Dingsilag 26 April 1881. v ««so. .ay»,, Uitgever A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort Dit blkd rarichijnt Maandag en Donderdagavond. AbounemenUprij* par 8 maanden f 1Franco per port ƒ1.15. Priji der Adrertentidn18 regale 60 Cu. elke regel meer 10 Ctelegale, oiHcieéle en onteigen. Adr. per regel 16 et*. Reclamee per regel 96 cte Afzonderlijke nummert 10 ets. Bureau MUURHUIZEN hoek KortegrachtWijk B 60. Politicks Revue Griekenland neemt de voorstellen der mo gendheden thans stellig aan; een herigl uil Wi'i n< n geelt daaromtrent de geruslstellendsle vei k>*i ing<n Wel lilijll er n«.g altijd oppositie beslaan, maar ui-n hoopt op eene vreedzame oplossing der moeijelijkliedenook binnenslands. Niettemin blijft hel waar, dal de lurksrlie en Grieksohe lroepen nog vijandig tegenover elkan der siaanzootlal In i nn i onmogelijk is dal men ondanks die vredelievende liei iglen toch van enne botsing lioorl. He mogendheden hebben op cene besliste aanneming van hare voorstellen aangedrongen. Volgens ie Weenen ontvangen berigl is tus schen Herwis» Ie paeha en ongeveer 15U00 Allia- neer.en ontier aanvoering van \li-paeha in de nabijheid van Usknp eene bloedige botsing ontstaan waarbij laatstgenoemden de nederlaag leden. Niettemin heeft herwist h-pacha verster king gevraagd. De lelegl .dist lie gemeenst hap tussi in-n >kutari en Saloniki is door de Alba neezen alg.sneden. Op nieuw is er een mijn ontdekt onder het portaal van het winterpaleisAnitschkow wordt geheel omgewoeldalle aangrenzende pencelen aangekocht en doorzocht, en dal alles verhindert niet. dat deCzar zichiedtren dag van de aanwezigheid van nihilisten in het paleis kan overtuigen. In de laatst verloopen dagen zijn te Sl. Poters- burg vele personen onder welke eenig-vrou welijke studenten in he» hu-nis genomen. Men zegt dal verscheidene nihilisten zich in handen der justitie bevinden Weder is in Rusland een poliliek-crimineel prOCl-B - -rr. de maand zuil-n voor den krijgsraad te Kiew verschijnen zes personen, die 16 Januarij jl. werden in hechtenis genomen. Vijl' van de beschuldigdenonder w- Ike drie vrouwen bchooren tol den aanzienlijken stand. liet meuwe tarief van in- en uitgaande region door het Franse he parlement vastgesteld zal eerstdaags afgekondigd worden. Onmiddellijk daarna zullen de onderhandelingen over het vernieuwen van de handels'ractaten een aanvang nemen. Eenige van deze zijn reeds twee of drie jaien afgeloopen en moeten, krachtens de bestaande overeenkomstop nieuw gesloten worden binnen zes maanden na de dag der afkondiging v.m liet larielblijll die vervulling achterwege, dan treden de gewone hooge ta rieven in werking. De Kolom-I Stewart, die Dingsdag uit Trans vaal n.iar Engeland terugkeerde, spreekt met veel lof over de behandeling die de Iroepen zoowel de gewonden als de gevangenen van de Roeren ondervonden. Zij konden hun eigen volk niet heler behandeld hebbenzegt hij. Van de Boeren wordt gezegd dat zij zoo ver langend zijn naar den vrededal zij nagenoeg elke voorwaarde zullen aannemen maar daar bel meerendeel der natie leelt in de hoop dal hel geheele land onafhankelijk zal worden ver klaarden lot een zelfstandigen staat zal worden ingeriglkan men nog altijd niet met zekerheid zeggen wat de uitslag van de onderhandelingen zal wezen. ophanden. In de eerste dagen der volgen- Allerlei. In Portugal beslaat een wetwaarhij aan we duwen boven de 50 jaren verboden wordt weder in hel huwelijk te