m 2090. gatte. Dingsdag 8 57s November 1881. F E UIL I. ETON. ,o) SCHIJN en ZIJN. «MME GUUR. Uitgever Dit blad *er»chijnt Maandag to Donderdag atoud. Abonnamentapnj* per meenden Burtiao A. H. VAN CLEEFF f'"' J" f Z1'"' J'6' d" "f•".fMUURHUIZKH regel meer 10 Ut»legale, offlciefle on onteigen. Ad*, per regel 16 eta. Reclame* per te Amersfoort „gei !6 et*. Afzonderlijke nummer. io a*. hook KortegrachtWijk B 60. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden geweest naar hel Buitenland over liet derde kwartaal 1881. Naar Engeland. 1. Mr. T. van Hettinga Tromp London 2 sL 2. 11. Fischer—BuxtonOxford. Naar Frankrijk. 1. Ph. L von Hemelt. Paris. Naar Oost-Indië. 1. Daandels verders aan G. Koene. Batavia. Reglhebbenden vervoegen zich aan het post kantoor. Politieke Uevue. De Fransche Kamer van Afgevaardigden, thans geconstitueerd, heeft haar definitief bureau benoemd. Niet Gainbella maar Brisson is lol voorzitter gekozenmet 347 van de 420 sl. Gambetla toch kan niet gelijktijdig kamerpresi dent en kabinelspresidenl zijn. In laatstgenoemde betrekking zal hij nu eerstdaags optredenna ailoop der discussion waartoe de inlerpellaliën zoo in den Senaat als in de Kameraanleiding zullen geven. Tegenover de intransigentendie hun uiterste best doen om de ministers van het kabinet- Ferry in staat van beschuldiging te doen stellen wordt door geachte en invloedrijke leden der Kamer betoogddal in 's lands belang het niet- aflredcn van eenige der ministers gevorderd wordt. De uiterste linkerzijde heeft besloten voor te stellen: 1. een enquête naar de gebeur tenissen in Tunis, en 2. een geregtelijke ver volging, indien uit deze enquête blijkt dat de conslilulioncele raadsmannen van den president der Bepubliek schuldig zijn aan landverraad en knevelarij. Generaal Ferre, Minister van Oorlog zal zich hel meest hebben te verantwoorden en hij zelf zalkrachtens kabinetsbesluitaan de inlerpcllanten de noodige inlichtingen geven. Lavergnedie aan Gambelta grooten lol toe zwaait, voorspelt de gunstigste resultaten van een bewind met hem aan hel hoofd en waaraan FerryCochery en Tirard deelnemen. De Engelsche bladen bevatten den geheelen inhoud der resolutie van den Transvaalschen Volksraadwaarbij de met Engeland gesloten conventie bekrachtigd wordt. Na een korten hislorischen terugblik op de onderhandelingen en eene verzekering van de vredelievende ge zindheid der Boeren, gaal de resolutie aldus voort «De Volksraad ziet indat hij door dezelfde De eigenaardige positie van Lina in hel ouder lijk huis liet dil toe, zonder dat daardoor ook zelfs de geringste schaduw van onbetamelijkheid op beiden zou zijn gevallen. Vermits hel boven dien de eerste winter wasdie Lina sedert hare terugkomst uit de residentie in de kleine stad doorbracht, zoo gelooide Schwarzbach haar in plaats van de genoegens der hoofdstad schadeloosstelling te moeten gunnen door avond bezoeken van musicalen anderen aard. Deze nieuwenog niet te Kleinau ingevoerde mode werkte aanstekelijk en weldra werden er bij alle Kleinausche fainiliën van den hoogeren standnaar het voorbeeld van den lieer Scharz- bach routs of soirée's gegeven, liet spreekt van zelf dal Henri Hanconi bij deze samen komsten hel middelpunt dier genoegens was en bij al deze gelegenheden Lina's cavalier trachtte te zijn. En Möllingenzou inen vragen. Deed hij niets om deze attenties van zijn medeminnaar bij Lina tegcnlcgaan Toen hij de eerste maal