opmerking van Demosthenesdie op de vraag wat is de hoofdzaak in de welsprekendheid antwoordde: «de voordracht is liet eerste, het «tweede, hel derde, kortom alles, bij het «spreken voor het publiek." Hiermede neem ik van Multatuli c. s. afscheid. D. B. AAN ONZE LEZERS. Een goede raad komt nooit te onpas en onze lezers gelooven wij dat dien ook dezen keer gaarne van ons zullen aannemen. Rij den aanvang van het zomersaisocn is ieder er op bedacht zijn winlergoed door dunner kleèren te vervangen. Het komt er dan maar op aan zich te richten tot een huis dat billijke prijzen paart aan goede kwaliteit, en soliditeit aan elegance. Daartoe is geen meer aan te bevelen dan het reeds sedert eenige jaren bij ons bekende Maison du Pont Neuf te Parijs hetwelk in dien tijd ons vertrou wen geheel en al heeft weten te winnen. Zijne stof is steeds van de eerste kwaliteit zijne billijke prijzen vinden hun oorsprong in zijn grooten omzetwaardoor hij zich steeds met een klein winstje tevreden kan stellen. Op aanvrage aan den Pont Ncul wordt de catalogus der voorjaars- en zoiiermodes van iieeren- en kinderkleèren met opgave hoe men zelf de maat kan nemenfranco toe gezonden. Wij vestigen o. a. de aandacht op demi- saisonsmooie stof met alpagavoering ad f 7.50 Kompleete pakken Elbeufhautenouveauté >14.50 Idem van zwart laken van Sedan. >17.50 fanlaisiedril4.80 eerste communie5. Linnen kinderpakjes nouveauté 2.50 Op die wijze maakt de P o n t-N e u f het iedereen mogelijk zich naar de Parijsche mode te kleeden. Verzendingen boven f 12.5 O geschieden franco door geheel Nederland, hetzij na ontvangst van postwissel, hetzij legen rem bours. Voor alles wat niet bevalt wordt het geld teruggezonden. Alle bestellingen te richten aan Lc Directeur de la Maison du Pont-Ncuf. Paris. AMERSFOORT, 7 April 1879. Verkiezing van Hoofdingelanden voor het Heem raadschap de rivier de Eembeken en aankleve van dien voor het 3. districtHoofdplaats Hoogland op 3 April 1879. Vacature (periodieke aftr.) van Dr. M. C. Verloren. Uitgebragte stemmen 273. Van onwaarde (blanco)0. Geldig 207. Verkozen Dr. M. C. Verloren met 267 stemmen. Vacature (overlijden van den Heer H. Ebbenhorsl) Uitgebragte stemmen 273. Van onwaarde (blanco). 20. Geldig 247. Volstrekte meerderheid 124. Verkozen de Heer 11. Tolboom te Hoogland inel 129 stemmen; verder op de llecrcn: M. Lagcrweij .97 stemmen. A. van Velthuizen. 10 W. Tolboom 7 G. Lagcrweij 4 Vacature (overlijden van den Heer M. ten Drink) Uitgebragte stemmen 273. Van onwaarde (blanco). 8. Geldig 2G5. Volstrekte meerderheid 133. Verkozen de Heer M. van Beek te Amersfoort met 161 stemmen; verder op de Heeren M. Lagerweij 81 stemmen. A. van Velthuizen. 10 H. Voskuilen 9 G. van Beek. 4 De godsdienstoefening in de Reraonstrantsche kerk te Amersfoort zal Vrijdag e. k. niet te 6, maar te 7 uren des avonds aanvangen. Gisteren is bij de ochtenddienst der Chr. ge reformeerde gemeente te Amersfoort door den Heer Professor Noordzij uit Kampen tot predi kant dier gemeente bevestigd de Weleerw. Heer J. J. de Visservroeger predikant te den Helder naar aanleiding van Handelingen IV, vers 29, laatste gedeelte. Des avonds deed Z.WE. zijne intrede, naar aanleiding van 1 Corinthen 11vers 2. LI. Donderdag had het examen van de leer lingen der Burgeravondschool te Amersfoort plaats, terwijl Vrijdagavond de promotie werd gehouden. De uitslag daarvan was, dat bevorderd werden van de 1ste tot de 2de klasse: J. E. Arendsc, L. J. Bolland G. van HaselenJ. LaseurT. van de Pol A. RuitenbergG. ValkenhoefW. Sloové G. VeenG. A. van de Veer en W. Wouden- berg. Van de 2de tot de 3de klasseC. Engel H. G. van llasclen, A. Kuipers en 11. van Surk- sum. Van de 4 leerlingen der derde klasse ont vingen twee een diploma n.l. 11. P. van Haselen en A. Hrouwerterwijl aan de beide andere leerlingen werd toegestaan het onderwijs in de derde klasse nog een jaar te volgen. Aan liet einde