TE KOOP een groot getal honden gebeten. Hoewel men allerlei voorzorgsmaatregelen genomen heeft en de meeste verdachte honden afgemaakt zijn Yreest mendat men misschien binnen kort erge ongelukken zal te betreuren hebben. Op den laatsten Jan. toch is reeds een veehoeder te midden der verschrikkelijkste pijnenaaneen 8anval van razernij gestorven. Te Londen kwam Maandag de stoomboot Strath Leven binnen met een ladingbestaande uit 70 stuks geslagt rundvee, 500 geslagU schapen en 40 centenaars boter, die 7 Decem ber uit Sydney in Australië verzonden waren. Een en ander was door een eenvoudig en weinig kostbaar middel in het ruim in volkomen goe den toestand bewaard, zoodal de smaak niets te wenschen overliet Er is dus weder een nieuwe weg gevonden om vleesch in te voeren uit een land, waar het uiterst overvloedig en goedkoop isen de ook in Engeland zeer hooge vleeschpnjzen zullen dientengevolge wel gaande weg eenigermale gaan dalen. Er is onlangs melding gemaakt van twee Amerikanen, die bij de 100,000 frs. aan een aanzienlijken Rus hadden ontstolen. Zij zijn nu f;earresteerd. Overal heen waren berigten van iet feit gezonden in de bladen, met belofte cencr aanzienlijke belooning bij ontdekking en zeiven hadden zij in de Sole van Milaan kunnen lezen, dal er eene premie van 10,000 fr. op hunne ontdekking was gesteld. Zoo -zy het ook wisten, zij bekreunden er zich niet om. Naauwelyks te Napels aangekomen plaatsten zij in de Pungolo en de Roma eene kennisgeving waarbij zij zich ter beschikking stelden van kapitalistendie zouden willen deelnemen in eene goede winst belovende zaak men vernam dat het een nieuw procédé gold om van oude vodden nieuwe lakenstof te maken. De vermetel heid was zeker niet geringmaar welligt hadden zij ook hier nog meer dupes kunnen vinden want hunne raise-en-scène was met veel zorg aangelegdzij hadden waarlijk het voorkomen van twee echte gentlemenleefden fatsoenlijk maar zonder groot uiterlijk en schenen alleen zich bezig te houden met hel succès van hun onderneming. Zij waren afgestapt in het Centraal Hótel en spreidden daar hun netten. Het berigt in de Sole heeft echter hen in hun verdere plannen gestuit. Het is der politie te Berlijn gelukt twee reeds lang van valsch spelen verdachte individus in te rekenen. Onafgebroken werden ze door een viertal politiebeambten onder leiding van een hoogeren ambtenaar, in het oog gehouden. Toen nu de beide verdachten zeker koffiehuis binnentraden volgde een der beambtennam de allures van zou veranderen, daar het niet mogelijk is de a ingevoerde bewijzen te verzwakken." «Dat slaat nog te bezien;" antwoordde Marceau, «gesteld dat de beschuldigde reeds veroordeeld wasja zelfs dal hij reeds op het schavot stond en er zouden bewijzen van zijn onschuld worden aangevoerd, dan nog moest het proces opnieuw aanvangen. Ik blijf daarom bij mijn voorstel en wanneer daaraan geen gevolg wordt gegeven voegde hij er met eenige stemverheffing bij toen hij bemerkte dat de president met zijn besluit aarzelde, «dan beroep ik mij hier op het volk'twelk niet zal toeslaandat een zyner medeburgers, die van zulk eene zware misdaad is belichtverhinderd zal worden zijne onschuld te bewijzen." Cecile Dupaty was werkelijk te Bordeaux algemeen geacht en zeer gezien onder zyne medeburgershetgeen Marceau bekend was. Deze had niet ten onrechte onder de aanwezige toehoorders vele van diens aanhangers meenen te bespeuren en greep daarom dit hulpmiddel aan om sneller zijn doel te bereiken. Er ontstond ook spoedig eene levendige be weging onder het publiekeen steeds toene mend gemompel doorliep de zaal en men hoorde daaronder zelfs eenige krachtige stemmen welke verlangden dat de nieuyye getuige zou worden verhoord. De president vreesde dat de verzamelde me nigte oproerig zou worden, iets