i 1 ELEIN, WIE HEEFT heeft twee wonden aan hel hoofdje, welke even- wel geen zorg meer baren. De mandie den aanslag pleegde, is nog in het Binnengasthuis. Ook zijn wond geeft kans op genezing. Hü wordt goed bewaakt om te voorkomen, dal hij sjjn verband afrukt Vijf ontvlugte bedelaars uit de gestichten te Veenhuizendes morgens ontsnaptwerden door S veldwachters vervolgd en tegen den middag in het heideveld onder Ooslerwolde ingehaald. Den rijksveldwachter Koolhof werden zes verwondingen toegebragtwaarvan twee zeer ernstigen hem het bewustzijn deden verliezen. Een der andere rijksveldwachters werd de uni form stdk gesneden. De rijksveldwachter E. Nakken heeft met zijn sabel een der kolonisten de hielpeezen doorge sneden een ander het schouderblad verbrijzeld en een derden zoodanig aan het dijbeen ver wond, dat ook deze buiten gevecht gesteld werd. De beide overige kolonisten zyn spoedig door de rijksveldwachters gearresteerd. Te Angers stond dezer dagen een elfjarig knaapje teregtdat tot vier malen toe gepoogd had zijn stiefmoeder met luciferkoppen te ver giftigen omdat zij hemzijn broers en zusjes slecht behandelde en hem uilzond om te bedelen. Hij werdals niet aansprakelijk om zijn jeug digen leeftijdvrijgesprokenmaar zal tot zijn 18de jaar in een verbeterhuis worden geplaatst. De laatste dieren van den Brusselschen dieren tuin ziin verl. week in 't openbaar verkocht Een kameel werd toegewezen voor 500 fr. aan den directeur van den Amsterdamschen dierentuin twee zwarte beeren voor 240 fr. per stuk en twee zebra's voor 310 fr. aan den dierentuin van Gent Martin de vermaarde bruine beer heeft geen liefhebber gevonden voor 200 fr.de twee olifanten werden opgehouden voor 4000 fr.zij zullen uit de hand verkocht worden. De andere dierenyacksbuffelsenz.werden niet te koop gesteld. Te Roubaix is een jongman levend verbrand die de gewoonte had des nachts in bed te lezen. Onder het lezen was hij in slaap gevallenschijnt de kandelaar omgevallen te zijn en het bed in brand gestoken Ie hebben. Den volgenden och tend werd zijn lijk geheel verkoold gevonden. Hoe gevaarlijk het is, voor de sluiting van gasmeters en kraantjes niet behoorlijk zorg te dragenis nog onlangs gebleken uit een droevig voorval te Boulogne sur Mer. Daar heeft men 's morgens een dame ver stikt in haar bed gevondenin een vertrek waar de gaskraan was blijven openstaanterwijl de dienstbode slechts weinig teeken van leven gaf en nog steeds in een bedenkelijken toestand verkeert Den 13 April, 's middags 2 uur, heeft men de eerste proefrit op den Vesuvius-spoorweg gedaan. De spoorweg van Resina tot aan het Observatorium was nog niet voltooid en werd met de gewone middelen "an vervoer afgelegd. In de restauratie was voor de deelnemers aan den proefrit een Lucullisch feestmaal aan- gerigt Van het station tot den Krater heeft de trein 8 minuten noodigofschoon de stijging zeer aanzienlijk is, biedt zij toch geenerlei gevaar. Het uilzigt gedurende den ganschen togt is zeker een der schoonste van de wereld. De feestelijke opening heeft waarschijnlijk plaats den 1 Mei. om langer in deze treurige plaats te vertoeven waar het trouwens aan elk amusement ont breekt" «Dat heb ik ook al gezegdmerkte de burg graaf aan, die nu ook naderbij was gekomen. Het hoofd der gravin beefde heviger. Zij had de bitterste verwijtingen voor haren zoon op de tong, doch wegens de aanwezigheid harer Es ten hield zij deze terug. Zij wilde evenwel proeven nogmaals tusscnen beide te treden om de schijnbare onhoffelijkheidwaarvan de graaf niet wilde afwijken, weder goed te maken, toen dekreet: «destoomboot, de stoomboot," weergalmde en de onsmakelijke conversatie afbrak. Werkelijk zag men het schip bij den naasten oeversprong te voorschijn komen. Aan de dichte rookkolommenwelke uit den schoorsteen ste gen kon men zien met welke inspanning van krachten zy de plaats harer bestemming naderde. Graaf Beaumont vergat al 't overige bij Je vreugde over de naderende redding; hij nam afscheid van het gezelschap, met de belofte spoedig terug- ekeeren en snelde naar de brug omzoo mo lt e n u ig e f i n g. