer naauwkenrig afgetrokken van de mijlen die hij te voet moest afleggen. De Zon- dagrust werd stipt ir chl genomen zoodal zijn tijd beperkt weru .ut 35 dagen 16 nren. Moest hij Zaturdag na middernacht, soms nog loopen om een verblijf te toeken, dan moest bij den volgenden dag den Zondag alzoo we der te middernacht vertrekken van het punt, waar hij zich Zaturdag bevorens op dat tijdstip bevonden bad. Te Nantes ie een paardenspoorweg geopend waarbij zaamgetvr&ie lucht naar eene vinding van zekeren Mekarsky als drijfkracht wordt gebezigd. Op beide einden van de lijn loopen de loc molieie en de wagens op een draaischijf, ^ja/door hel oinkeeren wordt tot stand ge bragt. De machine kan bij de grootste vaart op één meter afstand halt houden en bij een ge wonen gang onmiddellijk. Men bemerkt geen spoor van de beweegkrachtzij maakt geen ge- druisch en de beweging van de zwaie machine heeft uit dien hooide iets geheimzinnigs. Sedert 25 February wordt te Amsterdam een timmerman vermist die des morgens naar zijn werk aan de Weespertijde was gegaan. Des avonds is hij voor het laatst gezien iu een tap perij «het Visschertje" met een metselaar. Er moet lusschen hen twist zijn ontstaan die later weid bijgelegd, wat met een ducbiigen dronk werd bezegeld. Beide verlieten zij in schijnbaar goede verstandhouding de herberg. De timmerman is echter niet naar huis, waar viouw en kinderen hem wachtten, teruggekeerd. De politie stelde een onderzoek in en vond daarna aanleiding om den metselaar ter zake van nioedwilltgen man slag in hechtenis te nemen. Ünderscheident getuigen zijn ia deze duistere taak gehoord. Een vrouwelijke Robinson Crusoê Korten tijd geleden werd door een toeval op het eiland San Nicolas een Indiaansche vrouw gevonden die daar 18 volle jaren had doorgebragt. Haar woning bestond uit eene samenvoeging van jonge boomtakken en was slechts 5 voel hoog en 6 voet breed. Haar kleeding was eveneens teer primiliet. Behalve van visch, had te voorname lijk ook geleefd van zekere koolsoort, die op hei eiland in groole hoeveelheid voorkwam. Eenige wilde hondendie zeer aan haar waren gehecht waren haar eenig gezelschap. Nadat ze door een schip was opgenomen en in Cali- fornië aangekomen ging de 50jarige vrouw zich echter te buiten aan het eten van te veel ooftten gevolge waarvan ze bezweek. Hare kleederen en haar huisraad bevinden zich thans te Rome in een museum. Te Gent heeft een poging van moord plaats gehad. Een persoon die reeds een twintigtal verooi deelingen ondergaan had voor diefstal, opstand legen de politie, vechtpartijen, ernstige verwondingen enz., heeft een bezoek gebiagt aan een vrouw met welke hij vroeger betrek kingen had ooderhonden en die in dit huis als dienstmeid werkte. Een hevige twist ont stond tusschen beiden en de kwaaddoener bragt haar vier messteken in bet gelaat toe. Hij be proefde insgelijks baar te verwurgen doch de buurvrouw slaagde er in baar te ontzetten. De moordenaar is aangehouden en de vrouw naar het gasthuis gebragt. Zooals men weet heeft bet hof van cassatie de voorziening van '1' Kim en van Foriamps verworpen. Zij blijven dus veroordeeldde een lot vijftien jaren tucbthuisstralde andere tot e$n jaar correctionele gevangenisstraf. De ex-se nator verkeerde in de vaste hoop dat bet bof van cassatie hel arrest van hel hof van assises sou vernietigeo voor zoover hem betreft. Onder het publiek is men levredeu over den loop, die de zaak genomen heeften reeds geven dag bladen den wensch te kennen dal de Koning aan Foriamps geen enkelen dag gratie van zijnen straftijd verleene. Door de Agence Reuter is bij de vermelding van de einduitspraak (althans in de telegrammen welke in de Engelsche bladen voorkomen) gezegd dal T' Kint en Foriamps ver- veroordeeld zijn omdat zij twintig millioen van de Banque de Belgique gestolen (embezzled) hebben; dal is onjuist; Foriamps is veroordeeld omdat hij in deze zaak de wet op de handels vennootschappen overtreden heeft. 