dat in deze wet- en regtlooze tijden niet zelden voorkwam. Hij riep den openbaren aanklager tot zich fluisterde hem eenige woorden toe en daarna gaf hy bevel de bedoelde getuige binnen te brengen. Oogcnblikkelijk was de vroegere stilte hersteld. Marceau ging in de zykamer, waarin dece- tuigen zich gewoonlijk verzamelden en leidde vervolgens eeue gesluierde dame de zaal binnen. Men kon duidelijk bemerken hoe zij sidderde en zich slechts met moeite staande hield. Vervolg in 'l volgend ZP. een vreemdeling aan. vroeg den waard, of hy een banknoot kon wisselenliet veel geld zien en maakte door dat alles de beide schelmen opmerkzaam. Weldra zaten de drie vrienden genoeglijk een partijtje kaart te spelen, maar spoedig werden de valschspelers betrapt. De beambtedieom hen te verschalkenveel dronk en heel veel praattebleef wakker genoeg om op een gegeven oogenblik te ziendal zijn medespelers kaarten in de mouw hadden ge stoken. Op eens strekte hij de hand uit en greep hen bij de polsenhet bedrog werd geconstateerd. De andere politiebeambtendie aan de deur reeds stonden te wachten traden binnen en namen hen in hechtenis. De eigenaren van het geïllustreerde weekblad The Graphic hebben de meest bekende en meest geachte kunstschilders in Engeland uitgenoodigd beeldlenissen te vervaardigen van hetgeen ieder hunner voor zyn eigen ideaal eener schoone vrouw houdten die schilderstukken ten loon te stellen. Door vele meesters is aan het verzoek voldaan. Te Molenbeek St. Janin Belgiëzijn vier personendie onraenschelijk genoeg waren ge weest hondengevechten te organiseerenieder tot twee dagen gevangenisstraf en eene boete van 20 fr. veroordeeld. Aan een van hen werd daarenboven nog een boete ven 10 fr. opgelegd omdat de gevechten op zyn grond plaats hadden. Onlangs werden te Witten (Pruisen) aan een olifant twee volle ankers bier voorgezet. Men had geweddat het dier ze onaangeroerd zou laten. De olifant slak echter de slurf door het spongat en dronk beide ankers leeg zonder dal iemand aan hem kon bemerken dat hy «boven zijn bier" was. Een kassiersknecht presenteert een wissel. «Mijn man is niet thuis," zegt mevrouw. «Dat is niet waar," roept het zoontje, «papa is er wel, maar geld is er niet." AMERSFOORT, 9 February 1880. Het Kon. besluit lot regeling van het ambt- gebied der inspecteurs districts- en arrondis- seraents-schoolopzieners behelst in art. 10 dat het district Utrecht de arrondissementen UtrechtLoenenAmersfoortRhenen en IJsselstein, bevat. Het arrondissement Amersfoort bevat de gemeenten AchttienhovenAmersfoortBaarn Bunschoten EemnesHooglandLeusden Maartensdijk, Soest, Stoutenburg, Westbroek. Ds. W. J. Imraink, predikant te Amersfoort heeft voor het beroep naar Schiedam bedankt. Tot hoofdonderwijzer aan de Christelijke school te Winterswijk is benoemd de Heer P. C. Mondriaansedert vele jaren als zoodanig werkzaam aan de bijzondere school voor Chris telijk Nationaal Onderwijs te Amersfoort. Mevr. de wed. J. Luden Az. heeft aan den Heer burgemeester van Stoutenburg flOUO ter hand gesteld ter verzorging van de behoefligen aldaar. Aan den Soesterslraatweg nabij de Israëlitische begraafplaats onder Amersfoort brandde gister ochtend halftien een arbeiderswoning af, met den inboedel verzekerd tegen f1000. De leden der Tweede Kamer zijn tol hervatting van de werkzaamheden bijeengeroepen tegen Dingsdag 17 Februarydes namiddags ten 3 uur. Te 's Gravenhage is Vrijdag jl. op het Israëli tische kerkhof begraven de heer S. J. Enthoven, een der oudste burgers van deze stadoverleden in den hoogen ouderdom van 96 jaren. Tot voor weinige jaren ging hü, ofschoon reeds lang uit de zaken, hij had een der meest bekende horlogemakers-aflaires op de Kapels- brug nog wekelijks bij eenige klantenin de verste wijken der stad woonachtigte