Als advocaat heeft hij in menig beroemd proces gepleit, a a. in dat van Orsini, in dat van dc Bourbons van Delft, enz. Langen tijd is hij een specialiteit geweest op het gebied der processen van scheiding van tafel en bed, en, opmerkelijk, meestal was hij de advocaat der vrouw. Deze gevaarlijke clientèle is voor hem de bron van veel geluk, maar tevens van veel leed geweest, en 'lheeft weinig gescheeld of zij had hein, den priester van Thcrais, op de bank der beschuldigden gebragt. Onder zijne dames-clienten toch was op ze keren dag eene, voor wie hij zulk een harts- toglelijke lieiüc opvatte, dat zij weldra haar gescheiden man volkomen vergat, om slechts aan haar advocaat te denken. Zij schonk hem twee dochters, die Jules Favre in een kleine ge meente bij Parijs als kinderen van hem en zijn vrouw in den burgerlijken stand liet inschrijven. Dit kwam eerst uit in 1874toen een der meisjes zou gaan trouwen, en gaf aanleiding tot een geschrijf en gepraatdat hemnaar men wilde hartziekte bezorgde waaraan hij is overleden. Geen wonder, dat Jules Favre een der warmste voorstanders was van het wetsvoorstel-Naguet om de echtscheiding weder in Frankrijk in te voeren, Iladde deze toch aldaar bestaanhij ware een der gelukkigste echtgcnooten en vaders geweest. Nu was hijuit liefde voor zijne kinderen aan wie hij de wettige geboorte wilde verzeke ren, bijna een misdadiger geworden. De geschillen tusschen Montenegro en de Porte schijnen maar niet tot oplossing te kunnen komen. De een voor den ander wil trouwens niets toe geven. Montenegro klaagt over de handelingen der Porie en deze wederkeerig over die van Mon tenegro. De mogendhedentot wie al deze we- derzijdschc klaglen gerigt zijnhouden zich echter aan hun wachtwoord dat wij reeds vroe ger mededeeldenals zamengevat in de woor den «Stilletjes laten uitvechten." De vrede van Europa wordt dan ook door die geschillen niet het minst in gevaar gebragt, maar toch zou het wel eens kunnen noodig zijn dal op de een of andere wijze aan die geschillen een einde werd gemaaktdat het smeulend vuur werd uitgedoofd. Er isvooral in die streken brandstol te over, om, wanneer het vuur een maal smeulende ishet op een of ander on verwacht oogenblik opnieuw te doen ontbranden. Allerlei. Op eersten Kerstdag laatstledenverkleedden zich Anna, Wjera en Xenia, de bevallige en vrolijke dochters van den heer Goluschkin, secretaris van slaat te Petersburgin militaire kleedingen stapten fier als paauwen door de straten der Russische hoofdstad. Kapitein Kry- schanskidie haar ontmoette geloofde op het eerste gezigl inderdaad, dal hij soldaten voor zich hadvooral toen ze hall hielden en voor hem de militaire honneurs maakten. Toen echter een der meisjes commandeerde: «Schouder 't gelijk zijn dat zij daarover met advocaat Meunier heeft gesprokendoch dil is slechts een gering vermoeden." «Wat geeft u aanleiding tot dit vermoeden «Meunier is een onzer verre bloedverwanten en stond bovendien met mijnen eenige jaren geleden gestorven broeder in vriendschaplater werd deze vriendschap afgebrokenomdat ons eenige zaken ter oore kwamen, die een herig tooneel lusschen mijnen vader en Meunier ten gevolge hadden. Toen Louise bij om was, be zocht hij ons weder een paar maalhetgeen in lang niet had plaats gevonden en hield zich veel mol mijne ongelukkige vriendin bezig, welke hij echter reeds vroeger had leeren kennea lk geloof zelfsdat hij haar ten huwelijk heeft gevraagd, ten minste zooals ik uil verschillende gezegden van Louise kon bemerken. In elk geval was het hem gelukt haar vertrouwen te winnenzoodal hij telkens een of ander voor haar te verrichten had." De justitie besloot nu eene huiszoeking bij Cecile Dupaty te bewerkstelligen en begaf zich deswegens ïn de woning van zijnen vader. De kamersdie Cecile bewoondeen zijne pa pieren werden zorgvuldig onderzochtevenwel in zijne blieven enz. werd niets gevonden, 