't Geregtshof te Lombcsc (bouches du Rhone) onderzoekt thans een geval dat tot de causes célèbres in de geschiedenis der misdaden zal gaan bebooren. Een vrouw uit den beschaafden stand schijnt sedert een aantal jaren ieder die haar in den weg stond om een goed vermogen magtig te worden vergiftigd te hebben. Haar man is het laatste slagtoffer geweest. Verdachte omstandigheden gaven tot een onderzoek aanleiding. Hel bleek dal de man door ratlen'truid vergiftigd was. Een gevolg hierv-tn was een onderzoek naar het verledene der dameen successievelijk werden na nog vier lijken opgegravenwaaronder in 1874 gestorvenen. De aanwezigheid van ralten- kruid werd in al die overblijfselen geconstateerd. De vrouw blijft alles ontkennen, doch zal eerstdaags teregt staan. Van alle ziektendie dagelijks de sterfiijsl vermeerderenis de longtering zeker de meest algemeene de meest wanhopende voor de huis gezinnen. Do ondervinding heeft eerst te Brussel en later bijna overal geleerd dat de teerdie een harts- aehtig product is van de denneneen zeer raerk- waardigen en gelukkigen invloed heeft op de ziekendie aan tering of bronchitis lijden. De beste wijze om de teer te gebruiken is in den vorm Van kapsules. De Teerkapsulés van Guyot zijn een der meest populaire geneesmidde len voor bovengenoemde ziekten. Gewoonlijk neemt men twee kapsules telkens voor dat men gaat eten. De weldadige invloed doet zich spoedig bemerken. Om zeker te zijn dat men de echte kapsules heeft, moet men op de driekleurige handleekening van den heer Guyot op het eti quette letten. In de meeste apotheken zijn de kapsules te verkrijgen. AMERSFOORT, 10 Maart 1879. In de vergadering van de Kiesvcreeniging Amersfoort op II. donderdagavond zijn voor de candidaluur voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad op het gros gebragt de lleeren Jhr. Mr. II. J. L. van Sasse van YsscltJ. P. G. KokJ. W. L. Baron van BoetzelaerDr. P. GroeneboomH. J. Wiedenbrugge en J. B. Poortuit welk grosnadat iloor een der leden was medegedeeld dat de lieer J. P. G. Kok had verzocht voor de candidaluur buiten aanmerking te mogen blijven, bij herstemming tusschen de lleeren Van Sasse van Ysselt en Groeneboom lot candidaat is verkozen de Heer Dr. 1'. Groeneboom. Ter districts-vergadering der Vcrecniging «Eigen Hulp," door slechts weinig leden be zocht is met algemeene steramen tot ophelling van het district Amersfoort besloten. De kapitein-kwartiermeester W. H. van der Meervan liet regiment rijdende artillerieis in zijnen rang overgeplaatst bij het regiment grenadiers en jagers. Tol Kapt kwartiermeester :2e kl. bij bet reg. rijd. artil. te Amersfoort is benoemd de 1e luit. II. A. J. Kuijper, van het reg. grenadiers en jagers. In de Amersf. CL No. 717 van 3 April 1800 schreven wij hel volgende «Amersfoort 2 April 1800. Dc dag van gister zou voor Amersloort een gedenkwaardige dag worden. «In het vorig jaar werd eene stoombootdienst tusschen Amsterdam en Amersfoort georgani seerd en geopend doch daargelaten of de stoom boot toen te breed of wel de Ecmbmg (gelegen op uren gaans van Amersfoort) te smal was de stoomboot kon de tegenstand bieding der Ketn» brug niet overwinnen en de dienst hield op. «Eene nieuwe, eene welligt meer doortastende directie voor de Eemsche stoomboot vaart trad onlangs open in de Maartschc nummers van de Amersf Ct. werd ietwat laconiek doch stout weg lot veler verbazing door de hoeren P. Kie- vils Sc Co. geadverteerd dat op gister morgen ten 7 ure van uit Amsterdam vertrekkendede eerste stoombootzonder veel complimentenmidden door dc Eembrug borendercglstreeks den Amcrsfijrtschen wal zoude bereiken. «Oud en jong wa» dan ook gister morgen in de weer om getuige te zijn van het ongekende schouwspeldat Amersfoort verbreidde. De menigte wies den voormiddagtusschenmiddag namiddag en zelfs nog bij het vallen van den avond af en aan en menig tongontbindend oor- lammetje werd georberd op de voorspoedige aankomst der booL Ondanks het fel blazen van den wind kwam men en wachtte men op de ver schijning van het trolsche stoomgedrochtdat op de schuimende en zilveren baren der Koppel- schc Eem sierlijk zou wiegelen en Amersfoort met zijne rookspiralen zou begroeten. Wel is gister te Amersfoort dc eerste April verschenenmaar de eerste stoomboot ver scheen niet I" Niet op den eerstenwèl op den derden April kwam de stoomboot te Amersfoort, doch had op de reis van en naar Amsterdam met zulke groote moeijelijkhcden te worstelendat de ondernemers van hun voornemen moesten afzien om Amersfoort met eene stoombootdienst te zegenen. Thans smaken wij het genoegen te kunnen melden dal gisterenzondagmorgentwee lieve stoombootjessleepende houtwarenuit Amsterdam op de Eem aan dc groole koppel te Amersfoort aangekomen en gisterennamiddag weder vertrokken zijn. Wel een bewijs dat op de Eem stoomvaart goedschiks mogelijk is. In dc vooitgezette zitting der Arr.-Recht- bank te Amsterdam gewijd aan dc behandeling der zaak tegen de makelaars D. C. 1'. Ledeboer en C. A. A. Dudok de Wit verklaarde getuige Siebelingkoffiehuishoudcrdat Vos gewoon- u j'"bij hem daags verteerde. Met de getuigen Klumpcr, Spil en Sinit had er een incident plaats. Hunne vroegere ver-

Amersfoortsche Courant | 1879 | | pagina 2