De heer LayardEngelands gezant in Turkije is door markies Salisbury uilgcnoodigd om een volledig overxigt te geven van den stand van zaken m het Ottomaansche Rijkniet bijzon dere vermelding van de punten van hel Ber- lijnsche verdragdie nog niet ten uitvoer zijn gebragL Daaronder zal natuurlijk in de eerste plaats moeten worden genoeiud de kwestie met Montenegrodie nog even onopgelost is j'ls voorheen. De Porte wascht zich de handen in onschuld; zij verzekert dat zij zich stipt aan «le bepalingen van de overeenkomst heeh ge houden, en dal de gerezen moegelijk heden louter op een misverstand berusten. Allerlei. Eiken dagom zoo te zeggenwordt te Brussel eene maatschappij opgcrigl welke het vestigen van een panorama in de eene of andere stad van Europa, of van Amerika ten doel heeft. Deze panorama-koortswelke misschien eens een «krach" zal ten gevolge hebben, ontslaat uit hel buitengewone succes dat hel aldaar gevestigde panorama van den veldslag by Waterloo ondervindt; de aandeelen vanfr. 100 zijn ongeveer fr. 2000 waard. De laatste tot stand gekomen maatschappij van die aard beoogt het bouwen van een panorama te 's Gravenhage waarvoor Mesdag een der zeeslagen zal schil deren, welke de Nederlandsche vlag lot roem strekken. Eenige dagen geleden overleed te Parijs in den ouderdom van 37 jaarde heer de Puy- ferralafgevaardigde der Kamer. Deze dood werd zoo hevig besproken en ging met zulke bijzondere omstandigheden gepaarddal het parket noodig geoordeeld heeft een onderzoek in te stellen. De lijkschouwing heeft Dingsdag plaats gehad. Een kogel had den heer Puyferrat in de borst eelroflen. Nog met moeite heeft hy zijn woning kunnen bereikenwaar hij kort daarop overleed. Men weet niet of een sluip- or zelfmoord is gepleegd. Aan een van de hulppostkanloren in de na- hijheid van Amsterdam prijkt een bric! voor de glazen mei hel volgende adres toeter Ovi Op het werk ber Na sdes Van De Tos pup paas piel boek houwd Verders an Joohan Nes Varn cis Kus Mesters. Hel «Wiener Gesang-Verein" bragt den keizer en de keizerin van Oostenrijk eene serenade op den verjaardag van hun huwelijk de zangers werden naderhand in liet paleis ontvangen en bevochtigden hun door het zingen droog gewor den kelen met 40 hectoliter bier enltiOOiles- schen champagne. Reclames kunnen somtijds te ver gaan. Een zadelmaker te Parijs had een nieuw soort stijgbeugel voor dames uitgevonden en om dit spoedig in te voeren, gelukte hel hem een ijve rig dagbladcorrespondent een vreeselijk verhaal op den mouw te spelden, dal dan ook door schier alle bladen opgenomen werd. Ook door ons is net geplaatst in ons vorig numirer 2e bladz. Ie kolom. Toen ieder diep doordrongen was van het afschuwelijk verhaalzond hij zijn reclame aan het Parijssche blad Voltaire. Hij bad een'stijg- beugel voor dameszadelswaardoor zulke on gelukken onmogelijk zouden zijn. Het kostte maar 30 francs. Had de schoone vicomtesse G. het gebruikt, zij zou nog in het Bois de Boulogne rijdenenz. De redactie rook echter lontonderzocht de zaak en bevond dat er van het geheele voorval geen woord waar was acht dagen was verschoven. Dat was een vreugdeberigt voor Adriennedie nog haren broeder hoopte te zienom bij hem raad intewinnen. Voor Solvent daarentegen was het uitstel van het procesvonnis een streep door de rekening. Hel was hem niet ontsnaptdat Adrienne hem in verdenking hield en hij vreesde ontmaskerd te wordenindien hel iiem of den advocaat niet gelukte dc Trionvillesche goederen in handen der gravin Beaumont te spelen. Daarop was zijn gansch doen en denken gerigl ennog meer dan de smadelijke behandelingdoor hem van zijne meesteres ondervonden bragt hem het mislukken zijner onderhandeling builen be zinning. Evenwel werd hij eenigen tijd na hel heftige tooneel weder rustigen bleef uit wraak zucht en voor zijne eigene zekerheid koelbloedig, toen Pierre met voormelde tijding van de stad terugkeerde. Toen