kan zeil? den reiziger noodlottig worden. De berigtgevor verhaalthoe hij juist om alle ontgoogchuling te voorkomenmet zoo weinig mogelijk omslag reist. Hij heelt maar één knecht en drie paarden. Tol verbazing der inboorlingen verzorgt du «Sahib" eiken morgen zelf de paar den terwijl de knecht 't ontbijt klaar maakt. liet leven in de herberg of kairavansera. waar de man woontis letterlijk ondragelijk. Het on gedierte waarvan 'l krioeltis er reusachtig groot, zoodat b. v. de gestalte der vlooijen alle denkbeeld overtreft. Op den vloer kruipen tal- looze Perzische wandluizen en in de hoeken grijnzen u de gevreesde schorpioenen aan 1 De schrijver heell reeds beproefd op het huisdak te slapen, maar de felle koude en de daauw drongen hein naar het «dierenhol" beneden terug te trekken, terwijl de rheumaliek met de rustverstoorders medewerkt, om hem hel slapen te beletten. Eens had hij de onvoorzigligheid iemand eene kleine aalmoes te geven. Sinds wordt hij in dubbelen zin bezocht door tallooze leden van 'tbedelaarsgild. forsche kerels met knuppels of bijlen op de schoudersdie voor de deur staan le zingen. «Ik schrijf dit,' zoo meldt hij, «zit- lende met gekruiste beencn op mijn tapijthet zweel stroomt mij langs 'llijf, en de vliegen maken mij razenddoch ik tracht intusschen mijn brieven te schrijven. Laat ik de deur, den eenigen weg voor licht en luchtopen dan moet ik een half uur luisteren naar hel liedje om een aalmoes. Weiger ik diendan hoor ik mij even zoo lang de vreeselijkste verwenschin- gen naar hel hoofd slingeren. Ik houd de deur maar digi en tracht te werken in eene snikheete lucht, bij hel licht dat door de spleten der planken valL" Door het niet verplaatsen van een wisseldie in de rigting van het goederen-terrein lag, stortte de personentrein no. SI der Hollandschc Spoorwegmaatschappijdie Maandagavond jl. le 9,35 van Amsterdam vertrok, en le Roller- dam le 11,34 moest aankomen, aan den Beu- geldijksciten weg nabij de Rollerd. grens op eene locomotief, waaraan verbonden was een bagagewagen, tengevolge waarvan twee bagage wagens en 3 waggons 3e klasse van den per sonentrein uil hel spoor geraakten en letterlijk werden verbrijzeld terwijl voor zoover bekend zeven personen ernstig werden gekwetst en twee gedood. Tot dusverre verkeeren geen der gekwetsten die allen gehuwd zijn in levensgevaar. Geneeskundige hulp was onmiddellijk op de plaats des onlieils tegenwoordig. De machinist Keizer en de stoker van de loco motief zijn er met kracht afgeworpen, doch on gedeerd gebleven olschoon een hunner nog een slag tegen hel hoofd had gekregen. Naast den gekwetsten conducteur de Graaft, zal op een der goederenwagens de hooldcon- ducteur Rosing die echter geen letsel bekwam. De zes gekwetsten in hel ziekenhuis bevonden zich gisterenWoensdagmiddagredelijk wel. WmSIMWfll.WUIISCMIWIÜG Zekere Apothekers in de Nederlanden bedriegen bet Publiek grof, door verkoop van zoogenoemde HOLLOWA.Y'S ZALF EN PILLEN," welke zij zelven labriceerenen welke niet alleen van onwaarde zijnmaar ook schadelijk voor de gezondheid. leder Pot o( Doosje hel echte Medicijn heeft op de Etiquette het opschrift533, Oxford Street, Lom don en draagt de stempel der Regering van Groot Brittanje, met de daarin gegraveerde woorden: IIolloway's Pills amd Ointment. «Alzoo wilt gij reeds dadelijk kennissen be komen hernam hij schertsendterwijl hij eenige rookwolken uit zijne pijp blies«om hel u volkomen aangenaam nier te maken Overigens schijnt liet reeds dadelijk met ken nissen goed le gelukkenwant reeds vóór uwe intrede in ons bescheiden Kleinau hebt gij een uwer oude bekenden terugzien." «Gij meent de Heer antwoordde Lina kleurde «enigszinsmaar noemde den naam nog niet. «Nu ja. ik meen de lieerMöllingenzeide haar vader met een veel be teekenend lachje «z:;t gij dan zoo vergeetachtig, dat gij u zells zijn' i.jaoi ni-l meer herinnert. Gisteren scheen liet mij toe dat gij zeer spoedig zijn naam wist en indien ik mij niet vergis «Weel gij wel, papa, dal gij recht helecdi- gend zijlrnel uwe vragen en opmerkingen V" zoo viel hem Lina in de rede, terwijl zij hare kleine h..nd op zijn mond lag. «wie zcgi u dan dal ik mij den naam van den lieer Möl lingen