familie als zeer achtenswaardig beiden ta St.- Petcrsburg en le Parijs hekend slond le Aken waar hg zijn studiën eindigdein zijn kamer met doorschoten schedel gevonden werd. Deze «ven onverwachte als onverklaarbare daad gaf aanleiding tot allerlei en de meest uiteenloopende gissingen.- Alle nasporingen door de politie, om de waarheid tr ontdekken bleven geruimen •tijd vruchteloos maar thans na een onderzoek van een jaar, is het gebleken dat George Kaurhinc als slagtoffer gevallen is van een verkeerd begrip van eerdoordien hij de uitdaging lot e<xi Amerikaansch duelhem «door een Hollander gedaan, aangenomen en ernstig opgevat had. Men weet dat in dit soort duel een der partijendie door het lot daartoe ■is aangewezenzich zelf moet dooden. De vader wan George Kauchine heeft aan de sociëteit •der leerlingen van de Polytechnische school te Aken een gilt geschonkenonder voorwaarde dat jaarlijks den 10 Junij, den verjaardag van den treürigen dood zijns zoonseene rede voering zal gehouden worden tegen hel duel welke redevoering zou worden uitgegeven. De eerste redevoering is thans gehouden. Een «clubje" Amsterdammers, die met den pieiziertrein" te 's Gravenhage" waren aange komen kreeg nabij het slation twist over de wijze waarop men den dag aldaar zou «door brengen." Een hunner wilde, niettegenstaande hij blijkbaar reeds zijn offerande aan Dacchus had opgedrageneerst nog een hartsterking nemen en daarna de stad «bekijken", terwijl de anderen direct naar «Scheveling" wilden. Van harde woorden kwam het weldra tot harde daden de «spulbreker" gaf een zijner metgezellen een slag niet eene flesch op den schouder, welke den aangevallene een kreet van pijn en woede deed slaken en hel bitter langs den arm deed vloeijen. Dit was het sein voor een algemeen gevecht, geaccompagneerd door het gegil der respectieve wederhelften, dat eerst eindigde toen nog andere medereizigers de vechtenden scheidden. Dat hetpleizier" voor den geheelen dag «verbitterd" wasbehoeft geen betoog. Sir Evelyn Wood heeft aan de Times een verhaal gezonden dat de volgende authentieke bijzonderheden bevat, uft de mond van 18 Zoeloe s vernomenover den dood van den ez-keizerlijken prins van Frankrijk. De troep Zoeloesdie de engelschen op Koppie Allen overvielenwas circa veertig man sterkvan welke twaalf den prins volgden, en zeven i acht regisireeks in zijn dood betrokken waren. Toen de Zoeloes hel verkenningslroepje nage noeg hadden omsingeldgaven zij vuur en stormden op de Brittenterwijl deze den voet «n den stijgbeugel zettenlos. De prinsdie «r niet in slaagde op te stijgen liep langs zijn paardhet steeds bij den teugel houdende doch weldra brak hel zich losen holde weg. Hij bleef het evenwel volgen in de donga totdat zijn vervolgers hem vlak op de hielen waren. Toen keerde hij zich om en wierp aich zooals de Zoeloe's zeiven verklarenop hen «als een leeuw in nood." Door een assegaai in den linker schouder getroffensnelde hij toe op den diglbij slaan- den Zoeloedie uit de donga vluglle en zette varvolgens een anderen vijand achternawelke op 10 meters afstands een schol op hem had gelost. De prins antwoordde met een pistool schot cn slond weinige oogenblikken tegenover den steeds aangroeijendon troep Zoeloes. Op nieuw door een assegaai getroffenliep hij terug naar de hoogte in de donga, waar hij eerst had geslaanen werd spoedig omsingeld. Wijl hij de worsteling met het paard zijn degen uit de scheede was gevallengreep hij een assegai cn verdedigde zich daarmede tegen 7è8 Zoe loes zoolang totdat zijn krachten hem verrieden en hij ter aarde zonk. De Amerikaanschc bladen vullen nu de tele grafische berigten omtrent dr. Tanner aldus aan. De hongerlijder ziet er uit als een bijna geheel uitgeteerde wijsaard. Zijne trekken zijn verwrongen en drukken angst uit het kloppen van zyn hart is ongeregeld. Zijne lengte is twee duim afgenomen. Daar het koude water hem hindert in de maag, drinkt hg nu uit sluitend warm water. Wat hij verder nog aan kracht verliest, wordt aan zijn zenuwweefsel ontnomen; zijn ligchaam heeft niets meer te bieden.