'twelk lol eenige verdenking aanleiding gaf. Daarentegen werden de volgende voorwerpen in beslag genomen 1. Twee, ter handbreedte gevouwen zwart zi jden halsdoeken ongetwijfeld een door Cecile Dupaty om zijn gelaat gebonden en een door hein om zijn arm gebruikt 2. Eene seheerdoos voor twee messen, waarin evenwel slechts een lag, geheel overeenkomende met het scheermesdat men bij het lijk had gevonden. geweerVoorwaarts t Marschbemerkte hij dal de drie soldaten dames waren. Nu barelte de bom los, want grappen als deze kan Kry- schanskidie militair in zijn hart isniet ver dragen. Op barschen toon gebiedt hij haar naar huis te keeren. De meisjes evenwel die, met de soldatenkleeding wel den rnoed van oude krijgersmaar geen besef van discipline sche nen te hebben gekregenweigerden. Voordon regter gebragt werden ze lot vijf roebels boete veroordeeldsubsidiair te vervangen door één dag arresL Een 25jarig bewoner van Montélimart, een boer, kwam door het overlijden van een onge huwde oomvroeger wisselagent te Lyonin het bezit van 1.800.000 frs. De man verloor gedurende 4# uren de spraaktoen hg de tijding kreeg. Menigeen zou wel gaarne gedurende 96 uren de spraak verliezenindien hij zoo'n dikke erfenis kreeg. De sleepboot Activwelke naar Antwerpen wilde terugkeerenkwam in botsing met een Nederlandsch vaartuig. Door den hevigen schok was er in de Activ een lek ontstaanwaardoor het water overvloedig binnenstroomde. In hun doodelijken angst grepen eenige mannen de sloeplieten die te wateren wierpen zich daar met overijling in. De sloep zonk. Meer dan een uur lang vervulde het angstig hulp geroep der ongelukkigen de lucht, terwijl het dengenen, die op de Activ waren overgebleven onmogelijk was eenigen bijstand tc verlecnen, daar de kapiteinom zijn schip voor zinken te bewarenmet volle kracht achteruit en op wal had aangezet.. Alles werd door de bemanning in 'twerk gesteldom de aandacht op zich te trekken maar vooral ook op de 6 ongelukkigendie in de golven met den dood worsteldendoch tevergeefsmen moest hen zien verdrinken. Eerst een groot uur daarna kwam de quaran taine-boot de overgeblevenen uit hun gevaar lijke positie verlossen. In een dagblad was van iemand herinnerd dat hij wegens nachtelijk straatrumoer tot acht dagen gevangenisstraf was veroordeeld, t De redacteur van het blad kreeg daarop den volgenden brief van dezen persoon «Mijnheer!" «Het is volkomen melde waar heid in strijddat ik veroordeeld zou zijn tol acht dagen gevangenisstraf wegens nachtelijk straatrumoer. Dergelijke bewering in uw blad zou mij kunnen benadeelen in dc achting van het publiek. Ik verzoek u derhalve ze in uw yolgend nommer terug te trekken. Wel ben ik in der tijd lot vijl jaren tuchthuisstraf veroor deeld wegens valschheid in geschrift, maar overigens heb ik nooit iels met de justitie te maken gehad." Voor de uitstalkast van een schoenwinkel te Berlijn stond dezer dagendes avonds eene Het verhoor des vaders van Cecile leverde geen punt van overweging op en de verklaring was geheel onbeduidend evenwel verklaarde hij zeer beslissend dat hij zich nooit tegenover een' derden persoon noch ten goedenoch ten kwade over de verhouding van zijnen zoon tol de vermoorde had uitgelaten en even beslissend ver klaarde hij dit van zijnen zoon te kunnen zeggen. «Ik ben overtuigd," zeide hij, «zoo vast overtuigddat ik het onder plegtigen eede zou kunnen bekrachtigen, dat mijn zoon, buiten mijmet niemand hoegenaamd een woord over deze verhouding heeft gesproken." Daarna werd advocaat Meunier in verhoor genomendoch ook hij wist niets te verklaren dat eenig licht in de veelbesproken zaak kon verschaffen. Vroeger was ik een vriend van mijn collega Dupatyzeide hij«en bezocht ik hem dik wijls; later geraakte ik met hem in onmin over eene omstandigheiddie hier niets afdoet. Ik herinner mij niet met hem over Louise Dorat te hebben gesproken. Deze zag ik