TUTENBERG Ie Hilversum. P. METHORST Jr. Mr. J. A. A. VAN ZIJST. Geopend Vrijdag 10-5 ure. 23. Mei j.l. was hij met haar uit Brussel ver trokken oin hel slagveld van Waterloo te bezoeken. Naauwelyks in den treinontstond tussciien hen een twistwaartoe jalouzie aan leiding had gegeven. Zij stapten te Groenendaal af en gingen 't Soniënboseh in. De twist was reeds bijgelegdtoen Amelie Russack dezen hervatte en Baraquin hevige verwijten deed. Zij zeide hem o. a.dat zij veel gelukkiger was met haren vroegeren kame raad. Baraquinin woede ontstokengreep een dolk dien hij bij zich droegen bragl haar een sloot toe in de rigting van 't hart. Zij viel nederdoch was niet dood. Hij knielde nevens haar op den grond en bragt haar nog vijf steken toe. Hij nam toen 't lijk open bragl hel in het struikgewas waar men het op 17 Julij jl. vond. Hij begaf zich vervolgens naar Luikwaar hij kennis maakte met zekere Andrea Darierdie hij de naam deed dragen van Amelie. Andrea bevond zich dezer dagen te Amienszij was in 'l bezit van de juweelen, welke Baraquin zijn slagtoifer had afgenomen. Te Dieppewaar Baraquin sedert vier dagen aangikomen wasdeed hij lange en eenzame wandelingen. Hij veranderde dikwijls van hotel, vermeed zorgvuldig het Casino en in het al gemeen al de veel bezochte plaatsen. Toen men hein heeft aangehoudenwas hij in 't bezit van een revolvervan den dolk die gediend heelt tot den moordeen sterk mestien meters nieu a koord en 1 -2-40 frank in geld. De moor denaar zal in Frankrijk leregtslaan. Zondag jl. is tusschen Besoijen en Cappelle gearresteerd en vervolgens naar de gevangenis te Waalwijk overgebragt de beruchte, gevaar lijke inbreker Gerard Janssen, de schrik van Cuyk en omstreken. In Druncn zou hij herkend zijn en heelt hij welligt getracht in de rigting van Waalwijk te ontkomen. Omwegen maakte hij echter daartoe niet. In Baardwijk, waar men toen nog van niets verwittigd wasis hij omstreeks 1 uur op den middag van hel eene einde tot hel andere den weg gepasseerd, schijnbaar zeer bedaardzoodat hij zelfs bleef staan kijken naar het spelen van eenige kinderen. Schrijver dezes heeft hein ook zien voorbijgaan maar hij zag er zoo verdacht uil, zoo gevaar lijk en tevens gejaagddal ik mij dadelijk een inbreker van professie voor mij dacht en uok op hetzelfde oogenblik den naam Janssen uitsprak ook zijn signalement in de courant op zocht doch zonder hel te vinden. Nadat de politie te Waalwijk en Baardwijk er van in kennis was gesteld, dal Janssen te Drunen gezien was, heeft hij niet lang meer op vrije voelen geloopen. De ondergang der wereld. Een 83-jarige grijsaard in Lincolnshire gelooft vast aan den on.lei gang der wereld en laat zich een reus- acl.tigen luchtballon bouwen waarmee hij «als het komt" op wil stijgen om op het een of andere stuk van dc aarde te landen, flij zal een bediende meenemen cn proviand voor drie jaren. Toen ten tijde van den kt imooriog een soort gelijke voorspelling als thans werd gedaan volgens welke de aarde door een zondvloed zou ondergaanwoonden te Tondern twee be middelde broeders die eene drijvende ark bouw den voor bet geval van een latere landing bovendien van wielen voorzien. Nadat zij hun have en goed in koffers gepakt en zich behoorlijk van proviand voorzien hadden, wachtten zij getroost op de dingen, die komen zouden. De noolloltige dag kwam als alle andere maar de verwachte zondvloed bleef uiL Op denzelfden dag kwam te Tondern het berigt van den val van Sebastopol en men doopte de ark met den weidschen naam Sebas topol. De vermaarde ark beslaat nog. ademhaling van den geliefden echtgenoot, tot de arts werd aangediend. Marie had hem eenige beleekenisvolle wenken gegeven. De arts onderzocht den krankeverzekerde dat de crisis heden wel geëindigd zou zijn en beval rust aan. Marie beloofde evenals vroeger des n8chls te zullen waken en de arts vertrok. Marie schoof den groolen leunstoel naar liet bed om daarin tc zitten en had reeds haar nacht gewaad aangetrokken. Siegerl sloot eigenhandig de vensterluiken. «Laat een venster open, Vader!" verzocht Marie. Waarom kind 't onze streek is niet de ze