Dingsdag 21 gpSg J u n ij 1881. Ir. J. I. BICHELLE. TEILHARD, ZOETWATER, NOORDSCH IJS M 2947. G. TL OCKHORST, AKESEFOOBTSCHE BUM Uitgever Dit blai ""chijnt Maandag es Donderdagavond. AbonnamenUprij» par S maande» BUTOaU A. H. VAN CLEEFF "7 p"!' d"r >-« cu i Jta MUURHUIZEN '«Bel meer 10 Ct»; legaleolflcieftle an onteigen. Adr. par regal 15 eta. Reclame» par jam. xj xj a* aj te Amersloort. regei 25 ct». Af.ondtrnjke nummert io eta. hoek KortegrachtWijk B 60. K e it li i Kg e v i n De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeentedat het door den provincialen In specteur van 's rijks directe belastingen enz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard kohier N°. 2 van de porsoneele belasting over hel dienstjaar 1881/82 (voor de wijken F tol en met I) aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier is ter hand gesteld aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wel bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaat sen aangeplakt te Amersfoortden 16. Juni 1881. De Burgemeester voornoemd Van I'ERsijn. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 2e belli der maand Mei I88I. ('laats van Namen der geadresseerden. bestemming. 1. Mej. A. BregraatAmersfoort. 2. Jan VerbeekBeek. 3. Grietje Kamer Ede. 4. C. van MookHengelo. Van liet Hulpkantoor Bunschoten. 0. A. Schipperde Rijp. Soesterlierg. 6. Willem van DalenUtrecht Reglhebbenden vervoegen zich aan het post kantoor. AMERSFOORT, -20 Junij 1881. Heden is door Heeren Burgemeester en Wet houders van Amersfoort aanbesteed 1. het verbouwen van vijf schoorsleenen aan scholen in de Koestraat en hel Havik minste inschrijver J. C. van Eijbergen voor f770. 2. hel maken en leveren van tien kagchels voor voormelde scholenminste inschrijver A. J. Wilhelm te Deventer voor f 564.00. 3. het witten der tusschenschool en kostelooze school in de Koningstraatminste inschrijver I'. van Minnen voor 1168. 4. hel witten en schoonmaken der hoogere burgerschoolminste inschrijver P. van Minnen voor f176. Gedurende de feesten te Utrecht zal de Hol- landsche IJzeren Spoorwegmaatschappij de vol gende extra treinen laten lijden: op den dag der maskeradezijnde Dingsdag 28 Junijzal 's morgens een goedkoope trein voor reizigers 1e, 2e en 3e klasse van Zulphen via Hilversum naar Utrecht (Maliebaan) rijden en 's avonds te 10.20 uil Utrecht terugkeefendeze trein zal ook reizigers opnemen te Voorst, Apeldoorn en Barnevcld. Verder zullen 's avonds nog extra treinen rijden via Hilversum naar Amsterdam te 11.30 en naar Amersfoort te 11.45. Op Donderdag 30 Junijbij gelegenheid van het concert der guides uit Brussel en hel vuur werk, zullen extra treinen van Utrecht via Hil versum naar Amsterdam en Amersfoort rijden vertrekkende 's avonds 11.45; op Zaturdag 2 Julij bij gelegenheid van het concert der Grena diers en Jagers zal een extra trein rijden van Utrecht (Maliebaan) via Hilversum naar Amers foort vertrekkende des avonds te 11.45. Aangezien het feestterrein in hel park Tivoli is, ligt het station Maliebaan zeer gelegen. Te Quesnoy-sur-Deuilcdep. du Nord, is een afschuwelijke moord gepleegd op een meisje van 3 jaren door een stiefvaderin een plotse- lingen aanval van waanzin. Nadat hij eerst zijne vrouw in den rug gebetenvervolgens do wang en een vinger afgescheurd had wilde hij ook de oudste dochter aanvallen. Op het geschreeuw snelde een 67-jarige buurman toedien hij in de worsteling in de keel en nog een vinger af beet, zoodal de man in zwijm viel. Hij zocht toen het nog te bed liggend kind van 3 jaar opbeet hel op tal van plaatsen in hel ligchaam, trachtte het den ruggegraal te brekensloeg het de heide beenen stuk legen den vloer, kneep het den neus en een oor af en sloeg het ten slotte met eene lamp de hersens in. Met behulp der gendarmes is de ongelukkige ten slotte gearresteerd. In eene armoedige woning te St. Etienne du Rouvray, bij Rouaanwoonden sedert den l.'ïden van de vorige maand drie kinderen bij elkander waarvan hel oudsteeen 8jarige knaapmot de meeste opoffering voor een zusje van vijf en een broertje van drie jaren zorg droeg. De moedereen weduweleidde een zwervend en niet al te best leven zoodal de kleinen zeer dikwijls geheel aan hun lot waren overgelaten. Daar de rnaire begreep dal de zorg van hel jongske hoe treffend overigens, niet voldoende rnogl heetenbesloot hijvooral daar de moeder langer dan gewoonlijk afwezig bleef, de beide jongste kinderen in een gesticht te doen opnemen en gaf van deze beslissing in de vorige week kennis aan den oudstedie na dal oogenhlik zeer droefgeestig en in zichzelven gekeerd werd. Toen Woensdag de veldwachter de woning bin nentrad om de kleinen naar hun nieuw verblijf overtebrengen trof hem een vreeselijk schouw spel. Up liet bed lagen de drie ongelukkige wezentjesmet de armen om elkaar gestren geld zonder teeken van leven te geven terwijl een verstikkende walm uiteen komfoor met gloei- jende kolen opstijgende, het vertrek vervulde. Hoewel