van den zomercursus worden de prijzen voor hand- en rcgtlijnig teckcnen toegekend en uitgereikt De Tweede Kamer zal ruim drie weken vacantie nemen. De Eerste Kamer is ter hervatting harcr werkzaamheden bijeengeroepen opDingsdagl5 April des avonds ten acht uur. Over den intogt te 's Gravenhage, waarbij de prinsen en prinsessen, in afwijking van het vorige programma niet bij name genoemd wordenomdat men prins Alexanderdie daar nog altijd is, maar zich niet vertoont, niet kon noemen en evenmin wilde voorbijgaan valt alleen op te merken dat de adellijke ecre- wacht vóór, de burger-eerewachl achter het koninklijk rijtuig wordt geplaatst Men is druk in de weer om voor de aanstaande feesten de publieke versieringen weer in orde te brengen. De gasilluminatie in 't Voorhout wordt weder gereed gemaaktde tallooze lan taarnpalen in slagorde opgesteldprijken reeds met de kreeftenpoot-achlige kroontjes van zeven of dertien gasspruitenaan 't Rijnspoorweg- slation komt een halfronde eereboog in echt Corinthischen stijl; in 'tKorte Voorhout een breede decoratie en een dito op den Vijver berg op de Plaats en in hel Lange Voorhout zal men muziektempels opslaan over een groot gedeelte van den weg, die 1111. MM. bij hun aankomst volgenoin zich naar het paleis te begevenworden Veneliaansche masten in oranjenationale en Waldeeksehe kleuren opgerigtmet schildenvlaggenwimpels tropheëennaamcijfers wapens enz. Het zal er prachtig uilzien. Als de Oranjezon nu maar op haar post is I Te Parijs wordt het volgende sterk door publiek en pers besproken «Zeker ambtenaar, die een zeer aanzienlijke offieiëele betrekking bekleedt, is eigenaar van een huis, dat in een kwaad gerucht slaat Dit feil had reeds bij de advocaten-kamer bedenkingen doen rijzen (de hooge functionaris waarvan we spreken is levens advocaat) en van die zijde werd dan ook van hem geëischldat bij het contract, met zijne huurders gesloten, zou vernietigen. Ook moet de heer Grévy den heer X hebben aangemaand zijn eigendom aan fatsoenlijke lieden te verhuren. Het wordt voor den lieer X thans tijd een besluit te nemen." Bij een visitatie onder leiding van den con troleur der belastingen, werd bij een brander te Maastricht in pene geheime bergplaats ge vonden p. m. 45 hectoliter gedistilleerd. Ue voorraad is in beslag genomen. Zekere Kip, wel iweebeenig maar in geen veeren pak gestoken te Muntendam te hais behoorende doch sedert eenige weken in 't huis van arrest Winschoten gedetineerd stond teregt wegens het beleedigen van een beambte in functie, ter zake waarvan hel openbaar ministerie ecne gevangenisstraf van 5 maanden requireerde. De beer officier van justitie verklaarde dal de be klaagde zich thans voor de 14de maal op de bank der beschuldigden bevond, hetgeen de delin quent volkomen beaamde, bij voorbaat de verze kering gevende dal bij deze 3 maanden niet aannam 1 Toch zijn ze hem gegeven en werd aan zijne verklaring van non-acceptatie geen waarde ge hecht. In de omstreken van Luik waren 6 werklieden bezig een diepen put te metselen. Door eenig igeval brak de stelling en allen vielen in de diepte, met hel ongelukkig gevolg, dal 4 er levenloos uilgehaald werden. De luitenant Zubovitsdie zich bij hel red dingswerk te Szegcdin op buitengewone wijze onderscheiddeis niet dood zooals eerst werd bérigt; in de Allg. Ungar Corresp. heeft hij een uitvoerig relaas gegeven van de gebeurtenissen in de ovei stroomde stad. Eene vrouw te Nesv-Orleanswier mandoor een zoogenoemden lammen beer gedood werd, eisclit pst. 55000 schadevergoeding van den eigenaar. Te Toulon heeft een kiuitontplofüng plaats gehad waai bij twee werklieden letterlijk verbrij zeld werden, terwijl twee andere verschillende ernstige wouden bekwamen. Een geheimzinnig drauia heeft het «Quartier des Archives" te Parijs in opschudding gebragt. Twee jonge echigeiiooien Hirch genaamd werden ouiiienl 7 uur 's avonds dood in hun bed gevonden. De