- Toch blijft zijn geest nog zeer helder hij hoopt de proef tot het einde vol te houden en zegt dat hij er door bewijzen wil, dat het menschelijk ligchaam werkelijk langen tijd alleen van water kan leven. Inlusschen zgn er bladendie veronderstellen dat er bedrog in het spet is en dal het water dat dr. Tanner drinkt en tot nu toe altijd zelf haaldevermengd zal zijn met meer voedende bestanddeelen andere bladen daarentegen be weren ten stelligste dat de proefnemer volkomen eerlijk is. Zaterdag 24 Julij reed dr. Tanner door New- York natuurlijk aangegaapt door iedereen wat hem zoo vertoorndedat hij de menigte eindelijk toeschreeuwde «Gij zijl de grootste domoorendie ik ooit heb gezienwaarop een uit hel volk terug riep: «En gij de grootste, die zich ooit liet zien Dergelijke voorvallen prikkelen dr. Tan ner's zenuwgestel in hooge mate, waarom hy sedert dien dag niet meer uitrydL Adeline Patti heeft aan een der redacteurs van de Figaro medegedeelddat zij tot dusverre vijftien millioen francs niet hare stem had ver diend. Zij voegde er bydat er thans van dat geld weinig meer over was. Verl. week deden zeventien inwoners uit Biel (nabij Bern)zeven heeren met hunne echt- genooten en twee gouvernanteseen toglje met het stoomjacht Neplunus. Op den terugtogt overviel hun des avonds een hevige storm. Op verlangen der dames zocht inen een schuilplaats bij hel dorpje Lüscherz aan het Bieler-meer. B>j het wenden van het scheepje wierp de storm het omver. Alle passagiers, allen jonge en aan zienlijke liedenhenevens de machinist ver dronken. Slechts twee mannen, die zich aan de reddingboot klampten, werden door schippers uit Lüscherz gered. Tot heden is er slechts één lijk opgevischthet meer is daar zeer diep. De verslagenheid is groot. Zondag 25 Julij liep te Weenen de schiet wedstrijd ten eindewaaruit de Zwitsers als overwinnaars naar huis keeren. Zij hebben bijkans alle eerste prijzen gewonnen en hadden dit te danken aan nunne uitstekende geweren en aan de wijze waarop hunne schietvereenigin- cen zijn ingcrigt. Tegen de llenry Martini-geweren kunnen de Tyrolers met hunne ouderwetsche bukten niet wedijverenwaarmede zij op grooter afstand dan 250 pas het doel niet meer met zekerheid kunnen treffen, terwijl op 400 en 600 pas afstand geschoten moesi worden. Ten gevolge van de gewoonte der Zwitsersom hel schieten tol eene noodzakelijke bezigheid te makenhebben zij het tot allerlei finesses ge- bragt, die andere schutters missen. Zelfs bij hel snelvuren met militaire geweren bleek de surperiorileit van het Henry Martini-geweer boven dat van Wcrndl, het wapen dat in het Oostenrijksche leger is aangenomen. De officieren waren niet bestand tegen de Zwitsers. Zoo werd de heer Hauri uit St. Gallen de held van het feestomdat hii in 48 minuten 4ff schoten met 45 treffers en 109 punten maakte. Een an dere Zwitser deed 48 schoten met 82 treffers en 74 punten. De Tyrolcr, die deze personen het naast bijkwamdeed in 8 minuten 44 schoten maar daaronder slechts 13 treffers en 34 punten. Te Hinderdam (gem. Nederhorst-den-Berg) was verl. week een OOjarig man die in beschon ken toestand verkeerdemet zijne vrouw in twist geraakt en dreigde zich te zullen gaan verdrinken. Werkelijk sprong hij in het water en was spoedig verdwenen. Een polderwerker die het ongeval zag, begaf zich ook te water om hem te reddenmaar daar deze ook min of meer' beschonken schoen te zijnkon hij geen ..«ip verlocnen cn was evenzeer spoedig gezonken. Beiden werden levenloos opgehaald. Rennl«geTlti«en. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente dat het door den provincialen Inspec teur van 'sryks directe belastingen enz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard (Schottings-)kohier No. 3 van de personeele belasting over het dienstjaar 1880/81 aan den Ontvanger van 's ryks directe belastingen alhier is ter hand gesteld aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wel bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaat sen aangcplakt'te Amersfoortden 31Juli 1880. De Burgemeester voornoemd VAN PERS1JN. