elke plaats in de zoogenaamde loge no. 14 vijfhonderd frank. Men moei onderstellendal zij te Parijs gedurende eenige jaren te groot geleefd en zich in schulden gesloken heeft, zoodal zij eigenlijk voor hare crediteuren reist wier regtmalige eischen hare natuurlijke lieiheid beleedigea. Dil is de eenige verklaringwelke men voor haar gedrag weet le vinden. Kwelden haar die zorgen nietzij zou maar één woord behoeven te sprekenora te Parijs onmiddellijk weder in genade aangenomen te wordenal noemt men er haar thans «une sans-coeur." Een jonge Ier, die Sarah Bernhardt ook naar Amerika volgde, is haar te Weenon nagereisd. Hij liet'zich nog nooit aan de actrice presen- tecrenmaar zendt haar geregeld na elke voor stelling een bouquet meestal van donkerroode rozen. Te Brussel liet Sarah haar bescheiden bewonderaar verzoeken bij haar te komen maar de bediende kwain met een onverstaanbaar antwoord terug en den volgenden dag ontving Sarah een brief, waarin de onbekende zonder redenen op te gevenzijn weigering excuseerde. Een als zeer geëxalteerd bekend slaande vrouw van 35jarigen leertijd loste verleden week op het kerkhof te Ncuwied een schot op haar stiefmoeder en trof haar gevaarlijk met een kogel in den rug. De getroffene bezocht met haar man het graf van zijne eerste vrouw toen de daderes haar van achleren naderde en den kogel toezondom zoodoende van haar weinige ingenomenheid met hajrs vaders tweede huwelijk te doen blijken. Zij is terstond in hechtenis genomen. De wond schijnt niet iloode- lijk te zullen zijn. Re vorige week werd in de Vrijmetselaarsloge Royal-York te Berlijn een Mahoraedaan bloed verwant van den Schach van Perziëals lid toegelaten. De plegtige opname zal Vrijdag a. s. geschieden en wel door middel van tolken daar de nieuw opgenomene geen woord Duilsch verslaat Als tolk zal fungeeren een geleerde uit llalle, die lot de orde behoorL Zekere tenorzanger Valvóór eenigen tijd wegeus mishandeling veroordeeld, werd, toen hij den 3den dezer to Nantes in de «Trouvère" optrad met de ondubhelzinnigste teekenen van afkeuring begroet. De regisseur trachtte viuch- tcloos het publiek toegeeflijker te stemmen de ontevredenheid nam toe. De zangerhet tooneel overstappendewees iemand in een der baignoires met den vinger aanuitroepende «Gij zijl een lafaarden ik daag u uit tegen morgen!" Eene onbeschrijflijke opschudding ont stond en men moest de gordijn laten vallen. Kort daarna rees zij weder, de regisseur ver klaarde dat de tenor-léger de rol van den heer Val overnam en de voorstelling ging door. Percy Lefroy, de moot denaar op den Brighton- spoorweg, is Zaturdag weder voor de reglbank verschenen. Hij zag er niet zoo gezond uit als den vorigen dag; zijn trekken vertoonden ver moeidheid en slapeloosheid. Na eenige oogen- blikken met zijn verdediger le hebben gesproken, nam hij weder zijn bedaarde houding aan zijn armen gekruist en zijn oogen halfgesloten. Ten eerste werden de politie-agenten ondervraagd die Lefroy het eerst hadden aangehouden. Dat men den beklaagde weder in vrijheid had ge steld, werd door de reglbank ten zeerste gelaakt. Van veel belang was de getuigenis omtrent het horloge dat Lij Lefroy gevonden was. Naauwe- lijks was per telegraaf opgegeven dat op het in de hznd T' riep hem zijn naast hem zittende colega toe, «laat het mij even zien." Hij boog zich om den ring beier le bezien en riep toen verwonderd uit: «Hoe komt gij toch aan den zegelring van den Heer Ranconi liet is dezelfde ring die Ranconi gisterenmiddag tusschen drie en vier uren verloren beert toen w ij sainen wandelden. Wij hebben er zeker een halfuur naar gezochL Waar heb gij dien toch gevonden T' Doodsbleek kromp Möliingen ineenzoodat zijn colega uitriep: «Mijn God, wal scheelt u. Gij verbleekt erg. Zijt gij ziek Hij ontving geen antwoord op die vraag maar wel vroeg Möliingen hem met bevende stem Wien behoort dezen ring «Gij hoort het immers," hernam deze ont hutst «aan den Heer Henri Ranconi «Leugenaarbulderde Möliingen terwijl alle aanwezigen daardoor hevig opschriktenvooral omdat zij deze heftigheid van den zoo bedaarden stillen Möliingen niet konden hegrijpen. Hel verschijnen van den Postdirecteur maakte een einde aan dit tooneelwant allen en ook Möliingen bogen zich toen over hunne lesse naars, om hunne bezigheden te vervolgen. Wurdl vèrvol'jJ. lijk van den