Een hoogbejaard geneesheerdie een patient te Doniagu had bezocht, werd op zyn terug reis laat in den avond bij Tollegadoor een paar kerels aangehouden, die natuurlijk iets verlangdenliefst geld. Na eene kleine woorden wisseling kwam de docter met hen overeen, ze zouden zich met een tienguldenstuk tevreden stellen. Hij was dadelyk gereed het te geven en drukte den voorsten een twee-en-een-half centstuk in de 'hand er bijvoegende, dat ze dit gouden tientje eerlijk moesten deelen. De aanranders betuigden ten hoogsten dank en beloofden waarop docler hun geen tyd meer gunde uil te spreken en de zweep er ferm oplegde. üp Goeden Vrijdag vertrok Keizerin Eugénie naar Zoelocland. Zij reisde met de pakelboot «The German"in gezelschap van den markies de Bassano en twee Engelsche damesdie ook naar Zoeloeland een pelgrimstogl maken. Uit Londen meldt men van den 28 dezer: ln de gevangenis Newgale werd gisteren een doodvonnis door middel van ophanging voltrok ken. De veroordeelde een man uit de heffe des volkszekere John Wingiield34 jaren oüd had zijne vrouw uit jaloerschheid verinoord. Deze gruwelijke moord werd op klaarlichten dag, in een der drukste stralen van Londen, Kilburngepleegd ten aanschouwe van hon derden toeschouwersdie niets deden om den moordenaar zijne prooi le ontrukken. Hij gaf de ongelukkige meer dan 17 messteken en stelde zich toen zelf in handen der politie. Hij heirad het schavot in zeer demoedige houding en bad overluid lot het luik vieL ln Montevideo moest men bij een brand in een brouwerijbij gebrek aan water zijn toe- vlugt nemen tot hel edele gerstenat. Eene hoeveelheid van 24000 liter vond haar weg door de spuiten en doofde eindelijk de vlam. Parijs verheugt zich op het oogenblik in de zoogenaamde «lidimuenuiaikL" Men zou inlus- schen verkeerd doenals men meendedal daarop slechts hammen te krijgen waren. In tegendeel men kan er alles zien wal van het varken koint en zelfs de ezel en het paard leveren er hun contingent Die uilstalling in niet tuinder dan 350 groole en kleine kramen op den boulevard Diehard Lenoir is een curieus schouwspeL Alleen aan varkensvleesch is dit jaar bij de 200,000 kilo in allerlei vorm uit gestald. Behalve die 350 vleeschkramengeor namenteerd met worst- en blaas-guirlandes zijn op de hammenmarkt nog een elfhonderd kramen mei snuisterijen en zelfs met kostbaar heden te zien colossale kermis dusdie ongcloofeiijk genoegin een stadwaar hel eigenlijk altijd kermis isieder jaar in bloei toeneemt. Twee jaar geleden bedroeg hel getal kramen in '1 geheel slechts 900, thans be draagt hel 1450! Op den avond van Kerstdag ging een der soldaten van hel le Rangoon in garnizoen lig gend 89e regimentmet name Kcnneylus- schen 5 en urenaar de baai om te zwem men, iets wat voor hem een dageiijksche •uilspanning was. Toen hij omstreeks 150 yards van hel hoofd verwijderd was, werd hij aan bevallen door een kleinen haaidie hem een <ler vingers van de linkerhand afbeet en een anderen vinger en den duim verwondde. toebereidselen voor dit uitstapjevooral omdat ook zij zich vau eene kruik moest voorzien. De ochtendkoelte veroorloofde den regeerings- raad sneller gang dan den vorigen dagechter het door den dauw vochtige gras en planten waren minder geschikt voor Malniide's sciioecen en kleederen. Vooral was dit hel geval toen Orf den weg verliet en koen de weide intrad. Terwijl Mathilda meer verdrietig dan nieuws gierig de bron beschouwde, onderrigtle Orf haar welk merkwaardig geheim deze bevatte en vulde zorgvuldig de kruiken, die bij best mogelijk kurkte. 