m 2819. Y r ij d a g- 9 April 1880. UitgeverA. H. VAN CLEEPPte Amersfoort BureauMuurhuizen hoek Kortegracht K e n ni i ii Personeele Belasting en Patentrecht. De BUKGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien het besluit van den heer Commissaris des Ko- nings in de provincie Utrecht van den 12. Maart 1880 No. 1, Az. (Provinciaalblad No. 21), houdende bepa ling van den tijd en de wijze der beschrijving voor de personeele belastingen het patentrecht over hel dienstjaar 4880/81 Brengen te kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat de uitreiking der beschrijvingsbiljettcn voor de perso neele belasting en der gewone patentdeclaratoren een aanvang zal nemen op Maandag den 3. Mei e. k. en de wedcr-inzaniflmg der ingevulde verklaringen op Dinsdag den 18. dier maand; terwijl de patentdeclaratoren voor deslijters, tappers, kroeg- en koiïiehuishouders afzondei- lijk zoodra mogelijk na den ingang van het dienstjaar, aan hunne huizen bezorgd en binnen drie dagen na de bezorging teruggehaald worden. Wordende wijders aan de ingezetenen herinnerd a. Dat het hun vrijstaat zich betrekkelijk de drie eerste grondslagen It gedragen aan den aanslag van tipt vorig jaarimmers zoover in geen dier grondslagen eenige verandering is voorgevallenen zonderdat zulks zal kun nen verhinderen het gelasten van eene herziening volgent art. 32 der wet van 29 Maart 1833 (Staatsblad No. 4). Dal echter eenieder ten ernstigste aangemaand wordt, omdoor ccne nauwkeurige en juisto opgave van de huurwaardevan het getal deuren vensters en haard steden mitsgaders van dienst- en werkboden en paar den en de klasse waartoe zij werkelijk behooren de kosten en beboctingen te voorkomenwaaraan men zich anderszins zal blootstellen. b. Dat eenieder gehouden is de vragen in de biljetten vermeld, onverwijld sullig, duidelijk en zonder eenige roorbehouding te beantwoorden zullende diensvolgens geene latere reclamation gevolg van dubbelzinnige ant woorden in aanmerking komen en zelfs zoodanige beant woording a's niet gedaan kunnen aangemerkt worden. Indien de biljetten niet op het tijdstip der ophaling aan wezig of niet behoorlijk ingevuld zijnvervallen de inge zetenen in de verplichting om deze zelve ten kantore te brengen bij gebreke waarvan zij zich blootstellen aan de boete van achtmaal hel bedrag der belasting bij art. 35 g 4 der wet vastgesteld. c. Dat niemand zich op verzuim in de uitreiking ofte- nighaling van bet biljet kan beroependaar diegene welke in zoodanig mogelijk doch hoogst onwaarschijn lijk geval mocht verkeerenverplicht is zijn? opgave vóór of op den 31. Mei 1880ten kantore vaneen Ontvanger inledienen bij wien de beschrijringsbiljetten ter invul ling kosteloos verkrijgbaar zijn. d. Dat, ingeval de bewoners van het huis niet kunnen schrijven de Ontvanger ol zijn gemachtigde des ge vraagd de invulling zal doen in des bewoners naamzon der daarvoor eenige betaling te kunnen eischenmet vermelding van de reden waaromzullendo zoodanige aangiften door den Ontvanger of door zijn gemachtigde in tegenwoordigheid van een derden persoon met en bene vens dezen worden geleekendna voorafgaande voor- leziog. e. Dat van de temghaling der biljetten aan de ingezete nen een behoorlijk bewijs zal worden gelaten. f. Dal hij de wet van 9 April 1869 (Staatsblad No 69) onder anderen de navolgende bepalingen zijn gemaakt «Wegens vrouwelijke dienstboden die, op don 1. Mei desjaars waarover de belasting loopt, ouder dan 18 en •jonger dan 21 jaren zynbedraagt de belasting f6 (voor iedere dienstbode) zonder toepassing van het op- klimmend tarief. Gei-ne belasting is verschuldigd voor de óénige vrou- wehjke bediende, overigens naar de Isle, 5de of 4de klasse belastbaar, in dienst van den belastingschuldige, welke geene andere