vermoorde het horloge werd ver mist of een geheim politie-agent vroeg Lefroy naar hel nummer van zijn horloge. Deze gal toen hel numiuer 5G3I2 op, maar verklaarde dat hij den maker niet wist. Toen de politie agent het horloge nazag, bleek het dat het nummer 1G2G1 was of helzellde nummer dat hel horloge van Gold droeg. Bij de teregtzitling werden de met bloed bevlekte en gescheurde kleederen van den vermoorde vertoond. Lelroy loonde echter niet de minste ontroering. Uit Assen schrijft men Als men de zaak niet al le ernstig wil op vatten die Maandag j.l. voor de airondissements- regtbank alhier werd behandelddan zou men die op zijn minst genomen bclagchelijk moeten noemen. Zeker persoonwij verzwijgen het liefst zijn naam, werd door zijn vrouw beschul digd dat hij haar moedwillig had verlaten en zij eischte daarom ontbinding van 't huwelijk. Hij meende evenwel hel volste regt te hebben wijl hij de dood van zijne koe en de daarop gevolgde ziekte van hemzelf weet aan de kracht van betoovering zijner vrouw. Üf zij hem al her haaldelijk had verzocht om weder bij hem te komenhet baatte nieten ook nu voor de regl bank durfde de man nog le verklarendat hij nu niet zou terugkeerentenzij dc vrouw be loofde hem niet meer ziek te maken. Hel ergste is nog, dal de man ten zeerste overtuigd meent le zijn dat zijne vrouw uit eene betooverende familie afkomstig is. Jammer dat hij dit een jaar of wat te laat ontdekt heeft. Wie 't meest verliest, de man of de vrouw, als de reglbank het woord «scheiding" mogt uitspreken, is nog te betwijfelen. Men schrijft ons uit Vlissingeo «Hel vermoeden, dat reeds eenige dagen bestond dat de bedrijver van den moord te Veere zou aan te wijzen zijnschijnt thans genoegzame zekerheid bekomen te hebben. Een jong mensch, zoen van eene weduwe aldaar, zou de afschuwelijke misdaad gepleegd hebben. Op den dag van den moord is hij 's avonds uit Veere vertrokkenen later heeft hij niets meer van zich doen hooien. De antecedenten van dit jonge mensch moeten verre van gunstig zijn. Hij was suikerbakker van beroep. Men zal zich herinneren dat er vermoeden bestond dat de loegebragle steken aan het slagtoffermet een vreemdsoortig mesin dit geval een sui kerbakkersmes zouden zijn toegebragt. De fa milie van het ellendige jongmenschdie als algemeen geacht bekend staatis radeloos en in diepe smart gedompeld. Zijn moeder en zuster zijn ernstig ongesteld. «De justitie zal thans de verdere zaken aan het licht trachten le brengen hebben." Maandag jl. gaf de Drankwet te Amsterdam reeds aanleiding lot een vechtpartijtje tusschen politieagenten en vier polderwerkers wien het maar niet aan 'l verstand le brengen wasdat wij reeds in November zijn en inen dus niet meer dronken op straat zal mogen loopen. liet ging er geduchiig op los en spoedig kwam er versterking uil verschillende steegjes en zij straten om de poldergasten te helpen. De slokken der agenten vlogen over de straat, evenals groote stukken van planken en groen ten van een groentenwagendien de eigenaar niet wilde afstaan om een der grootste belha mels op te laden en over te brengen naar het politiebureau. Deze man moet door agenten en aurgers (men kon er geen oog op houden) zoodanig toegetakeld zijndat hij overgebragt werd naar het gasthuis. Een der polderwerkers is overgebragt naar het politiebureau. Een viertal politie-agenten zijn hunne stokken onder 't ge vecht kwijtgeraakt. Een belangrijke operatie werd de vorige week le Ween^n door professor Mauthner verrigt, namelijk de verwijdering van het cataract, bij een honderd-en-tweejarigen grijsaard den heer Altmann uit Tyrnau. De operatie verliep nor maal de genezing der wond volgdeen na 10 dagen kon de geopereerde met volkomen zwarte pupil naar zijn woonplaats terugkeeren. WURSIJI WIM,WÜRSCIlWDKi Zekere Apothekers in de Nederlanden bedriegen het I'ublieK grof. door verkoop van zoogenoemde «HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN," welke zij zei ven fabricecrenen welke niet alleen van onwaarde zijn maar ook schadelijk voor de gezondheid. leder Pot of Doosje het echte Medicijn heeft op de Etiquette heiopschrift: 533, Oxford Street, Lom don en draagt de stempel der Regering van Groot Briltanje, met de daarin gegraveerde woorden: Hulloway's Pills and Ointment. AMERSFOORT, 10 November 1881. In zake de vordering van de Nederlandsche Centraal Spoorweg-Maatschappij tegen de ge meente Amersfoortbetrekkelijk hel onderhoud van het stationsplein te Amersfoortheeft de Reglbank te Utrecht hij vonnis van 0 Nov. jl. heslistdat hei gcheele stationsplein moet be schouwd worden als de weg in hel contract van 18Ü0 bedoeld, zoodal de gemeente Amers foort tot onderhoud daarvan is verhonden. Zooals vroeger reeds is medegedeeldwas het Openbaar Ministerie van een tegenovergesteld gevoelen. In zake de kwestie nopens het vuur-, haven en longeld zijn door de Reglbank op dienzclfden dag de pleidooijen bepaald op 1\ December e. k. Naar wij vernemen zal door de Red.