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gezien art. 21 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad Na 134) Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat in de laalstverloopen week geen sterfgeval aan MAZELEN in deze gemeente is voorgekomen. Amersfoort, den 26. April 1880. De Burgemeester voornoemd, \AN PERS1JN. AMERSFOORT, 26 April 1880. Tot Rijks-schatters voor de personeele belas ting 1880/81 zijn benoemd de heeren J. van Boltenburg, C.J. Jacobs, J. A. Hoksbergenen G. Prins. Ter vergadering der Kiesvereeniging «Amers foort" van Zaturdagavond jl. zijn als bestuurders, met alg. stemmenherkozen de heeren H. Lein- weber en G. Rubers Dz.die zich de herkiezing lieten welgevallenwerd de rekening en ver antwoording door den heer A. J. Siddré pen ningmeester aangeboden en na onderzoek goed gekeurd onder dankbetuiging voor zijn accuraat beheeren is toen overgegaan tot het vormen van een candidatengros voor de verkiezing van 4 leden de?' Prov. Staten van Utrecht in 'tkies district Amersfoort, op welk gros werden gebragt de heeren Mr. C. J. Kien Ellzman (lid van Ged. Stalen)Mr. M. J. L. baron Taets van Amerongen van Renswoude, M. van Beek, W. Beukers, W. A. Croockewit, Mr. F. H. van Persijn, Jhr. Marlini van Geffen burgemeester te Soest en Mr. J. G. A. van ZijsL Na levendige discussie omtrent de aanst. verkiezing waarbij werd her innerd dat de heer W. A. Croockewit, laatstelijk candidaat der kiesvereeniging was geweest, werdenbij eerste stemmingdadelijk tot can didalen gekozen de heeren Ellzman Taets ven Amerongenvan Beek en Croockewithebbende laatstgenoemde de candidaluur in beraad ge houden en heeft hij later gemeendditmaal nu het eene periodieke aftreding geldtde can- didatuur niet te moeten aanvaarden. Diensvolgens zal Woensdagavond aansL te 8 uren weder eene vergadering worden ge houden. De Kiesvereeniging «Vooruitgang" te Amers foort heeft in hare vergadering van Donderdag avond jL tot candidaten voor het lidmaatschap der Prov. Staten vah Utrecht in 't kiesdistrict Amersfoort gesteld de heeren Mr. C. J. Kien Ellziuan (aftredend lid), Mr. 11. Croockewit Jr. G. J. Baron van Hardenbroek van Ammerstol en Jhr. Mr. J. 11. L van Sasse van Ysselt. Na het den 24 dezer gehouden Toelatings examen voor de Voorbereidingsklasse verbon den aan de Rijks-Normaalschool, te Amersfoort, werden toegelatenEverardus van Dorssen Everardus Joh. WorffelJan PlanteJan Blok Willem van Doorne, Anna Toraey, Christina Marg. Wegerif, Eva Gerarda van Beek, Wilh. lijda Wolfswinkel en Theodora Joh. Ruitenberg. De voorbereidingsklasse telt thans 24 leerlin gen, namelijk 10 meisjes en 14 jongens. De heer J. E van Boeckholtgeagreëerd klerk ten kantore van den Rijksontvanger te Amers foort is benoemd tol Deurwaarder bij 's Rijks directe belastingen te Scheveningen. Vrijdag 30 April e. k.'a avonds halfacht wordt door het Dep. Amersfoort der Maatsch. «Tot Nut van 't Algemeen" eene vergadering gehouden ter benoeming van 2 bestuurders en 2 hoofdbestuurders behandeling der Reke ningen en Verslagen der Commissiën enz. gelijkde behulpzame hand te bieden. «Er is niets met hem aantevangenzeide de gravintoen zy met den burggraaf en zijne dochter in het rijtuig steeg. «Wanneer raiin zoon over iets denktheeft hij geen aandacht voor iels anders. Hij is dan daarmede zoo bezig dat men hem azijn zou kunnen voorzetten die hij voor champagne zou drinken." «Het ongeluk der menschen schijnt hem zeer te treffen" meende de bruggraaf. «Jaantwoordde de cravin«op dat punt is hij somtijds onuitstaanbaar. Het medelijden de zorgen en den nood omtrent de minste menschen doen hem dikwijls alle verpligtingen jegens zich zeiven en mij vergeten. Waar van gevaar sprake isin de stad of in de nabijheid daar kan