kerste; er kon van nacht eens iets gebeuren. Men zou zich dan iets te wijten hebben. Laat mij dus liever sluiten." «Ik verzoek het u, Vader! Ik zie zoo gaarno Gods schoonen sterrenhemel. Ik vrees geen kwaad buitendien er slapen toch twee kneenten in de voorkamer." «Zooals gij wilt. Ik denk telkens aan Frans die schurk," zcidc hij zacht. «Ik laat liet mij niet uitpratenhij beeft met Werner twist ge- bad Wordt vervolgd. AMERSFOORT, 18 Augustus 1881. De behandeling der vcrkiezingsaangelegen- heden moest, ofschoon hoogst ongaarne tot uil- stel overgaandevan het vorig nummer nood wendig tot dit nummer worden verschoven, omdat zij toen nog niet volkomen ontwikkeld waren, enkel de kiesvereeniging «Amersfoort" candidaten voor de twee vacante plaatsen in den Gemeenteraad van Amersfoort had geproclameerd en derhalve mogt worden verwacht dat ook !>roclainatie van candidaten zou geschieden wel- igt nog door de kiesvereeniging «Vooruitgang maar zeker door de kiesvereeniging «Recht voor Allendie den 26 Julijter zake der her stemming op 2 Augustus, openlijk en met klem optrad en lot stemmen aanspoorde op dc door haar aangewezen candidaten, daarbij onverholen de bedoeling te kennen gaf om daardoor tot eene nieuwe vrije keuze te geraken. De Heer Mr. Ncderraeijer, ridder van Rosen thal heeft voor de benoeming bedankt en de Heeren Drijfhout van llooif en Mr. Richelle hebben te kennen gegeven dal zij niet in aan merking wenschen te komenzoodat daardoor de keus grootelijks wordt vereenvoudigd. Deze vrije verkiezing wordt morgenvrijdag gehouden voor nog twee te bezetten plaatsen in den Gemeenteraad en is het hoogst wensche- lijk, dal alsdan niet weder verbrokkeling van stemmen geschiedtzooals in hevige mate bij de vrije verkiezing op 19 Julij jl. omtrent de vijf te vervullen raadsplaalsen is ondervonden, toen massa's stemmen zijn uitgebragt op eene menigte heeren dienaar men kon begrijpen slechts een zeer klein getal stemmen op zich zouden vereenigen. Grootendeels ten gevolge dezer verbrokkeling werd toen maar ééne van de vijf raadsplaalsen bezet en deze enkele plaats bij slechts negen stemmen boven de volstrekte meerderheidterwijlmede ter oorzaak dezer verbrokkeling, voor vier andere candidaten de volstrekte meerderheid niet sproot, ofschoon het verschil van stemmen ter bereiking dier meerderheid niet zeer groot was. Doch dit onvoldoend resultaat is tevens ver oorzaakt door de onverschilligheid van een be langrijk getal kiezers, waaronder vele beschaafden uil den middelstand en hoogeren standwier aanwezigheid ter slembus men wel op 19 Julij bij de verkiezing en op 2 Augustus bij de her slemming had inogen verwachtenvoornamelijk om, door hel uitbrengen hunner stemmen op de aftredende Raadsleden, tevens protest aan- teteekenen tegen de afkeurenswaardige aanvallen en personaliteitengedurende de laatste maan den onder allerlei vormen geproduceerd en gepubliceerd. Dit beknoplelijk onder aller aandacht bren gende zij gehoopt dat morgenVrijdageen hoogst belangrijk getal kiesgeregtigden bij de slembus zal aanwezig zijn, doordrongen van den hoogen ernst der piiglen van rustige burgers, die zich niet, of niet langer tol het voeden van tweedragt onder stadgenoolen laten ver leiden doordrongen van hel besef, dat vooral thans hunne medewerking dringend noodig is om de waardigheid en de achtbaarheid van den Gemeenteraad eener aanzienlijke gemeenteals Amersfoort is onbesmet te houden door te beletten dat ook in den Raad de tweedragt- zaaijende volksleidersrol en personaliteitcnrol worde voortgespeeld waarvan eendragtlievende kiezers en burgers afkeerig dienen te zijn. Is hetgeen hier wordt geschreven voor den betrokkene niet aangenaamveel van hetgeen hij sprak en schreef was voor betrokkenen enorm onaangenamer. Met smartgevoel wordt hier de treurige pligt vervuld om de redaclionnecle kolommen te bezigen lot het aanroeren dier afkeurens waardige rol, gespeeld onder het masker der behartiging van de belangen der ingezetenen, die niet op voormeldehatelijke wijze bevor derd maar wel grootelijks geschaad worden belangen, waaraan autoriteitenraadsleden enz., zoomede