Y r ij d a g 15 J u 1 ij 1881. mon cow. Uitgever Dit bl«d terichijnt Maandag en Donderdagavond. Abonnementsprijs per 3 meenden BUT6&II i A. a VAN CLEEFF "7 T'1 .to MÜÜBHUIÏEK regel meer 10 Cta; legale, ollleie#le en onteigen. Adv. per regel 16 cti. Reclame! per te Amersfoort reg.1 25 eu. Aderlijke nummer. io «u. hoek KortegrachtWijk B 60. Ter verkiezing op Dingsdag 19 Julij e. k. worden aanbevolen de aftredende leden van den Gemeenteraadde ileercn W. A. Croockewit, F. Methorst Jr., A. H. Drijfhout van Hooff, Mr. S. J. T. H. Nedermeijer ridder van Rosenthal, Mr. J. G. A. van Zijst, en worden de kiezers verzocht eendragtig hunne stemmen op deze lleeren uittebrengen. Van des morgens 9 uren tot des namiddags klokslag 5 uren is aansL Dingsdag de stembus geopend. liet is raadzaam vroegtijdig mogelijk de stem biljetten inteleverenomdat alligt door plotseling opkomende beletselen de gang naar de stembus zou kunnen worden verhinderd en in de tegen woordige omstandigheden zelfs ééne stem haar overwegend gewigl kan uitoefenen. Ten slotte zij hatielijk gehoopt, dat de af tredende raadsleden met een zeer groot getal stemmen zullen worden herkozen en alzoo de eendragt worde bestendigd die zoo veeljarig heeft gehcerscht in Amersfoort, daardoor ge leidelijk vooruitgegaan en in welvaart toegeno men. Politieke Uevue. Met 177 tegen 74 stemmen is door den Franschen Senaat aangenomen het wetsontwerp tol het verlecncn van schadevergoeding aan de slagtoflers van Napoleons coup d'état van 2 December. Door den minister-president werd geen bezwaar geopperd tegen het voldoen aan de voorwaarden van admiraal Dompierre d'llor- noyde namen van degenen die schadeloos stelling krijgen in het ollicieele blad bekend te maken, met vermelding van de redenen, waarom die personen door de gemengde commission waren veroordeeld. De Senaat bewilligde in de regeringsaanvrage om 14i millioen francs ter bestrijding van de kosten der Tunis-expedilie FKUI LLETON. HET RENDEZ-VOÜS. Trianon Molaccoord in het leven van Frank rijk Mijn vriendbaron Armand de Vermeuillc heeft daar eene villa gebouwd onmiddellijk naast den slottuin de bloembedden in dien tuin zenden hem hunne geuren toe wanneer hij on der gewoonte des nachts uren doorbrengt aan hot open venster, om te luisteren naar de klagt van den nachtegaal en droomcrig naar buiten te staren in hel schemerachtige licht der maan. De arme baron De menschen zeggen dat hij zijn verstand heelt verloren het is waar dat ik hein nog nooit heb hooren lagchen. Ilij uit noch vreugde noch smartniets in de wereld boezemt hem belang in dan de slottuin van Trianon en eene milde nacht, helder van maanlicht als toen.... Voor vijftien jaren Armand was toen nog een jongelevenslustige cavalier werden er te Trianon luisterrijke leesten gevierd. De hooge 'adel van het keizerlijke hof dweepte met Trianon, het was een geliefkoosd plekje men vermaakte er zich en tableaux-vivants en bals champètrcs waren aan de orde van den dag. en daarna werden de artt. 115 van het ont werp van wel op de drukpers goedgekeurd. Op art. 10luidende: «Verkiezingsoproepingen en aanbevelingen mogen aan alle openbare gebou wen aangeplakt wordenhad de heer Batbie een amendement voorgesteldvolgens hetwelk de kerken hiervan zouden zijn uitgezonderd en met 143 tegen 120 stemmen vereenigde de Senaat zich hiermede. Het hof van cassatie te Konstantinopel heeft hel vonnis tegen Midhad-pacha c. s. bekrachtigd zoodat thans het lot der veroordeelden van den sultan afhangt. De correspondent van den Stan dard die dit meldtvoegt er bijdat eenigen van hen belangrijke bekentenissen hebben af gelegd, welke weldra zullen worden openbaar gemaakt. Volgens een correspondent te Varna zou uit de processtukken gebleken zijn, dat het complot ten doel heeft gehad al de zonen van Abdul-Medjidden regerenden sultan niet uitgezonderdbenevens de zonen van Abdul- Azis te vermoorden. 't Is goed even het oog te slaan op de sta tistieke gegevens, die ons den toestand van Ierland beter dan de uitvoerigste beschrijving schetsen. De bevolking verminderde in de laatste tien jaren met 252,538 inwonersterwijl overal elders in Engeland eene vermeerdering te con- stateeren valt. Het spooiweg-verkeer en vervoer is ondanks een overvloedigen oogst in de eerste hellt van dit jaar op alle lijnen minder dan in de eerste helft van het vorige jaar. Een zelfde achteruitgang is in belastingenin pachlpen- ningen, kortom in alles op te merken. Allerlei. Men zou het bijna ongelooflijk achtenen toch is hel waar, dat er nog hier en daar domme sukkels zijndie geloof hechten aan de zotteklap, dat vóór aansL nieuwjaar «de wereld zal vergaan 1" Zelfs voor den grootsten en welsprekendsten geleerde zou het eene onmogelijkheid worden om deze beklagenswaardige menschen het on zinnige daarvan aan 't verstand te brengen. Hel doelmatigst is misschien tot deze ver doolden