-kamcr «Ontwikkeling" op Zaturdag 2G November a. s. de eerste winteruitvoering gehouden worden in Amiciliamei medewerking van de Zangver- eeniging «het Heidebloempje" en hel «Burger Harmonie Corpswelke vereenigingen zijn uilgenoodigd eenige nummers ten beste te geven. Nog is het plan om naar aanleiding van een schrijven van de Hoeren Mr. IL J. H. Baron van Boetzelaer en M. W. Schellema Ezn. c. s. uitmakende het bestuur van de «Maatschappij tol opvoeding van Weezen in het Huisgezin waarin de werkende leden van «Ontwikkeling" worden uilgenoodigd eene voorstelling te geven ton bate dier Maatschappijdie de weezen van geen enkele kerkelijke gezindte uitsluit ui dien tengevolge ProtestantenRoomsch-Catholieken, Israëlieten in hare verzorging heeft opgenomen door de opbrengst van een medio December a. s. te geven uitvoering inedeteweiken tot verligting van de zeer zware taak die genoemde Maat schappij op zich genomen heelt. De lijsten zullen begin December bij de inge zetenen ter teekening worden aangeboden. On getwijfeld zullen zeer velen zich genegen ge voelen daarop hunne signatures le stellencn daardoor bijdragen hel omschreven edelmoedige doel der Rederijkerskamer le bereiken. Amersfoort7 Nov. Het stoffelijk overschot van een onzer achtenswaardigste inwoners Pieter Methorsl seniorwerd heden ter aarde besteld op de algeineenc begraafplaatsaan wier ingang een broede schaar van vrienden en leden van verschillende colleges achter den lijkstoet zich aansloten. Voor den geopenden grafkelder schelste ds. Graswinckel de goede hoedanigheden van den 80jarigcn grijsaard die tot enkele dagen voor zijn heengaan als medebestuurder van onderscheidene kerkelijke cn liefdadige instellingen rnet grooten ijver cn welwillendheid voortdurend wcikzaam was. Met diepbewogen stem betuigde de oudste zoon den innigen dank der familie aan den redenaar voor zijne zeer gewaardeerde toespraak en aan zoo velen, die door hunne tegenwoordigheid blijk ga ven van vereerende belangstelling. Utr. Dagbl. Op de begraafplaats Eik-en-Dui ten bij 's Gra- venhage is dezer dagen een grafmonument ge plaatst, dat zeker wel door iedereen een ver siering van dat kerkhof zal genoemd worden. Het is geheel uit wit marmer, door een te Home gevestigd kunstenaar gebeiteld en stelt een vrouw voord;e treurende een afgebroken koloifl omhelsd houdt. De zeer ruim gedra peerde mantel of kleed die deze figuur bedekt en de ligchaamsvormen slechts aangeeft zonder ze geheel te modeleerenis met grooten smaak en kunstvaardigheid als '1 ware over haar heen geworpen. Hel gelaat der vrouw is even schoon bewerkt als de losse bloemen die voor de kolom gestrooid liggen en waarvan men verwacht dat ze, evenals de losse plooijcn van het kleed door den wind bewogen zullen worden. Het monu ment is opgcrigt op 't graf van Marius BoogaardU De bepalingen omtrent het verbod van het dragen van wapenen builen dienst zijn thans toegepast op een grenadier te 'sliagc, die 3 maanden ongewapend zal moeten uilgaan, met alle gevolgen aan die straf verbonden. Dc laatste zitting van het hof van assises van Doubs kenmerkte zich door een curieus voorval. De zaak was behandeld. Er bleef niets meer over dan de deliberatie van de jury cn het uitspreken van het verdict. Daar bespeurt men eensklaps dat een der gezworenen in diepen slaap was gevallenhier wel de slaap eens regtvaardigen. «Hebt gij de debatten gehoord vroeg de president aan den wakkeren magistraal, die inmiddels ontwaakt was. «Neen, mijnheer de president," antwoordde de gezworene. Op welft antwoord het Hof, overwegendedat dc slaap onbestaanbaar is met eene goede rcglsplc- gingde zaak renvoyecrl naar eene volgende zitting.

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 2