aid meer herinner?" Wordl verwijd. AMERSFOORT, 6 October 1881. Ter vergadering van den Gemeenteraad van Amersfoort, aangevangen heden namiddag halt- twee gepresideerd door den Heer Burgemeester Mr. F. iL van Persijnwaren aanwezig 1* leden. Na voorlezing en goedkeuring van de notulen der vorige vergadering deelt de Voorzitter mede dat zijn ingekomeno. kennisgeving van den heer W. A. Groockewit dat hij zijne benoeming als wethouder aanneemL Voor informatie. b. eene kennisgeving van Jhr. G. K. van den Santheuvel dat hij .wegens het verlaten der ge meente zijn mandaat als lid van den raad neder- legL Als voren. De heer Croockewit verklaart prijs te stellen op hel bewijs van vertrouwen door de meerder heid van de leden hem voor de vierde maal geschonken. Aan de orde van behandeling zijn 1. Onlwerp-verordeningen tot'helfing en invor dering van liet vergunningsrecht bedoeld bij arL 0 der wet van 28 Junij 1881 (Slbl. n°. 97). Deze verordeningen worden achtereenvolgens vastgesteld de eerste met 13 tegen 1 sl. (de hr. Gerritsen) en de andere met algera. stemmen. Daarbij is het vergunningsregl lol den ver koop van sterken drank in hel kleinbepaald op 1'20 voor elke f 100 huurwaarde of gedeelte daarvan die de localiteit, in verband met den omvang van het bedrijf, geacht wordt te bezitten. 2. Aanvullings-kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1881. Vastgesteld met alge- raeene stemmen tot een bedrag van f 1213,40. 3. Aanvullings-kohier van de hondenbelasting, dienst 1881. Als voren op f 130,50. 4. Rekest van de firma lloulzaager van Veenmet advies van Burgemeester en Wet houders betreffende wegruiming van een boom uit het vaarwater van de rivier de Eem. Te dezen aanzien stellen Burg. en Weth. voor om in afwachting van het antwoorddoor den Minister van Waterstaat le geven op een ter zelfde zake door de adressante gedaan verzoek de zaak aanlehouden en gen. firma uiitenoodigen omzoodra zij de ministerieele beschikking ontvangtmededeeling ervan le doen aan het dagelijksch bestuur. Dit voorstelis aangenomen met 10 tegen 3 sl. (deheerenv. d. Wall Bake, Gerritsen en Lagerweij.) 5. Voorstel van den heer G. V. Gerritsen betrekkelijk het rechtsgeding tegen de firma Houlzaager tc van Veen strekkende om de ver volging te slaken en aan eene commissie uit den gemeenteraad een nader onderzoek opledragen. Dit voorstelgevolgd door eene schriftelijke memorie van toelichting is door den voorsteller mondeling nader toegelicht en voor zooveel het eerste deel betreft met 13 st. verworpenterwijl de heer Gerritsen zich van medestemmen ont hield en overigens hel door hem gedane voor stel introk. De Voorzitter brengt in het midden 1. dat ter Secretarie zijn nedergelegd afschriften van vier gerechtelijke stukken in de procedure be treffende het vuur-, haven- en tongeldwaar omtrent den procureur Mr. J. van der Leeuw is opgedragen zich zooveel mogelijk te verzetten tegen verder uitstel ingeval de tegenpartij dat op 26 OcL mocht vragen. ■2. dal in de procedure der Ccntraal-spoor- wegmaatschappij tegen de gemeente gisteren door het openbaar ministerie bij de rechtbank is geconcludeerd tol ontzegging van den eisch met veroordeeling van de spoorwegmaatschappij in de kosten. Voor inlorraatie. 6. Advies van Burgemeester en Wethouders op het rekest van II. Dumoulin lol aankoop van het gebouw in de llcerenslraal. In de onzekerheid of er niet door de ge meente eene beslemming aan het gebouw zal gegeven wordenachten B. en VV. het niet raadzaam voor het tegenwoordige overtcgaan tol verkoopalthans niet voor de geboden som van f2700, wijl aan hel gebouw eene hoogcrc waarde is toctekcnnen en advisooren mitsdien tot afwijzing van het gedaan verzoek. Daartoe is met 13 st. tegen die van den heer Lagerweij besloten. Ingekomen zijn Advies van Burg. en Weth. omtrent het rekest van dc apothekerswaarbij onder overlegging van een rapport van het burgerlijk armbestuur wordt voorgesteld (Je gezamenlijke bezoldiging van f 600 voor liet gereedmaken van dc recepten, met de helft te vorhoogen. Te onderzoeken in de afdeelingen gelijktijdig met de gemeente- begrooling. Verzoek van dc twee gerncente-gcneeshceren om naar hun stand en de uitgebreidheid van prak tijk hunne jaarwedden le regelen. Als voren. Goedkeuring van Gedep. .Stalen op do Schut terij-rekening over 1330. Voor informatie. Voorstel van Burg. en Weth. betreffende ver koop van terrein en van louijerij-gronden nabij de gasfabriek gelegen. - Te onderzoeken in de afdeelingen gelijktijdig met de gein.