man oud 28 jaar hield nog een revolver in de gesloten vuist; zijn vrouw 8 jaar, jonger dan haar echtgenoothield dezen nog vast in hare ai men geklemd. Naar men zegt leefden beiden in goede ver standhouding met elkander en was in de buurt niets op hun gedrag aan te merken. Niet het minste gerucht heelt men vernomen en de lijken werden slechts bij toeval ontdekt. Wen verzekert dat tlirch en zijn viouw Zondagavond ten G uur thuis zijn gekomen en sedert dien tijd hunne woning niet meer hebben verlaten. Beiden waren eerst sedert 15 inaauden gehuwd. Het grootc ondciaardsche lelcgraafnet in Üuitschland door dr. Slephan uitgedacht, zal nu in 1, jaar gereed zijn. Er Joopen dan door heel hel rijk twee kruislijnen. De eene van N.-O. naar Z.-NV. verbindt Koningsbergen met Straats burg; de andere van N.-W. naar Z.-D. Ham burg mei Ratibor. Voorts loopt nog in gebogen lijn een westelijke kabel van Suaaisburg over Keulen naar Hamburg en een oostelijke van Ratibor naar Koningsbergen. Eindelijk moet nog eene door Zuid-Duitschlaiid gelegd worden. Üau zijn alle groote handelsleden en vestingeu door 7 draden vei bonden die geen stoornis onder gaan. De oudste onderaardscbe lijn (llalle-Beilijn) is aan een streng wetenschappelijk onderzoek on derworpen, met hoogst bevredigende uitkomsten. In België is de inhechtenisneming van een journalist iets zeldzaams. Toch trol dit lol den uitgever van een blad te Oudenaarde, die veroordeeld is tol 15,000 francs schadeloosstel ling aan eene schoolonderwijzereswelke hij beschuldigd had van verboden omgang met een schoolopziener, aan wien zij een kind zou hebben geschonken. Daar hij deze som niet kan betalenheeft mej. V. hem voor den tijd van een jafer achter slot en grendel laten zetten. Komt hij inmiddels melde 15,000 Ir. voorden dag, dan wordt hij op vrije voelen gesteld. In Atlanta Georgia N. Amerika was een geschil gerezen lusschen de Heeren Cox en kolonel Alston. Wetende dat Cox een gevaarlijk sujet was, week Alston naar dp Treasurer's bureauxwaar de Gouverneur hem aanried te blijven toeven tevens aanbiedende oin Cox te zenden ten einde een minnelijke schikking der mneijclijk- heid te beproeven. Waar de vrt-de-buodschap hoefde niet. Weldra verscheen Cox door een zijgang met een revolver in de hand. Alston had zich inlusschcii mede van dito wapentuig voorzien. Cox ziende naderen liep hij hem toe: «Laat ons bijleggen!" sJij mol kapot I" was Cox antwoord. «Dat zullen we zien riep Alston, en de schoten knalden gelijktijdig. Aan wezige personen Irachlicn nog lusschen te treden, maar het was te laat. Schot op schol volgde cn de rook vervulde hel vertrek. Er was geen lusschen komen aan. Alston's eeiste schot moet Cox in den mond hebben getroffen en waar schijnlijk hem oog en hand hebben verlamd althans zijne schoten misten. Alston bleef vol komen koelbloedig. Hij schoot nog zijn tegen stander door de ojrgeheven hand en in de keel. In woede en doodstrijd sliompelde Cox nu nadeibii en schoot Alston door het hoofd, Toeu wierp hij zijn wapen weg, en riep uit«allebei kapot!" De twist was dus wèl beslecht, aan de eer wM voldaan. Nu eerst kun men beiden naderen en hun de gevorderde zorg w ijden. Het baatte niets. Beide waren zoo nog niet dood toch stervende. Karakteristiek is de bijvoeging van den lokalen bciigtgever: «de zaak heeft eenige sensatie gemaakt I" NEÜEHLANDSCIIK CK.MTIlAAL-SPOOUWEti. Opbrengst over de maand Waart 1879. 1878. Reizigers 34140 ƒ32,727,91 36G90 ƒ34,195,55 Bagage1,209,87 1,267,15 Bestelgoedercn. 4,366,66 4,475.36 Koopiiiansgocder. 15,728,90 >10,702.94 Vee, Paard., Rijt. 6,898,83 9,616,25 Diversen 903,85 1031,70 59,835,02 f 61.288,95 Opbr. van p°. Jan. tol uit. Maan 1879 182.643.75 1878 109.308,62 Meerdere opbrengst in 1879 13,355.15 Per dag en per kilometer in Maarl 1879 f 18,92 1878 >19.58 van ln. Januari lot 31 Maart 1879 >19,90 1°. 1878 >18,44

Amersfoortsche Courant | 1879 | | pagina 2