onmiddellijk hulp gebragt werd, ge lukte het niet meer de levensgeesten van hel jongste kind op te wekken. Ook het meisje verkeert nog in gevaar. De oudste jongen her stelde spoedig en is onmiddellijk in handen der justitie gesteld. Hij verklaarde onder een vloed van tranenhet denkbeeld niet te hebben kunnen verdragen van zijn broertje en zusje gescheiden te worden en daardoor tol het nood lottig besluit gekomen te zijn zamen te sterven. In een stal in de Rue Boissy d'Anglas te Parijs heeft zich een zonderling feit voorgedaan. Een stalknecht, zekere Hippolylewas aldaar ter bewaking van twee aan typhus lijdende paardendie afzonderlijk werden gehouden des nachts achtergelaten en kwam des morgens niet te voorschijn. Toen men naar hem ging zienvond men den stalknecht en zijne beide paarden benevens drie jagthonden dood in den stal liggen. Een onderzoek naar dit vreemd geval wordt ingesteld. De vitriool-geschiedenissen schijnen in Parijs nog niet talrijk genoeg te zijn ten minste kwam er dezer dagen een meisje aan het politiebureau welke verklaarde dat zij haar minnaar, die haar had verlatenden inhoud van een fleschje met vitriool naar het gezigl had geworpen. De agen ten vonden den ontrouwen minnaar met een vreeselijk verminkt gelaat te bed liggen. Twee vriendendie hij den ongelukkige waren had den eveneens ligte brand wonden bekomen. Het slagtoffer, wiens toestand zeer gevaarlijk is, werd naar hel gasthuis en de vilrioleuse naar de gevangenis overgebragt. Binnen kort zal in 'I Hotel Drouol te Parijs eene merkwaardige veiling worden gehouden namelijk van een verzameling aanplakbillellen uit de revolutie van 1848hel Keizerrijk 't be leg en den Coiumune-opsland van Parijs'l pre sidentschap van Thiers en Mac-Mahon waarbij nog gevoegd zijn de canardsdie gedurende hetzelfde tijdperk (1848,1874) de wandeling door de pers hebben gedaande geïllustreerde politieke bladen tijdens en na het Keizerrijk de politieke bladendie onder de Commune hel licht hebben gezienenz. in 'l geheel 7000 stuks. Zeker zal die collectievooral voor geschiedschrijvers van de laatste dertig jaren in Frankrijk van grootbelang, een aardig som metje opbrengen. Parijs wordt in den laatsten tijd overstelpt met Engelschen en Italianen, die zich bijzonder toeleggen op de zakkenrollerij. Er gaal bijna geen dag voorbijdal de politie niet ettelijke klachten van de bestolenen krijgt en dezer dagen gebeurde hel zelfsdat aan een bureau twee heeren tegelijk kwamenwien in enkele oogen- blikken te zamen twee en dertig duizend francs waren ontfutseld. Zoo nu en dan betrapt de politie een enkelen zakkenroller, maar de toe voer uit Engeland is zoo grootdat de politie geen kans meer ziet Parijs van zakkenrollers te bevrijden. Na een zitting van 12 uren heeft het straf- geregt te Brünn den grondeigenaar en voor- maligen burgemeester lluinelawegens een vijfdubbele poging tot vergiftiging, tol 12 jaar dwangarbeid veroordeeld. Heinelaeen 52jarig manhad getracht zijne vrouw en vier kinderen te vergiftigenmet het doel orn zich daarna in 't huwelijk te begeven met een jong meisje uil een naburige plaats. De afschuwelijke daad werd echter gelukkig nog tijdig ontdekt en konden de slachtoffers door spoedige geneeskundige hulp in het leven behouden worden. De Londensche politie is er werkelijk inge- slaagd de dieven te arresteerendie bij den juwelier Sturbelle te Brussel hebben ingebroken. Zooals men weetwerd deze heer naar Londen ontboden door een opkooperaan wien de ju- weelen waren te koop aangebodenmaar die niet naar den zin van den diet genoeg bood en daarom de zaak nog 2 dagen in beraad hield. Den volgenden dag las de opkooper den diefstal in de daguladen en tevens de aankondiging van 20,000 fr. voor het aanhouden van den dief. Hij telegrafeerde dus aan den juwelierontbood de politie en de dief liep in den valwant deze kwam den volgenden dag terug met de diaman ten vergezeld van nog 2 personeneen man en een vrouw. Deze bevinden zich thans allen in handen der justitie. ADVERTENTIE N. Allendie iels te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan-of waarde onder hunne berusting hebben van wijlen den Heer J. F. ROELEN in leven particuliergewoond hebbende en overleden te Amersfoort wor den verzocht daarvan opgave of betaling te doen, vóór of op den 15. Juli a. s. aanbanden en ten woonhuize van den Heer P. J. VAN 'T S VV A R T E L A N DExecuteur- Testamentair, aldaar. De Directie der 0VER1JSSELSCHE ONDERLINGE BRANDWAARBORG MAATSCHAPPIJ te Z WOLLEheeft de eer te berigtendal zijin plaats van wijlen den Heer J. G. HELMKRHORST, tot Agent voor Amersfoort en Omstreken heeft benoemd den Heer Notaris te Amersfoort. Mr. E J. I. VAN SONSBEECK. J. M. Baron VAN VOORST TOT VOORST. voor huiselijk gebruik, Zuivelberei ding, enz. Franco huis. spoor of boot. Directe aanvoer. Verpakking zonder smel ting. Concurreeiende prijs. Hotelhouder. Vis-a vis het Station

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 1