bedienden houdt en vier of meer eigen of aangehuwde kinderen, kindskinderen of pupil len bjj zich heeft inwonen die op den 1. Mei des jaars «waarover de belasting looptjonger dan 21 jaar zijn. Die na den 16. Mei een perceel in gebruik neemtis voor dit perceel de belasting naar de vier eerste grond slagen voor den tijd des diensljaars die nog over is, «verschuldigd. Aan den belastingschuldige die in den loop des dienst- «jaars een perceel verlaat, zonder daarin eenige roerende. goederen of iemand iu zijnen dienst achlerlelalcn wordt •ontheffing verleend van zijnen aanslag naar de vier eerste «grondslagen voorden ti,d des diensljaars die nog over •isindien daarvan door hem binnen den lijd vau eene «maand volgende op die waarin hij het perceel verliet tegen bewijs schriftelijk aangifte is gedaan ten kantore «des Ontvangers op een aldaar kosteloos verkrijgbaar «biljet. «De ontheffing wordt ook verleend over hetdriemaan- «dclijksch tijdvak waarin hel peiccel weid verlaten in- dien de belastingschuldige daarnadoch in den loop van «datzelfde tijdvak een ander perceelwaarvoor hij be lastingplichtig is, in gebruik neemt." Bij overlijden van den belastingplichtige treden zijne «erfgenamen in dezelfde rechten en verplichtingen." g. Dat zij die in de bezorging der verklaringen of aan giften voor het patentrecht mochten zijn voorbijgezien zich daarop niet kunnen beroepenmaar de verklaringen verkrijgbaar bij den rijks-ontvangerin persoon of door een gevolmachtigde moeten indienen. h. Dat alle schippersen eigenaars van vaartuigen de gedelegeerden van de tweede klasse der Staats-loterij en de kramerswelke het patent bij den aanvang van het dienstjaar in hun bezit moeten hebben gehouden zijn daartoe de noodige aanvrage te doen wordende deze verzocht hun patent over het vorig jaar en de schippers om tevens hunnen meetbrief medetebrengen. En worden wijders de belanghebbenden herinnerd dat volgens de wet alle vaartuigen eu schepenwelke hun op den eersten Mei aanstaande toebehooren moeten worden aangegeven al is het dat daarvan geen gebruik mocht zijn of worden gemaakt. t. Dat zij die een bezwaarschrift indienen ingevolge art. 1 der wet van den 4. April 1870 (Staatsblad No. 60) verplicht zijn tot de overlegging van een duplicaat aanslagbiljet tegen betaling van vijf cents bij den Ont vanger verkrijgbaar. Wordende al verder kenbaar gemaaktdatnaar aanleiding van art. 29 2 der wet op de personeele be lasting van 29 Maart 1833 (Staatsblad No. 4), tot tegen- schatlers voor de gemeente Amersfoort zijn benoemd JOHANNES BERNARDUS FRANC1SCUS LENSING, timmerman WILLEM STOLgemeente-bodeen DIRK VERBEEKtimmermanallen alhier wonende. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden gedrukt en aangeplakt op de daarvoor gebruikelijke plaatsen. Amersfoort, den 8 April 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, De SecretarisVAN PERSJJN. W. L SCHELTUS. Spaarbau k. Het Bestuur zal zijne eerstvolgende zitting houden op MAANDAG 12 APRIL e. k. ten Raadhuize te Amersfoort, des namiddags van 12 tot 1 ure. A. J. BOSSecretaris. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 1e helft der maand Maart 1880. Plaats van Namen der geadresseerden. bestemming. 1. P. SchutAmsterdam. 2. II. Th. v. Sols ,i. G. Kragting 4. K. Hollevels 5. Mej. Eigenaar 6. E. v Buchlen 7. P. v. HarreSloutenburg. Uil Lcusdcn. 