'loen namen zij den terugweg aan, en nadat de gevonden schal in den kelder geborgen was liet Orf zich verscheidene dagen nauwelijks bij zijne familie ziea Met zenuwachtige haast rende hij door het stadje, sloot zich dan weder in zijne studeerkamer opteekende rekende schreef brieven en verzegelde flcsschen en pakketten. Na acht dagen bemerkte eindelijk de vrouw van den regeeringsraad eene eenigszins rustiger stemming bij haren echtgenoot en vroeg zy hum zeer schuchter naar den staat van zyn nieuwste plannen. «Alles gaat voortreffelijk zeide Orf. rik heb door den apotheker Blattripp twee kruiken De man die een goed zwemmer wasbood moedig tegenstand en was er buna in 8es,aa8 zijn vijand te verjagen, toen hy aa"8fval'e werd door een grooler zeemonsterdat hem onder de regter knieschijf vastgreep en een beet loebragt van omstreeks 4 duim lengte en 2 duim breedte. De gewonde man vocht nog steeds stoutmoedig om zich een weg te banen zijn regterhand voor het zwemmen gebruikende en tevens zich met de gewonde linker verde digde. Terwül hij dit deed gelukte het zyn tweeden en meer bloeddorstigen aanvaller om 't gewond beenjuist achter de knieschijf beet te grijpen, waardoor dit volslagen onbruikbaar werd. Maar hel leven is zoetenondanks zyn verlamden slaat, worstelde Kennev voor waarts naar een bootdie hij zag dat hem ter hulp kwamtoen een derde haai hem van achteren aanviel en hem bijna al hel vleescn van den rug alscheurde. Zelfs in dezen wan- hopigen toestand slaagde hij er in nog 50 yards voort le zwemmen en de bovenbedoelde boot te bereikenwaar hij aan boord genomen werd. Hij werd onmiddellijk aan wal gebragtop een baar gelegd en naar het hospitaal vervoerd waar hij alle hulp en verzorging ondervond; maar na een marteling van 30 uren en na de hevigste pijnen uitgestaan le hebbenoverleed hij. Bij de lijkschouwing waren de ingewanden duidelijk zichtbaarlusschen de ontblootte rib ben door, van welke drie of vier gebroken waren. De laatste beet had een lengte van 14 duimen en was 12 duim breed. Allenook de geneesheerendie den aard der wonden zagen waren verbaasd dal Kenney niet onmiddellijk gestorven was. Dal dit niet hel geval was, is waarschijnlijk te danken aan zijn groote sterkte en zijn wilskrachtgevoegd by zijn jeugd (hy was slechts 28} jaar oud 1) Te Philadelphia is een manJoseph Stratton genaamddie zich volgens de Amerikaansche bladen in het bezit van een bijzonder hard hoofd mag verheugen. Op zekeren nacht, zoo verhalen zijmeende de negerinmet wie hij zamenwoonl, onraad te hooren en haalde een pistool voor den dag, maar ongelukkigerwijs ging hel schot onverwachts af, en de kogel trof het hoofd van Stratton, die rustig lag te slapen. Hij werd wakker en vroeg wat er gaande was de negerin verhaalde hem het gebeurde, en hij lisp terstond naar hel gasthuis om genees kundige hulp. Daar bleek hetdat de kogel nadat hij door de huid was heengedrongen op de hersenpan was afgestuit, zonder die in het minst te beschadigen, en geheel plat was geworden. De ligle kwetsuur werd verbonden Stratton kreeg den kogel terugslak dien als aandenken in zijn zak, en ging welgemoed weer naar zijn huis, onder het fluiten van Yankee Doodle. In July 1879 werd te Frankfort a/M. de musicus Valkmann wegens majesleilsheleediging lol 18 maanden gevangenis veroordeeld, of schoon hij zijn schuld bleef ontkennen en ook steeds als een braaf man bekend stond. De veroordeeling had plaats op de verklaring van twee vrouwen. Een dezer verklaarde later voor het geregldal zij een valschen eed had afge legd en wel daartoe gedwongen was geworden door de tweede in wier dienst zy stond. Na een naauwkeurig onderzoekhetgeen zelfs ten gevolge had dal de eene getuige in een krank zinnigengesticht kwam, is de reglbank lol de P'B velt scheikundig laten onderzoeken; de man heeft my de plechtigste geheimhouding beloofd en ik kan hem volkomen vertrouwen. Het resultaat van zijn onderzpek is buitengewoon goed. Hij vond in 'l water een zeer beduidende gehalte van Chlornatrium dal is de chemische uit drukking voor keukenzout verder koolzure kalkkoolzure magnesiaietwat vrije koolzuren en sporen ik zeg u sporen van kiezelzuur potaarde en ijzeroxyde." «Ik meen echter, gehoord of gelezen te hebben" zeide zij. t «Ik kan al denkenwat gij zeggen wilt viel de regeeringsraad haar met eene afwijzende handbeweging in de rede«hel zou wenschelijk zijn, dat er wat meer vrije koolzuren zouden zyn; ook zou het beter voor de bron zijn, indien er meer sporen van Jod waren." «Zekerinplaats sporen van potaarde wierp zijne vrouw hem tegen. «Misschien wordt dal nog wel gevonden," vervolgde Orf «Ik geloof met dal de apotheker daarvan voldoende kennis heeft. Bij eene tweede vulling uit de bronvond hy slechts weinig chlornatrium en meer kiezelzuurpotaarde en koolzuurkalk," «Dat