treden, omdat «vrouwen op dien leeftijd gewoonlijk jonge onbemiddelde mannen huwen die het vermogendal zij door zulk een huwelijk in handen krijgen doorgaans verkwisten." Omstreeks een jaar geleden verloor te Parijs de gravin de Kersen op eene noodlottige wijze hel leven en thans wordt gemelddal hare dochter onder bijna geheel dezelfde omstandig heden hel leven heeft verloren doordal name lijk hare kleederen onverhoeds in brand geraak ten. liet ongelukkige kind was naar men zegt de kleindochter van den ridder Axel de Kersen aan wien Dumas zijn «Chevalier de maison- rougc" ontleende en die aan den Ainerikaansr.hen vrijheids-oorlog deelnam tot de vlugl van Marie Antoinette medewerkte en bij een opstand te Stockholm omkwam. Te Berlijn is thans een vegetariërs-restaurant geopendeen restaurant dus waar men geen vleesth krijgt. Dat is iels nieuws; restaurants waar men weinig vlecscli krijgtkennen we ook welmaar in hel geheel nietzoo ver had uien het nog niet gebragt. Tot hare niet geringe ontsteltenis ontdekte eene boerin uit llaeren op de rails van de poor ha an tusschen Mechelen en Brussel een jeugdig kind dal daar bepaald met hel mis dadige doel neder'gelegd w asoin door den eersten den besten trein verpletterd te worden. Vijf minuten later en de sneltrein van Brussel zou juist die plek in vliegende vaart gepas seerd zijn 1 Z. Exc. graaf Henning Hamilton groot kanse lier der Zweedsche Universiteitenkamerheer van Koning Oscar IIpresident van een aantal genootschappengedecoreerd met vele voor naamste orden der wereld is eensklaps van al zijn waardigheden ontheven. De Zweedsche dagbladen hebben tot op dit oogenblik geen woord over de reden daarvan gereptzij bepalen zich met te consiateeren dal de graal in onge nade gevallen ishet geldt hier het plegen van vals* hbeid in geschriften door den groot kanselier en wél voor een som van ongeveer een millioen lrancs. De ontdekking van deze betreurenswaardige feiten werd gedaan op een tijdstip, dat de graal gedurende een maand hel bed moest houden. Gedurende dien tijd vervielen de valsche wissels, liet gerucht gaat dat de graaf op de vlugl is maar men ineenl te weten dat hij zich nog le Stockholm bevind. Graaf Hamilton behoort tol een der edelste en rijkste lamiliën van Zweden. Hij is G7 jaren oud en onderscheidde zich jaren lang door zijn weelderig leven en spilzucht. Men hield hem voor een speler. Te Parijs heerscht typhus onder de paarden en niet alleen onder* die welke door hunne dienst dagelijks met andere paarden in aanraking komen maar ook op de stallen waar uitsluitend renpaarden worden gehouden De gevallen zijn talrijk en hevig, met een snel verloop der ziekte. Men heelt ook opgemerktdal de besmet ting zich bijna onmiddellijk openbaart. De be roemde stal renpaarden van Henry Jennings heeft volgens een der Parijsche bladenreeds aanzienlijke verliezen geleden. De grootste hoenderfokker ter wereld is waar schijnlijk een inwoner van New Jerseyin de Yereenigde Staten van Amerika namelijk de heer C. Baker. Zijne kunstmatige broeijerij levert hem per jaar 250,000 hoenders. En be halve 2000 eij. rl ggende hennen, wiereijeren ten zijnent worden uitgebro-d koopt hij voor 5 dollars (dus f 12,50) per 100 sluks alle versche bevruchte eijeren op. Koning Jan van Ahyssinië niet het minst be kend door ztjn jongsten noodlottigen oorlog met Egypte is in een gevecht met de Asrasmeraks gesneuveld. Te Blankenberghe is een vreeselijk ongeluk voorgevallen. De