scherpte hij er zijne zinnen opboe hij zich in hel bezit der familiepapieren en van de privé-correspondentie der barones kon i stellen, om daaruit stellige bewijzen voor de onwettigheid van Adrienne s echtvcreenigiog te Zij weigerde dus van de nieuwe uilvinding ge wag te maken. De zadelmaker zag toen zeil in dal hij wat te ver gegaan was en zal nu nog maar wal wachten, voordal hij zuil artikel aan de markt brengt Hopen wij dat hijsis hy daartoe later overgaatiels minder akeligs be denken zalom het bij het publiek te introdu- ceeren. De groote internationale muziekwedstrijddie bij gelegenheid van de feesten te Brussel zal worden gehouden, belooft zeer belangrijk te zullen zijn. 184 vereenigingenBelgische en builenlandsche, zullen mededingen. Aan den wedstrijd van militaire corpsen die 25 Julij op de Grande Place wordt gehouden zullen de beste muziekcorpsen uit de Belgische Beijersche Pruisische, OostenrijkschcPransche en Nederlandsche legers deelnemen. De wedslryd om den groolen internationalen prijs heeft in het Alhambra plaats. Door de arrondissements-reglbank te Leeu warden is rechtsingang verleend tegen den kapitein der infanterie M. S. C. de W. en diens echtgenootewegens mishandeling van hunne dienstbode. In een Hongaarsch stadje woonde een man, die zijne weduwe geen rooden duitmaar-eene groole kroegrekening nuliet. De plaatselijke regter veroordeelde haar lol betaling dier reke ning, omdat zij door haar kijfziek humeur haai man gedwongen had zijn heil in de kroeg te zoeken. De Salorao's zijn nog niet uitgestorven. De veldwachter D. T.te Ferwerderadeel diein hechtenis is genomen wegens valschheid in geschrift, wordt beschuldigd de handteeke- ning van den gemeenteontvanger te hebben nagemaakt op een aanslagbiljet voor den hoof- delijken omslag, hetwelk item met f2,70 was ter hand gesteld door een zijner dorpsgenooten ten einde de betaling daarvan te bevorderen. De beschuldigde heelt reeds volledig bekend. De Oostenrijksche vrouwen om hare schoon heid beroemd, beginnen, zoo hel schijntbang te worden voor hel tanen harer glorie. In YYeenen is het namelijk sinds eenige dagen in de mode gekomendal de dames zoowel uit den burger- als uit den defligen standrich op klaarlichten dag blankcllen als zij wandelen gaan. Of dit wel het geschikte middel kan ge noemd worden om den roem der schoonheid zelve te bet^uden mag geen oogenblik betwij feld worden. Kenuis^eviug. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT. Gezien art. 21 der wel van 4 December 1872 (Staatsblad No. 134) Brengt ter kennis van de ingezetenendat in de laalstverloopen week geen sterfgeval aan MAZELEN in deze gemeente is voorgekomen. Amersfoort, den 3. Mei 1880. De Burgemeester voornoemd, VAN PERS1JN. AMERSFOORT, 3 Mei 1880. Z. M. heeft benoemd tol Commissaris des Konings in de prov. GelderlandMr. J. H. M. baron Mollerus van YVestkei keburgemeester van Baarn en Eemnes en lid der Prov. Staten van Utrecht in hel hoofdkicsdistrict Amersfoort. Ten gevolge van vorenstaande benoeming zal, ter vervulling der plaats van Mr. Mollerus eene verkiezing voor de Prov. Staten van Utrecht in voormeld district moeten geschieden. Gisterenmiddag hadbegunstigd door fraai puttenof door vernietiging der desbetreffende documenten het bewijs der wettigheid onmoge lijk te maken. De barones, door vrees beheerscht, vergat io dat opzigl alle voorzorgenbeval Pierre wien zy haar volkomen vertrouwen schonk het rijtuig intespannen en ree 1 met weinig bagagewelke zij vlugtig had zamengevoegd en met eene geldsomdeels in gouddeels in bankbiljetten in haar reistasch naar SL Remy om van daarover de DuranceAvignon of eene andere stad te bereikenwaar zij hare reis langs den spoorweg naar Lyon kon voortzetten. Het voertuig bereikte gelukkig St. Remy, ondanks de gedeeltelijke overstrooming van den straat weg en den weeken toestand waarin alle wegen tengevolge van hel aanhoudend regenwater wa ren. Na