is zeer bedenkelijk,', merkte mevrouw Orf aan. overtuiging gekomen dat Valkmannna reeds zes maanden in hechtenis geweest te zyn onschuldig veroordeeld is geworden. De nihilisten zijn op hunne wyze nog grap- i ook Te Kiewwaar dezer dagen weder vele personen in hechtenis genomen werden als verdachte nihilistenis de hooidcoinmis- saris van politie op een avondtoen hy van een party huiswaarts keerde, onverwachts over vallen in een ryluig weggevoerd en naar een onbekend lokaal gebragt, waar een aantal ee- maskerden hem duchtig toetakelden. Men liet hem eerst gaantoen hy voor hel ontvangen pak slaag eene behoorlijke quitantie geteekend had. AMERSFOORT, 28 Maart 1880. Hel heeft Z. M. den Koning behaagd den Raad der Ministers te magtigen, de blyde tijding ter algemeene kennis te brengendat Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin zich in gezegenden staat bevindL Bij den Burgemeester van Amsterdam is offi cieel berigt ingekomen, dat Hunne Majesteiten de Koning en de Koningin verhinderd zyn dit maal hun jaarlyksch bezoek te brengen aan de Hoofdstad wegens den gezegenden slaat, waarin zich Hare Majesteit de Koningin bevindL De agent van de factory der Ned. Handel maatschappij te Pekalongan, jhr. de Koek, heeft zich van die plaats verwijderd, om redenen die de justitie genoopt hebben een geregtelyk onderzoek in te stellen, waarbij reeds ver schillende zaken aan hel licht kwamendie voor den ontvlugte zeer bezwarend zijn. De justitie gelastte zijn aanhouding, en ontwikkelde, met de politiein het opsporen zeer veel ijver. Nu is echter die agent in Rembang ontdekt en in hechtenis genomen. De weeldenge levens wijze en de grove verteringen van den agent, het bouwen van een woning van f 40,000, en andere omstandigheden, waren, zegt men, qorzaakdat het oog van de factory en anderen reeds geruimen tijd op hem gevestigd was. De kruik is lang te water geweestdoch eindelyk gebarsten, en er blyft niets anders over dan te hopendat het jhr. de Koek als nog ge lukken zal zich te verantwoorden. Door L M. den koning is de jaarlijksche gratie aan gedetineerden m het tuchthuis le Leeuwarden verléend. Aan 8 is kwijtschelding van den geheelen verderen straftijdaan 1 eene kwijtschelding van zes maanden en aan 42 eene van drie maanden toegekend Voor het kantongeregt le Leiden stond Maandag weder een persoon teregt, beschul digd van waarzeggerij door middel van kaarten. Ditmaal was de beschuldigde eene vrouw, liet 0. M. requireerde veroordeeling tot eene geld boete van f 5.50, subsidiair 2 dagen gevange- nisstraf, alsmede tol uitlevering der kaarten. De beklaagde II.die in de vorige weck we gens dergelijk feil teregt stond werd Maandag veroordeeld lol eene geldboete van 15.50, sub sidiair 2 dagen gevangenisstraf. Een damereizende van Breda naar Zwolle werd in den spoorwegwaggon door ongesteld heid overvallen; te Oudewater aan het slation gekomen, is zy door de conducteurs uil den waggon geholpen en per brancard naar het «Volstrekt niet," verzekerde haar echtgenoot «ik heb tegelijkertijd eene kruik aan Dorbereiner in Jena en eene aan Liebig in Giessen gezonden. Maar wal maakt hel uil indien hel bronnelje hel gewenschte gehalte niet heeft? Ik zal proefboringen laten verrigten en in ieder geval meer overvloedige en misschien ook warmere bronnen bekomen. Het geheele dal moet zout achtige zuren opleveren." «Maar hel geheele dal behoort u toch nieL" «Het grootste gedeelte daarvan komt reeds binnen eenige weken in myn bezit Voor de weide, waarin de bron ligt, heb ik f3000. geboden. Zy behoort nu den bakker Kurt De daaraan grenzende weide verkryg ik waarschyn- lyk voor den geringen prijs van f800.—. Dan volgt den daarnaast gelegen tuin van den smid Neumann die mij reeds voor f1500.— is toegezegd. In 't algemeen staal de zaak zeer gunstig. Maar zwijgenZwijgenopdat de tegenwoordige eigenaars der gronden mijne plannen niet vermoeden; zij zouden anders enorme pryzen verlangen." 0p deze wijze gaf de regeeringzraad ziine lamilie inlichtingen omtrent hel plan van onbe- rekenbear voordeel'twelk than, zijn ganzchen geett in apenning hield. Vtrvol) in 'I mtfmt If.

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2