scheepsbouwmeester Panesi maakte met zijne echtgenootezijn oudste kind en twee vrienden een watcrlogije op de i-pede van Blankenberghe in een ligt vaartuig, hetwelk door een onbekende oorzaak water schepte en omsloeg met het ongelukkig ge volg dat alle vijl in de golven hun dood gevonden hebben. Het echtpaar Panesi laat nog vier kinderen op jeugdigen leeftijd achter. Men klaagt in Engeland a'. even sterk als ten onzent over den aanhoudenden, kouden Oosten wind, die sinds Januarij met enkele tusschen- pouzen waait. Het geneeskundig tijdschrift de Lancet zegt: «Van de oudste tijden al was de Oostenwind tot in de spreekwoorden toe bekend als vijandig aan alle levenen verderfelijk in zijn invloed op de levensorganen. Geen wind verhindert meer de uitwaseminghij maakt de huid kil en den mensch verkouden. Velen die allen wind kunnen verdragen houden het tegen den Oostenwind niet uit." Dat muizen een fijnen smaak hebben bewijst de ervaringdie men opgedaan heelt bij een handelaar in boter le Deventer. In een pakhuis namelijkwaar natuurlijke en kunstboter be waard wordtlaten do diertjes de nagemaakte boter altijd onaangeroerd om zich aan de echte le vergasten. De andere is voor menschen goed genoeg. Door den zeekrijgsraad aan boord van het wachtschip te Hellevoctsluis is een matroos 2e kl. veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en ontzegging van het regt om gedurende vijf jaar bij militaire magl te dienen, wegens het plegen van gewelddadigheden legen een agent der gewapende raagt. Het onlangs in de Zuiderzee bij Kampen gezonken tjalkschip De twee gezusters geladen inel steenkolen hetwelk eenige dagen geleden door den scheepsbouwmeester E. van Goor te Kampen, bij publieke veiling, in massa voor fft.35 (zegge vijl-en-dertig cent) werd aange kocht, is, nadat eerst p. m. 600 mud steen kolen uit hel schip waren gebaggerddoor genoemden scheepsbouwmeester geligt en be houden aan de scheepswerf aldaar gebragt. Verleden week steeg te Brussel de luchtballon «le National," waarin zich vier heeren en een dame bevond op. De ballon steeg goed van den grond maar had nog geen honderd meter afgelegd toen hij tegen een in aanbouw zijnd huis slingerde en met hel anker in het dak vastraakte. Eenige personen klommen dade lijk op het dak om hel anker los te maken, wat hun ook na veel moeite gelukte. Een der reizigers sprong echter uit de mand op het dak had reeds genoeg van dat luchtreisje en wilde niet verder medegaan. De ballon steeg in de hoogte en verdween zonder verdere on gelukken naar het zuiden. Op Chios is de toestand der bevolking nog niet veel verbeterd. Ongeveer tachtigduizend personen zijn van alles beroofd en vertoeven onder den blooten hemel. Uit Smyrna wordt zooveel mogelijk hulp gezondenmaar daar er nog steeds ligle schonken worden waai ge nomen heeft men nog geen moed de puinhoo- pen weg te ruimen. Door krachtige maatregelen is het uilbreken van besmettelijke ziekten voor komen maar hoeveel armen en beenen er zijn en nog moeien afgezet worden oin de gekwet sten in het leven te behoudenis bij geen moge lijkheid optcgeven. Dagelijks varen van Smyrna drie stoorabooten naar Chios, die levensmiddelen aanvoeren en gekwetsten mede terugnemen. In het geheel schat men de schadedie door de aardbevingen veroorzaakt isop ruim vijf en zeventig millioen francs. Door de Rcgtbank te Heerenveen is een per soon te Munnekeburen die den deurwaarder

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 1