na het, casinobnl mot Lina alleen washad hij haar eenige zachtzinnige ver wijlingen toegevoegdzooals bij motieven die het Triumviraat dwongen de con ventie te ondei teekenen gedwongen wordt haar te bekrachtigen. Deze motieven mag hij zonder eenig vooi behoud aan de geheele wereld verkondigen. Zij laten zich in twee woorden vaststellenVrees voor nieuw bloedvergieten tusschen volkerendie elkander wederkeerig achten, en vrees voor niewe tweedracht tus schen de twee hoofdvertegenwoordigers der blanke stammen in Zuid-Afrikadie de ge meenschappelijke welvaart van alle Stalen en koloniën aldaar ondermijnt." De onderhandelingen over de uilleveringstrac- lalen gaan nog al niet naar den wensch van den Czar en van Bismarck. Engeland beweert dat zijn eigene wetgeving een voldoenden waar borg oplevertzooals gebleken is uil het proces- Mosl, en Frankrijk heeft, naar men zegt, den waarborg verlangd dat de uitgeleverde persoon voor een bestaandeop wettelijke wijze zaraen- gestelde reglbank zal verschijnen. Kan Rusland echter dien waarborg geven Keizer Alexander van Rusland ontvangt weder brieven met bedreiging van moord. Vooral in de kazernes worden oproerige blaad jes binnengesmokkeld. De nieuwe polilie-chef te SL-Petersburg ont wikkelt groote activiteit. Zoo liet hij dezer dagen op 't onverwachts een huis omsingelen en arresteerde daarin twee hoofden der Nihilistische partij. Een geheel laboratorium in 'twelk bommen en helsche machines werden vervaardigdwerd in beslag genomen. m— Allerlei. Uit Katwijk a/Z schrijft men aan het Hdbl. Het telegram uit Londen, voorkomende in uw blad van hedenwaarbij berigl wordtdal eene Nederlandsche visschersbool bij Cromer is gestrandbetreft deze gemeente. De boot is daar omgekeerd gestrandacht ferme zeelui zijn daarbij omgekomenwaardoor hier 5 weduwen en 29 kinderen worden achtergelaten. De bootslechts drie jaren oudis genaamd Vrouw Arcntjereeder de heer C. van Duyn stuurman VV. Schaap. In hel geheel zijn nu in dezen verschrikkelijkcn storm 13 visschers uit deze gemeente omgekomen. Het verlies voor Katwijk aan Zee is groot. Het gereglshof te Amsterdam heeft J. Brilt dergelijke omstandigheden tusschen geliefden plaats vinden. Maar Lina had hem in hel ge zicht gelachthem een zwaarmoedige en hypo chonder genoemddie zichzelf moedwillig onrust en zorgen berokkende. Met zoodanige redene ringen zocht zij hem ook later gerustleslellen, toen hij haar dringender Ranconi's openlijke vertrouwelijkheid inel haar verweet. Een Hink besluit had hem van alle zorgen en twijfel kunnen bevrijden. Hij had Schwarzbach om Lina's hand moeten vragen. Maar ofschoon hij wist dat Schwarzbach hem zeer genegen was en de neiging tusschen hem eo zijne dochter begreepzoo had hij toch geen moed genoeg den rijken man om de hand zijner eenige dochter ie vragenomdat hij slechts een postambtenaar met zeer beperkt salaris was. En dun de Heer Schwarzbach duldde immers de herhaalde bezoeken van Ranconi en zag diens voortdurende attenties omtrent zijne dochterwaaruit immers diens instemming daarmede duidelijk was. Echter Möllingen wist niet dat Ranconi in tegenwoordigheid van Schwarzbach veel ingeto gener omtrent Lina was en dat Lina toen haar vader haar eens eene aanmerking.omtrent Ran coni's attenties maakte, door een doelmatig antwoord den argwaan van haren goedhurtigen vader had welen te smoren. Maar er was nog eene andere oorzaakdie Möllingcn's gemoed drukte en