8. J. PeelenNijkerk. Reglhebbenden vervoegen zich aan hel post kantoor te Amersfoort. Politieke Itevtie. De verkiezingen in Engeland worden geregeld voorlgezcL Het is er voor de conservatieve partij donker. De liberalen hebben in de laatste dagen weder vrij belangrijke voordeelen behaald en slechts weinigen vleijen zich met de hoopdat het eindresultaat nog gunstig zal zijn voor de conservatieven. Vooral de dag van Vrijdag was zeer ongunstig en na het bekend worden van dien uilslag is een speciale courier naar de ko ningin in Duitsclilund gezonden. Blijft de toestand aanhouden dan is natuur lijk een kabinet Beaconsfield langer onmogelijk. Er is echter door de regering nog geen beslissing genomen over de vraagof zij onmiddellijk zal aftreden, dan wel een votum van het parlement zal afwachten. De conservatieve bladen komen openlijk vonr de nederlaag hunner partij uit. Het is natuurlijk eene teleurstelling voor henzij hadden het tegendeel verwachtmaar van verbloemen hou den de Engelschen niet. Steken zij ook af en toe de loftrompet wat al te vlugvoor onaangename zaken komen zij toch even rond uit en met gelatenheid schikken zij zich in het onvermij delijke. Op voordragt van den Minister van Oorlog zijn weder een aantal hoofdofficieren van bet Fransche leger op non-ativitcit gesteld. Het ineë- rendeel dier ontslagenen stond aangeschreven en bekend als heulende met de partijendie den tegenwoordigen regeringsvorm ongunstig gezind zijn. De minister van Onderwijs heeft een congres geopend van directeuren en directrices van instellingen van lager onderwijs, waaraan ook een aantal inspccleuren bij hel lager onder wijs deelnemen. Dit is het eerste congres van dien aarddat in Frankrijk gehouden wordt. Frankrijk zal binnenkort in spanning gebragt worden door de veelbeteekenende verkiezingen der Algemeene Radendie dezen zomer moeten plaats hebben. Die verkiezingen houden nu reeds veel meer de aandacht bezigdan de vergade ringen dier ligchamen. Bijna alle Senatoren en Afgevaardigden nemen er aan deel en behalve de heeren Tirard en Jaureguiberry ook alle Ministers. Men heeft berigt gekregen dat een-en-twintig veroordeelden van Nieuw Caledonië gevlugt en vermoedelijk naar Europa welligt zelfs naar Frankrijk teruggekeerd zijn. Onder hen bevinden zich eenige gevaarlijke boosdoeners. De justitie heeft nog geen spoor van hen kunnen vinden. Allerlei. In eene fabriek te Parijsquai de la Gironde sprong een stoommachinede geheele werk plaats stortte in verschillende werklieden wer den doodelijk gewond en sommige voorbijgan gers kregen kwetsuren. Men vreest, dal ver scheiden personen onder de puinhoopen zijn be dolven. De oorzaak der catastrophe is onbekend. Een phonographisch dagblad wordtnaar men uit New-York meldt, aldaar uitgegeven. De be- rigten worden op dunne platen overgebragt en i) feuilleton. fataliteit ur EEN SPEL VAN HET TOEVAL. De barones van Trionville zal in eenvoudig ochlendloilel aan hare elegante schrijftafel. Haar pen vloog over hel papiermaar de rimpels die zich nu en dan op haar schoon voorhoofd vertoonden, verrieden duidelijk genoeg dal het geen minnebrief wasdien zij schreef. De brief was gereed. Met eene trek van welgevallen op het gelaat, overzag zij no-: eens vluchtig het geschreveneterw'jl zij reeds in hare fijne ge vormde hand den marmeren zandkoker tilde welks fijn zand de natte plaatsen der inkt moest drogen. Zij deed daarop den briefin een couvert, waarop zij wel snelmaar niet zonder eenige zorgvuldigheid hel adres schreef. Op haar schellen met de zilveren beldie naast de schrijftafel stondtrad eene kaïnenier binnen. Laat Pierre hier komen!" riep de baronnes zonder van den bi iel optezicn, welken zij wilde verzegelen liet spijt mijMevrouw, maar Pierre is niet tehuis. Wat was er voor hein Ie doen. Mevrouw zeidc de magere en bitse dienstbode op een minder eerbiedigen toondao bij dienstboden tegenover hooggeplaatste personen gebruike lijk is. «Zwijg!" antwoordde toen de meesteresmet ccne uitdrukking van betoomde grauisloi igheid. «Spreek indien men u vraagt." «Hel zou Mevrouw de barones ook wel niet aangenaam zijnindien men van zekere dingen

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 1