werkplaats en 5 lei-magazijnen 114 menschcn kwamen om 't leven als 36 mannen, 23 vrouwen, 42 kinderen en 13 ongehuwde volwassen per sonen; 11 lamiliën beslaande uit 21) personen werden geheel gedood. De overige slagtoffere laten 101 bloedverwan ten achter als10 echtgenooten en oude vaders 23 weduwen en bejaarde moeders13 volwassen en 55 kleine kinderen. Van deze laatsten hebben 7 vader en moeder5 de moeder en 43 den vader verloren. Ofschoon Amerika ons ook op het gebied van tentoonstellingen verre vooruit is men denke slechts aan de zuigelingen tentoonstel ling zijn ze ook in Engelandmeer en meer specifiekaan de orde van den dag. Dingsdag a. s. 's nam. 1 ureopent de lord-mayor geadsisteerd door de sheriffsplechtig eene Internationale Tentoonstelling van aardappelen," in hel Crystal Palace. Te Bristol heeft het lossen eener lading, bestaande uil meer dan 300 tonnen menschen- beenderen voor rekening van een meslfabriekant aldaar geen gering opzien gegeven. De beenderen werden te ftcdosto en Konstanlinopel verscheept en zijn vermoedelijk de overblijfselen der dap pere verdediger* van Plewna. Een belangrijke aanhouding is Zondag in het dorp East Nieuw-York gedaan. De Fransche autoriteiten hadden de politie te Nieuw-York op eeu bende valsche munters opmerkzaam gemaaktdie zich uitsluitend bezig hielden met de vervaardiging van Fransche bankbillelten. Een troep detectives werd op dit berigt uil- gezonden ter opsporing van die heeren en niet lang daarna werden zij in het dorp ontdekt. In het huis dal zij bewoonden, werden een aantal Fransche bankbiljetten gevonden, benevens de werktuigen om ze te vervaardigen en een drie tal echte muntbiljettendie hun voor voorbeeld moesten dienen. De Duitsche Minister van Binnenlandsche Zaken wil een wet in het leven roepen om de land verhuizing uit Duilschland naar Amerika eenigs- zins tegen te gaan. Ilel getal Duitschers da', in de zes eerste maanden van dit jaar naar de nieuwe wereld trokken oiu daar hun fortuin te zoeken bedroeg ruim honderd vijftig duizend. Dit aantal was in evenredigheid over de maanden Julij en Augustus nog veel grooler. De landverhuizing die eerst voornamelijk in Oost-Pruisen de dor- Pen ontvolkteheelt nu de bewoners van West- ruisen aangegrepen en in menigte trekken zij naar zeeplaatsen om naar Amerika over te steken. De veepestdie in den beginne slechts in de voorsteden van Wecnen heerschteheeft ras in hevigheid toegenomen en is nu ook reeds in Weenen zelf voorgekomen. Alle maatregelen zijn getroffen om de epidemie tegen te gaan en bij den invoer van vleesch wordt de grootste gestrengheid in acht genomen. Te Borgercompagnie (prov. Groningen) heeft een jager, die op een aangeschoten patrijs mikte zijn eigen hond doodgeschoten. Het was de eerste maal in zijn leven dat hij een levend voorwerp heelt geraakt WAAKSCIliWINIiWAARSCHUWING Zekere Apothekers in de Nederlanden bedriegen het Publiek grof, door verkoop van zoogenoemde HOLLO WAY'S ZALF EN PILLEN," welke zij zeiven fabriceerenen welke niet alleen van onwaarde zijnraaa> ook schadelijk voor de gezondheid. leder Pot of Doosje hel echte Medicijn heeft op de Etiquette het opschrift533, Oxpord Street, London en draagt de stempel der (legering van Groot Briltanje, met de daarin gegraveerde woorden: Holloway's Pills and Ointment. even goed mij als Anna van den moord mijns kinds kunnen beschuldigen. Zij is niet schuldig bij God, niet schuldig!" «Derhalve niet schuldig," zeide de rechter ontroerd. De ambtenaar van het Openhaar Ministerie resumeerde toen de feiten. Hij voerde omirent het gesprek der zusters vóór den moord de getuigenis van de vrouw des logementhouders aanwelke in eene aangrenzende kamer bezig was geweest en dit toen had gehoord; Anna tud tekeimengegeven dal zij weieens inplaals van den knaapde erlenis van Sir Ralph Heri tage zou kunnen bekomen. Dan volgde de ont dekking van hel noodlottige ruesDe spreker i iep God aan om de waarheid aan hel licht te brengen opdat geen onschuldige zou worden veroordeeld. (Stut volgt.) Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft besloten tot toelating van alle meuwgekozen ledendievoor zoover zii tegenwoordig warendoor den voorzitter Mr. Wijbenga werden beëedigd, terwijl deze in de handen van den heer Arnoldtsoudste in jaren na hemde eeden aflegde. Alleen de heeren Hingst, Idzerda en van Kerkwijk ontbraken. Ove de toelating van den heer Schaepman werd discussie gevoerd, naar aanleiding van een aanmerking van den heer Gralamamet het oog op de onverüesbaarheid van het geestelijk ka rakter. De heeren de Beaufort en de Savornin Lohman yerdedigden de toelating met het oog op de beslissing in het vorig jaar. Ten slotte werd de heer Schaepman toegelaten met 61 legen 11 stemmen. Tot eersten candidaat voor het voorzitterschap is na herhaalde stemmingen gekozen de heer Otto van Hees met 41 tegen 33 stemmen op den heer Schimmelpenninck van der Oye. In blanco waren 4 stemmen. Tweede candidaat de heer Cremere met 38 tegen 32 stemmen op den heer van Nispen. Derde candidaat de heer van Nispen. AMERSFOORT, 22 September 1881. De Majoor Wilson, Chef van het Militaire Hospitaal en Eerstaanwezend Officier van Ge zondheid te Amersfoort, zal van 26 Sept. tot 6 October optreden als Chef van de geneeskun dige dienst bij de manoeuvres der Cavalerie en Rijdende Artillerie in Noord-Brabant en Limburg. Onder zijne bevelen zullen werkzaam zijn de Officieren van Gezondheid le kL Duinonl, Ro- delsturtzSchouten en Daniëls en de Officier van Gezondh. 2e kl. van Welsen; verder de mil. paardenarts 1e kL Schroder en vier paar denartsen 2e klasse. Plan van den Stoomtramweg tusschen Laren en Amersfoortlangs Eemnes-builen en binnen Baarn, Soesldijk, Soest en de ËunL De weg vangt aan ter hoogte waar de Gooi- sche tramweg, komende van Naarden, den straatweg naar Eemnes-builen kruistgaat ver der langs den rijksweg tot Eemnes-builen bij den tol over den dijk in de richting naar Eemnes- binnen tot bij den tol tegenover hel huis Groene- widvolgt verder den weg naar het dorp Baarn tot voor net hotel Velaar*vandaar in eene rechte lijn bezijden het station van den Ooster spoorweg het spoor kruisende naar den straat weg in de richting naar Soestdijk, Soest en de Buntden rijksweg volgende naar Amersfoort. Dingsdagmiddag jL is te Asselt, tusschen Apeldoorn en Barneveldde passagierslrein die te 4 u. 45 min. uit Zutphen was vertrokken op hel achtergedeelte van een goederentrein geredenhetwelk is veroorzaakt door een niet vooruittezien gebrek aan den wissel. De machi nist van den goederentrein die het gevaar zag aankomenheelt dadelijk zijn trein in beweging sebragtwaardoor de schok minder hevig werd. Persoonlijke ongelukken zijn hierbij niet voor gevallen als alleen dat een conducteur zijne borst eenigszins heelt bezeerd. De locomotief van dep passagierslrein is zwaar en drie wagens van den goederentrein zijn minder beschadigd en ontspoorden. Na een oponthoud van twee uren konden de reizigers hunne reis vervolgen, 's Avonds was de spoorbaan voor hel verkeer reeds weder vrij. Naar wij vernemen hebben diverse reizigers van den passagierslrein voor melden machinistomdat hij zijn trein in be weging heeft gebragt en daardoor vermoedelijke ongelukken belettebelooningen uitgereikt. De Luitenant paardenarts der 3e klasse J. J. Westbroek, is van Amersfoort overgeplaatst naar Leiden. In den laatst verschenen staat van nala tenschappen, afkomstig van overleden manschappen der landmagt in Nederl. lndië komen voor D. Gerrilse, korporaal f20,37 cn A. G. D. Snijdersziekenoppasser 17,34 beiden van Amersfoort. De ongesteldheid van den Prins van Oranje die aanvankelijk eenige ongerustheid wekte blijkt gelukkig niet van ernstigen aard te zijn. Het is echter de vraag of Z. K. H. aan de plegtigheid op morgen Vrijdagu\ kunnen deelnemen. De heer Godefroidie wegens ziekte een geruimen tijd in het buitenland verblijf hield heelt het inkomen als lid der Tweede Kamer gedurende dat tijdvak, ongeveer f1000uitma kende aan het Rijk teruggezonden. Bij een aannemer te Baarn is een som van f 3000 vermist. De verdenking viel op de dienstbode, die in verhoor genomen werdbekende dé daad te hebben gepleegd en het vermiste teregt bragL Zij werd gevankelijk naar Utrecht ge transporteerd. Tc Rotterdam heeft een afgrijselijk voorval plaats gehad. Twee werklieden