meesttijds bij de familie Petigny. Mej. Dorat zeide mij olschoon ik dikwijls inet haar sprakslechts weinig omtrent hare connectie met de familie vai haren voogd." Nu volgde het verhoor van den beschuldigde, üe rechter van instructiebegon met de vraag «Bekent gij, volgens het laatste verhoor, van 15 tot 18 Oct. niet in de stad te zijn geweest «Ik was destijds afwezig." «Ik eisch nogmaalsthans van u te vernemen waar gij destijds waart." «Ik geloof niet verplicht te zijn hiervan verdere mededcclingen te doen." «Er kunnen omstandigheden blijkenwelke het bepaald noodzakelijk of zeer raadzaam doen bovenste K -onjer de dame te bezeeren. «Tvl dat ernstige gevolgen ala«nJNiet genoeg kan men daartegen waken. Glas' is een betrekkelijk slecht ge e,der voor warmte Wordt derhalve een glasschijf op zckcl® nlek te zeer verhitdan zal daardoor plaatselijke Sitzetting der glasdeeltjes ontslaan, vervogens buiging van doorwarmde plek en e.ndelyk met knal de ruit vaneen spnngen. In December 1878~7s te Burton-Crcsccnt een bejaarde vrouw in de keuken van l aar huis vermoord gevonden. Een schoonmaakster Marv Dorovan, die hel huis dikwijls bezocht, werd van den moord verdachtmaar na een langdurige instructie wegens gebrek aan bewijs weder op vrije voeten gesteld, bederl had dc politie vruchteloos naar den dader ol de daders gezocht, tot nu dezer dagen een jonge man James Willsdie in het correctieliuis to Mid dlesex juist 6 maanden gevangenisstraf wegens gewonen diefstal had doorgebragtde bekente nis aflegdedat hij de vrouw met behulp van een anderen manvermoord had. AMERSFOORT, 26 Januarij 1880. Dc bevolking van Amersfoort bedroeg op 31 Decembe*" 1878 13786 zielen Vermeerderd in 1879 door Totaal geboorte239 M. 234 V. 473 vestiging in de gein. 460 491 951 1424 Verminderd in 1879 door overlijden 149 M. 162 V. 311 vertrek uil de gein. 471 544 1015 ~132c Vermeerderd met 98 Bevolking op 1 Januarij 1880 13884 zielen Verdeeld in de volgende gezindheden Ned. Hervormden6422 Fransch of Waalsch Hervormden. 45 Anglicaanschen1 Evang. Lulhérschen285 Hersteld 10 Doopsgezinden74 Remonstranten00 Christelijk Gereformeerden250 Vrije 74 Roomsch-Catliolicken5905 Oud-Roomschen (van de Klerczic) 259 Ned. Israëlieten406 Tot geen der genoemde gezindh. beboerende 3 13884 Van wege de Redi rijkcrsverecniging «Ont wikkeling" te Amersfoort werd Zaturdag jl. de netto opbrengst van hare openbare uit voering, f192.00, overhandigd aan den Heer zijn, uw stilzwijgen te verbreken." «Niets ter wereld zal mij daartoe kunnen noodzaken." «Dat zullen wij zien; ik zal spoedig op deze vraag terugkomen. Herkent gij deze beide zwart zijden doeken als uw eigendom «Zekerdc eene had ik in den laatsten tijd om mijn gelaat, de andere om mijnen arm gebonden." «Herkent gij ook deze seheerdoos, als uw eigendom «Deze zal wel de iriijnc zijn. Zoover ik weet heb ik eenige jaren geleden zulk eene doos gekocht; vermits ik deze echter nooit gebruikte en het niet meer zag, zoo kan ik uwe vraag niet met zekerheid beantwoorden." «Wij hebben huiszoeking in uwe woning gedaan en toen die doos gevonden." do^duif 'k weI zeggen, dat zij mijn eigen- Zooals gij ziet is zij voor twee messen in gericht er bevindt zich echter maar een in. Kunt gij niet zeggen waar het tweede is V «Dat weet ik niet. Het is mij zelfs niet be kend dal er een ontbreektwant zooals ik u reeds zeideheb ik die sedert ik ze kocht met meer m handen gehad. Ik scheer mij n»- melijk mei zeil. 3enige jaren geleden was ik zeer ontevreden over mijnen barbier en besloot ik om van zulke menschen onafhunkdijk tc zijnmij zelf tc sdiecren en kocht dus deze doos. Echter het bleef slechts bü de eerste poging en zoo kwam hot dat ik deze messen nooit gebruikte. Indien bet tweede mes niet in mijne woning tc vinden iskon ik u niet zeggen waar het zich bevindt." (\erwlq in 't uuUjend IV.)

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2