kort oponthoudterwyï de paarden werden gevoederdzou de reis worden voortge zet. Intusschen hadden zich donkere wolken aon den hemel zamengepakl en het losbreken van een vreeselijk onweder kon worden voorspeld. yWordl vervolgd.) lenteweder, op hel terras der socieloil AmieiUi le Amersfoortde eersle dtr«uzlokultvocriliweO in dit seisoen plaals van hel muziekcorps d«r rijdende artillerie. Bij deze matinee raueicalo stond liet muziekrol ps voor de laatste maal onder leiding vin den heer F. NOrnbat aar die gedurende 23i/s jaren daarvan kapelmeester was. Zijne bekwaamheden als dirigent, zoo mede in arrangeeren en cotnponaet en werden door zaakkundig™ gehuldigd, zoodat het inu- ziekcorps, dikwijls in hoofdsleden en andete plaatsen van ons vaderland opgetreden ook aldaar steeds welverdienden bijval inoogsle. YVegens gezondheidsredenen heeft de heer Nürn- berger zijn eervol ontslag als adjudant- onder officier kapelmeester, met toekenning van pen sioen verzocht en verkregen n zullende hij zich binnenkort in Duilschlandzijn vaderland, vestigen. Heeren officieren en oud-olficieren 1857—1880, hebben hein, bij zijne aftreding als kapelmeester, een rijk souvenir aangeboden bestaande in een zilveren koffijservies inet toe passelijke inscriptie. Den heer Fünke, sedert geruimen lijd bij hel muziekcorps werkzaamis opgedragen voorloopig als kapelmeester oplelreden. Naar wy vernemen, heeft de heer Jhr. Mr. H. J. L. van Sasse van Yssell de candidatuur der kiesvereeniging «Vooruitgang" te Amersfoort voor het lidmaatschap der Prov. Staten van Utrecht niet aanvaard. lieden namiddag wordt, met eenige feesle lijkheid de nieuw aangelegde tuin van het SU Pieters- en Bloklands gasthuis te Amersfoort door de gastelingen in gebruik genomen. Woensdagavond jl. gaf de heer F. J. Schweins- berg, veeljarig als muziekdirecteur en muziek meester te Amersfoort gevestigdin Arnicilia zijn jaarlijksch concert, met medewerking zijner leerlingen en heeft deze uitvoering uitermate voldaan. Na afloop van het programma boden hem eenige zijner élèvcs een fraai album als souvenir aanzijnde hij thans 25 jaren als muziekonderwijzer werkzaam. Daarna werd als surprise een muziekstuk van Rombach ten ge- hoore gebragt en is de soirëe met een lief hal besloten. De Rijksscha Iters voor de personeele belas ting te Amersfoort hebben Vrijdag jl. den heer J. van Bollenburg ter gelegenheid van zijnen 25j8rigen werkkring als Rijks-schatter een met zilver gemonteerd inktslel ten geschenke aan geboden. De leden der Prov. Stalen van Utrecht heb ben Zaturdagmiddag jl. den afgetreden Com missaris des Konings Jhr. E. C. U. van Doom hunne opwachting gemaakt, afscheid van hem genomen en hem een aandenken aangeboden, bestaande in tafelornament, fruitschalen en kompotesalle oud Engelsclidiamante gesle pen kristal met zilver gemonteerd en zeer kunstig en schoon in de versieringen enz bewerkt De heer H. G. van der Poel voerde namens de leden kernachtig het woord, herinnerende dat de heer van Doorn 20 jaren aan liet hoofd van dit gewest had gestaanen werd deze toespraak gevoelvol beantwoord. Uit 's Gravenhage wordt gemeld De Tweede kamer gaat Dingsdag of Woens dagmiddag op recèsjuist tegen Haagsehen kermistijd het tijdstip waarop ze andere jaren terugkeertde rentebelasting blijft liggen tot den terugkeer der kamer, in Juni Wegana den Hemelvaartsdag ut unit. Donderdag de tooneelvoor- telling van het Amerik. Negergeielachap niet plisaU hebben, maar denkelijk op tateren datum worden gegeven. Verkooping vaa Vaste Goederen. Zaterdag 1 Mei 1880 .ji «HET VALKJE" te Amersfoort. Notaris: de Heer A. 11. DRIJFHOUT VAN I100FF. Een huis en erf op het Bloemendal te Amersfoort verkocht voor f1100. ADVERTENT IE N. VIJFTIGJARIGE <5 EOHTVEREENIGING van W 1 LII E L M U S P U T M A N ALIJ DA WESTERVELD. Amersfoort 5 Mei 1880. Hun dankbare Zoon en Kleinkinderen.

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2