kregen staande onder het viaduct tusschen Beurs en Wijnstraat twistdie weldra zoo hoog liep, dat de een den ander een pikhouweel in het hoofd sloeg. Met gespleten schedelnog met het ijzer in de hersenen viel de getroffene neder. De heer J. F. M. Sailers, smid in de Wijnstraat, school onmiddellijk toe cn droeg met eenige toeschouwers den onge lukkige in een rijtuig, waarmede men hem stapvoets naar het ziekenhuis vervoerde. Onder weg werd hij lot tweemaal toe door eene zware bloedspuwing overvallen. In hel ziekenhuis aangekomen, verklaarden de doctoren dadelijkdat zijn toestand volkomen hopeloos was. De moordenaar werd gevankelijk naar het politie-bureau vervoerdovermatig gebruik van sterken drank schijnt ook hier weder de hoofd oorzaak te wezen. Zeker W. N.te Hardinxveld, moet op 19 Julij jl. op zonderlinge wijze hebben gebruik gemaakt van zijn bui gerregltoen immers dien dag de wethouder B. L. zitting had, als voorzitter in het onder-bureau van stemopneming voor de verkiezing van leden voor den gemeenteraad moet N. hem hebben toegevoegd«JouG. v. d. je bent een gemeens smeerlapje bent een lezuïtje speelt mooi weer met hef bloed van mijn kinderen", en daarop aan genoemden wet houder, toen deze hem gelaste hel locaal te verlateneenige slagen op het hoold hebben loegcbragL Tegen dezen kiezer werd deswege proces-verbaal opgemaakt, en zijn zaak den 16 SepL behandeld voor de regtbank te Dordrecht. Er werden als getuigen gehoord de wethouder e i de beide andere steraopnemersdie bij het gebeurde tegenwoordig waren geweestallen verklaarden dat de te laste gelegde feilen hadden plaats gehad. Eerstgenoemde, die verklaarde dat een zuster van hem met beklaagde getrouwd was geweesten die op dien grond niet onder eede werd gehoorddeelde mede dal de aan leiding tot de vijandige gezindheid van bckl. tegen hem gelegen was in eenige testamenten van overleden familieleden waardoor bekl. zich benadeeld achtte. Bekl. bekende in zeer opge wonden toestand te zijn geweest, doch ver klaarde niet te welen den w ethouder te hebben beleedigd of geslagen. Het O. M. was van oor deel dal hierwaar niets minder was gepleegd dan beleediging en zelfs handtastelijkheid tegen een magistraatspersoon in functie, een strenge straf noodig wasen eischte 3 maanden celstraf. Het feest, dat Zondag te Parijs in den tuin der Tuilleriën is gegeven ten voordeele van de kas der Rcpublikeinsche Journalisten-vereeniging, heeft 250,000 fr. opgebragt aan entrées en ver koop van tombola-loten, t Feest mag in ieder opzigt geslaagd heeten. Journalisten cnartislen hebben zaamgewerkt om het amusant te maken. 'Er waren spelen van allerlei aard een echte kermis. Men zag er costumes uil alle streken van Frankrijken ieder gecosiumeerde ver kocht wal zijn of haar land opbragi. Zang en muziekpantomime cn theater op verschillende punten den geheelen dag door, en ook des avondsonder een fantastische verlichting van lampionsgekleurde glazengas en electrisch licht. Kortom een aardig ieesL Vrij wal aardiger dan hel atheïsten-congres dal aldaar eveneens Zondag is gehoudenen waarvan de leden zoo verhit schijnen te zijn, dal zij niemand laten uitsprekenofschoon de president heelt gezegddat ieder op de tribune zip. gedachten kon zeggen. Met een donderend «Leve de vrije gedachte!" en een «Leve de Republiek!", afgewisseld met een «Leve de Sociale Revolutie 1" zijn de debatten begonnen maar Zondag althans heeft niet een der sprekers zijn gevoelen kunnen meödeclenwant naauwe- lijks had hij iets gezegdwal dezen ol genen niet aanstond ol hij werd overschreeuwd zoo dat het meer heelt van een congres vau vrij- schrecuwers dan van vrijdenkers. In het Fransche gehucht Roqucnégre heeft zekere Pré voleen gezeten landbouwer, zijne vrouw, zijne schoonmoeder en een grijsaard, Ribesdie bij een twist der echtgenooten tus- sclicnbf ide kwam met een kouter vermoord. Hij had eerst het drietal op een weide voor zich doen knielenhen gedwongen om hem driemaal vergiffenis te vragen en hen daai op den schedel verbrijzeldondanks de sineckingen zijner drie kinderen, die bij het tooneel tegenwoordig waren.

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 2