-begrooiing. Naar wij vernemen zullen de oefeningen van de Zangvereeniging te Amersfoort een aanvang nemen Maandag 10 October e. k.des avonds halfacht en geregeld wekelijks worden gehouden onder leiding van den heer VV. F. Enderle mu ziekonderwijzer en organist te Nijkerk en direc teur van de Zangvereeniging daar ter slede. Door Z. M den Koning is een pensioen ver leend van f241.'sjaars aan den lieor B. E. Maler le Amersloortgedurende bijna 25 jaren onderwijzer aan de Openbrfre Armenschool te Amersloort, die onlangs, ingevolge zijn verzoek, wegens gezondheidsredeneneervol ontslag ver kreeg. Ter Maandagavond il. gehouden vergadering der Kiesvereeniging «Vooruitgang" te Amers foort is besloten de Kiesvereeniging te ontbinden. In den laatslen lijd hebben vele barer leden voor hun lidmaatschap bedankt. De Tweede Kamer beraadslaagde eergisteren en gisteren over de eeds-kwestie en zet dit heden voort. Praetoria5 OcL Volgens de door den Volks raad gegeven instructiesheelt het Uitvoerend Bewind der Boeren eene dépêche gezonden aan de Engclsche Regering de mededeeling inhou dende dat de Gonvenlie is in strijd inel liet Zandrivicr-lractaalen dat het derhalve ernstig protest aanleekenl legen verscheidene artikelen welker wijziging hel verzoekt. Te Pencoed viel een muur op een groep werklieden. Er waren slechts acht man in den putvier zijn dood en vier anderen erg gewond. Zijne vrouw aan het schrikken tc inaken ten koste van zijn eigen leven zal wel de grootste dwaasheid zijn die er beslaat Toch deed dit Zondagmiddag een schoenmaker te Berlijnmaar ongelukkig school hij er hel leven bij in zonder dal hij hel had geineend. De man had 's morgens woorden gehad met zijn vrouw en daar hem dit begon tc vervelen, wilde hij haar dit schelden en razen door een harde les atleeren. De man maakte daarom een strop en stak daar zijn hoofd door. Deze gewaande poging tot zelf moord zou zeker zijn vrouw zoo zeer doen verschrikkendat zij in hel vervolg geen aan leiding meer zou geven om die poging te her halen. Maar, naar men begrijpt, naauwelijks had hij zijn hoold door den strop en sprong hij van den stoel af, om met zijn voeten op den grond le komenof hij bemerkte tot zijn eigen schrik, dat hij het stropje wat hoog ge hangen had. Hij hing nu in de lucht tc spartelen en alle pogingen om weder op den stoel te komen bleven vruchteloos. Toen zijn vrouw in de kamer kwam vond zij haar man reeds leven loos aan den zolder hangen. De vrouw van een hooggeplaatst Engelsch officierjongeerst 23 jaar oudmoeder van twee kinderen en in 'l bezit van een aanzienlijk eigen vermogen, is met den insgelijks 23jarigen koetsier van haar veel ouderen man op de loop gegaan. Het drama viel voor tijdens een bezoek bij haar zwager in Cornwallis. Vrijdag ging deze met zijn broederden echtgenoot der trouweloozeop de jaglde jonge mevrouw liet zich middelerwijl door den koetsier wat rondrijden. Maar van den wandelrit keerde zij niet terug. Nadat de familie in groote onge rustheid had verkeerd, werd 's a vonds hel rijtuig door een vreemden man thuis bezorgdhij bragt de boodschap dat «mijnheer en mevrouw' per schip naar Devonpoit en van daar wie weet waarheen waren vertrokken. Bij de aankomst van den Mindener trein to llcrford merkte men dezer dagen een versierden bagagewagen opwaarin een sofa en een leu ningstoel stonden. Deze wagen was gehuurd voor een damedie wegens haar corpulentie (zij weegt 530 ponden) niet door hei portier van een gewonen wagon kon en zich naar de zee baden van Norderney begalom zoo mogelijk te vermageren. O osiers poor weg: September 1881. Aantal vervoerde reizigers 83,162 Opbrengst van reizigursvervoer f 97,062.32 goederen>110,184.504 diversen2,lus.ir>i Totaal f 209,444.98 Sedert 1 Januarij jl. is het aantal vervoerde reizigers 682.200en bol bedrag der ontvangsten f 1,188,955.12.

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 2