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT. Gezien art. 21 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad No. 134) Brengt ter kennis van de ingezetenendat in de laalstverloopcn week aangifte is gedaan van 12 lijders aan ROODVONK, en geen sterf geval aan die ziekte alhier is voorgekomen. Amersfoort, den 2. Augustus 1880. De Burgemeester voornoemd, VAN PERS1JN. AMERSFOORT, 2 Augustus 1880. De 22e verjaardag van IL M. de Koningin is heden te Amersfoort op de gebruikelijke wjjze gevierd door het uitsteken van vlaggen aan ge meentelijke en particuliere gebouwen, carillon- nernent enz. Door de d.d. Schutterij cn hol Reg. Rijd. artillerie werd groote paiade gehouden. H.H. M.M. de Koning en Koningin zullen morgendingsdagavond langs de Ooster-, Cen traal- en Rijnspoorwegen van 't Loo naar 's Gra- venhoge vertrekken. Te 7 uren 50 min. vertoeven zij eenige oogenblikken aan 't Station te Amers foort, omdat alsdan de locomotief moet worden verwisseld. Zaturdag jl. reed H. K. II. Prinses Hendrik, vergezeld van den hofmaarschalk Baron Taets van Amerongen en eene hofdamevan Socsldijk, door SoestAmersfoort en Nijkerk naar Olden- aller, het landgoed van Z.Exc. Mr. W. baron van Goltstein Minister van Koloniënalwaar zij hij Z.Exc. en zijne Gemalin het middagmaal gebruikten en, na nogeenig vertoef, door den Baron cn de Barones per équipage naar 't Nij- kerksche Station werden gebragt. Vandaar langs den Centraalspoorweg naar Amersfoort vertroK- kenvervolgden zij de reis op den Ooslerspoor- weg tot 't Slation Baarn vanwaar zij zich weder naar 't lustslot Soestdijk begaven. Met de extratrein des Centraalspoorwegs van Kampen, Zwolle, Harderwijk en Amersfoort naar 's Gravenhage werden heden ruim 350 per sonen vervoerd. Heden werden per extratrein van Leeuwarden naar Putten vervoerd 45 officieren en 1100 min deren om van daar de reis naar Millingen voorlte- zetten en aldaar het kampement te betrekken. De Heer J. J. Richardpredikant te Hoogland heeft voor het beroep naar Schiedam bedankt De Officier van Justitie te Utrecht vestigt dc aandacht op een persoonzich noemende Carl Heinrich Smithoud 27 jarengeboren te Londen uit Duilscha ouders. In den morgen van 30 Junij jl. werd hij te Amersfoort aangehouden en in het bezit van de vele voorwerpen, welligt gedeeltelijk door diefstal verkregen. Gister namiddag werd door de politie een rijdende artillerist in hechtenis genomen en aan de militaire autoriteit overgeleverdals heb bende zich zonder voorkennis zijner chefs van zijn garnizoen te Amersfoort verwijderd. Ulr. Dbl. Uit 'sGravenhage wordt gemeld: De verjaar- en verdere Augustusfeesten zullen indien 't weder gunstig ishier éclatant zijn o. a. wordt het feestterrein van den Dierentuin eleclrisch verlicht door do firma Wisse Picu- laga Sc Co., die beoogt tegen den winter in eenige openbare gehouwen dit nieuwste licht onzer eeuw te ontsteken en roeds met voorname winkeliers onderhandelt om dan 'ook hunne magazijnen eleclrisch te verlichten. Het aanleggen van een «pier" te Scheveningen mogt den bijval der vroede en gegoede Haagscho Burgervaderen niet genieten. Denkelijk vondon zij ueze, al «waaide" het er niet, veel te «pierewaaiachtig." Verbeeld u eenige honderde chique gcloilettoerde dames cn heeren kurgaslen opeen «pier" flirting cn dandying boven de Noordzee Algemeen wordt geklaagd over de weinige amusementen te Scheveningen. Voor dit jaar is smoorden hare stem en diep zuchtend verborg zij haar gelaat aan de borst van haren echtge noot. Deze was onder den indruk harer woorden uitermate bleek geworden zijn gansch lichaam beefde en hij was niet in staat aanvankelijk was hel verrassing en verwondering, of vrees en schrik een woord tegenlewerpen. Spoedig echter kwam hij weder tot bezinning en met overtuigende redeneringen bewees hij hoe onrechtvaardighoe strafbaar haar ver moeden was en dat alles volkomen plaats had gevonden zooals hij het haar had medegedeeld. Zijn vrouw werd eindelijk gerust het moest aldus ja het kon niet anders zijn als haar echt genoot een voorbeeld van trouw en eerlijkheid nad gezegd en weldra ontwaarde hij weder hare vriendelijke, tevredene blikken, terwijl zij gewis in stille innige erkentelijkheid gevoelde voor den vrienddie haar man en zijn gezin zoo op rechlen lijd hulp had verteend. Een liefdevolle kus bewees Waldr.er dat alle twijfel verdwenen, tevredenheid en vertrouwen bij haar waren teruggekeerd. Toen deed zij de goudstukken in haar schuiflade en ging met hare kinderen 6pelen. Hel was een sort, zalig uur dat de echlgc- nooiea hadden. IJct ging spoedig voorbij veel te spoedig en uclanc geen zoodanig gelukkig uur zou in langen liid daarop volgen! por dl vervolgd.

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2