voet de pendules opwinden. De lykbaar werd gevolgd door zyn kinderen kleinkinderen en overige familieledenwaaron der zijn broeder, thans de laatst overgebleve ne der negen kinderen, die op dit oogenblik den leeflyd van 94 jaren heeft bereikt De moeder van den thans ontslapene stierf op haar 95n verjaardagop hetzelfde uur van haar ge boorte nalatende 95 kinderen en kleinkinderen. Twee van de broeders bereiklen den leeflyd van 70 en 75 jaren, de overigen den ouderdom van 80 tot 90 jaren. Bij een brand, die onlangs te San-Fran- cisco uitbrakkwamen elf Chineezen om het leven. Ten gevolge van het gebruik van opium lagen ay in sulk een slaat, van verdooving, dat iij niet bij magie waren och door de vlucht te redden. Ongeveer veertien dogen geloden werd zekere G De J slager te Oirschol, door eon varken ■ta',rPl.tr.»4ne«"iijk geneeskundige hulo in te roepen wilde hij beproeven telt de wond te generen, door er petroleum in te gieten, met het ongelukkige gevolg, dat syn era op- iwol. De toen ingeroepen geneeskundige hulp kwam echter te laat. Vrijdag |L is de patiënt in het gasthuis te 's Bosch aan de gevolgen overleden. In een menagerie te Lyon hnd een knecht, die slechts korten tijd in dienst was, een der negen leeuwen willen liefkozenmaar was toen hij het hok achter de leenwcnkooi wilde binnentreden, door de leeuwen aangevallen; magteloos en bloedend lag hij tusschen de leeuwen die hun klaauwen in zijn ligchaam sloegen en elkander brullend den buil betwisten. Terwijl de andere bedienden niet wisten ■wal te doen, kwam de eigenaresmet een rijzweep; zij ging in de leeuwenkooi en dreef de dieren naar het daaraangrenzende hok terug. De knecht is zwaar gewondmaar verkeert niet in le vensgevaar. Het jaar 1880 zal een kometenjaar zijn. Ten eerste zal te zien zijn een telescopische komeet, die het eerst in 1819 door Pons de Marseillehel laatst in 1875 werd waargenomen doch waarvan de omloopstijd pas in 1858 door den Straatsburgschen professor WinneckeJ op 5} jaar kon worden vastgesteld. Een tweede komeet, die van Fsye. welke in 1843 werd ontdekt en een omloopstijd van meer dan 7000 jaren heefl, zal den 3den October a. s. aan het nemelgewelf ziglbaar wordea ADVERTENTIE N. Heden trof mij de grootste slag des levensdaar het den Almaglice behaagde mijnen innig geliefden Echtgenoot SIMON SCHOUTEN, na net ontvangen der H. IL Sacramenten der Stervenden tot zich te nemen, mii nalatende zeven kinderen, allen te jong oin het geleden verlies te beseffea Amersfoort, 29 Januarij 1880. Wed. S. SCHOUTEN, geb. VAN SPRENKELAAR. De zaak zal op denzelfden voet worden voort- gezet, minzaamst verzoekende, mede in het elang mijner kinderenmet dezelfde gunst te worden vereerdwelke wij bij hel leven van mijnen onvergetelijken Echtgenoot zoo ruim schoots genoten. Heden overleed alhiervoorzien van de H.H. Sacramenten der Stervende, Mejuffrouw MARGARETHA 0DILIA ALEIDA VAN DER MAATH, in den ouderdom van ruim 68 jaren. Ambrsfoort 6 Februari 1880. D. P. HAMERS, Executeur-Testamentair. Strekkende deze tot eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed aan eene zeer kortstondige ziekte, onze hartelijk geliefde Moeder en behuwd- Moeder Mejufvrouw MAGDALENA HENKEMANS. Wed. van den Heer WOUTER CRUIJFFin den ouderdom van ruim 76 jaren. A. CRUIJFF. E. CRUIJFF-Bau. G. DE BOER Hsn. M. DE BOERCruijff. Rotterdam, 6 Februari 1880. Hartelijk dank aan allendie bjj de ge boorte van onzen Zoon bewijzen van belang stelling hebben gegeven. Amersfoort, p. j. HAMERS, 9 February 188a M. Ph. H. HAMERS- Bottl een 100 goed eli nieuwe TÜIQBNKAST met de noodioe KAPSTOKKEN en JUKKEN 2 stuks RONDE IJZEREN PAAKDllll R UI V B H en een dubbele hardsteen PAARDRNKRIB. Te bevragen bij J. W. R08BAOH, Slijkstraat A. Aï

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2