zijne kracht ver schuldig verklaard aan het schrijven van een brandbrief aan den oud-burgemeester jhr. rnr. C. J. A. den Tex en hem te dier zake veroordeeld tol een celstraf van twee jaren. In zake C. J. Eversde bekende Keesje de schoenpoetser, beschuldigd van hel schrijven van een brandbrief aan den predikant van Son beval het hof heropening van het onderzoek tol hel hooren van vier nieuwe getuigende doctoren Coomans de Ruiter en Posthumus Meyes, den onderwijzer Marlens en de wijnkoo- per Moltzer. Dal getuigenverhoor is bepaald op VVoensdag 9 November e. k. Het gereglshof te 's Hage veroordeelde Vrijdag vrouw van der W., uil Middelharnis wegens moedwihigen manslag op haar jeugdig kind, lol 10 jaar lucblbuisstraf. Op den spoorweg tusschen Czerwinsk en Warlubien had een ernstige botsing plaats tus schen een personen- en een goederentrein. Den machinist van den goederentrein weiden de twee beenen verbrijzeldeen conducteur werd gedood en verscheidene passagiers werden zwaar ge kwetst. De gemeenschap op den weg zal ge durende eenigen lijd gestremd blijven. Een oude dame te Parijs maakte onlangs in den Jardin du Luxembourg kennis met eene dame dienaar zij verhaaldeeen eind builen de stad van haar geld leeldetnaar zich daar verveelde en liever te Parijs zou kennen wonen. De beide dames waren spoedig groote vrien dinnen, en toen de buitenwonende renlenierster voorstelde als gezelschapsjuffrouw bij de oude dame te komen inwonennam deze hel voorstel gretig aan. De nieuwe gezelschapsjuffrouw kwam in haar betrekking, met niets dan een kb-m va liesje bij zich wantzeide /.ijals zij soms niet bevallen mogt, zou zij terstond weder naar huis gaanen bleef zijdan liet zij haar goed later komen. Alles ging eenige dagen uitstekend. De oude dame was zeer met haar nieuwe vriendin inge nomen en liet alles aan haar over. Maar toen zij op zekeren dag was uitgeweest, bevond zij dat haar gezelschapsjuffrouw verdwenen was en al het geld, dal zij in huis had, ongeveer Ir. 350.000, had meegenomen. De nasporingen der politie naar de diefegge waren tot nu toe te vergeefs. Alleen heeft men in het hotel Drouol, een pakje met spoorweg- lamde namelijk de vermissing der 500 daalders op hel postkantoor. Hel geslrcngsle onderzoek deswegens ingesteldbleef zonder resullaaL Dit voorval had bij de postambtenaren reeds een onderling wantrouwen opgewekt, tnaar dil steeg tol hooger graad toen eenige weken daarna eene waarde van tweehonderd daalders spoorloos verdween. Daarop kwam een hoog geplaatst staatsambtenaar naar Kleinaunain alle hoogere en lagere ambtenaren in streng verhoordoch zelfs niet de geringste verdenking tegen een hunner sproot daaruit voort. Daarmede werd aller onaangename verhouding op 't post kantoor ten top gevoerd. Daardoor ontbrak het Möllingen te meer aan moed omolschoon hij Lina inel al de kracht van een braaiedel hart bemindeeen be- slissenden stap omtrent haar te doen. Daarbij kwam nog een gloeijend gevoel van jaloezie jégens Ranconieen gevoel dal zijne denkkracht elk oogenblik vergiftigde. «Beken het maar! De brief, heden door u ontvangen was van Ranconievenals de vorige met hel couvert van rosé papier. Zulke vaste, krachtig gschreven letters schrijft gcene dame en het is onwaarheid wat gij zegt, dal zij van Adèle von llaller zijn." «Maar mijn GodDat wordt onverdrogelyk. Gij maakt u werkelijk bespottelijk met uwe

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 1