de vraag te rigtenwaar toch wel de puinhoopen der wereld blijven moeten nadat zij zou zijn vergaan? Immers de wereld is nogal groot en die puinhoopen laten zich zoo maar niet vlugweg in een pijpenmandje stoppen. En naar de «maan," zooals men weieens tot sommige menschen zegt te moeten gaandóar- hcen laat zich de wereld of laten zich hare Na zulk een feest de vrolijkheid was ten toppunt gestegen en de champagne had gevloeid bij stroomen ging Armand alleen en te voet naar zijne woningzijn weg voerde langs den slottuin en hier aangekomen stond hij een oogen- blik stil. Hel was een zoele zomernacht en de maan wierp haar tooverachtig schijnsel op de bloeiende heestersenop eene zeldzame bloemdie naauwelijks vijf schreden vóór hem zich duidelijk uil den donkeren achtergrond verhief. Was het de overmoed der jeugd was het de rijkelijk genoten champagne.... genoegArmand sprong over het hek om de bloem te plukken. Ilij had ze bijna in de hand.... daar weerklonk plot seling een lagchzoo helder en zoo zuiver als de toon van een zilveren klokjeen uit de boschjcs trad eene dame te voorschijn, jong, liefelijkin een kostbaar kanten gewaad. Armand geloofde nog nooit iets zoo schoon gezien te hebben. En toch bij nadere beschouwing kwamen hare trekken hem bekend voor; hij had haar vroeger gezien, maar waar? waar? Het was blijkbaar eene damedie aan het hof verkeerdemaar hoe kwam zij hierna middernacht en op een tijd dai de keizerlijke familie nog te Parijs verwijlde puinhoopen toch waarlijk in geen geval trans porteeren. Een inwoner van Kampen ontving verleden jaar, een paar valsche guldens. Men zeide hem dat hij die naar liet munlcoilege te Utrecht moest opzenden. Teneinde te vernemenhoe hij dit het best doen konbegaf hij zich naar het postkantoor en daar hielp rnen hum terstond teregt Men gaf hem een postwissel waarvoor hij twee gulden stortte niet de valsche echterwant die nam men niet aan en rigtte dien wissel aan het munlcoilege. Lefroy die den heer Gold op den Brightons- spoorweg heeft vermoord (zie No. 2951 van 5 Julij2e bladz., 2e kolom) is ontdekt en gevangen genomen. Hij had weinig ol geen geld op zakgeen horologieen had honger hij zag er vervallen uit, doch was kalm. Ilij heeft nog niet bekend. Men heeft op de spoorweglijn naar Luxem burg op het grondgebied van Elsene hel ver minkte lijk gevonden van een meisje van 20 a 25 jaren oud. De twee voeten waren letterlijk afgesneden en het aangezigt was afgrijselijk verminkt Het slagtoffer moet op eene lengte van ongeveer 40 meters door een trein mede- gesleept zijn. Men weet niet ol dit een onge val, eene misdaad of een zelfmoord is. Volgens de Amerikannsche bladen zou zich te Tenallytownniet ver van Washington het ongelooflijk geval voorgedaan hebbendat een vrouw, in den tijd van drie weken, zeven levende kinderen ter wereld brngt. Het eerstgeborene, een meisjeis even groot als gewone kinderen maar de anderendrie jongens en drie meisjes zijn zoo Lilliputsch klein, dat zij gemakkelijk allen in een gewone kaaiui3nd kunnen liggen. Hun geschreeuw moet veel gelijken op djt van jonge kuikens die pas uit hel ei gekropen zijn. De vrouw is 3U jaren oud, van middelbare grootte en sedert eenigen tijd weduwe. Hoe ver de «grootheids-waanzin" van den moordenaar Guiteau ging, bewijst het volgend staaltje. Guiteau vernam vóór geruimen tijd dal er een jong meisje te Washington was dat van een rijken erflater een inkomen van 4000 dollars'sjaars had verkregen. Onmiddellijk ging hij om haar hand uil en om aan zijn aanzoek kracht bij te zettenwist hij schrijfpapier te be- magtigen met den stempel van een der eerste Doch het was nu niet het oogenblik om daarover na te denkenhij stamelde in ver warring een paar woorden van verontschuldi ging over zijn vermetel binnendringen en maakte aanstalten om zich te verwijderen. Doch de dame sloeg hem met haar waaijer lagchcnde op den schouder en zeide «Mijn lieve barongeef u gevangen. Ik wil het u immers gaarne vergeven dat gij mijne bloemen najaagt want dat verschaft mij een vrolijk uur en ik verveel mij zoo vreeselijk." Armand wist niet meer waar zijn hoofd stond. Dat gij mijne bloemen najaagt had zij ge zegd alsof zij zelve tot de keizerlijke familie behoorde en zij had hem «baron" genoemd het was dus een dame van zijne kennis. Hij zocht in zijn geheugen te vergeefs naar den naam der schoone en had niet den moed liaur dien te vragenwant dan had hij immers moeti n bekennen dat hijofschoon haar reeds voorge steld haar geheel had vergetenwat voor eene dame onder alle omstandigheden eene grnole beleediging is. Doch zij onthiel hem van de moeite om te antwoorden daar zij luchtig haar arm in den zijne school en lagehend en babbelend met hem den tuin inwandelde. De maan wierp hun beider schaduw op het kiezelpad en Armanddie weldra allen schroom

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 1