men zeker ziin myn zoon aantetreffen. Achgij kunt niet gelooven hoeveel angst ik daardoor reeds heb gehad Onder dergelijke gesprekken kwam het kleine gezelschap in het hótel «de drie leliën" te Beaucaire aanalwaar kamers voor hen in gereedheid waren gebracht. (Wordt vervolgd.) Donderdag jl ontstond een felle heidebrand op de Vlasakkersdie zich aldra aan hel be lendende sparrenbosch mededeelde. Door daarjuist manoeuvreerende leden van den Weer- baarheidsbond werd echtermet inspanning van alle krachten, de voortgang van dien brand belet Uit Leeuwarden wordl gemeldDe onder de gemeente Hoevelaken (niet Hoogland) by Amersfoort gearresteerde persoon uit het na burige dorp Rauwerdals vermoedelijk schuldig aan hel uitgeven alhier van een bankbiljot van f *100werd gisteren gevankelijk te dezer slede binnengebragt Daar hij te Amersfoort had be kend de daad te hebben bedreven kon men niet anders denkenof hij was inderdaad de schuldige persoon. Voor den commissaris van politie gebragt, verklaarde hij aan de zaak ten eeneraale onschuldig te zijn en noch van het vervaardigen, noch van het uitgeven van het bankbiljet iets al le welen. Da» hij te Amersfoort had bekend verantwoordde hij hiermededal de rijksveldwachter hem als landlooper had willen oppakken, omdat hy zonder geld of middel van beslaan was en al spoedig in hem meende te zien en te herkennen een uit Leeuwar den gesignaleerd persoon als verdacht van de uitgifte van valsch bankpapierdat hij dódrover zoo ernstig was onderhoudendat hij tenlaatsle zenuwachtig was geworden, en maar gezegd had het feit te hebben bedrevendaarbij den kende dat, was hij maar eerst te Leeuwarden, het v8n zelf moest blijkendal hij geheel on schuldig was, in welk geval hij er tevens aan zou ontkomenals landlooper te worden aange houden. Dusdoende zou hij bovendien op goed- koope en gemakkelijke wijze weer naar huis komen. Het verhoor deed ziendat deze zonderlinge jongeling behoort tot eene falsoendelijke en welgestelde familie en eenige dagen geleden zijne woonplaats had verlatenom hier of daar werk te zoeken. Zijn gedrag laat evenwel veel te wenschen overdoor veelvuldig gebruik van sterken drank schijnt hem eene groote mate zorgeloosheid en onverschilligheid te zijn eigen geworden. Ofschoon aan zijne onschuld inderdaad niet wordt getwijfeldzal hy toch behoorlijk zijn alibi hebben te bewijzen. Uit 's Gravenhage wordl gemeld De watersnood-tentoonstelling blijft voortdu rend honderden bezoekers lokken. Algemeen is men 'ter eens over dat de expositie met die van 1860 ten volle kan wedijverenén in om- vsnc, èn in gehalte. Er zijn prachtige kunst werken van onze beste meesters ingezonden. De voorraad dames-handwerken platen en boe ken is bijna niet te overzien. In byouterieën, galanterieënkleine en groote meubelen en or namenten is de keuze ruimer dan men ze iu eenig magazijn zou kunner. vinden. Er zijn ook grappige zaken: haardschermen en tafels met allerlei spreuken ineelegd; een wit dames toilet (bruidskleed)kistjes sigaren en flesschen wijn en likeurkinderspeelgoed en benoodigd- heden van hiijerraanden bij da vleet. A D V E R T E N T I E N. V Heeren Mevrouw VAN BOETZELAER betuigen hunnen opregten dank voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling, welke zij ondervonden bij het overlijden van hunne Schoonzusterde HoogWelgeboren Vrouwe Barones VAN BOETZELAER VAN DUBBELDAM geb. B0TH-HENDR1KSEN. Voor de vele bewijzen van hartelijke deelneming bij het ontslapen onzer innig geliefde MoederMejufvrouw EVERTJL DE "REE Weo. HENDRIK SMITbetuigen wij en hare betrek kingen onzen oprechten dank. Amers/oort f W. SMIT llzit. 26 April 1880. C. B. SMIT. £5 Ondergetcekende koopt en verkoopt alte soorten van OUDE en NIEUWE BOÉKEN ba besteed voor dezelve hooge prijzenook gg beveel ik mijne LEESBIBLIOTHEEK in de g algemeene gunst aan. 5§ Leesbibliotheek op den Hof wijk F. 290 tm Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2