van Ziist2e afd. de heeren Croockewit (Weth.) van den Wall Bakevan BeekGerritsen Groeneboora, Lagerweij en Visser. Ingekomen zijn: Kennisgeving van Jhr. A. D. J. Calkoen dat hij erkentelijk voor het in hem gesteld ver trouwen zijne benoeming tot lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs aan neemt Voor informatie. Verzoek van 17 ingezetenen, wier zonen of pupillen onderwijs ontvangen aan het progym nasium, om tegen 1 Sept. 1882 een volledig gymnasium opterichten. Adressanten wijzen eensdeels op ae ünancieele en andere bezwaren verbonden aan het bezoeken van een elders gevestigd gymnasiumna aldaar een voor den overgang van de 4e tot hoogere klasse gevor derd examen te hebben afgelegden anderdeels op de indirecte voordeelen van een gymnasium waartoe het gebouw alhier bereids is ingericht Verzonden aan Burg. en Weth. ten fine van rapport en adviesna het college van curatoren te hebben gehoord. Goedkeuring van Gedep. Staten op het raads besluit tot verkoop van het zoogen. Kinderhuis aan het rijk. Voor informatie. Rekest van den heer A. M. Slothouwer, boekhandelaar en uitgever der Nieuwe AmersC Ct. waarin hij erop wijst dat door hem gedu rende 1U jaar eene courant is uitgegeven waarin steeds de kennisgevingen van het gemeentebe stuur kosteloos zijn opgenomenterwijl aan den uitgever der Amersf. CL eene toelage van f150 wordt verleend. Adress. ernaar strevende zijn blad op de hoogte des tijds te houden wenscht aan veler verlangen te voldoen door het leveren van een meer uitvoerig verslag der gemeente raadszittingen en verzoekt om die redenen een jaarlijksch subsidie of een verslag, als boven bedoeld, van gemeentewege aan hem te ver strekken. Verzonden naar de afdeelingen, ter behandeling bij de gem.-begrooting. Rekest van de heeren J. G. Stemler Cz. en J. C Bouterse te Amsterdam waarin zij den wcnsch te kennen geven om hetzij zelve aan teleggen en ie bedienen een stoomtramweg van Laren naar Amersfoort (volgens bijgevoegd plan), dan wel uitvoering van den aanleg en de be diening, of eene van beide optedragen aan eene maatschappij. Adressanten verzoeken diensvol gens aan hen of hunne rechtverkrijgenden ver gunning te verleenen tot dien aanleg en bedie ning, en tot het innemen van gemeente-grond daartoe benoodigd. Verzonden aan Burg. en Weth. om advies. Een deswege gedaan voor stel van den heer Gerritsenom deze aanvraag te stellen in handen van eene raadscommissie werd door geen der leden ondersteund en dus niet in behandeling genomen. Verzoek van de firma Houtzager Sc van Veen om met den grootsten spoed een boom uit de rivier de Eem te doen wegruimenwelke zich ter hoogte van de eerste Melm in het vaar water bevindL Verzonden aan Burg. en Weth. om spoedig rapporL Voorstel van den heer Gerritsen om 1. de rechtsvervolging tegen de firma Hout zager van Veen te staken totdat daaromtrent een nader besluit door den raad zal zijn ge nomen 2. eene commissie te benoemen overeen komstig art 20 van het reglement van orde en aan die commissie optedragen den gemeente raad ten opzichte van deze procedure te dienen van bericht en raad 3. de commissie hiervoren bedoeld tevens te machtigen om namens het gemeentebestuur ad vies ictewinnen bij een of meer rechtsgeleerden van naam. De Voorzitter hoewel zelf op de hoogte dier zaak zijndevermeent dat dit niet het geval is hij de leden van den gemeenteraad en stelt daarom voer de behandeling aantehouden tot de eerstvolgende vergadering, waartoe dan ook met 13 sL tegen die van den heer Gerritsen wordt beslotea De zitting is hierna gesloten. Londen, 20 September. Nadat de President der Vereenigde Staten gisteren den gcheelcn dag aanhoudend koortsrillingen had gehad waarvan sommige meer dan 20 minuten aan hielden verzwakte hij tegen den avond in zoo zichtbare mate, dal hij tegen 11 uren des avonds den geest gaf. Twaalf personen, die een feest te Bressols in het departement Tarn-et-Garonnegingen bezoekenzijn met eene veerpont omgeslagen en in de Tarn verdronken. Het station te Roosendaal is aan een groot gevaar ontsnapL Men was nl. daar bezig een 40 vaten petroleum te lossen en reeds was men daar bijna mede gereed toen een vat losraakte en de petroleum over den weg stroomde. Een paar jongens van 17 en 18 jaar hadden de balda digheid die olie in brand te steken en onmid dellijk verhieven zich de vlammen een paar meters hoog. Het gevaardaardoor ontslaan was des te grooterdaar zich digi hij de vaten een goederentrein bevond. Gelukkig werd inen de vlammen nog meestervóór de andere vaten werden aangetast. De beide jongens werden door de rijkspolitie opgepakt. Een curieus huwelijk is dezer dagen in een gehucht van Glamorganshire gesloten. De man huwde zijn derde vrouw, de vrouw haren derden man. Beide hebben kinderen uit vorige huwelijken en aangezien ze betrekkelijk nog niet oud zijnkan hel gebeuren dat er vijfJerlea kinderen in een en hetzelfde gezin aanwezig zijn, en ook in hetzelfde gezin weder huwe lijken gesloten wordendaar er tusschen de nu reeds beiderzijds aanwezigen geene bloedver wantschap bestaat. Gedrukt ter Boek-, Kantoor- en Courantdrukkerij van A. IL VAN CLEEFF te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 2