de Red. van dit blad (te bewijzen uit hare 24 jaargangen) met te racer liefde een open oog, een warm hart en oordeelkundige behan deling wijden indien zij op gepastebezadigde en fatsoenlijke wijze worden voorgestaan en voorgedragen. DaaromKiezers van Amersfoortwordt be leefdelijk het verzoek tot u gerigtgetrouw ter stembus optekomen en uwe stemmen uittebren- gen op do aftredende Raadsleden, de llecren Z. M. heeft, mot ingang van 1 September e. k. op verzoekeervol ontslag verleend aan den Ileer A. Srnittals burgemeester der ge meente Hoogland (prov. Utrecht) met dankbe tuiging voor de in die betrekking langdurig be wezen diensten. Maandag jl. herdacht de heer G. H. Cruijff, hoofdonderwijzer te Woudenberg, den dag waarop hij voor 25 jaren züne werkzaamheden aldaar begon. Ten blijke dat bij in die betrekking de algemeene achting heeft verworvenontving hij van verschillende zijden, als burgemeester en wethouders, oud-burgcinecstcr, predikant, mede onderwijzers uil de gemeente en de naburige plaatsenoud- en tegenwoordige leerlingen enz., nartelijke gelukwenschen en fraaije geschenken. Onder de geschenken verdienen vermelding: van de leerlingen een barometer met thermome ter; van de pl. schoolcommissie de prachtuit gave in lolio van de werken van ter flaarvan eenige oud-leerlingen een kostbare spiegel en een Amcrikaansche klok van leden der afd Arae rongen—Veenendaal" van het Ned. onderwijzers genootschap een keurige luchter. In de door en onder toezigt van den hulponder wijzer keurig net versierde school zongen de schoolkinderen den jubilaris eenige toepasselijke liederen toewaarna zij door hem rijkelijk wer den onthaald op chocolade enz. In de school merkte men onder meer belangstellenden op den burgemeesterde wethoudersden predikant de mede-onderwijzers uit dc gemeente enz. Toe spraken werden gehouden door den burgemeester der gemeente, dooreen der oud-leerlingen en door den heer li. Haakhoofd der openbare school te Amerongen. De avond van den dag werd door tal van ge- noodigden zeer vriendschappelijk en genoegelijk bij den jubilaris doorgebragL Dat hel hem gege ven moge worden nog lang zijne krachten te kun nen blijven wijden aan het onderwijsis zeker aller wensch. Velen zullen zich dezen dag genoe gelijk herinneren. De meeste bladen in Wcenen kunnen zich niet met de openbare zwemwedstrijden van dames vercenigenwil men ze houdendan kan dit ook in de zwemscholen geschieden. Eén blad zou hel zelfs veel beter vindendal men wedstrijden in het koken en naaijen hield. WAARSCHUWINGWAARSCHUWING! Zekere Apothekers in de Nederlanden bedriegen het Publiek grof, door verkoop van zoogenoemde «HOLLOWAYS ZALF EN PILLEN," welke zij zeiven fabriceerenen welke niet alleen van onwaarde zijnmaar ook schadelijk voor de gezondheid. leder Pot of Doosje het echte Medicijn heeft op de Etiquette het opschrift533. Oxford Street, London cn draagt de stempel der Regering van Groot Brittanje, met de daarin gegraveerde woorden: Hollowaï's Pills and Ointment. Burgerlijke Stand vau Amersfoort. GEBOREN: 15 Aug. Dirk, z. van Nicolaas Hcere en Annetje van den Bor. 16 Aug. Gerritje, d. van Maria Bijtelaar. 17 Aug. Johannes Antonius z. van Lambertus Verschuur en Elisabeth Sleeking. Anionicz. van Al- bertus Filskie en Aaltje de Kruijf. ONDERTROUWD: 18 Aug. Adam Johannes Voorn en Gerritje Vink. GEHUWD: 17 Aug. Heimen van Kommer en Geerlruida Veenendaal. Franciscus Johannes Teuthof en Hcndrika Blombergen. OVERLEDEN: 11 Aug. Een levenJ. aang. kd. vr. gesl. van Benjamin Muijzert en Hendrika de Kruif. Hendrika de Kiuif, 24 j. echtg. van Benjamin Muijzert 12 Aug. Hendrik Klaassens Frans, 80 j. wedr. van Adriana van de KorpuL 15 Aug. Francisca Venhorst, 3 j. 16 Aug. Alijda Eibers41 j. eehtg. van Cornelis Veenendaal. Een levenl. aang. kd. m. gesL van Dirk van Zijl en Rultera Hendrika Schoonderbeek. ADVERTENTIE N. Getrouwd G. J. VAN M E U R S Wed', van II. J. B. Siddrê met G. J. SI D I) R E. Amsterdam, 18 Aug. 1881. Eenvje Kennisgeving. op Zaturdag alleen 's avondsna 5 uur met CONCERT. Zoudag 12—4 ure met MATINEE.

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 2